» »

Katero nForce2 plato

Katero nForce2 plato

««
9 / 10
»»

m.i.h.a. ::

Gigabyte ni tukaj pogruntal tople vode, ker imajo vsi programi za nadgraditev iz winsov opcijo, da ti sam poišče bios na netu. Navsezadnje je v tem tudi štos, da lahko nadgradijo bios tudi manj vešči uporabniki in niso sigurni če imajo pravi bios.

Dr_M ::

jap...jest sm 1x probu updejtat eno plato iz winsow (na proizvajalcevi strani je pisal da lahko to nardim) in comp ni vec postu.
sicer mi je po zelo velikih mukah ratal zrihtat zadevo, ampak iz windowsov nikol vec ne flasam biosa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Abitko flasham samo preko diskete, ampak Intel plato sem pa brez problema dvakrat flashal direkt iz Winsov.

sash ::

jaz pa abita (pa tud karkoli druga) če je le možno iz winsov, že prej ko sme flešal z disketo, sem mel bios vedno na disku in sem disketo uporabljal samo za boot-anje
--------------------
Think different...
TOROiD Group

AtaStrumf ::

Khm, zanimivo ni kaj, ampak zakaj pol hudiča piše v readme tole:

!!!WARNING!!!

Never attempt to Flash your BIOS from a hard disk, DOS Window, DOS
shell, or in Windows NT. If your system is working without problems
or conflicts, then it is not recommended that you flash your BIOS.
Improper flashing procedures may result in a dead system! Follow the
these instructions carefully. DO NOT FLASH THE BIOS IF THE SYSTEM IS
OVERCLOCKED.

m.i.h.a. ::

Zakaj pa potem dajejo poleg plate te programe za flashanje?

R33D3M33R ::

A mi kdo lahko pove kje v Mariboru dobim nforce2 plato firme Epox ali pa tudi Abit? Očitno so v mb prisotne samo asuske in ecs :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

boštjan ::

Probaj pri PC sistemi ali pa powerplus. Pozabo si še da se dobi tudi MSI v megahitu

matrix2 ::

(Gigabyte 7N400L) Mnenje te plošče je možnost kakšnega navijanja, prednosti dvokanalnega DDR vodila?

kinetik ::

mene pa nekaj druga zanima, ali so se že sploh pojavle osnovne plošče na nforce2 400 (ne ultra) čip setu?


ps možno da ste na to že dgovorili sam nisem nikjer zasledil.:8)
nic pametnega nimam za povedati

R33D3M33R ::

@boštjan
Hvala, bom pogledal. Je pa sranje, da ne dajo poštenega cenika na svojo spletno stran :-/. To je zame najbolj pomembno kaj je sploh lahko na strani trgovine z računalniško opremo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Dr_M ::

kinetik: lohk pogledas mal na ksnih straneh od abita, epoxa itd. za modele, potem pa se mal cenike pri nasi firmah.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Judge ::

najprej en odgovor in sicer posedujem Asus a7n8x delux rev 1. (torej malo strejša) in mam probleme z navijanjem ----> ne morem spremenit množilnika. To je zagotovo problem v plati ker mam 2400+ in sem ga sprobal v 8rda3+ pa se je dalo cist normalno spreminjat.

Drugo pa je da bom kupil novo plato. Sprasujem pa ce pa mdo izkusnje z novo Gigabyte ga-7nnxp plato. Odlocam se med to in Abitko nf7-s rev 2.0. Denarja mam za eno ali drugo. Me sam zanima glede gigabytke ker abitko itak vsi hvaljo :) Predvsem za navijanje, da iztisnem kar se da.
Drgac mam pa se 2 x 256 corsair XMS pc3500 pa radeon 9600pro. Procesor pa 2500+ barton. Zaenkrat mam zracno hlajenje z Thermalright SLK 800 pa noiseblocker s4 v bliznji prihodnosti pa si ubodem vodno hlajenje.

m.i.h.a. ::

Potem vzami abitko, ker gigabyte nima lukenj okrog socketa niti pri najdražjem modelu, ker boš potem se moral zajebavat z iskanjem bloka, kateri se pritrdi preko zatičev. Abitko pa zato vsi hvalijo, ker jih je več na forumu z njimi kot pa z gigabyte.

