» »

MSI K8N NEO PLATINUM FIS2R ali MSI K8T NEO-FIS2R

MSI K8N NEO PLATINUM FIS2R ali MSI K8T NEO-FIS2R

GUFY ::

Katera od teh dveh matičnih je boljša za navijanje?

Zheegec ::

K8N - NF3 PRO250 all the way :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

PLATINUM...

GUFY ::

Se mi je zdelo, sedaj pa na lov za dobrim procom pa bo. Uf kakšne razlike v cenah A64 v naših računalniških trgovinah. Mlacom ima te proce po ceniku najugodneje, a kaj ko se mi proce na kupuje pri njih.;(( Kupiti mislim A64 3200 zaradi množilnika, se vam zdi to v redu?:\

MEDENA ::

jop baje ma 200*11 a ne ? :)

torej daš 220*11 najmanj :>

GUFY ::

Jaz upam na 240x11, saj moji rami zmorejo toliko, bo pa treba na tej plati naredeti kakšen mod, saj je po defoltu najvišja napetost na ramu "samo" 2.85V.;((

MEDENA ::

ah to so pa že "extremne vode"....2600mhz z AMD64 to je pa že veliko ...

čeprav nekaterim uspe :>

komaj čakam na DFI Ultra-D za socket 754 ali celo 939 :>

DjTonic ::

Ne ni res Athlon 64 3200+ teče pri 2 GHz (200x10), ampak to še ne pomeni, da se ne da dobro naviti. Na teh novih platah s čipovjem Nforce 3 250 letijo kot po maslu in tudi rami se navijajo v nebesa. Tudi preko 300 FSB >:D.

Zaenkrat je tale MSI Platinum na nf3 odlična izbira, vendar, ko bo zunaj DFI-jeva izvedenka se bo lahko skrila :D.

MEDENA ::

odvisno kateri AMD64

3200+: ADA3200AEP5AR 1.5V (CG rev, F4Ah) - ClawHammer, 1 MB L2, 2.0 GHz, x10

3200+: ADA3200AEP4AX 1.5V (CG rev, FC0h) - NewCastle, 512 KB L2, 2.2 GHz, x11

GUFY na katerega ciljaš ?

GUFY ::

Mene tud matra tale plata od DFI-ja. Že na DFI NFII ultra Infinity imam lepe spomine glede navijanja in bom zgleda le malo počakal na tole plato od DFI-ja. >:D
Samo kaj ko imamo v Sloveniji tako levega uvoznika DFI plat kot je PC hand in vse svetovne novosti k nam pridejo šele čez kakšne 3-4 mesece.;((

MEDENA: Glede proca se pa še nisem odločil:\

Zheegec ::

Newcastle je vsekakor boljši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boki_ ::

No js sm dans dobil pa ABIT KV8 Pro, ki je na K8T800Pro čišsetu in zadeva je odlična. Ma 1GHz HTT in AGP/PCI lock. Poglejte mal po tujih forumih, nekdo je dosegu z njo 280 MHz FSB. Js pa trenutno laufam na 11*222FSb, ker se sicer zadeva obesi, ne vem zakaj, ne pomaga niti višanje voltaže ne nič. Bom podrobneje raziskal problem ju3, ko se mal naspim, k dans sm sestavu 2 kompa in še vodno pr frendu in sm hin. Mam pa A64 3200+ 2.2 GHz /512Kb. V Super PI dobim 38s, kolega iz tujine pa ma isti proc in za 33MHz (11*225) višjo frek, pa dobi že sekundo manj v Super PI. Se bom pa potrudu pridet nižje v Super PI. Ampak to ko se mal navadim sistema, k sm ga komaj dans dobil.

Pa še to, jedro je CG>:D

Spet popravljam, kupleno je blo pr mlacomu, plata je bla 28.800sit + ddv, kar niti ni veliko.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

GUFY ::

Kaj so napisali o prihajajoči DFI LANPartyUT 250Gb plati:

