» »

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte

OmegaBlue ::

Prestavi DC++ v aktivni način, vpiši svoj IP in forwardiraj dva enaka porta na TCP in UDP protokolu na svoj računalnik.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

SkIDiver ::

Narejeno vse. Po temle pa ne pali, da sem ne vem kaj.

Reinstall DC++a?

gfighter ::

pa imaš prov nastavljeno v DC++ Settings? V glavnem, forwardaš port na routerju, pol pa v DC++ Settings vpišeš tvoj WAN (ne local) IP ter port, ki si ga forwardal. Pol pa ma da dela:D, če pa ne, pol je pa res neki narobe...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

SkIDiver ::

Moj local IP je 192.168.62.50. WAN pa je 212.xxx.xxx.xxx. In v DC++ nastavitvah mam vnešen 212.xxx.xxx.xxx in ne lokalni IP in zadeva ne deluje. eMule dela normalno vse. Pr DC++ pa od mene lahko vlečejo vse jz pa ne morm ne iskat ne k seb vlečt. Chatam na hubu pa normalno. Res je neki narobe in me zanima kaj.

Kater port mate v uporabi? Jz mam 1412 k je menda default port.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

gfighter ::

Jaz imam port 3333 ampak, to sploh nima veze, lahko odpreš praktično katerikoli port, pa bo vse v redu, samo to da ti še zmerom ne dela, je res čudno, saj kolikor vidim maš DC++ nastavljen prav. No, a na routerju maš tut odprt ta port (TCP in UDP)?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

SkIDiver ::

Ja je odprt. Pod Virtual Server sem uštimal zadevo. Mam pa še Special Application kjer tud lahko porte odpiram. Je vidno na eni sliki nekaj postov nazaj, ko sem dal link do dveh slik. Mogoče je težava tam. Bom se lotil navodil v začetku naslednjega tedna.

Roych ::

Guys!!!!!
You saved my life ;)))

Thanx!!!

Mam pa eno vprasanje glede routerjev. Mam dva compa gor in oba sta na internetu, kako in kje bi zdej, ce se sploh da, nastavu da bi se ta dva compa med seboj vidla, kot npr. pri LAN.:\

Hvala!:D
Insanity is making me nutz!! ;)

Hammer123 ::

Jaz imam pa drugačen problem. Znam forvardirat porte samo nikjer ni okenca "Port range". Zato ne morem imeti odprtih več kot 15 portov.

Router:
Hardware Model: FBR-1405TX
Boot Code Version: V1.5
Runtime Code Version: v0.10 (Apr 8 2003 16:42:08)

p.s.:Zakaj mi včasih router odklopi povezavo do računalnika, tako da moram router resetirat?

Hvala za odgovore!

Fukomuko ::

Kako bi v linuxu, ki služi kot router, fordardal porte računalniku, kjer so winxp?

Screamboy ::

kako naj forvardiram sistem debian na localni sistem ker mi v linux deluje localni ip 192.168.0.102 lahko z druzga compa pogledam stran nihče pa ne more na ta ip drug kako se naredi da bo lahko šel na localni ip naprimer 193.55.200.11

Waki ::

Kaj je router in kako odprem porte na njem?
Ni nam lahko!!!

CaqKa ::

?

Tody ::

plastična ali kovinska škatlica različnih velikosti mogoče celo cel računalnik. Porte odpreš tako da si prebereš prvi post.

Waki ::

ce je tak napisano da pojma nimam kaj pise
ne vem kaj je router,
potm morem IP vpisat v brskalnik-kateri brskalnik pojma nimam,
VIRTUAL SERVER-pojma nimam kje to najdem,
bolj preprosto,ker sem zacetnik in bi rad imel le hitrejsi prenos pri BT-ju
Ni nam lahko!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Waki ()

CaqKa ::

imaš router?
kje imaš dostop do interneta.. več informacij prosim. ker mi tudi nimamo magične kugle.

Waki ::

Imam kablski internet triera.net
Ni nam lahko!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Waki ()

CaqKa ::

nisi odgovoril na vsa vprašanja.

Waki ::

ce govorima o tisti skatli(ce je to router),potem ga nimam.
Kaj dela router?

Upam,da sem sedaj na vse odgovoril
Ni nam lahko!!!

CaqKa ::

če nimaš routera potem lahko edino še firewall zaustavlja prenos.
najbolje da greš v bittorent temo in tam povrpašaš.

Waki ::

potem pa hvala za trud
Ni nam lahko!!!

Bojevnik ::

Mislim, da sem razumel vendar nisem 100%.

