» »

NBA sezona 2023-2024

NBA sezona 2023-2024

Temo vidijo: vsi
««
40 / 40
»
»»

judoka ::

THJ je v zadnjem letu pogodbe naslednje leto. Cist mozno. da se bo nasel trade za njega. Naj ne drezajo preveč v to ekipo, za Maxija rabijo
backup ostalo so detajli.

Leo II ::

Problem je kako zadržati DJJ. Nimajo placa v capu...že samo zaradi tega bi se morali znebiti THJ. Greena ne bo noben hotel s tole pogodbo - je letos podpisal za 4 leta. Je res olajševalno da je thj na expiring drugo leto. Mogoče bo kakšen zainteresiran.

Aja, za Greena je še zmeraj upanje da bo igral v skladu z vrednostjo sedanje pogodbe. Exum je pa po razočaranje, ampak on je praktično na minimalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leo II ()

Groot ::

Ojojoj trolkoti spet slabo jutro za vas, spet nam bo statistika samomorov poskočila :))

Nisem uspel pogledati cele tekme, samo malo sem prevrtel. Ampak Luka odličen, pravi PO Luka. Na drugi strani Shai precej solersko, brez prave ideje po organizaciji napada. Da vidim sedaj vse hejterje kako boste razložili mentalno nestabilnost SGA, ker po vaših kriterijih zagotovo mora biti nekaj na tem.

Leo II ::

Še tole DJJ po impactu spominja na Bruca Browna iz lanskega Denverja. Tip je dobil 45ilijonov za dve leti. Tolk Dallas mislim da ne more ponuditi. Sicer sam bi takoj dal THJ in Hardyja da bi lahko zadržal DJJ. Meni je fenomenalen že celo sezono.

Zvezdica27 ::

dobro, zelo dobro raz3en tisti mrk v začetku 4q, ko se je skoraj zdelo, da se bo spet kaj ponovilo...

vendar moramo vedeti, da je OKC tokrat razočaral, zelo enodimenzionalno - shai je top class in ko bo še ekipa ... pismu, tole bo G7, Dort tud ne more vsako tekmo 4 airballe vrečt...

sam glede na to, kako Igra Denver (Jokić je povsem upravičeno MVP) s tem da Murray še vedno ni čist pravi, pa Porter letos lih ne blesti...

no pustmo, še enkrat morajo zmagat, pa bo. Včeraj/danes pa v bistvu nimam slabe pripombe...

zz

nejc_nejc ::

Moti me verjetno dejstvo, da se bosta primorana izločevati (Jokič, Dončič)

judoka ::

Leo II je izjavil:

Problem je kako zadržati DJJ. Nimajo placa v capu...že samo zaradi tega bi se morali znebiti THJ. Greena ne bo noben hotel s tole pogodbo - je letos podpisal za 4 leta. Je res olajševalno da je thj na expiring drugo leto. Mogoče bo kakšen zainteresiran.

Aja, za Greena je še zmeraj upanje da bo igral v skladu z vrednostjo sedanje pogodbe. Exum je pa po razočaranje, ampak on je praktično na minimalcu.



Bo Niko nasel varianto, da podaljsajo DJJ. Green je meni ok, nekonsistenten, a mislim da bo se napredoval. Naj se ne ponovi Brunson epizoda, ko tip v drugi org. postane zvezda.
Za Exuma pa ne vem v cemu je problem, a je bil vseeno vrhunski nakup. Ce bodo delali kake rošade na 1,2 naj si vzamejo njega kot predlogo, torej bek ki zna vsega po malem in je dober v obrambi.

kow ::

Green je nesposoben igrati na postavljeno obrambo, je brez kosarkaskega talenta (govorim o NBA nivoju). Je pa neverjetn fizikalc in primeren za fizicno, predvsme pa hitro igro.