Judge ::

sm kokr vem je gigabytka najhitrejsa nforce 2 ultra plata pa na annandtechovi strani sm prebrau da se tut dobr navija.

Aja pa se to a je ta abitka sploh na nforce 2 400 ultra čipovju?

Grimlord ::

ja je...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

m.i.h.a. ::

Ja je samo mora biti verzija 2.0, ker na tej je Crush18d čip, na prejšnjih verzijah pa Crush18. Če se ne motim je edina fora tega, da pri verziji z Crush18d ne rabiš nadgrajevat biosa, da ti omogoča 400MHz, če se ne motim.

svejk ::

kaj pa abitka nf7 je kaj dosti slabsa od nf7s. razrn tega da nima sata. kaj pa navijalne sposobnosti te plate. opazil sem, da tisti sata podrazi zadevo za kakih 7k sit.

sash ::

pa tud boljši zvok je gori
--------------------
Think different...
TOROiD Group

svejk ::

kaj ziv bog ni stestiral obeh plosc :)

morphling1 ::

Če ne rabiš boljšega sounda ter SATA, v navijanju ne bo razlik med platama. Ne smeš pozabit če boš uporabljal on-board sound na NF7 bo v igrah par FPSjev počasnejša kot enako nastavljena NF7S (tudi do 10).
Cena definitivno upravičuje razliko, pa če SATA sploh ne upoštevaš, enostavno imaš na plati SB na nivoju Audigy 2, kar ni malo če pomisliš da stane več kot 20k
Samo striktno navijanje je pa enako, mogoče je na NF7 celo manj zajebancij z spominom, ker jih je večina rev.1.2 in ne rev 2.0 kot vse nove NF7S plate.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

jimboo ::

oprosti kaj lahko na to plato povežem tudi zvočnike 6.1 al samo 5.1. HVALA!!!!!!!!

boštjan ::

mislim da bi morali 6.1 zvočniki med stikalo,da lahko preklaplaš med 5.1 in 6.1 in po moje se dajo priključit

jimboo ::

v čem je pol razlika ko to naštimaš

boštjan ::

ja da po preklopu ti dela 6 zvočnikov in ne 7,vsaj jaz mislim tako

jimboo ::

aha, kaj mogoče veš če se sploh z divx izskoristi zvočnike 6.1 s audigy 2 al se jih samo z dvdji?
HVALA!!!!!

boštjan ::

to pa je odvisno s katerim zvočnim kodekom je bil film konvertiran v divx.

BaRtMaN ::

odvisno od dvdja/divxa. Večina uporablja 5.1 sistem, zadnje časi dvdji tudi 7.1... 5.1 povsem zadošča.

Tarzan ::

Nekateri Divx filmi imajo AC3 zvok in tisti so podprti ;).

jimboo ::

aha potem ac3 so do 7.1

jimboo ::

kaj mi priporočate med ABIT K7 in GYGABITE 7VT600F? in ABIT NF7S

boštjan ::

mislim da samo do 5.1

BaRtMaN ::

jimboo: večina folka, ki ima nf2 plato ima Abit NF7-(S). Če hočeš prostorski zvok, si kupi NF7-S, ki ima integriran soundstorm (podobna kvaliteta kot Audigy 2), če pa že imaš samostojno surround zvočno, pa kupi NF7.

AC3 je lahko tudi samo 2.0, torej stereo. Kar stavi na 5.1 sistem.

Dr.SmaSh ::

1. EPOX 8RDA3+ NF2U400 DDR +SB+LAN+SATA+FW - 29.880 SIT (zelo mi je vsec)
2. ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW - 32.280 SIT (mi je vsec...malo manj)
3. ASUS A7N8X DELUXE NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW - 39.000 SIT (najmanj...skoraj, da mi ni vsec :D )

Katero naj kupim?
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

svejk ::

torej ce ti je epox tako vsec ga kupi, sicer je pa cenovno epox isti kot abitka. po moje pa ima abitka malce bolse variante navijanja...volt mode in podobno

BaRtMaN ::

Pa zvok je boljši.

