» »

Plačilo vrtca

Plačilo vrtca

««
3 / 13
»»

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja to je odvisno, včasih pa je ravno kontra morda, če imaš dedke in babice še agilne, lahko oni otroka poberejo če je blizu doma in če so dedki in babice doma blizu vašega doma... ali celo v isti bajti...

Seveda. Potem imaš pa primer, kot sem ga videl lani spomladi pri "sošolki" od našega mulca, ko so se otroci vrnili z vrtca v naravi. Babica ta malo vsak dan vozi v vrtec in jo hodi iskat. Ko so se vrnili iz vrtca v naravi, pa sta jo prišla iskat njen foter in ta babica. Tamala je prišla z avtobusa, stekla mimo fotra v objem k babici.

Stari starši so lahko za pomoč. Ampak vsakodnevno prevzemanje otrok v vrtcu je pa že obveznost in se mi ne zdi prav, da se to dela.


Bullshit, mene je v 99% pobiral z vrtca okrog 12:30 dedek, pa nikoli nisem letel prvo v objem njemu... ker se je mama vseeno ukvarjala z mano popoldan
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

A veš kaj se pa jaz zanč slišal, da je otrok objel oba hkrati! :O

zasavc83 ::

Ko že človek razmišlja o še enem otroku, pa mu tile brihtoli olajšajo delo. ZUJF2 prihaja in kmalu tudi odstop vlade...

issak ::

GupeM je izjavil:

Bi pa po mojem mnenju morali največ točk dobiti tisti, ki živijo in so zaposleni znotraj iste občine. Načeloma je tako, da je bolje, če je vrtec bližje službe, ne bližje prebivališča. Ker če rabiš pol ure vožnje od doma do službe, to pomeni, da lahko oddelaš 8 ur v službi in potem samo upaš, da ne boš imel kakšne gužve. Ker če boš imel gužvo, bo otrok v vrtcu več kot 9 ur. Če je otrok v vrtcu blizu doma, seveda.


V povprečju ljudje večkrat menjajo službo, kot se preselijo.
Pa naprimer zjutraj ga pelje oče, popoldne ga gre iskat mati. Če je otrok v vtrcu v bližini očetove službe, in gre oče na službeno pot, pa mati dela nekje čisto drugje, bo zdaj mati porabila za jutrjanjo in popoldansko pot še več časa. Vrtec blizu doma ima nekako več smisla.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

GupeM ::

Kakor za koga. V mojem primeru ne. Nenazadnje celo nekateri zaposlovalci ponujajo varstvo otrok, medtem ko si ti v službi.

bozicek ::

Tudi jaz bi raje videl bližje šihta kot doma
Moja dela v LJ tako da gre prva zjutraj od doma dela do treh in je nekaj čez štiri šele doma
Tako da jaz malo odpeljem v vrtec in jo tudi poberem ker imam 20 minut do šihta
Zdaj ko je bližje doma, če zjutraj še malo telovadimo iz postelje pa težko vstanemo in potem še dolgo žvečimo zajtrk sem ravno ob uri na šihtu.
Tako da iz šihta grem potem malce pred tretjo, da gre normalno domov
Če bi pa imel vrtec zraven šihta, recimo pet minut bi bilo vse lažje
Darila letos samo za poredne

Vanadium ::

Mato989 je izjavil:

PS: pa tiste, ki imajo v vrtcu otroke, zastonj, medtem ona leži doma cele dneve.. pride jih pa iskat v novem mercedesu ali pa bmwju... je veliko. Ampak kaj, ko pogled CSDja seže samo do okna pisarne


Tu je problem spet logike teh naših olajšav in zakonov.

Preprosto bi morala cena vrtca biti ENAKA ZA VSE... recimo 300EUR/otroka Potem pa obema staršema vsakemu 150EUR/dohodninske olajšave na mesec za otroka... oziroma lahko damo tudi olajšave pri prispevkih/dohodnini

Na tak način naenkrat izbacimo sleparje ki nič ne delajo imajo free vrtec in bi lahko pazili otroka doma... naj plačajo pa dobijo pri plači nazaj.


Za tole zadevo pa takoj glasujem tudi na referendumu če je treba. Znanca, recimo da srednji sloj, sta ostala brez placa v vrtcu, ker je pač vsa "sociala" imela prednost (pa nimam nič proti revežem, imam pa veliko proti mutibarićem in ne koristnim členom družbe). Celo jebo sta imela najdt privat (zelo drago) varstvo, da lahko koristna člana družbe hodita na šiht in prispevata k razvoju med tem, ko se jih nevem koliko praska doma po jajcih ali raznorazni s.p./d.o.o. na minimalcih in vlečejo bonitete. Dejansko bi to bil najboljši način pravilnega obračuna socialnih transferjev. Isto bi moralo biti pri plačah, meniš se za neto, koliko prispevkov ti mora delodajalec plačati državi ni tvoj problem, na koncu leta prijavljaš olajšave (otrok, vrtec, neki neki,...) in jih dobiš povrnjene... v kolikor ni olajšav je dohodnina = 0 EUR. Če je premalo prispevkov bilo plačano kar naj terjajo delodajalca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

kriptobog ::

Vanadium je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PS: pa tiste, ki imajo v vrtcu otroke, zastonj, medtem ona leži doma cele dneve.. pride jih pa iskat v novem mercedesu ali pa bmwju... je veliko. Ampak kaj, ko pogled CSDja seže samo do okna pisarne


Tu je problem spet logike teh naših olajšav in zakonov.

Preprosto bi morala cena vrtca biti ENAKA ZA VSE... recimo 300EUR/otroka Potem pa obema staršema vsakemu 150EUR/dohodninske olajšave na mesec za otroka... oziroma lahko damo tudi olajšave pri prispevkih/dohodnini

Na tak način naenkrat izbacimo sleparje ki nič ne delajo imajo free vrtec in bi lahko pazili otroka doma... naj plačajo pa dobijo pri plači nazaj.


