» »

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

««
14 / 16
»»

Dr_M ::

Itak se je že mal zamerila parim proizvajalcem, ker je dala SLI chipset na voljo le ASUS-u in MSI-u.

hm, od kje pa potem SLI plate pri DFIju in TYANu z nf4??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Dobro vprašanje! Od kje :\?

Suli ::

Potemtakem bi bilo smesno vprasanje, ce kdo kupi AMD Athlona 3500+ model Winchester za 80k? :-P :-)

Seveda novega, zapakiranega.. se disi po svezem. :-D

MEDENA ::

itak smešno suli....predrago......ZDA 55K ali manj :\

MLACOM

ATHLON 64 3500+ (2.2GHz) BOX 512K S939 77.406 81.480

sveže...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

AtaStrumf ::

Itak predrago! AMD-jevci smo stiskači :D! Daj mi raje 3000+ ali pa 3200+, za bistveno manj keša pa da ga navijem. Sedaj ko imam 3200+ S754 512/2,2 GHz, sem mal bolj pozorno spremljal benchmarke in je razlika v skrajnem primeru, clock for clock 20% glede na 1 MB/S939, tam kjer pa je meni pomembno (igre) pa največ 15%, pa še to bolj izjemoma.

Čeprav me matra, ker S754 ni več optimalen AMD sistem, se tolažim, da za tistih par FPS-jev pa res ni vredno iti spet vse menjat (mogoče edin, če dobim poceni nForce 3 250 plato, ker VIA čeprav dela lepo mi pusti cmok v grlu ko navijam, ker ne vem ali PCI/AGP lock dela ali ne). Sem se že odločil, da edin še grafiko nadgradim v 6800 GT AGP pol bom pa po moje kar nehal. Sem že dovolj star, da se posvetim še čemu drugemu :D.

duxter ::

a mi lahko kdo pomaga kako naj navijem moj procesor AMD 64 3000+ imam pa dva modula po 256mb in ploščo MSI K8N neo platinum?

in postopek če lahko?

lp

GUFY ::

perox ::

Zanima me razlika v naboru nForce3 250 in nForce3 250Gb ?

Namem imam kupit plošči Gigabyte K8NS (ne pro) ki ima nforce3 250 nabor. Komentar?:\
AMD64 3200+ | XFX GF 6600GT AGP | Ceon 512DDR | 3Dmark03 7840

Zheegec ::

250GB ima še integriran Gigabit Ethernet v čipu (native).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

perox ::

Torej v performansih pa sta isti?
AMD64 3200+ | XFX GF 6600GT AGP | Ceon 512DDR | 3Dmark03 7840

AtaStrumf ::

Pri navadnem nF3 250 gre HTT vodilo samo do 800 MHz (4x200), pri GB pa do 1000 (4x250), kar je zelo pomembno pri navijanju, ker A64 deluje pri 200 MHz in množilnik ima navzgor zaklenjen, tako da je HTT edin način navijanja, zato za navijanje nujno rabiš nF3 250 GB, da greš s HTT-jem navzgor. NE pozabi seveda, da potrebuješ še dober RAM, da bo pariral HTT-ju, drugače se moraš zezat s delilniki, da RAM deluje asinhrono pod frekvenco HTT-ja, kar je lahko problem, ker ti lahko na koncu RAM deluje pod nazivno hitrostjo 200 MHz, kar je zguba potencialnega bandwith-a pa še asinhrono delovanje ni tako učinkovito kot sinhrono.

Jaz hočem recimo mojga 3200+ (2,2 GHz, 11x200) navit na 2,5 GHz, se pravi bom rabil HTT na 2500/11=227,27 MHZ, torej zaokroženo navzgor 228 MHz, torej rabim RAM, ki je sposoben vsaj 233 MHz (DDR466, PC 3700).

Evo, upam, da sem bil dovolj jasen :).

Zdaj pa še eno vprašanje od mene. A kdo ve na kateri SATA priključek moram priklopit SATA disk na FDI Lan party nF3 250 GB, da ne bo problem pri navijanju. A mora bit to SATA, ki je native nForce čipovju ali un, ki je omogočen z dodatnim čipom?

AtaStrumf ::

Ej sorry zeznu sem. NF3 250 GB Ultra je tist k ima 1000 MHz HTT in se načeloma uporablja samo za S939 plate. Razlika med 250 in 250 GB je res samo gigabit LAN in on chip firewall.

Zdaj se pa pojavi vprašanje, do kam pride 250GB verzija? Kakšne so kaj vaše izkušnje? A ste morali množilnik HTT-ja znižati al kako je pol to?

