» »

Insert Boot Disk?

Insert Boot Disk?

Lunik ::

Če se spravim overclockat mojga c466 na abit be6-II, in dam fsb na npr 88, mi na začetku vse lepo in prav dela, pol, ko mi pa ponavadi pokaže en svetlo plav ekran z sezamom diskov (diska :)), pa diska ni gor. Pol mi pa napiše Boot disk not found. please insert boot disk. WTF? prej mi je delalo vse ok, ampak sem enkrat za hec dal fsb na 100, pa se ni zbudil. pol sem odprl škatlo in ko se je malo ohladil, sem dal fsb nazaj na 66.od takrat nisem več overclockal in mi je na normalnih nastavitvah vse delalo ok. če spreminjam nastavitve, pa diska ni. kaj naj naredim??:|

OZZY ::

Lahko je posledica previsoka pci ferkvenca ide vodila. Ker na 88 fsb je le ta lahko 1/2 fsb kar znese 44 mhz. To pa je že veliko za vodilo, ki je deklarirano za 33mhz. Če imaš opcijo uporabi 1/3 fsb.
Enim se zatakne že prej.
Samo ne vem kako ima ta plata uštimano to. Če ima pri 88fsb pci delitelj 1/2 je zelo verjetno to krivo.
Go with the flow.

Lunik ::

ja bom probal. ampak, štos je v tem, da sem ga brez problemov zagnal že z fsbjem na 89...?

Tomi ::

Saj meni je C400@450 prvič pobrisal quickmenu, potem pa je normalno delal na 500, sedaj je pa zaradi neukih uporabnikov ( mama, ker me ni doma ), spet lepo na 450. Pri navijanju pač ni pravil.
metrodusa.blogspot.com

Matek ::

A veste kaj pa meni dela. Če ga dam z 800 na 1100 (11x100) se mi napiše NO BIOS FOUND in tudi, naj insertam boot disk. Če pol resetnem in stiskam insert, pa je spet vse normal. Kaj bi pa to blo?:|
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mr.B ::

V prvem primeru ti ne nastavi delilnika FSB/PCI pa potem ko reštarta pametno prestavi. Jaz imam pri MSI plati jumper , ki lepo forsa večji delilnik pa dela brez BP. Pri tebi pa je bios kriv . probi nadgraditi BIOS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Binji ::

madmanmato: tisto tud meni pravi ce ga prevec overclockam. Pac nece it na tolko. Zmanjsaj in poskusi spet.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Lunik ::

tisto je blo na 1/3 že prej pa vseeno ne dela. bom probal nov bios gor dat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412704 (6566) AndreAS
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938919 (19478) igor0203
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016373 (4564) Pyr0Beast
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211677 (1464) Air_Borne
»

amd AXDA2000DUT3C(2000+) thoroughbred laufa na 1200Mhz

Oddelek: Strojna oprema
17829 (683) Wad@

Več podobnih tem