Za tole zadevo pa takoj glasujem tudi na referendumu če je treba. Znanca, recimo da srednji sloj, sta ostala brez placa v vrtcu, ker je pač vsa "sociala" imela prednost (pa nimam nič proti revežem, imam pa veliko proti mutibarićem in ne koristnim členom družbe). Celo jebo sta imela najdt privat (zelo drago) varstvo, da lahko koristna člana družbe hodita na šiht in prispevata k razvoju med tem, ko se jih nevem koliko praska doma po jajcih ali raznorazni s.p./d.o.o. na minimalcih in vlečejo bonitete. Dejansko bi to bil najboljši način pravilnega obračuna socialnih transferjev. Isto bi moralo biti pri plačah, meniš se za neto, koliko prispevkov ti mora delodajalec plačati državi ni tvoj problem, na koncu leta prijavljaš olajšave (otrok, vrtec, neki neki,...) in jih dobiš povrnjene... v kolikor ni olajšav je dohodnina = 0 EUR. Če je premalo prispevkov bilo plačano kar naj terjajo delodajalca...



Te transferje bi preprosto moral ukinit oz. dati vsem enako v tem primeru. Ce to naredimo pri vrtcih grem stavit, da bi bila enotna cena vrtca pod 200eur. Isto otroski dodatki. Ukinit ali pa vsem otrokom enako. Kakorkoli drugace je samo kaznovanje uspesnih. Pa se multibaricev se znebis, cena je za vse enaka, pol naj pa muti, itak mu nic ne koristi.

Moe_Lester ::

Znanca, recimo da srednji sloj, sta ostala brez placa v vrtcu, ker je pač vsa "sociala" imela prednost


S "socialo" misliš ljudi z nizkimi dohodki, ki si veliko težje privoščijo plačilo vrtca ali celo privat varstvo? Praviš, da ljudje na minimalcu niso koristni člani družbe?

Drugače vsaj v moji okolici še nisem slišal, da bi kak otrok ostal brez vrtca, je pa res, da nekateri ne dobijo prostora v najbližjem vrtcu.

Mato989 ::

Moe_Lester je izjavil:

Znanca, recimo da srednji sloj, sta ostala brez placa v vrtcu, ker je pač vsa "sociala" imela prednost


S "socialo" misliš ljudi z nizkimi dohodki, ki si veliko težje privoščijo plačilo vrtca ali celo privat varstvo? Praviš, da ljudje na minimalcu niso koristni člani družbe?

Drugače vsaj v moji okolici še nisem slišal, da bi kak otrok ostal brez vrtca, je pa res, da nekateri ne dobijo prostora v najbližjem vrtcu.


S socialo mislimo predvsem na osebe ki imajo 3,4,5 otrok in ne hodijo v službo ali dela le 1 od partnerjev... taki naj imajo froce doma ali plačajo polno ceno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekikr ::

Sestrična, vzgojiteljica v vrtcu, za svojega otroka ni dobila prostora v vrtcu. Ima pa problem v službi in sicer več kot pol oddelka je ne razume, ona pa njih ne. Matere, ki se vse pripeljejo z dobrimi avti po svoje otroke, ki so tam pro-bono od odpiralnega časa pa do zaprtja, tudi ne znajo ene besede slovensko. Okolica Domžal.

To je ene vrste sociala. Druga vrsta je pa kolega, ki ima tri otroke (razmišlja o četrtem). Njegova dela za polovični delovni čas, on pa kakor kdaj, kakor kje, bo že nekako. Vse skupaj ena sama revščina in beda, izguba za družbo, izguba za vse, pa kljub temu razmišlja o še enem otroku.

Vsakemu enak znesek za plačati, pa se znebimo prvih in drugih (ki bi potem morda celo bolj produktivni postali).

Mato989 ::

Jaz pa ne bi vsakemu enako plačal... jaz bi otroške doklade ukinil... plačilo vrtca bi naredil ENOTNO recimo 350 na mesec in potem bi dal vsakemu staršu olajšav na prispevke in dohodnino toliko da bi dobila vsak 175 EUR več pri plači po otroku ven od enakega bruta...

To bi bil najlepši način da se znebimo socialkarjev, šteparjev frocov, jugovičev, albancev itd...

SISTEM mora biti naret tako da lahko šmuglaš kolko hočeš pa ti ne dovoli sleparit ker na koncu nima veze če oni šmuglajo plačali bodo... ne pa da izkoriščajo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

Vrtci bi morali biti zastonj. Janša je noter pripeljal to za tretjega otroka ne glede na dohodkovni razred, levica pa nekaj muti zdaj, namesto da bi poiskala denar še za preostale otroke. K*rac so oni levica. Mlade družine je treba razbremeniti, ne pa, da praskajo evre za tako osnovno stvar, kot je varstvo otrok.

deco16 ::

Mato989 je izjavil:


Rad bi videl osebo ki 8 ur plus prevoz dnevno išče šiht pa ga ne najde...


Bil je sarkazem :)



Vrtci bi morali bit zastojn za vse, ne pa da z temi izračuni in vsem imamo en kup zaposlenih namesto da bi meli enkup vrtcev.
Zakaj je šola lahk đabe, vrtec pa ne, hočjo povečat nataliteto al ne?

Zakaj spet nadgrajujeo tiste kateri nočejo delat? In ne ni šihta, ne danes :) mogoče jutri in čez par let.

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Rad bi videl osebo ki 8 ur plus prevoz dnevno išče šiht pa ga ne najde...


Bil je sarkazem :)



Vrtci bi morali bit zastojn za vse, ne pa da z temi izračuni in vsem imamo en kup zaposlenih namesto da bi meli enkup vrtcev.
Zakaj je šola lahk đabe, vrtec pa ne, hočjo povečat nataliteto al ne?

Zakaj spet nadgrajujeo tiste kateri nočejo delat? In ne ni šihta, ne danes :) mogoče jutri in čez par let.



Pa saj šola ni đabe... za šolo porabiš na stotine EUR vsako leto (ali jurija +) samo za šolske potrebščine in kurčeve ekskurzije itd...