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

AtaStrumf ::

Da odgovorim še na drugo moje vprašanje:

Po testih sodeč ni 1000 MHz HTT noben problem niti za "navaden" NF3 250 (GB), saj recimo FDI LP UT nF250 Gb z enim modulom pride celo do 4x306=1224 ali z dvema dvostranskima 512 MB čokoladkama 4x270= 1080. Seveda je za Dual channel boljši Ultra čipset, ki gre še več z dvema (ali štirimi) moduli, ampak to je že druga zgodba. Če bi kdo naredil S754 plato z ultra čipsetom bi znal pa sploh leteti >:D.

MEDENA ::

atastrumf ma samogovor :D

AtaStrumf ::

Nič več :D.

VASkO ::

kolko jaz vem je ultra oznaka cipseta na s939 plosci, Gb pa na s754 plosci, drugace pa razlik, razen v imenu, ni.

AtaStrumf ::

Upam, da tole ne bo monolog :D:

Zanima me kako je s tem Athlon 64 gonilnikom, ki sem ga zasledil CD-ju od ABIT-ke KV8 Pro (K8T800 Pro). A je to potrebno inštalirat in če zakaj?

TribesMan ::

Tist gonilnik je namenjen aktivaciji AMD Cool'n'Quiet tehnologije v Windowsih...

Ni nujno instalirat, sam ce hoces da ta yadeva dela, moras v BIOSu enableat Cool'n'Quiet, ter ra gonilnik instalirat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Če smo že pr gonilnikih, Pr nf3 driverjih so tut neki memory controler driverji, ka sploh so to, sej je controler integriran itaq že v sam proc...
I'm back

Vesoljc ::

kakšno je zdej stanje sz A64 steppingi na 754 podnožju? kateri so tisti pravi?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Boki_ ::

CG in CH jedra nej bi se dobr navijala, sam js sm mel C0 in se je navil precej bolje kot ta CG k ga mam zdej. Lah pa da mam sam slab primerek.
I'm back

AtaStrumf ::

A kaj veste kako je z nVidia IDE SW gonilniki v ForceWare 5.10 za nForce 3 čipovje? A se jih splača inštalirat ali ne, ker na nForce 2 in 3.13, če se ne motim, vem, da ti je pol sf**kal pečenje CDR/DVDR-jev.

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Pri meni na obeh platformah deluje brez problemov (NF7-S v2 & DFI 250Gb).

Nalozen imam FW 5.10, pekaci pa v obeh primerih isti in sicer NEC-2500A, Asus CRW-5224A in nek 32x LiteOn CD-RW, diska sta 1x SATA 7k250 in 1x PATA 7k250, oba 160Gb.

AtaStrumf ::

Samo preverjam, naložene imaš celotne FW 5.10, torej tudi IDE gonilnike?

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Nalozeno imam vse vkljucno z IDE gonilniki *razen* "network managerja" (al kk se ze imenuje, tisti firewall stuff ... nf2 niti ne ponudi opcije, nf3 pa vprasa, a se ga da kasneje deinstalirati brez vpliva na ostale komponente).

Situacija na DFI 250Gb:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Denos ::

Mam eno vprasanje: Vceraj sem kupil pri trgovini JAE v Mariboru processor AMD Athlon 64 3200+ s939 in me zanima ce kdo ve ali ze imajo tam processorje grajene v 90nm tehnologiji (vceraj pozabo vprasat :D) ? Na skatli od processorja in tudi v navodilih pa ne pise nic, v compu pa tudi ne morem preveriti ker se nimam maticne. Hvala za odgovor.

P.S: Ker sem bol novi v sestavljanju celega compa me zanima kaj je v zevzi s tem: Prodajalec mi je rekel da ne smem dat vec kot 2mm termalne paste gor...Ali je nujno da jo dam sploh gor?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denos ()

Tarzan ::

Mislim, da je zeloo velika verjetnost, da je tvoj procesor 90nm;)
Prodajalec je rekel, da ne daj več kot 2 milimetra termalne paste, jaz bi dodal, da poskusi gor napacati manj kot milimeter dobre termalne paste, nikakor pa ga ne laufaj brez nje. Sicer so za kaj takega nekoliko manj občutljivi od Bartonov in Athlonov XP, ki nimajo heatspreaderja, vendar še vedno površina hladilnika in heatspreaderja ni popolnoma gladka, tako da močno odsvetujem neuporabo paste.

AtaStrumf ::

Čist enostavno lahko ugotoviš ali je 90 nm ali ne. Poglej kodo, ki je podčrtana na spodnji sliki:



Če imaš ti tisti dve črki, ki sta uokvirjeni BI pol je 90 nm, če pa je kaj drugega pa 130 nm. Za podrobnejšo razlago te in ostalih kod glej tukaj.

