» »

Nova MAMAPLATA (glede na mojo konfiguracijo) ?

Nova MAMAPLATA (glede na mojo konfiguracijo) ?

Tomson ::

Katero plato se recimo trenutno splača nabavit, imam pa slednjo konfiguracijo:

Gigabyte GA-7VRXP (ki je očitno odslužila, 3D grafika ne dela več spljoh, neki z AGPjem narobe!)

AMD 1800 Mhz
1.5 Gb Ram
160Gb Hdd ATA
120Gb Hdd ATA
Leadtek GF4 4200
Terratec DMX6 Fire 24/96
LG DVD/CD Rw

Nekak sem naklonjen Gigabytu, Asusu ...

Tele plate si nekak oglejujem, nisem pa siguren al se splača kupit tako drage:

MB ASUS A7N8X-E Deluxe
http://www.com-shop.com/article.asp?Art...

MB GIGABYTE VA-7NNXP
http://www.kiberbutler.com/client/artik...

MB GIGABYTE GA-7VT600-1394
http://www.kiberbutler.com/client/artik...


Mi lahko kaj svetujete? JE to kar se trenutno splača ali so kakšne druge plate bolj optimalne?

SodVina ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel Abit nf7-s (25k), ce pa ne potrebujes SATA in RAID, pa si malo poglej Epox 8rda+(20k). Mislim, da bos tako ceneje prisel skozi, kot z Gigabyteom ali Asus-om

Shark-357 ::

odvisno za kaj rabiš plato če boš navijal pol nf2 plato definitivno jaz osebno prisegam na Epox za kaj se boš pa odloču je pa tvoja stvar glede asusa mi ni glih kej preveč všeč sem punci sestavil nov komp s tole plato ASUS A7N8X-E Deluxe in je zlo lena za navijat tko da nevem no ozri se za kako Epox RDA+ali RDA3+ klikni tukaj
al pa kako dfi ali abit sam z njimi nimam tolk izkušenj da bi ti povedu kaj je bolje

cbelica ::

ce ne mislis navijat, bo tudi kaka plata na naboru KT600 cisto v redu (tudi omenjena GA-7VT600), ce pa bos navijal>:D , pa DFI NFII Ultra Infinity (26k SIT)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

delfinus ::

Sam bi sedajle, ce bi kupoval, posegel po DFI Ultra Infinity II, ki je odlicna navijalka. Pride okrog 25K (PcHand). Sam pa imam Abit NF7-S pa sem tudi zelo zadovoljen s potencialom, ki ga ima. Vse te plate imajo FW, SATA in ostale pritekline, ki spadajo poleg.

lp, D.

Tomson ::

Navijal sigurno ne bom, SATA bo prej ko slej prišel v upoštev ... NEkak mi je zelo všeč tale Gigabytova GA-7NNXP čeprav je okrog 35.000 sit.

Jo priporočate ali odsvetujete?

cbelica ::

Definitivno predraga za to, kar ponuja!!

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

delfinus ::

Se strinjam s cebeljadico. Prevec $. Dobis veliko boljse plosce za manj denarja. Najboljsi support in to mislim sploh support s strani uporabnikov pa so delezne naslednje plosce.

Abit NF7-S
Epox 8rda3+
DFI Ultra Infinity II

Uporablja jih ogromno ljudi, tako bos ob morebitnih tezavah lahko tudi hitro dobil pomoc, obstaja veliko moznosti updejta z modificiranimi Biosi, ki resujejo nekatere tezave, ki jih se proizvajalci s svojimi biosi ne opravijo (npr. odprava napake v mnozilniku)

Vse je Nforce2 cipovje FW, SATA. Navijati je s temi ploscami enostavno in ni vec nobena umetnost, pac premaknes FSB iz 166 na 200MHz, mal pritisnes na plin voltaze in imas iz Bartona 2500+ pac 3200+. Nobena umetnost. Za Asusa vem, da je nekoliko len pri navijanju, za Gigabajta pa pravim, da je obcutno predrag za to kar ponuja, saj je zelo povprecen.

Ce ne mislis navijati potem se ti ne sploh ne splaca kupovati Nforce2 potem rajsi sparaj $ in npr izberi Gigabyte GA-7VT600-1394 ima dobro opremo in je poceni okrog 18K. Ker pa je navijanje zelo enostavno ti pac svetujem Nforce2. Kar pa ti vsi tukaj tudi svetujemo.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

kuglvinkl ::

Temu se reče odličen post (delfinckov)!
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Tomson z Asusko A7N8X/-E na boš mogel kaj prida navijati, saj omogoča voltaže CPU-ja le do 1,85V. Vem ker sem ravno danes (no v bistvu že včeraj) eno montiral skupaj z Athlonom 3000+, ki sem ga max navil na 2504 MHz. Kr lepo pri teh voltažah. Saj drugače je super plata, vendar boš z NF7-S bol zadovoljen, seveda, če si bolj v teh navijalskih vodah >:D.