Vrtec NE SME BIT ĐABE... bistvo vrtca je podpora staršem kejr OBA DELATA... to mora bit osnovni namen, ti bi morali imet tako da dobijo to pokrito iz olajšav pri plači.

Vse druge variante pa naj plačajo, ekr če je starš kvaliteten bo znal froca spravit do prvega razreda v stanje da bo znal enako kot v vrtcu in tudi da bo imel socializacijo... če to ni sposoben ni vreden biti starš, ni to fizika pa matematika v srednji ki je ne bi zmogli naučit otroka nekateri...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kalibri ::

Mato989 je izjavil:

če to ni sposoben ni vreden biti starš, ni to fizika pa matematika v srednji ki je ne bi zmogli naučit otroka nekateri...
Zanimiv način razmišljanja. Vetrjetno zato vztrajaš pri špilanju igric?

deco16 ::

Pardon ja, naj bo žabe če delata. Tisti ki delajo tudi plačajo davek.

Tisti ki ne delajo pa naj plačajo in ko bodo delali naj majo đabe.

Tokrat se strinjam z tabo mato.

Ampak za to ne rabimo nobeneih zavodoc in računanja, si zaposlen đabe. nisi zaposlen 400€(nista oba zaposlena).

Moe_Lester ::

S socialo mislimo predvsem na osebe ki imajo 3,4,5 otrok in ne hodijo v službo ali dela le 1 od partnerjev... taki naj imajo froce doma ali plačajo polno ceno...


Saj smo ugotovili, da imajo prednost pri vpisu zaposleni starši.

Pa saj šola ni đabe... za šolo porabiš na stotine EUR vsako leto (ali jurija +) samo za šolske potrebščine in kurčeve ekskurzije itd...


Kakšnega jurja? Treba je kupiti nekaj osnovnih potrebščin (pisala, barvice, geotrikotnik itd) in delovne zvezke, ki stanejo 100-200€. Lahko, da kje več, kje tudi manj, odvisno od šole. Učbenike lahko otroci dobijo v šoli, malica je vsaj pri nas zastonj za vse, ne glede na dohodke v družini.

Kurčeve ekskurzije stanejo par €. Za zadnji izlet na Pikin festival v Velenju so zbirali 2,5€. Sicer na ekskurzije hodijo tudi otroci v vrtcu. Pa potrebščine za vrtec tudi niso zastonj.

Vrtec NE SME BIT ĐABE... bistvo vrtca je podpora staršem kejr OBA DELATA... to mora bit osnovni namen, ti bi morali imet tako da dobijo to pokrito iz olajšav pri plači.


Še enkrat preberi, kaj je namen vrtca. Vrtec ni samo varstvo za čas, ko starši hodijo v službo.

krho ::

Ne, vrtec bi moral biti zastonj, kot je šola "zastonj". Aka, plača se prehrana in barvice listi ipd pribor ter izleti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

darksamurai ::

krho je izjavil:

Ne, vrtec bi moral biti zastonj, kot je šola "zastonj". Aka, plača se prehrana in barvice listi ipd pribor ter izleti.

Za tistega ki dela in plačuje davke. Trenutno pa smo kaznovani za delo, ker nas abnormalno obdavčijo in kaznujejo pri vrtcih, otroških dodatkoh, skratka povsod, ker si drznemo služiti denar z delom. Vsi ki "služijo" denar z nič dela pa so nagrajeni s 1001 podporo, free vrtcem, visokimi otroškimi dodatki...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

krho je izjavil:

Ne, vrtec bi moral biti zastonj, kot je šola "zastonj". Aka, plača se prehrana in barvice listi ipd pribor ter izleti.


Saj za tiste ki delajo in prispevajo v proračun bi moralo bit to zastojn, tisti ki pa ne pa pač naj plačajo... to je as good as it gets.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Nekak mormo samo še "pravično" poračunat s tistimi ki nimate otrok, ker ste v končni fazi krivi za uvažanje albancev in vso socialo ki jo vlečejo. ;)

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Nekak mormo samo še "pravično" poračunat s tistimi ki nimate otrok, ker ste v končni fazi krivi za uvažanje albancev in vso socialo ki jo vlečejo. ;)


A to pa ne, jaz sem proti uvažanju... naj dajo proper plače pa bodo Slovenci prišli nazaj iz tujine ki odhajajo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

A v javni upravi bi ti še višal plače? Ker zasebni sektor je pač tak kot je.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

A v javni upravi bi ti še višal plače? Ker zasebni sektor je pač tak kot je.



Ne bi... samo od bruta bi moralo delavcu ki ima otroka ostat pač skupaj dvema 350EUR/otroka... in toliko bi bil vrtec... na tak način se znebimo tistih ki izkoriščajo vrtec in NE DELATA OBA... takih nočemo podpirat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Ja sej to pa je že, če bi imel ene 3 alpa 4 otroke bi vso dohodnino nazaj dobil, če bi mel malboljšo plačo bi imel pa več kot 250eur na mesec več. Že za dva dobiš eno povprečno plačo nazaj.

A ti misliš da še prispevkov ne bi plačeval? Ker za visoko olajšavo porabit moraš met tudi visoko plačo, takih ki bi presegli olajšave od parih mulcev je pa v sloveniji ene 10%

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Ja sej to pa je že, če bi imel ene 3 alpa 4 otroke bi vso dohodnino nazaj dobil, če bi mel malboljšo plačo bi imel pa več kot 250eur na mesec več. Že za dva dobiš eno povprečno plačo nazaj.

A ti misliš da še prispevkov ne bi plačeval? Ker za visoko olajšavo porabit moraš met tudi visoko plačo, takih ki bi presegli olajšave od parih mulcev je pa v sloveniji ene 10%


Ne razumeš...