Drugič se pa le pozanimaj pred nakupom :D, drugače pa v roku 8 dni nesi nazaj pa ti bojo zamenjali.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

zile ::

2mm termalne paste, lol. A po dolžini. Mislm tu mač ej. 8-O

Tarzan ::


90nm zverina, škoda da ne morem ne vem kako navijat, ker je v strežniku :\

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

AtaStrumf ::

Ko smo že ravno pri termalni pasti: kako jo vi nanašate? Na A XP je bilo ultra simple, samo en drekec si dal na sredino in se je razlezla ko si dal gor kuler, sedaj pa ni več tako enostavno, ker je površina prevelika. Meni se ne da razmazovat na tanko in dam po par mm na sredino in na robove in še malo vmes pol se pa razleze ko pritisnem kuler čez. Problem je da porabim ful paste in stik vprašanje kakšen je.

Itak je core samo na sredini in tudi če ni čist cel heatspreader namazan, recimo bolj proti robu pomoje ni večji problem.

Zgodovina sprememb…

Denos ::

Ok hvala lepa za odgovore :) Je 90nm ja:) Glede paste pa bom rajse neso v trgovino da mi ga naredijo na maticno da nebom kaj skuro :) Tnx se enkrat.

AtaStrumf ::

Denos prva inštalcija kulerja ni problem, ker je na hladilniku že namazana pasta (predvidevam, da imaš BOX verzjo), tako da ne rabiš nosit v štacuno! Za kasneje se pa sa mal pomatraj, saj ni tolk težko, jaz sem sam "mal" len :D.

Denos ::

Hehe mam BOX verzijo ja pa nisn vedo da je ze pasta gor :) tnx

zile ::

AtaStrumf: z olfa nožem se lepo da nardit.

AtaStrumf ::

Ed na overclockers.com je dal en link glede dual cores in kompatibilnost s trenutnimi platami, ampak je potrebna lameass registracija, zato vam tukaj copy/paste-am link-an članek:

AMD and 90nm Manufacturing: Paving the Way for Tomorrow, Today

By Texpert

AMD Athlon 64 processors centering on the 90nm manufacturing process are already available at retail. However, the transition is still in progress. AMD expects that approximately 50 percent of all eighth-generation wafer starts will be 90nm by the end of 2004. The rapid ramp-up will continue into 2005 across the mobile, desktop, server, and workstation segments. AMD’s current roadmap posits that all processors will be manufactured at 90nm midway through 2005.

One of the most significant factors contributing to AMD’s success with 90nm is APM version 2.0, the automated material processing approach used to maximize both quality and efficiency during manufacturing. Now, automating the way materials move within a Fab is nothing new; APM takes that a step further, though, by also automating the way decisions are made during the process. In short, it enables each tool in the manufacturing line to subtly adjust AMD’s master recipe according to information received from other equipment. The result is optimized yield for every lot of 25 wafers.

Even as AMD focuses attention on ramping up 90nm production, it’s already building another fabrication plant in Dresden, Germany, that will spearhead a push to 65nm manufacturing in 2006. Fab 36, as it is called, will handle 300mm wafers using the third generation of AMD’s APM methodology. APM 3.0 extends the yield control of its predecessor by gathering information about each processor die and adjusting the master recipe on a per-wafer basis. APM 3.0 provides a tighter integration of the process control systems with the other parts of the factory (active scheduling, predictive yield management, automated decision making etc.). The combination of 300mm wafers, 65nm manufacturing, and APM 3.0 promises to maximize manufacturing efficiency.

Until then, AMD will make further enhancements to its 90nm manufacturing process by adding strained silicon, increasing drive current by stretching the silicon atoms that comprise the channel region of each transistor.

Next Up: Dual-Core
The perpetual miniaturization of electronic circuits is certainly enabling exciting new possibilities. Beyond today’s AMD Athlon 64 processor lineup, there is a family of dual-core processors planned that center on the same eighth-generation architecture. The technology has already been publicly demonstrated using an HP ProLiant DL585 server with four physical socket interfaces and 90nm, dual-core, AMD Opteron processors.
AMD’s dual-core processors are being designed with today’s infrastructure in mind. System integrators will have no problem incorporating AMD Opteron processors into existing platforms and any desktop motherboard supporting a 90nm AMD Athlon 64 processor will accommodate dual-core descendants of the chip as well.

The seamlessness of AMD’s dual-core adoption is due to a couple of notable factors. One is 90nm manufacturing, which reduces power consumption to the point that putting two cores on one die is feasible, even though the task requires roughly 205 million transistors. And despite that extra functionality, the die size of a dual-core AMD Opteron processor will resemble its 130nm predecessor.

Another key ingredient is the micro-architecture’s design. AMD Opteron processors already feature the crossbar switch and system request interface needed to arbitrate between two cores. Thus, the addition of another processing core and cache repository is made much more elegant. And because both cores share a memory controller and HyperTransport™ technology resources, the processor’s pin-outs remain consistent with existing interfaces.