Based on the NVIDIA&reg; nForce3 250Gb chipset, the LANPartyUT 250Gb takes full advantage of the chipset’s revolutionary single-chip architecture to enable systems with lower power consumption. Built for the 64-bit computing platform, it supports socket 754 Athlon64 processors up to 3700+, 1600 MTps Hyper Transport and high speed DDR400.
The new LANPatyUT flies past the competition with the industry’s most robust BIOS options. For the discerning overclockers, the LANPartyUT 250Gb is the first to incorporate a wide range of voltage options, including CPU, AGP and memory voltage controls. These unique BIOS options give enthusiasts the highest possible overclock. Removing any bottleneck in the quest to boost performance, this motherboard also features flexible memory timing options that allow users to increase VDIMM multiplier values in 1 and 0.5 increments. Both unique BIOS features provide DFI users the ability to take the socket 754-based motherboard to a level unseen before. Using only air-cooling, overclocking champion Tony Leach (also known as Bigtoe) broke the world record with the LANPartyUT 250Gb to deliver an amazing 425 MHz CPU Front Side Bus and DDR 600 memory overclock.
For the aesthetics-conscious enthusiasts, the LANPartyUT 250Gb sports DFI’s signature UV sensitive slots and sockets. Under black lights, the motherboard glows with the bundled UV sensitive round cables. Continuing the lead in incorporating useful features on board, the new LANPartyUT 250Gb includes signature EZ On/Reset buttons and offers support for SATA, nVRAID, 8-channel audio, SPDIF in/out, USB 2.0, and IEEE 1394 Firewire. To set a new standard in network security, it supports NVIDIA gigabit LAN, Networking Technology and Personal Firewall to provide efficient protection against hackers and virus attacks, professional grade network traffic inspection capabilities, and advanced management features (remote access, configuration and monitoring).
The LANPartyUT 250Gb will be available worldwide at the end of August 2004. For more information on how to pre-order, please email sales@dfiweb.com. For more information on its complete specifications, please visit http://www.dfi.com.tw.


No to plato bom pa jest kupu takoj ko jo bom kje dobil.>:D

DjTonic ::

GUFY poglej še malo v ta <b>topic</b>, koliko zadeva zares zmore >:D.

MEDENA ::

to je deifinitvno plata 1A :D

GUFY ::

Sem gledal na Xtreme forumu, pa tudi tam kar dežujejo pohvale za tole plato.>:D

MEDENA ::

Sam bojim se pa,da bo na njej pisalo preveč $ .....nekateri predvidevajo nad 150$...do 190$....torej 40K ji ne uide...da ne umenjam cene pr nas če pride sploh letos :>

TribesMan ::

CG Newcastlei se navijajo kot pesem, bolj problem znajo bit plate, saj dejansko brez modifikacij ne dovoljujejo potovanja nad 230MHz. Kar je precej problematično, saj ob zaklenjenih množilnikih in začetnem FSB 200MHz nimaš veliko možnosti za OC. Zato je pametno vzeti CPU z čimvišjim multijem. Sicer bi ob morebitni sreči z plato, ki bi šla do recimo 250MHz, imel veliko boljše rezultate z 1MB čipom... sam jebi ga. Je treba rezkirat.

Sam drgač so pa tud mal zoprni tile A64 za navijat. Maš glih 50 različnih multijev pa maljon nastavitev in preden ti uspe nekaj pametno nastaviti. Sam hitri pa so :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Prijazni prodajalec v PC handu mi je zatrdil, da oni v Slovenijo te plate no bodo uvozili, ker je ponjihovem premalo interesa za tovrstne matične plošče.;((

MEDENA ::

GUFY: sej sem kar pričakoval

kakor recimo noben noče uvoziti une ta pocen CHAINTEc-ove...75$...pa čist dobra za začetnika...

amd-clocker ::

Mene pa zanima v keri trgovini prodajajo te Amd-64 3ooo CG , ker nikjer ne pisejo specifikacije, mi lahko pomagate, prosim!

hvala

MEDENA ::

baje bo MSRP 129,99$ :D

amd-clocker ::

Kje naj kupim Amd - 64 3000 CG verzijo, v keri trgovini. ker nikjer ne pisejo podrobnosti!???

MEDENA ::

dej se že umir....skoraj povsod se dobi ta "CG" več ali manj...mlacom ima..

Oblivion ::

Ne vem, mene je glede navijanja tale sistem zelo razocaral. Brez Vmodov ni nobene sanse kaj nrdit.

MEDENA ::

oblivion: vse je v Biosu fora baje...

rami so OK ? :)

GUFY ::

Zgleda da se bom moral zenkrat zadovoljiti z matično K8N NEO PLATINUM FIS2R od MSI-ja. >:D

Če se bo pa pokazala možnost pa takoj ubodem DFI plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Oblivion ::

Ja, to je mogoce res. So rabli tri verzije biosa, da so nastimali tisto foro z INSERT tipko, da ti ne uposteva nastavitev v biosu. Ne vem, se bom probal se igrat, pa bomo pol vidli. Z ramom je vse ok. Na 200 fsb so timingi 2,5-2-2-5 po defaultu, tko da ne tece slabo. Pri 220fsb-ja dobim 2,5-3-8-2.