1. ukinemo otroške doklade
2. uvedemo enotno ceno vrtca po otroku, recimo 350EUR/mesec
3. uvedemo generalno olajšavo (ne samo dohodninsko ampak plačno) 175EUR/staršu

Kaj to pomeni, to pomeni da če bi oba starša imela minimalca in plačevala samo 60EUR dohodnine/mesec bi pač država jima častila tudi toliko več prispevkov da bi dobila NETO izplačilo vsak 175EUR višje... s tem bi 2 starša kjer OBA delata sta torej zaposlena, pokrila ceno vrtca otroka... (seveda bi to bilo vseeno omejeno pri bruto plači torej več kot 1.203 ne bi mogla dobit) torej bi država njima plačala vse prispevke za delovno doboe.

Kaj bi s tem dosegli? S tem bi dosegli da

1. Tisti ki so zdaj brezposelni in vseeno štepajo froce bi morali ali imeti otroke doma ali pa plačevati vrtec po polni enotni ceni 350EUR/otroku
2. Tisti kjer 1 ne dela bi morali plačevati vsaj 50% vrtca (ostalih 50% bi en zaposlen starš dobil)
3. S tem bi bilo v vrtcih prostor primarno za otroke ki imajo 2 zaposlena starša... ostali bi morali dobiti minus točke s tega vidika.

Nekdo bo rekel da s tem delamo dodatne manevere ampak v resnici na tak način izločimo iz ugodnosti VSE kateri ne delajo... torej osnovni namen tega je da NAJVEČ dobijo starši ki imajo otroke in so zaposleni, vsi ostali naj plačujejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

sbawe64 ::

matobeli je izjavil:

Nekak mormo samo še "pravično" poračunat s tistimi ki nimate otrok, ker ste v končni fazi krivi za uvažanje albancev in vso socialo ki jo vlečejo. ;)

Kordiš, si to ti ?
Ker logika te je izdala.Oz. manjko le te.
2020 is new 1984
Corona World order

nisahe ::

matobeli je izjavil:

Nekak mormo samo še "pravično" poračunat s tistimi ki nimate otrok, ker ste v končni fazi krivi za uvažanje albancev in vso socialo ki jo vlečejo. ;)


Dejansko imaš prav, v primeru, da oseba nima otrok, naj plačuje vrtec, za tiste, ki jih imajo.

To bo hitro rešilo težavo marsikaterega nesposobneža, ki si ni sposoben dobiti dekleta (ki bo kar naenkrat imel(a) finančno vzpodbudo, da neha čakati na princa/princeso na belem konju do poznih 40 let), dobra vzpodbuda, da se razvajena mularija zresni in začne razmišljati o življenju namesto mama hotela.

Najbolj butasti bojo vztrajali, tisti bolj normalni v glavo pa bojo imeli konkretne olajšave pri odraščanju otroka.

Sploh ni slaba ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nisahe ()

Mato989 ::

nisahe je izjavil:

matobeli je izjavil:

Nekak mormo samo še "pravično" poračunat s tistimi ki nimate otrok, ker ste v končni fazi krivi za uvažanje albancev in vso socialo ki jo vlečejo. ;)


Dejansko imaš prav, v primeru, da oseba nima otrok, naj plačuje vrtec, za tiste, ki jih imajo.

To bo hitro rešilo težavo marsikaterega nesposobneža, ki si ni sposoben dobiti dekleta (ki bo kar naenkrat imel(a) finančno vzpodbudo, da neha čakati na princa/princeso na belem konju do poznih 40 let), dobra vzpodbuda, da se razvajena mularija zresni in začne razmišljati o življenju namesto mama hotela.

Najbolj butasti bojo vztrajali, tisti bolj normalni v glavo pa bojo imeli konkretne olajšave pri odraščanju otroka.

Sploh ni slaba ideja.


LOL vrtec naj plačuje oseba ki IMA otroka ne obratno... To je tako kot bi rekel tebi da ker nisi gej plačuj gejom neke zadeve pa ker nisi lezba... torej moraš vse bit če ne plačuj

To je fail logika

Nimaš avta? plačuj cestnino onim ki ga imamo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nisahe ::

Mato989 je izjavil:

nisahe je izjavil:

matobeli je izjavil:

Nekak mormo samo še "pravično" poračunat s tistimi ki nimate otrok, ker ste v končni fazi krivi za uvažanje albancev in vso socialo ki jo vlečejo. ;)


Dejansko imaš prav, v primeru, da oseba nima otrok, naj plačuje vrtec, za tiste, ki jih imajo.

To bo hitro rešilo težavo marsikaterega nesposobneža, ki si ni sposoben dobiti dekleta (ki bo kar naenkrat imel(a) finančno vzpodbudo, da neha čakati na princa/princeso na belem konju do poznih 40 let), dobra vzpodbuda, da se razvajena mularija zresni in začne razmišljati o življenju namesto mama hotela.

Najbolj butasti bojo vztrajali, tisti bolj normalni v glavo pa bojo imeli konkretne olajšave pri odraščanju otroka.

Sploh ni slaba ideja.


LOL vrtec naj plačuje oseba ki IMA otroka ne obratno... To je tako kot bi rekel tebi da ker nisi gej plačuj gejom neke zadeve pa ker nisi lezba... torej moraš vse bit če ne plačuj

To je fail logika

Nimaš avta? plačuj cestnino onim ki ga imamo


Ne ne, Mato, otroci so družbenokoristni (no, ne vaše generacije, tu smo zajebali na polno), avto pa je samo nepotreben strošek.

Boš prodal avto, da boš plačeval nekomu vrtec. Kje je problem, ti bo otrok vsako novo leto poslal pismo, v katerem ti bo napisal, kaj vse se je naučil s tvojim denarjem.

A ni super, končno ne boš več samo parazit, boš videl, kako toplo ti bo pri srcu, ko boš na avtobusi iz Ptuja v Celje vsak dan prebiral njegovo pismo.