Primerjava z Brunsonom je smesna. Brunson je ze v kolidzu blestel in kontroliral igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Leo II ::

Green bi lahko bil, kljub vsemu slabemu v napadu, dober, če bi igral boljšo obrambo. Se trudi in ogromno teka, ampak zmeraj znova ga napadalec prebije. Enostavno nima občutka za obrambo. Seveda nikoli ne bo Brunson in tudi ne PG imo. Se je Dallas ga nekaj časa trudil potiskati na PG pozicijo pa je bil polom. Ampak če bo konsistentno zadeval corner trojke, ostal tako energetičen v napadu s cuti, in predvsem izboljšal obrambo, bo njegova pogodba povsem kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leo II ()

judoka ::

Ampak če bo konsistentno zadeval corner trojke, ostal tako energetičen v napadu s cuti, in predvsem izboljšal obrambo, bo njegova pogodba povsem kul.


This. Nisem mislil, da bo splezal na nivo Brunson, ampak da lahko postane dober role player in da jim zna bit zal, ce se to zgodi v drugi org.

kow ::

12.5 milijona dolarjev ni malo za role playerja. Sploh, ce pogledas da PJ dobi 15.5, Gafford dobrih 13mil.

Leo II ::

Eh no, zmeraj lahko koga ven potegneš takole. En Davis Bertans pa ima recimo 17milijonov. Richaun Holmes ima recimo 12... 12.5 za zgoraj navedeno je zelo kul.

https://www.basketball-reference.com/co...

IL_DIAVOLO ::

Dallas imel pod kontrolo tekmo, okc pa je drzal v igri Shai. Kidd v letosnjem playoff-u dela razliko, poleg zares odlicnega derrecka in livelya. Kljub slabi predstavi PJ-ja in gafford-a.

Poznala se je manj agresivna igra v obrambi in večji efekt irvinga in doncica v napadu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

arnecan1 ::

judoka je izjavil:

Leo II je izjavil:

Problem je kako zadržati DJJ. Nimajo placa v capu...že samo zaradi tega bi se morali znebiti THJ. Greena ne bo noben hotel s tole pogodbo - je letos podpisal za 4 leta. Je res olajševalno da je thj na expiring drugo leto. Mogoče bo kakšen zainteresiran.

Aja, za Greena je še zmeraj upanje da bo igral v skladu z vrednostjo sedanje pogodbe. Exum je pa po razočaranje, ampak on je praktično na minimalcu.



Bo Niko nasel varianto, da podaljsajo DJJ. Green je meni ok, nekonsistenten, a mislim da bo se napredoval. Naj se ne ponovi Brunson epizoda, ko tip v drugi org. postane zvezda.
Za Exuma pa ne vem v cemu je problem, a je bil vseeno vrhunski nakup. Ce bodo delali kake rošade na 1,2 naj si vzamejo njega kot predlogo, torej bek ki zna vsega po malem in je dober v obrambi.

Saj Jokić mi je faca, samo ko pa je na drugi strani Luka, me dol visi zanj. Go Mavs. Ampak prvo v nedeljo OKL. Nekako imam občutek, da DAL tega ne bo spustil iz rok.

DJJ upam, da podpiše. Kje bodo dobili denar? Bo že Nico nekaj našel.

Bi pa bilo odlično, da MIN to obrne v svojo korist. V najslabšem primeru pa, da odnese zmago doma, v 7 tekmi pa namuči DEN. Verjetno isto računajo v DEN, da OKL premaga DAL ali ga vsaj namuči v težki seriji na 7.

čigra ::

No, to je to: umirjen in skoncentriran na igro LD77 je nevaren LD77 za vsakega nasprotnika.

