» »

kako deluje naprava proti komarjem?

kako deluje naprava proti komarjem?

iso2000 ::

Pri znancu sem videl da uporablja nek Raid proti komarjem, ki ga vklopiš v vtičnico in to potem oddaja v ozračje neko snov, ki je komarjem škodljiva, oz jih odganja. Mene pa zanima, če je komu znan princip kako ta napravica deluje. V steklenički s tekočino je nekakšna paličica, ki izgleda kot, da bi bila iz dveh plasti. Ta paličica je na eni strani potopljena do dna posode s strupom, na drugi strani pa gleda iz stekleničke in se priklopi na kontakte. Kaj pa se dogaja potem? Če je moj scenari sploh pravilen?:8)

Dr_M ::

em...not je en grelc, tako da tista tekocina izpareva in se siri po zraku...
nekak tko dela ta stvar :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OnTheMic ::

Kot je že omenil Dr_M, je na vrhu ob palčki grelec (ponavadi kar navaden keramičen upor), ki povzroči počasno izparevanje tekočine skozi palčko. Grelec je edina stvar, ki je priklopljena na štrom. Palčka nima nobenega stika s štromom, je pa iz neke umetne snovi, ki se podobno kot goba napoji s tekočino, ki nato pri vrhu zaradi povišane temperature izpareva. Tudi tekočina je zgleda prilagojena za počasnejše izparevanje (45 noči), saj sem enkrat za hec v skoraj prazno flaško dotočil vodo, pa jo je pobralo v dveh nočeh:D
Kar se učinka tiče... to komarjem nikakor ne škoduje, zaradi tega se ne bo noben komar zadušil ali zastrupil... vendar jim ta vonj smrdi in jih zaradi tega odbija.

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Spajky ::

Jest sem ugotovil, da se primorski komarji Raidu sam smejejo; Baygon pa funkcionira! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nicky ::

Je pa tud ena finta, da komarji ne prenesejo visoke frekvence ... ne vem ktera je doloceno, ampak vem, da ima vsaka 'neprijetna' zval (komarji, podgane, misi, macke, psi) doloceno frekvenco katere ne prenese ... zato se dobijo tudi naprave, ki te frekvece oddajajo in te tako varujejo ... kako dobre so pa ne vem ... :))

Phoebus ::

Tisti piskači niso nevemkaj; sprobano.

overlord_tm ::

te piskači delajo ampak samo tok časa dokler se ga žval ne navad:(

T0RN4D0 ::

Problem piskačev je tudi ta, da ga ponavad tudi človek slii. :P |O lame...

Boljša metoda je samo lepo škatlca, okol ohišje, vmes pa mrežca pod par kV, tist ziher grejo komarji... si lahko doma nardiš(al pa kupiš). :) Nisem še delu, samo baje kr raznese mrčes. >:D 8-)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

pingec ::

a ni đže blo lani govora o eni lički modri ka mrčeš raznese od napetosi >:D dejte poveda tkje se to dobi

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

AngelOfDeath ::

king skoraj vsepovsod :)

pingec ::

naštej mi 1 v kopru
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Coinbird ::

Vrjetno je res najbolj uporabna tista tekočina al pa posebna neonka ki jih privabi pa potem z toploto zatre.
"Raid ubije enkrat za vselej!" Kod, da če ga prvič slabo ubiješ priden nazaj :D

Nisem še mel takega gizmota doma sam to poletje si ga 100% uvedem, ker so ti insekti nadležni. Ponoči, ko sem za kompom pa mam odprta okana (za cooling). :)

boych ::

da sedobiti tudi takega, ki ma okroglo neonko in na sredi še ventilator, ki zauga zrak. mrčesek lepo prileti proti lučki, ga zaugne ventilator in pripopa na visokonapetostno špiralo, se sam zaiskri, pa ne pride nikoli več nazaj!:D

nere ::

ne poznam raida, ampak une "tablete" baygon, ki jih daš na nekakšen grelec v vtičnici komarjev ne odganjajo ampak jih ubijejo. do smrti.

to se ne sliši prijetno niti za ljudi, tako da imam sedaj v glavnem mrežo na oknu, ko sem bolj sovražno razpoložen pa kdaj vklopim baygona.

Poldy ::

Baygon ali pa raid, v bistvu je isto. Imam tudi baygon flaško v raid grelcu. Deluje pa odlično. Ponoči namesto da slišiš bzzzzzzzzz, slišiš bzz bzz bz bz crk.
Super za na dopust.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820798 (10805) MostWanted
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513426 (10553) Volk|
»

vinske mušice

Oddelek: Loža
103412 (3121) SodVina
»

Neumno navodilo za uporabo

Oddelek: Loža
213397 (2758) SavoS
»

Pomoč - Golazen napada !!!

Oddelek: Loža
293603 (3283) BlackHole

Več podobnih tem