Mogoče si dobiš še kakšno neumno graužo, ki bi bila pripravljena, pri tvoji psihi imeti otroka s tabo, da ne boš ves zafrustriran žlaufal na Philith vsak dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nisahe ()

Moe_Lester ::

Nekdo bo rekel da s tem delamo dodatne manevere ampak v resnici na tak način izločimo iz ugodnosti VSE kateri ne delajo... torej osnovni namen tega je da NAJVEČ dobijo starši ki imajo otroke in so zaposleni, vsi ostali naj plačujejo.


Ampak point socialne države je, da ravno tisti z nižjimi oz. brez dohodkov dobijo najvišje socialne transferje. Zaenkrat sistem deluje precej dobro.

Res ne razumem kako se lahko nekomu zdi pametno še dodatno oteževati brezposelnim pot do dela.

Prav tako ne razumem ljudi, ki se trudijo na vse pretege zbijati rodnost. Ko bo čas za penzijo pa v jok in na drevo.

nisahe ::

Mato989 je izjavil:

Nekdo bo rekel da s tem delamo dodatne manevere ampak v resnici na tak način izločimo iz ugodnosti VSE kateri ne delajo...


Tako je. In starši delajo za otroke, jim plačujejo vrtec, hrano, dodatne aktivnosti,... osebki brez otrok pa ne. Se pravi se osebke brez otrok izloči iz vseh ugodnosti, ki jih imajo in se jih spravi na enako raven, kot so tisti, ki imajo stroške z otroki.

Vidiš, saj se (redkokdaj) strinjava. Sicer, morda si prezabit, da bi razumel svojo lastno filozofijo in predloge (ali bil sposoben na svoje predloge pogledati iz kakšnega drugega kota kot skrajno egoističnega), ampak so (vsaj enkrat) všečni.

Bravo.

Te že vidim (vzmah z roko proti obzorju), sončni vzhod, avtobus iz Ptuja, sonce sveti skozi zavese, tvoja silhueta, bereš pismo otroka, ki si mu pomagal finančno prebroditi vrtec. Solzica ganjenosti spolzi po tvojem licu...

Matr, fucking romantično, mogoče pa na tak način res dobiš še kakšno pičko za povohat.

Še enkrat bravo, odličen predlog!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nisahe ()

Mato989 ::

Moe_Lester je izjavil:

Nekdo bo rekel da s tem delamo dodatne manevere ampak v resnici na tak način izločimo iz ugodnosti VSE kateri ne delajo... torej osnovni namen tega je da NAJVEČ dobijo starši ki imajo otroke in so zaposleni, vsi ostali naj plačujejo.


Ampak point socialne države je, da ravno tisti z nižjimi oz. brez dohodkov dobijo najvišje socialne transferje. Zaenkrat sistem deluje precej dobro.

Res ne razumem kako se lahko nekomu zdi pametno še dodatno oteževati brezposelnim pot do dela.

Prav tako ne razumem ljudi, ki se trudijo na vse pretege zbijati rodnost. Ko bo čas za penzijo pa v jok in na drevo.


Brezposelnim nič ne otežujemo s tem pot do dela... otežujemo pa pot do dela s tem tistim ki prvo naštepajo froce in potem so brezposelni načrtno... ali pa naštepajo 5 otrok in pol bi morali bit mi vsi botri...

Nope...

Vedno so rekli prvo štalca pol pa kravca... tukaj v tem primeru lahko rečeva prvo reden šiht pol pa froci...

Ljudi je pa itak preveč... penzije moramo it na individualni nivo boomerjem pa dat nazaj dinarje pa da jih vidim heroje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nisahe ::

Mato989 je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Nekdo bo rekel da s tem delamo dodatne manevere ampak v resnici na tak način izločimo iz ugodnosti VSE kateri ne delajo... torej osnovni namen tega je da NAJVEČ dobijo starši ki imajo otroke in so zaposleni, vsi ostali naj plačujejo.


Ampak point socialne države je, da ravno tisti z nižjimi oz. brez dohodkov dobijo najvišje socialne transferje. Zaenkrat sistem deluje precej dobro.

Res ne razumem kako se lahko nekomu zdi pametno še dodatno oteževati brezposelnim pot do dela.

Prav tako ne razumem ljudi, ki se trudijo na vse pretege zbijati rodnost. Ko bo čas za penzijo pa v jok in na drevo.


Brezposelnim nič ne otežujemo s tem pot do dela... otežujemo pa pot do dela s tem tistim ki prvo naštepajo froce in potem so brezposelni načrtno... ali pa naštepajo 5 otrok in pol bi morali bit mi vsi botri...

Nope...

Vedno so rekli prvo štalca pol pa kravca... tukaj v tem primeru lahko rečeva prvo reden šiht pol pa froci...

Ljudi je pa itak preveč... penzije moramo it na individualni nivo boomerjem pa dat nazaj dinarje pa da jih vidim heroje...


Skratka, ljudje, ki imajo otroke delajo v dobro države, saj ne bi rad imel albancev za sosede.

Torej je skrajni čas, da začneš prispevati. Koncept je znan, samski plačajo ostalim in problem rešen. Ne vem kje vidiš težavo, ti kar za štalco šparaj, ostalim, ki pa jo že imajo, pa boš prispeval, da jo bojo imeli uspešno. Na račun tega, lahko dvignemo pokojnine.

Pravi filantrop si.

Baja ::

mato, štalco maš, kravco tudi, kdaj bo teliček?

GupeM ::

nisahe je izjavil:

Skratka, ljudje, ki imajo otroke delajo v dobro države, saj ne bi rad imel albancev za sosede.

Torej je skrajni čas, da začneš prispevati. Koncept je znan, samski plačajo ostalim in problem rešen. Ne vem kje vidiš težavo, ti kar za štalco šparaj, ostalim, ki pa jo že imajo, pa boš prispeval, da jo bojo imeli uspešno. Na račun tega, lahko dvignemo pokojnine.

Pravi filantrop si.