Čestitam. In naj tako ostane (vse do konca finala) ;)

arnecan1 ::

Evo, zanimiv pogled Awful Coacha in primerjava s Severno Korejo :D

čigra ::

We live in the North Korea :))

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kidd v letosnjem playoff-u dela razliko

Ja, saj ne rečem ... deluje boljše kot je kazalo prvi polovici rednega dela sezone, mi pa danes, ko sem gledal vseeno ni bil povsem jasne ta Hardy eksperiment v petem krogu (ne vem, če je zdajle čas za to...) in sem v nekem momentu res upal, da ga že pokliče z igrišča pa kar ni in ni.
Vem, da se je Exum v PO nekoliko izgubil oz. ne igra ne vem kako dobro, pa vseeno ... ima izkušnje, zrelost in mogoče najde ritem, ampak ne, Hardy polnih 15 minut!
In potem so se v nekem momentu na igrišču skupaj znašli Kyrie, Green, Hardy, Timmy... Ja, Kidd ima še vedno "momente" :) To mi je v bistvu edina (rahla) kritika te zadnje tekme. Je pa seveda dobrodošla izkušnja za Hardy-ja. ki se bo upam čez čas povrnila.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

nejc_nejc ::

Samael
A je mozno, da majo kakšne bedarije o minutažah v pogodbah?

čigra ::

nejc_nejc je izjavil:

Samael
A je mozno, da majo kakšne bedarije o minutažah v pogodbah?


Če bi že kaj takega obstajalo, a misliš na kakšne penale ekipi, če igralec ni toliko časa na parketu?

Dvomim, da takšna klavzula obstaja.

Samael ::

Dvomim, da bi bila to norma, verjetno pa kdo pogojuje podpis pogodbe s tem. Človek bi se kaj takšnega nocoj vprašal pri Timmy-ju ane? :)

V spominu imam, da je nekdo pred časom izjavil (a je bil to Dinwiddie - nisem ziher?) da ne bo podpisal z Dallasom, ker mu ta ne more zagotoviti minutaže, ki jo želi. Samo Hardy je itak na rookie dealu, tako da dvomim, da ima on bilo kakšno izbiro okoli tega. Po mojem je Kidd z njim preprosto eksperimentiral.


čigra je izjavil:


Če bi že kaj takega obstajalo, a misliš na kakšne penale ekipi, če igralec ni toliko časa na parketu?

Dvomim, da takšna klavzula obstaja.


To pa v nekaterih oblikah obstaja. Embiid je imel esplicitno klavzulo, da v primeru kakšne težje poškodbe, ki bi ga od igre zadržala določeno število tekem dobi manj denarja.

It seems Philadelphia wrote the contract with the 23-year-old's injury history in mind. According to a report from ESPN's Adrian Wojnarowski, Embiid's deal includes provisions that would allow the 76ers to cut Embiid and save money if he misses significant time due to specific injuries.

Wojnarowski reports that Philadelphia's financial protections only come in to play if Embiid misses at least 25 games or plays less 1,650 minutes in a single season due to injuries to his foot or back, parts of the body that Embiid has already struggled with. If Embiid misses time with a "new" injury, such as one to his knee or shoulder, the financial provisions do not apply.
Vir: https://www.si.com/nba/2017/10/11/joel-...


Kyrie pa letos ravno obratno:

Kyrie Irving earned a $1M incentive for playing 58 games and the Dallas Mavericks winning 50 games. In NBA language, this was deemed an "unlikely" incentive.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IL_DIAVOLO ::

Samael je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kidd v letosnjem playoff-u dela razliko

Ja, saj ne rečem ... deluje boljše kot je kazalo prvi polovici rednega dela sezone, mi pa danes, ko sem gledal vseeno ni bil povsem jasne ta Hardy eksperiment v petem krogu (ne vem, če je zdajle čas za to...) in sem v nekem momentu res upal, da ga že pokliče z igrišča pa kar ni in ni.
Vem, da se je Exum v PO nekoliko izgubil oz. ne igra ne vem kako dobro, pa vseeno ... ima izkušnje, zrelost in mogoče najde ritem, ampak ne, Hardy polnih 15 minut!
In potem so se v nekem momentu na igrišču skupaj znašli Kyrie, Green, Hardy, Timmy... Ja, Kidd ima še vedno "momente" :) To mi je v bistvu edina (rahla) kritika te zadnje tekme. Je pa seveda dobrodošla izkušnja za Hardy-ja. ki se bo upam čez čas povrnila.