Tomson ::

Kot pravim je navijanje na zadnjem mestu. Tako da gre zgolj za stabilnost, opremljenost in optimalno ceno osnovne plošče.

V čem pa je razlika med ABIT NF7-S in ABIT AN7?

In kako je pri Abitu z DualChannelom. Če imam 3 x 512Mb rama, bo zadeva delovala pravilno?

Še nekaj, ker imam 2 ATA diska, ne bo problema s priključitvijo?

In na koncu, če primerjamo ABIT NF7-S in Gigabyte GA-7NNXP, se torej bolj splača nabavit Abitko? (navijanje me ne zanima)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

cbelica ::

Poglej takole: Kaj ti Gigabyte (7NNXP) ponuja vec kot pa Abit-ka? Razlika v ceni je 10k...:\
Don't be crazy...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cbelica ()

Tomson ::

Ma ja, sej imaš prav. Glede na moje potrebe res ni kakšne konkretne razlike.

Mogoče me malo moti, da nima dual LANA (1Gb), pa dual bios pri Gigabytu pride kar prav. Gigabytova plata nudi tudi še 4xPATA. Ampak to zaenkrat itak še ne pride v poštev.

Težka bo, ampak trenutno res izgleda Abitka bolj optimalen nakup, sploh ob dejstvu da je skoraj 10.000 sit cenejša.

delfinus ::

Ce navijal ne bos potem vzemi plosco z VIA chipsetom. Odlicna je Gigabyte GA-7VT600-1394. Pa se zelo ugodno ceno ima. Sem jo imel, a sem hotel navijati, zato sem jo prodal stricu. Je pa super stabilna.

Eddy ::

Tut jaz ti priporočam abitko!

Tomson! Preveri zasebna sporočila! ;)
www.ekwaterblocks.com

Tomson ::

V mašini že tiktaka Abitka NF7-S.

Zadeva deluje b.p. mogoče sem malce razočaran nad hitrostjo saj je bila Gigybytova VRXP malce hitrejša.

Velika kritika gre tudi na slote za RAM, saj jih ima tih pod vsemi IDE kabli, kar je ZELO nepraktično. Drugače pa je kewl plata.



Hvala vsem za pomoč.

delfinus ::

Hoj!

Pocasnejsa? Kako si pa to meril? To pa sigurno ne bo drzalo glede na primerjavo VIA chippovja z Nforce2. Namrec tvoja bivsa plosca je bila le FSB266, ta nova pa ti podpira FSB400 CPUje prav tako DDR ram. Tvoja plosca sedaj samo tiho klice, da jo navijes in da hkrati navijes tvoj AMD 1800+. Verjetno rabis se malo optimizacije in sprehod skozi bios za optimalno delovanje tvojih zdajsnjih komponent. Plato imas sedaj super. Kaksni pa so podatki za tvoj RAM?

Sami ::

Za navijat kakšna Epox 8RDA+, 8RDA3+ ali Abit NF7-S, ki imajo nForce 2 Ultra 400 čipset. Drugače pa imaš cheap plate že od 12k naprej.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Zheegec ::

imajo nForce 3

nForce 2
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomson ::

Sej to se mi zdi čudno, ampak npr. v NFS Underground mi je prej delalo čisto tekoče sedaj pa vsake tolko cajta malo zašteka.

Ram mi dela na DualDDR tako da to je ok, podatki za Ram pa so:

512Mb Spectec PC2700 (CL2.5 up to 167Mhz)
512Mb Hyundai PC2700 (CL2.5 up to 167Mhz)
512Mb Wintec PC3200 (CL0 up to 200Mhz)

Sami ::

ALIEN3001: Sem se zmotil in že popravil, napaka pri pisanju.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

delfinus ::

Dvigni FSB na 166, da ti bo cpu deloval sinhrono z rami. To oz malenkost vec lahko iztisnes iz obstojece konfiguracije. Rami so sedaj malo omejitev za boljsi performance. Ce je potrebno malo dvgni Vcore.

Lp, D.

blblb ::

V DUAL CHANNEL nacinu ti tri palcke rama ne morejo delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

Tomson ::

Zakaj pa ne ... Na začetku mi napiše: Dual Channel ENABLED

Po moje je to to ... sploh pa kolikor sem se pogovarjal so vsi rekli da dela 100%!

Shark-357 ::

nemogoče ker če maš vse tri slote polne se dual channe:\ l izklop

Tomson ::

Zakaj mi pa potem napiše na začetku ko se boota: DUAL CHANNEL ENABLED ?

Dr_M ::

dela, ce sta rama ki sta DC enostranska in tretja ploscica dvostranska.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ploščo za AMD je

Oddelek: Kaj kupiti
382345 (1193) ČIP 008
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241581 (1219) smirnof
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291346 (1086) Caligula
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930498 (17093) Jaffa
»

Matična plošča za AMD!

Oddelek: Kaj kupiti
371525 (942) Fury

Več podobnih tem