Ne vem, od kod si ti albance privlekel v temo, ampak očitno si eden tistih, ki je zaplodil 5 otrok, z ženo pa doma ležita, medtem ko so otroci v vrtcu (skoraj) brezplačno. Z Matotom se tudi jaz strinjam v tem primeru (čeprav se redko). Če nimaš otrok, se te zadeva itak ne tiče in bi ti moralo biti vseeno za to, kako mi plačujemo vrtec. Če imaš otroke, ki ne hodijo v vrtec, isto. Če imaš otroke, hodijo v vrtec, s partnerko pa sta zaposlena, mi pa sploh ni jasno, kaj se tako buniš.

Skratka, ali si socialkar z otroki, ali pa se buniš nekaj v tri krasne, samo zato, da se buniš ...

Baja je izjavil:

mato, štalco maš, kravco tudi, kdaj bo teliček?

Ko bo vedel, da bo dobil vrtec, bo tega sposoben plačevati in bo hkrati lahko še normalno živel, ne da bo gledal na vsak cent. Jaz ga razumem ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Moe_Lester ::

otežujemo pa pot do dela s tem tistim ki prvo naštepajo froce in potem so brezposelni načrtno... ali pa naštepajo 5 otrok in pol bi morali bit mi vsi botri...


Koliko je takih?

Ljudi je pa itak preveč... penzije moramo it na individualni nivo boomerjem pa dat nazaj dinarje pa da jih vidim heroje...


No, zaenkrat penzije niso na individualnem nivoju. Tvojo bodo plačevali moji otroci, pa otroci tistih brezposelnih, ki so naštepali polno hišo naraščaja.

Ko bo vedel, da bo dobil vrtec, bo tega sposoben plačevati in bo hkrati lahko še normalno živel, ne da bo gledal na vsak cent. Jaz ga razumem ...


Jaz tudi. Zato bi bilo pa smiselno, da je vrtec brezplačen.

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

Še mojih 5 centov. Midva sva za prvorojenca plačevala dobrih 500 € (polna cena, jaslični, malica). V vrtcu so začeli šele ob cca 6:30 in ga prej nisi mogel pripeljat, da je ulovil malico pa je mogel biti do 9:00 tam. Spat so jih dali ob 11:00 in so jih pustili, da spijo kolikor spijo. Ker ima moja precej dinamičen delovnik in štarta od 6:00-10:00, smo imeli redne probleme, da ga "usput" ni mogla peljat ali pa ga je tja peljala spat. Pri pobiranju pa isto, saj če je prej zaklučila, ga ni mogla pobrat, ker je še spal. Jaz sem začel full-time delati od doma in mi je sredi zime totalno odveč si vzet 30 min časa samo zato da ga peljem tja "spat".

Največji problem pa so bile bolezni. Vsaj 1x na mesec je prišel prehlajen in po murphyju okužil vse. Na komunikacijskem kanalu vrtca, kjer smo imeli grupni chat se je videlo, kako je bila kakšna glava brez kape sredi zime itd. Pa še z vneto ritjo so bili stalni problemi, ki jih prej ni bilo. Zraven pa še korona, kjer smo samo čakali na SMS kdaj bomo v karanteni.

Potem je šla moja v bolniško pred 2. porodom in sva ga izpisala. Tako je bil dobro leto doma. In po enem letu spet odločitev, kaj storiti. Takrat sva našla par "študentk", ki bi bile pripravljenene prevzeti varstvo, saj v vrtec zaradi samega sistema vpisa ni bilo možno vpisati najmlajšo. V tistem obdobju je bila večina sodelavcev na dopustu tako sem imel možnost, da preizkusim, kako se obnese da imam varstvo med delovnim časom. In nekako je šlo, tako da danes delam poleg tega pa imam zraven še varstvo otrok. Je pa res da začnem ob 4:00 zjutraj in imam do zajtrka pol šihta že oddelanga :).

49106 ::

Vrtec je IMHO pomemben predvsem zaradi socializacije z vrstniki.

arnecan1 ::

Mato989 je izjavil:

nisahe je izjavil:

matobeli je izjavil:

Nekak mormo samo še "pravično" poračunat s tistimi ki nimate otrok, ker ste v končni fazi krivi za uvažanje albancev in vso socialo ki jo vlečejo. ;)


Dejansko imaš prav, v primeru, da oseba nima otrok, naj plačuje vrtec, za tiste, ki jih imajo.

To bo hitro rešilo težavo marsikaterega nesposobneža, ki si ni sposoben dobiti dekleta (ki bo kar naenkrat imel(a) finančno vzpodbudo, da neha čakati na princa/princeso na belem konju do poznih 40 let), dobra vzpodbuda, da se razvajena mularija zresni in začne razmišljati o življenju namesto mama hotela.

Najbolj butasti bojo vztrajali, tisti bolj normalni v glavo pa bojo imeli konkretne olajšave pri odraščanju otroka.

Sploh ni slaba ideja.


LOL vrtec naj plačuje oseba ki IMA otroka ne obratno... To je tako kot bi rekel tebi da ker nisi gej plačuj gejom neke zadeve pa ker nisi lezba... torej moraš vse bit če ne plačuj

To je fail logika

Nimaš avta? plačuj cestnino onim ki ga imamo

LOL. Moj otrok bo plačeval penzijo in dom za ostarele nekomu, ki nima otrok. To je fail logika.

Danes tako ali tako imamo neko socialno plačevanje maričesa marsikomu. Popoln nered in kaos. Anarhijo. Nelogično stanje, kateri nekateri izkoriščajo, nekateri pa nahebejo.

Saj na koncu je vseeno ali plača država vrtec iz proračuna ali pa ti dajo "nazaj" pri plači. Meni je celo bolje, da imajo vsi otroci od vrtca do konca osnovne šole popolnoma vse zastonj. Na koncu to tako ali tako plačajo tisti, kateri delajo. Nihče pa potem ne bi smel dobiti nobenih otroških dodatkov ali kaj podobnega, dajanje denarja je samo potuha za delanje več otrok. Dajte zastonj vrtec in osnovno šolo, ne denar.