MEDENA ::

GUFY :D

The ETA for shipment is September 2nd. If you decide not to order in advance, you might have to wait for another couple of weeks after that. The MSRP on this board is $129.99. To find the detailed specifications of this board, please visit http://www.dfi.com.tw.

MEDENA ::

nodes ::

se tale mama tud ne zgleda švoh.

vsak čas bo skup


P.S.

očitno je krepnen apach na Cd-instalu (ne vidim omrežnih mest)
dost mam grem spat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

TribesMan ::

Veliko jih je ki zgledajo dobro... pa vi sploh veste ne.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Hehe trbes, pazi da ne boš izdal.... Hehe, js že vem kaj si mislu s tem hehe.
I'm back

nodes ::

greh je šele takrat ko veš.
>:D

GUFY ::

No TribesMan, kera plata za A64 pa tebi zgleda dobro?:\ :\ :\

nodes ::

kok ne najdem voltage adjustable za CPU, če pa povsod to piše
se tale ami mi ni bil nikoli všeč

no ja gre 2500Mhz.... od prve

dost bo...še da se Jae zmiga z XT-ji

Boki_ ::

GUFY, mislim da tale.
I'm back

TribesMan ::

GUFY počakaj še en dober teden in boš o tem bral na Slo-Techu...

Tom ja Gigabyte je kul... sam ma ene par slabosti ki so za overclockerje precej bistvene.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Hja multipler pa to. Kero pa si mislu, asusko...
I'm back

-neo- ::

jst mam gigabyte gaK8NS in sem z njo zelo zadovoljen:D 9za ta denar) , na njej je 3000+ CG newcastle in gre z mojimi rami max na 2350Mhz, samo me jebe k ne morem stimat timingov za rame, saj bom kmalim menjal plato,....:D
AMD 64 3000+@2450 mhz CG,GF Ti 4200 300/215@355/680,corsair xms 500 mhz
Prodam Vodno hlajenje;> 2 X 80 Gb MaXtor,Gigabyte K8N,

DjTonic ::

se tale mama tud ne zgleda švoh.


Izgled je zadnja stvar, ki se jo upošteva. Ker nekaterim zgleda nek kos hardwara vizualno dober nakoncu pa ne moreš iz njega nič izstisnit. Tako, da zame je izgled zadnja stvar, ki jo upoštevam.

Jaz naprimer stavim na DFI-jevo NF3 250GB (Sodeč po Beta različici, ki se je znašla v rokah največjih navijalcev). Gigabyte plate niso kaj preveč uspešne.

TribesMan ::

-neo- že miljonkrat je bilo povedano, za dostop do nastavitev RAM timingov na Gigabyte platah moraš pritisniti Ctrl+F1, ko si v osnovnem menuju.
Pol dobiš Advanced Chipset Configuration in lahko štimaš timinge in svega i svašta.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

-neo- ::

Tribesman --- car
hvala , to informacijo sem res rabil :D

sam tole pa se nikol nism prebral ,berem pa dost :(
AMD 64 3000+@2450 mhz CG,GF Ti 4200 300/215@355/680,corsair xms 500 mhz
Prodam Vodno hlajenje;> 2 X 80 Gb MaXtor,Gigabyte K8N,

GUFY ::

TribesMan: Bom pa mal počaku če je treba.:\

DjTonic ::

TB na kaj sploh ciljaš? A misliš slučajno ti kaj novega nabavit al kaj?

Tradewind ::

Ok, vse lepo in prav, a bi mi lahko kdo zaupal kje dobim tabelo teh AMD64, torej njihova jedra (steppingi, voltaža.... in ostalo). glede tbredov je obstajala kolikor vem neka tabelica, ki je bila zelo nazorno sestavljena, tako da je bilo vsem dokaj hitro jasno kaj je OK in kaj ne!

Če je je bilo že prej kaj podobnega objavljenega mi prosim dajte samo link (ne me takoj napast da ne berem dovolj pa take), vsi nimamo časa vsega prebrati (kar bi bilo seveda čudovito), ampak vseeno...!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

nodes ::

DjTonic:
Izgled je zadnja stvar, ki se jo upošteva

ne bat, gledam vedno samo pisni del

sam kaj nuca če je pol zlaganga

enkrat, zadnjič in nikoli več...

tale Asus


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opis DFI LANParty nF3 250Gb in pa test 754 plat... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
38219688 (10229) mzidy
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745639 (23508) RC14
»

Katero NF4 Ultra plato?

Oddelek: Kaj kupiti
311806 (1131) Tomson
»

Se boljse navijajo A64 2800+ ali 3000+? V praksi namrec. Je kje kak dober link, stati

Oddelek: Navijanje
91548 (1397) Caligula
»

AMD 64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604077 (3265) sn0wball

Več podobnih tem