Router ima IP aaa.aaa.aaa.aaa in gateway bbb.bbb.bbb.bbb.
Računalnikoma povezana na ruoter dodeli IP-ja xxx.xxx.xxx.100 in
xxx.xxx.xxx.101.
Zato forwardiram ipja xxx.xxx.xxx.100 in xxx.xxx.xxx.101.

Ali je to pravilno?

Juventus ::

pri mojem Level One routerju grem na gerenral setup->nat->virtual server in masm pol ze nastavljeno 192.168.2.* jaz dam namest * 100 ker je pod ipconfig rekl da je to moj ip nasloc.Pol mam za izbrat Private Por in Public port ter TCP in UDP. Ka sta Private port in Publix port enaka al ne smeta bit enaka, ker niti ne vem kaka j erazlik amed njima. Naj mi kdo pove, da bom prov fowardu.

Hvala

ross|e20 ::

lep pozdrav
imam vprašanje:
kake porte morem odpret pri TCP in UPD, da mi bo delu DC++?
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

Hammer123 ::

Kako bi pri levelone FBR_1405TX odprl port range? Ker okenc za to nikjer ne najdem.

barabl ::

Folk mene pa zanima,ali moreš pri forwerdanju portov definirat ali gre za tcp,ali udp port,ali ti ruter to sam prepozna in preprosto vpišeš samo npr.6881.Men se je namreč zgodilo,da mi emula ne dela,tudi če v programu in ruterju preimenujem porte,dela samo če enablam DMZ,kar pa zaradi varnosti ni najbolj priporočljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

OmegaBlue ::

ross|e20:
Odpreš UDP in TCP za dc++ na isti port. Da se razumemo ISTI port oba protokola.

papica:
Ta router nima možnosti odpiranja ranga (no določene verzije majo samo jih je malo)

barabl:
Moraš definirat ne prepoznava sam.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Hammer123 ::

OmegaBlue: Aha, danke!

Nov router, prihajam ti naproti!

NEO_16 ::

Jst imam podoben problem....z malo manjšo napako ..in sicer..
Upload imam zmeri v 10s maX kar je 43kb/s za 2Mb ...download pa moram čakat približno 1 dan da se mi povzpne do 5kb/s in potem ne gre več naprej.....TCP in UDP test opravi...vse dela....sam downloada mi ne:'(

tuncek ::

Kaj pa naj pol tam v virtual server upišem v okenca.
tuncek

tuncek ::

kaj naj napišem v description, inbound port, kaj dam pri tipe,privtet ip adres, ter kaj napišem v privat port
tuncek

tuncek ::

kje izvem moj Inbound port, Private IP address, Private port ter na kaj nastavim Type
tuncek

poga ::

Zivjo! Imam router Cisco 831 (kupljen preko Telekoma oz. Siol-a kaksni 2 leti nazaj) in me zanima ce kdo ve, kako odpreti dolocen port.

Rad bi postavil Teamspeak server na enega izmed racunalnikov, ki so prikljuceni v mrezo, vendar se s trenutnimi nastavitvami ne morem povezati s Teamspeak klientom na server.

Port ki ga moram odpreti je 8767, interni IP racunalnika pa je 192.168.1.6

Kaj vse moram storiti, da bo Temspeak server deloval? Opdredi port na routerju? narediti port forward na ta racunalnik? Vem da se router konfigurira preko terminala ampak mi ni cisto jasno kako to storiti.

IP je staticni.

Ce ima kdo kaksne izkusnje s tem (oz. Cisco) routerji bo vsaka pomoc dobrodosla.

Lp,
PoGa

Tody ::

lolish :) Preberi prvi post :) Terminal je ubistvu kr tvoj računalnik in program ki ga lahko uporabljaš je "promt vrstica" ali pa internet brskalniki. Kako odpret port pa še zmeri ostaja isto samo kake besede so drugačne.

Bojevnik ::

Če se hočem konektat na računalnik ki je preko routerja.
Ali vpišem zunanji IP kot 193.143.73.1
Ali 193.143.73.1:5555

Tody ::

odvisno od kje se hočeš povezat, če znotraj mreže potem notranjega če od zunaj zunanjega...

Bojevnik ::

Mogoče sem res vprašanje slabo zapisal.

Povezujem se od zunaj zato zunanji IP,
kar me zanima je ali moram zapisati tudi port ki je forvardiran (193.143.73.1:5555)
ali samo IP (193.143.73.1)

Tody ::

jah nekako se ne moreš kar priključit in upat da boš padel notr. ČE hočeš recimor remote desktop uporabljat potem moreš fowardirat ta port in programi sami poskrbijo za vse ostalo (oziroma pač napišeš samo IP al pa domeno če jo imaš)

imott3791 ::

Kako v Alchemyu odpret določene porte?