Če želimo zvišati nataliteto na kvaliteten in vzdržen način, potem pač dajmo velike olajšave za vsakega dodatnega otroka pri dohodnini in celo prispevkih. Tako bomo tudi dobili kvalitetne bodoče davkoplačevalce, ne pa nove socialne priveske.

johnnyyy ::

49106 je izjavil:

Vrtec je IMHO pomemben predvsem zaradi socializacije z vrstniki.

V vrtec bosta šla ko bosta malce večja. Drugače pa jaz sem hodil v malo šolo tako kot ostali v okolici, pa smo kljub temu nekako socializirani, našli smo si partnerke in službe.

Je pa pri otrocih nekako tako, da radi posnemajo. Tako je bolje da vzgajaš sebe, ker bodo otroci prej kot slej skopirali to kar si. In to velja tudi pri socializaciji in pristopanju do ljudi.

deco16 ::

Itak brez otroškega dodatka in zastojn vrtec, seveda za tiste ki delajo.

Kaj ne vidite motivacije v tem, da se folk spravi delat ?

Ker zdej je motivacija da ne delaš kot zgleda :)

Folk na sociali jamra že 20 let in mu še kar stavijo, itd.

Mah brezveze...

Lonsarg ::

Absurd je da mečemo miljarde iz proračuna za raznorazno, zastonj vrtec za vse zaposlene za vse otroke vključno s prvim pa bi državo koštal samo 300 miljonov sem zasledil, ampak ne to pa ne, zakaj bi podpirali zaposlene, če se jim pa lahko kajle daje...

In država gre zato pač počasi v franže ker zatiramo zaposlene in rihtamo zakone sam za tiste ki so brezposleni in tiste ki služijo z premoženjem. Vse kar je vmes se pa zatira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nisahe ::

Baja je izjavil:

mato, štalco maš, kravco tudi, kdaj bo teliček?

Nima krav'ce, zato je pa ves čas siten. Včasih so fotri odpeljali kmečke fante na kurbo, da je vsaj izkušnjo dobil, danes se pa frustrirajo doma, na koncu pa okrivijo cel svet za svojo nesrečo.

In tako dobiš male hitlerčke.

GupeM je izjavil:

Ko bo vedel, da bo dobil vrtec, bo tega sposoben plačevati in bo hkrati lahko še normalno živel, ne da bo gledal na vsak cent. Jaz ga razumem ...

Ampak slabo razumeš realnost, enako kot on.

Lonsarg je izjavil:

Absurd je da mečemo miljarde iz proračuna za raznorazno, zastonj vrtec za vse zaposlene za vse otroke vključno s prvim pa bi državo koštal samo 300 miljonov sem zasledil, ampak ne to pa ne, zakaj bi podpirali zaposlene, če se jim pa lahko kajle daje...

In država gre zato pač počasi v franže ker zatiramo zaposlene in rihtamo zakone sam za tiste ki so brezposleni in tiste ki služijo z premoženjem. Vse kar je vmes se pa zatira.


Seveda, saj to je definicija desničarstva, tisti, ki imajo, naj imajo, tisti, ki nimajo, so reveži in jim je treba pa klerofašistično pomagat, tisti vmes pa ogrožajo oba pola in jim je treba onemogočiti (za dobro tistih, ki imajo) kakršnokoli možnost napredovanja.

Mato in podobni fašisti mislijo, da bojo iz dreka prilezli do bogastva, tako, da bojo drugim hodili po glavah in jih tlačili še globje v drek. Pa ne bojo, samo druge porinejo globje v drek. Vmes pa postaja iz dreka do bogastva tako visoka stopnica, da je niti z alpinistično opremo ne bojo preplezali. In vsako njihovo fašistično sranje, še malo poveča stopnico - pa ne tako, da bi se spodaj znižala ampak se zgoraj še malo zviša. In tisti, ki že imajo, imajo še malo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nisahe ()

TheTrick ::

Kle je treba ta od Matota sistem še na penzijo ufurat. Zdaj glede na to da mi plačujemo penzijo za naše stare potem tisti, ki nima zaposlenih otrok ne dobi penzije. Če ima 1ga dobi pol penzije če pa ima 2 pa 100%. Če ima več kot 3 polno zaposlene otroke pa potem še kak dodatek recmo al pa bon za kruh.

Tako bi pravično razporedili breme penzije, ne pa da zdaj folk nima otrok potem mu bodo pa drugi zaposleni otroci plačevali penzijo.

arnecan1 ::

nisahe je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Absurd je da mečemo miljarde iz proračuna za raznorazno, zastonj vrtec za vse zaposlene za vse otroke vključno s prvim pa bi državo koštal samo 300 miljonov sem zasledil, ampak ne to pa ne, zakaj bi podpirali zaposlene, če se jim pa lahko kajle daje...


Seveda, saj to je definicija desničarstva, tisti, ki imajo, naj imajo, tisti, ki nimajo, so reveži in jim je treba pa klerofašistično pomagat, tisti vmes pa ogrožajo oba pola in jim je treba onemogočiti (za dobro tistih, ki imajo) kakršnokoli možnost napredovanja.

Mato in podobni fašisti mislijo, da bojo iz dreka prilezli do bogastva, tako, da bojo drugim hodili po glavah in jih tlačili še globje v drek. Pa ne bojo, samo druge porinejo globje v drek. Vmes pa postaja iz dreka do bogastva tako visoka stopnica, da je niti z alpinistično opremo ne bojo preplezali. In vsako njihovo fašistično sranje, še malo poveča stopnico - pa ne tako, da bi se spodaj znižala ampak se zgoraj še malo zviša. In tisti, ki že imajo, imajo še malo več.

In kaj je narobe s tem, da je vrtec za vse otroke zastonj?

Kako že gre tisto, vsi otroci imajo enak želodec?

nisahe ::

TheTrick je izjavil:

Kle je treba ta od Matota sistem še na penzijo ufurat. Zdaj glede na to da mi plačujemo penzijo za naše stare potem tisti, ki nima zaposlenih otrok ne dobi penzije. Če ima 1ga dobi pol penzije če pa ima 2 pa 100%. Če ima več kot 3 polno zaposlene otroke pa potem še kak dodatek recmo al pa bon za kruh.