Conclusion
AMD’s experience manufacturing 130nm transistors using copper interconnects, SOI, and low-k dielectrics is paying off today in its rapid shift to 90nm. Not only do the 90nm processors boast improved power characteristics, but they are generally regarded as featuring better clock scalability as well. Consequently, AMD is in a strong position moving forward, as its low-power consumption numbers are an encouraging sign for the micro-architecture’s future.
With strained silicon already a part of the AMD Athlon 64 FX-55 processor, you can expect to see AMD making further adjustments to its 90nm process in the months to come, leading up to availability of dual-core processors scheduled for 2005. The completion of Fab 36 will culminate the life of 90nm as AMD shifts gears to 65nm manufacturing and begins tooling up for the eventual adoption of 45nm and beyond.

By: Texpert


Cool a? Samo verjetno to velja samo za Socket 940, mogoče tudi 939, 754 pa zvisi.

celada ::

po moje bo to tut za s939 sej so pravl da bodo dual core procesorji tut v domacem odelku kar pa je s939 pr amd-ju v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

Brane2 ::

Tanove dual Tyanke za Opteron so zunaj:

S2895W

Zanimivo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

LuiIII ::

O ja. To je to. Zanimivo, da so kljub uporabi nForce Professional 2200&2050 dodali še AMD-1831. Očitno še ni dovoj uporabnih kartic na PCIe vodilu in morajo imeti zagotovljeno PCI-X združljivost. Sicer pa si za malo bolj obširen članek o novem chipsetu (nForce Professional 2200 & 2050) lahko preberete na AnandTechu.

Lui

miroB ::

Ali na s939 platah delajo vsi Athloni 64, ali pa morajo biti različni cpuji za 754 in 939 socket. Mlacom ma v ceniku socket 754 in socket 939 procesorje.

Vesoljc ::

ne, različna podnožja -> različni procesorji
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zheegec ::

WinXP x64 + AMD64/EM64T test.

Vsekakor zanimivo branje, pa tudi prejšnje strani si poglejte. Zanimivo je, kako je Sandra skompajlana z Intelovim EM64T kompilerjem zelo hitra na EM64T, ter kako AMD64 izgubi na performansah :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

V ponedeljek pride nov E stepping Hammerjev (K8) s SSOI in SSE3, pa še kakšne izboljšave.
Konkretno Opteron 252 (nov, E stepping) in Opteron 250 (E stepping).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Me prav zanima, kdaj se bo to preselilo v "939". Morda AMD čaka na EMT64.

Oziroma, če se bo sploh preselilo. AMD namrče že govori o M2 socketu...

Sicer pa, kot kaže bomo kmalu uvideli WinXP 64, ker naj bi bil RC2 če razposlan beta testerjem.
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

M2 socket ? Maš kak link na to temo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kuglvinkl ::

Govor o M2 se je pojavil zaenkrat samo v roadmapih za 2006. AMD tega ni komentiral, se pa pričakuje, da bo to za dvojedrne procesorje.

Zdele pa linka na ta roadmap ne najdem, je že vsaj 3 tedne stara zadeva.
Your focus determines your reallity

Tarzan ::

JA, na M2 bodo nasadili dvojedrne procesorje. Mislim da prva generacija bo še na starem podnožju, potem pa bo migrirala počasi celotna serija na M2. Vključno z naslednikom Duronov/Sempronov. Na srečo bo to verjetno šele tekom leta 2006.

Aja, pa poleg tega, da bomo menjali podnožje, se nam obeta tudi prehod na DDR2 pomnilnik. Dobro ali slabo? Bomo videli - pustimo se presenetiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Gandalfar ::

V roku enega meseca nameravam kupit en mocan server. Se 4-way opteroni splacajo ali je Xeon se vedno - the way to go?

Drugace bo pa kista namenjena single-thread cpu in i/o intenzivnim operacijam.

Zheegec ::

Drugace bo pa kista namenjena single-thread cpu in i/o intenzivnim operacijam.

Hja, zakaj potem quad-CPU, dual še razumem, quad je potem čisti nesmisel.
Se pa Opteroni itaq splačajo za večino stvari, odvisno kaj. I/O intenzivni programi se najbrž bolje počutijo na K8 arhitekturi, ker je I/O namenjeno 8GB/s bandwitha, plus 6.4GB/s za RAM, pri Intel pa pač klasičen FSB 6.4GB/s.
Pa ta novi stepping bo najbrž kar zakon, ne samo da se bodo cene ostalih Opteronov spustile, tudi novi E stepping ima SSE3 in najbrž kar precej nizko porabo energije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926432 (4594) Pyr0Beast
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282195 (1616) AtaStrumf
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241978 (1686) TribesMan
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317063 (4586) Jeronimo

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210658 (7447) Zheegec

Več podobnih tem