Dr.SmaSh ::

Jaz pa sem lih slisal da je Expo boljsi za navijanje...
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Grimlord ::

Abit ALL THE WAY! >:D ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

frenk ::

res je epox bol za navijanje...tko govori večina testov...jest mam 8rda+ in če bi še enkrat kupval bi kupu nf7-s, zaradi boljše kvalitete komponent in s tem tudi daljše življenske dobe:)

auto ::

a asusa pa ne jebe nobedan al kaj

parkrat je omenjen pol pa kr iz debate pade

jest mam asus se razume

a7n8x-x----------zakon :):)
back

Jux ::

Jao, najraj bi vas nekam, vas čehe na slotechu, ki govorite brez osnove. Kupu sem gigabyte 7n400-L (po vašem nasvetu - "kaj boš solteka kupval, gigabyte je najhujša plata - jst vem", v resnic ste pa en test prebral), ta plata je ščiš. Za nastavljat nimam nč, nit tajmingov pr ramu ne morem naštimat, groza. In da pomislm da sem to kupu namest solteka 75FNRL-2 (al kolk je že oznaka), se sam zgrozim. Hvala bogu ni za moj računalnik ampak za kolega, vendar če bi si zase kupil to plato, joj bi bil razočaran.

PS: če kdo ni dojel, 7N400-L ni plata za navijalca, če hočeš met pocen plato za navijat 8RDA+ al pa Soltek 75FNRL-2.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

frenk ::

jux: kdo ti je pa tole svetoval?

morphling1 ::

Jux, ti se raje zamisli nad sabo preden začneš pljuvat po zelo dobri plati. Nevem kolikokrat bo treba še napisat, da moraš pri Gigabytu v osnovnem bios oknu pritisnit CTRL+F1 da dobiš vse mogoče napredne nastavitve. Ta plata je v pravih rokah izredno hitra.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jux ::

morphling1,
jao posipam se s pepelom, čist sm pozabu na crl-f1.

po drugi strani, da se se sekiramo preveč, zdej sem nastavu 150fsb in se mi računalnik sploh ne zbudi več ampak sam piska. Bomo vidl, če bo bios reset kej pomagu.

Jah, vseeno pr solteku nit pr epoxu takih težav ni, vse dela iz prve.

EDIT: nastavitve rama so ble preveč visoke, bojda zato ni delal, sam vseeno ostaja grenak priokus, bios resetiraš tako da ven uzameš baterijo za pet minut.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

matrix2 ::

jux imaš pa res velike težave z to ploščo, tudi jaz imam te isto zelo dobra in hitra, ampak brez težav res ne gre nekaj se mi ugaša za navijanje pa bolj tako, tako. No za reset BIOS-a pa res ne rabiš baterijice ven jemat:D Samo prestavi tisti mali jumper na CLK in se bo mašina zagnala:D

log2 ::

No še jest bi nekaj vprašal - kako plato naj kupim (tam za 30 K SIT)?

1. ABIT NF7S (NF7) ?
2. ASUS A7N8X-X ?
3. drugo +- 4 K SIT ni problema

Na mašini ne bodo tekle igrice|O , navijanja tudi ne rabim. Plata mora biti predvsem stabilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: log2 ()

flipflop ::

Ampak pazi,da boš jumper prestavil v prvotni položaj pred zagonom.

frenk ::

log2: abitko al pa asusko:D...raj abitko:)

kinetik ::

Pogledu za ploščami zgrajeni na nforce2 400 chip setu in ugotovil da jih ni ravno veliko in da niso veliko bol pocen tak da zgleda da bo kaka abitka mogla padt. (NF7-S)
nic pametnega nimam za povedati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kinetik ()

Zoidberg ::

No da neboste pravik kakšne plate imate abitka je pa oh in sploh. Abitkaj je sicer zakon samo men nekam čudno dela. Če ugasnem računalnik in zadaj vse kable odklopim ali pa samo elektriko kakšen disk recimo. Se komp ne zažene več ko je vse priklopljeno nazaj. Ne pomaga bios reset. Pomaga samo to da proc vzamem ven in ga dam nazaj notri potem dela. Mogoče bo pomagal now bios.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341626 (1268) minirac
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241575 (1213) smirnof
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291338 (1078) Caligula
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231314 (981) boštjan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595770 (4505) frenk

Več podobnih tem