Ne vem, izbira prave challenge, klice dobre odmore, na zadnji tekmi sem mu prvič v oceh videl mini rage, ker so skoraj spet zakockali tekmo + postal je neka osrednja figura tudi na gostovanju, ko je bil ponavadi bolj zadrzan. Ze itak ima preveč umirjeno persono.

Bo pa seveda taktično pravi test proti Denverju, kjer predvidevam da bo Malone zaprl vse poti do obroča, glede na ze sedaj precej izrazito ally-up strategijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Samael ::

Ja, saj se strinjam. V preteklih obdobjih s tisto famozno izjavo, da je tudi on samo gledalec, ni vlival kaj prida upanja...
Bi tudi sam rekel, da deluje bolj zrelo, kot je bil še nedolgo nazaj.

Ja, tole je bilo res hecno:
[Macmahon]: Jason Kidd on not calling timeouts when the Lakers went on some runs. "I'm not the savior here. I'm not playing. I'm watching, just like you guys. As a team, we've got to mature. ... We've got to grow up."


Ali pa še nekaj sezon nazaj pri Bucksih, v zadnjih sekundah, ko so imeli Bucksi mislim da prednost treh pik in prosti met :)))
[Garcia] Kidd says he instructed Middleton to miss second free throw. Was worried about 4 point play
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hamez66 ::

nejc_nejc je izjavil:

Samael
A je mozno, da majo kakšne bedarije o minutažah v pogodbah?


Jaz mislim, da je to možno in verjetno, ter da so te pogodbe krive za to, da sta Kidd in Carlysle v igro pošiljala igralce, ki takrat tam niso imeli kaj počet (v očeh nas kavč strokovnjakov).

Govora je bilo o tem, da je imel Porzingis zagotovljenih x minut in y števila žog, in verjetno ni samo KP tak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

kixs ::

Nic drugega kot zanimivost...

Stephen A. pove kdo je pravi MVP nivo igralca in predvsem zakaj :))

Samael ::

Čakaj... gledal sem video in, Stephen A. Smith ne pljuva po Dončiču?!! No, zdaj sem pa že vse doživel :))

Saj mogoče je vsem jasno, ampak vseeno... kdo pa je ta možakar s kameno face v sredini? :)
Samael != Samuel

judoka ::

Legler. Eden boljsih analitikov, oz je eden od redkih talking headsov na ESPN, ki jim dejansko lahko reces analitik. Ostali so itak klovni.
Je bivsi igralec, a za razliko od Barkleya in Shaqa dejansko gleda tekme, zato so tudi njegove analize nekaj vredne. Ma tudi svoj podkast, ki se ga splaca poslusat.

Je na Mavs hype train od zimskih menjav naprej in tudi pred to serijo (in prejsnjo) je napovedoval zmago Dallasa.

Ganon ::

kixs je izjavil:

Stephen A. pove kdo je pravi MVP nivo igralca in predvsem zakaj :))


Tokrat ima prav, ampak ta klovn obenem pove, da je glasoval za Alexanderja. In še vedno ga kliče Donchick, po vseh teh letih. Jej, jej.

Samael ::

judoka je izjavil:

Legler. Eden boljsih analitikov, oz je eden od redkih talking headsov na ESPN, ki jim dejansko lahko reces analitik. Ostali so itak klovni.
Je bivsi igralec, a za razliko od Barkleya in Shaqa dejansko gleda tekme, zato so tudi njegove analize nekaj vredne. Ma tudi svoj podkast, ki se ga splaca poslusat.

Je na Mavs hype train od zimskih menjav naprej in tudi pred to serijo (in prejsnjo) je napovedoval zmago Dallasa.