Imam Linksys WRT54G in Alchemy pa me zanimajo znalci s konkretnimi rešitvami.
Zakaj Blocked Services ne deluje?
A kdo ve range portov posameznih p2p zadev?

_Thief ::

NoVi PrObLeMi ; Imam planetov ruter xrt-401d in sem vse lepo povezal.. (od začetka nekaj matralo) sedaj pa nemorem pošiljat emailov.. na ircu.. datotek prek dcc in niti na msn mesengerju datotek.. ali je to posledica ruterja in nekakih odpiranje portov.. nekaj sem bral in se igral.. samo negre mi.. prosim pomagajte;(
LP Thief
p.s. na ruterju imam 2 compa. pri drugemu compu znam da emaile pošilja za drugo nevem... sicer imam pa jaz SP2 tistale comp. pa SP1 ...
Sm Močan In Vozim Tomos

Sami ::

Meni test v eMule uspe, ampak ne deluje mi Server Razorback2, ki ima port 4661, ki sem ga odprl pa vseeno ne deluje. Kaj moram naredit?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

.:n3j0:. ::

Se jst z istimi tezavami.
A bi mi lahko kdo pomagu odpret porte za Mulo?
Mam router LevelOne FBR-1413TX
Win XP SP2

Najprej mi povejte kaj morm tukaj izbrat:


Kaj morm pa tukaj nares?


In tukaj?



Enkrat mi je ze ratal,zdej pa ne nikakor ne gre.
Pri firewallu od windowsov sm tud ze nastimu,da mi 'ignorira' mulo. Pri antivirusnem tud.
Kaj morm se narest?
Hvala!

Origa ::

Jest sem forwardiro porte za namizni računalnik in sem v router vpiso IP od mojga računalnika. Na omrežje je še priklopljen laptop in me sedaj zanima, če je potrebno še za njega vpisat posebej njegov ip in porte, ki bi jih rad forwardiro??
Enjoy!!

Marč ::

Lep pozdrav.
Mene pa zanima, kako forwardiram porte za drug računalnik, ki je povezan prek routera. Za svoj računalnik sem forwardiral porte :



A sem to prav storil? Ker če probam to storiti še za ta drug računalnik (mimogrede, kak preverim ip ta drugega rač.? je mogoče 192.168.0.1)?
Lahko bi storil tudi preko virtual serverja (slika spodaj), ampak se mi je tudi ta način zdel dober (čeprav sem potreboval nekaj časa :8) )



V muli pri meni tisti port test uspešno naredi, ampak download ni najbolši. Možno da zaradi tega, ker so eni fajli slabo seedani ali kaj takega?
Vsakršen predlog za kako izboljšavo pa za usposobitev bi bil zelo dobrodošel:)) .;)
Hvala za pomoč.

Marko

P.S= Lahko nekdo popravi slike, ker mi nikakor ne rata :D Čeprav sem skopiral iz shrani.si tak ko je tam pisalo za forum.
---------
Popravil slike --Omy

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

OmegaBlue ::

Da najbolj zanesljivo pogledaš ip računalnika pojdiv start-run-cmd in napiši ipconfig, to seveda na tistem računalniku kamor hočeš forwardat. Porte kar preusmerjaj v meniju Virtual servers.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::

mene pa zanima kje fowardiraš tcp pa udp porte, kje to najdeš pa kaj moraš storiti:(

na routerju ne morm izbirat med tema dvema portoma, imam pa pod virtual server odprt 1412 port
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

fitipaldi ::

pa v čem je sploh fora telih portov,.ali kej hitrejš dela meni tud brez teh nastatvitev dela enako

fitipaldi ::

naštimal sm porte tcp in usd pa še zmeraj teži za usd port

OmegaBlue ::

Kaj ko bi povedal za katero aplikacijo se gre?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

fitipaldi ::

gre za Azureus program na routerju sm naštimal 1 port za tcp in 1 port za usd,pa mi še zmeraj zahteva da enablam usd port .Ali sem sploh pravilno naredil?

OmegaBlue ::

nevem kakšen usd port ti misli mogoče UDP? V routerju moreš fowrardati tisti port kot je nastavljen v samem klientu ne kar enega.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548790 (981) Lonsarg
»

port forwarding dynamic IP

Oddelek: Omrežja in internet
136448 (5543) steev
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
264012 (3340) trnvpeti
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951201 (22951) simone
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963495 (27190) JoskoMacher

Več podobnih tem