Tako bi pravično razporedili breme penzije, ne pa da zdaj folk nima otrok potem mu bodo pa drugi zaposleni otroci plačevali penzijo.


Tudi sicer vredu ideja, samo penzijo se je vplačevalo desetletja iz lastnih plač, tako, da te so izven fašističnega dosega.

arnecan1 je izjavil:

nisahe je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Absurd je da mečemo miljarde iz proračuna za raznorazno, zastonj vrtec za vse zaposlene za vse otroke vključno s prvim pa bi državo koštal samo 300 miljonov sem zasledil, ampak ne to pa ne, zakaj bi podpirali zaposlene, če se jim pa lahko kajle daje...


Seveda, saj to je definicija desničarstva, tisti, ki imajo, naj imajo, tisti, ki nimajo, so reveži in jim je treba pa klerofašistično pomagat, tisti vmes pa ogrožajo oba pola in jim je treba onemogočiti (za dobro tistih, ki imajo) kakršnokoli možnost napredovanja.

Mato in podobni fašisti mislijo, da bojo iz dreka prilezli do bogastva, tako, da bojo drugim hodili po glavah in jih tlačili še globje v drek. Pa ne bojo, samo druge porinejo globje v drek. Vmes pa postaja iz dreka do bogastva tako visoka stopnica, da je niti z alpinistično opremo ne bojo preplezali. In vsako njihovo fašistično sranje, še malo poveča stopnico - pa ne tako, da bi se spodaj znižala ampak se zgoraj še malo zviša. In tisti, ki že imajo, imajo še malo več.

In kaj je narobe s tem, da je vrtec za vse otroke zastonj?

Kako že gre tisto, vsi otroci imajo enak želodec?


Ah, spet desničar, ki se je preobrazil v socialista.

Nič ni narobe, se celo strinjam, da pa bo bolj pošteno, ob vsem denarju in času, ki smo ga ostali zmetali v otroke (vključno z plačevanjem vrtca), je edino pravilno, da plačajo razliko do zastonj vrtca, tisti, ki niso za družbo naredili še nič. Skratka, tisti, ki otrok nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nisahe ()

Bizkit45 ::

arnecan1 ::

nisahe je izjavil:

TheTrick je izjavil:


In kaj je narobe s tem, da je vrtec za vse otroke zastonj?

Kako že gre tisto, vsi otroci imajo enak želodec?


Ah, spet desničar, ki se je preobrazil v socialista.

Nič ni narobe, se celo strinjam, da pa bo bolj pošteno, ob vsem denarju in času, ki smo ga ostali zmetali v otroke (vključno z plačevanjem vrtca), je edino pravilno, da plačajo razliko do zastonj vrtca, tisti, ki niso za družbo naredili še nič. Skratka, tisti, ki otrok nimajo.

Ja, ampak imaš celo tiste, kateri nikoli niso in ne bodo delali in nimajo in nikdar ne bodo imeli otrok.

Kaj boš vzel tem? Tako je, nič.

Življenje ni pravično, davki niso pravični za vse, ni pravično, da tebe policaj dobi, ko nisi pripasan ali za malenkost prestopiš dovoljeno hitrost, minuto prej pa spusti skozi amortus pijanega voznika....

Skratka, nima smisla nekoga kaznovati, to je napačno gledanje. Paziti moramo, da nekoga ne nagradimo za nekaj, kar si ni zaslužil. Npr, da nekdo fejst dela za solidno plačo in plačuje svojemu otroku dragi vrtec, plačuje preko davkov in prispevkov vrtec dvema otrokoma zdravemu človeku, kateri ne dela in na črno nekaj zasluži zraven, dobi za solidno plačo male otroške dodatke in plačuje prejšnjemu človeku dvojne najvišje otroške dodatke. Zraven pa delavec še plača socialno pomoč tistemu, kateri ne dela. In ko bo otrok delavca zrasel, je velika verjetnost, da se bo zgodba ponovila z otrokoma drugega človeka.

To bi morali poskusiti preprečiti, oz. spremeniti. Vrtec za vse zastonj, tako ali tako bo plačal človek, kateri dela, za svoje in druge otroke, otroških dodatkov ne dobi nihče, potrebščine za šolo se dobijo v osnovni šoli zastonj, tistemu, kateri pa dela, pa dokler ima šolajoče otroke znižati dohodnino in mogoče celo kaj vrniti iz plačanih prispevkov.

Zdaj Holob bo rekel, da on ima dovolj denarja, da lahko plača najvišje zneske vrtca in da je to pravično. Ampak on je eden od 1 % SLovencev, kateri si to lahko privošči, večina drugih se pa mora marsičemu odpovedati, da ima 2 ali celo 3 otroke, zato je to čisti populizem. Jaz sem pripravljen iz davkov plačati zastonj vrtec Holobovim otrokom, on pa naj plača vse davke, tudi tiste iz Kosova in Romunije. Sem prepričan, da bo s tem plača vrtec več otrokom, kakor pa bi samo svojim trem.

In se seveda strinjam, da tisti, kateri delajo in še nimajo ali ne bodo nikdar imeli otrok plačujejo več, kakor tisti, kateri imajo mladoletne in šolajoče otroke. Seveda je to krivično napram tistim, kateri ne delajo in ne bodo imeli otrok. Ampak življenje ni pravično, kot sem napisal. Na koncu koncev bo tisit otork, kateremu je plačeval vrtec, plačeval za njegovo penzijo. Mora pa delavcu, kateri nima otrok, na koncu meseca kljub temu ostati toliko več denarja, da bo raje delal, kakor pa bil brezposeln. To je naloga države.

Dajanje denarja ljudem, npr. 20.000 € za vsakega otroka ali dajanje velikih otroških dodatkov je napačna strategija, raje omogočimo delavcu, da mu bo ostalo denarja za solidno življenje kljub dvema ali trem ali celo več otrokom.
««
3 / 13
»»