Thanks!
Te reči zelo redko kdaj gledam. Rad si kaj preberem, poslušam jih pa zelo redko kdaj, pa še to se običajno, kot si rekel, kakšen Shaq ali pa Barkley klovnata.
Samael != Samuel

kixs ::

Ganon je izjavil:

kixs je izjavil:

Stephen A. pove kdo je pravi MVP nivo igralca in predvsem zakaj :))


Tokrat ima prav, ampak ta klovn obenem pove, da je glasoval za Alexanderja. In še vedno ga kliče Donchick, po vseh teh letih. Jej, jej.


Sej zato je smesno... ker njegov MVP je SGA. Zdaj pa nasteje lastnosti MVP-ja, ki jih ima LD. Prej je bil ocitno slep :lol:

PS:
Pa niti nisem vedel, da je SGA celo starejsi od LD-ja (cca pol leta).

hamez66 ::

Ja Shai je bil 11. pick v "Lukovem" (3.) draftu.

Vsako leto se najde kakšen, ki naj bi bil boljši od Luka. Najprej Trae Young, potem Ja Morant, letos je pa to Shai Gilgeous-Alexander oz SGA.

Skip Bayless je bil dolgo časa Luka "hater", se je letos izboljšal. Izgleda bo počasu tudi SAS zamenjal ploščo.


Je fajn brati komentarje pod temi videi. Po 4. tekmi proti OKC je bilo precej enotno mnenje, da je tekmo "zafušal" Luka. No, Luka se nam je v 5. tekmi oddolžil. :) :)

kixs ::

Upam, da se njegovo zdravstveno stanje izboljsa. Potem lahko spet pricakujemo njegovo standardno igro in seveda zmage :)

nejc_nejc ::

judoka je izjavil:

Legler. Eden boljsih analitikov, oz je eden od redkih talking headsov na ESPN, ki jim dejansko lahko reces analitik. Ostali so itak klovni.
Je bivsi igralec, a za razliko od Barkleya in Shaqa dejansko gleda tekme, zato so tudi njegove analize nekaj vredne. Ma tudi svoj podkast, ki se ga splaca poslusat.

Je na Mavs hype train od zimskih menjav naprej in tudi pred to serijo (in prejsnjo) je napovedoval zmago Dallasa.


to je to
všeč mi je komentar "klovni", ki itak morajo bit, drugače je na momente, kot težka komorna glasba

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

45 točk razlike. :D

GupeM ::

Kaj da fak je bilo to? Je kdo gledal?

Horas ::

blo je že 49 pik razlike. ne vem, v denverju zna bit drgač, bol izenačeno pommoje.

ste vidl salamarja, 12sek še do konca on pa v tunel :))

ko lebron to nardi ga pluvate.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zvezdica27 ::

je vsaj prišel edwardsa gledati ko je ležal po padcu... ja, to je men kr bad tale NBA odnos, brez roke, nič... totalno kretensko, najbrž psihologi pravijo, da se tako ločiš od nasprotnika, ki ni človek in ga je treba uničiti ali ne vem kaj... fakina amerika...

zz

stevemcq_ ::

A se še komu zdi bizarno, koliko "blowout" tekem je v končnicah NBA-ja? Ne rečem v začetnih krogih, ampak v borbi za prvaka... Meni osebno se to zdi zelo negledljivo in neprivlačno na oko, pomoje je tudi eden izmed razlogov slab bazen igralcev v sami ligi. Škoda. Še ena sezona za pozabo.

Leo II ::

A se bo naš čigra kaj oglasil glede super igre Denverja in Jokića?

Duhec ::

Saj je to dobro za Denver, bodo napolnili domačo dvorano na odločilni tekmi. >:D
http://blackbird.si/

dope1337 ::

Dobro je tudi za privrzence Mavsov, v kolikor je le ti uspejo naslednjo tekmo odlociti serijo z OKC.

Par dni vec pocitka, je za Dallas trenutno zlata vredno.

Ampak, ne prehitevajmo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein
««
40 / 40
»
»»