» »

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

««
3 / 16
»»

Dr_M ::

w00w....nice :) :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Brane2: ko boš imel čas, daj prosim poslikaj, kako sta pritrjena hladilnika. :\

Pa še razlog za moj post: AMD Athlon 64 Performance Computing ? The heat is on! na TweakTown.

Brane2 ::

Za to poslikat 100% bi moral snet hladilnika s CPUja, to pa sedaj ko je stvar spolirana in nafilana s pasto raje ne bi.

Sem pa snel ventilator z enega hladilnika in opalil par fotk.







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BaRtMaN ::

Hvala! Zgleda tale pritrjevalni mehanizem boljši kot pri Socket A. :D Pa lepo je, da sta napajalna konektorja na robu plošče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Zheegec ::

Nice. Sicer pa nikjer nisem videl specifikacij, Brane2 :D
Kaj vse imaš notri? >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Plata: Tyan S2885
Proci: 2x Opteron 240
Ram: 2Gb PC2700 (4 plosce po 512 Mb)
Grafika: GF4 Ti 4200
HDD: 120 Gb Maxtor + 35 Gb IBM (Maxtor za Linux, IBM za Winse 2k)
Druge enote: DVD 16x + CDR 12x

Na plati je še : 1 Gbit Ethernet, 2x IEEE-1394 Firewire, 5x USB, 2 x serial, 1 x Centronics, AC97 sound itd.

Dodal še PCI kartico z extra 1 LPTjem in 2x COM.

Kar se CPUjev tiče, so pri nas cene oderuške za hitrejše modele, 240-ka pa je le nekaj dražja (če) kot zunaj. Zato sem šel na to, da najprej postavim sistem, ki mu bom zamenjal proce, ko tahitri modeli postanejo bistveno cenejši...

Zheegec ::

Kdove kdaj bodo v Sloveniji cenejši. Itaq so v večjih trgovinah v tujini lahko cenejši, ker nabavijo nad 1000 komadov direktno od AMDja. Seveda pa je vseeno treba kar nekaj % cene pri nas pripisati oderuštvu :D
Drugače pa - ima najbrž vsak CPU svoj HTT link do RAMa, saj je to AMD 8000 (kot si govoril zgoraj), kajne?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

morphling1 ::

Wow, tole pa je cool zadevca. Box cooler skupaj s klipom zgleda tudi ful dobro, pa vidim da imajo Delta vente, zakon.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

A to je box cooler? Ker je iz slike razvidno, da je ThermalTakeov.

Pri 2×× seriji imaš tri HTT tunele. Dva do vsakega procesorja in enega do AGP.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Kunglvinkl - večina plat na trgu za K8 (dual seveda) uporablja za dostop do pomnilnika samo en HTT kanal, K8 ima pa to lepo lastnost da se lahko s HTT vsak CPU poveže z RAMom kar da 6.4GB/s v vsako smer za vsak CPU.
No, te plate pa uporabljajo samo 6.4GB/s za dva Opterončka, kar sux ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Vem da je tole malo offtopic, samo vseeno je lepo videti da je bil K8 prvi ki je prebil mejo 30.000 3DMarkov 2001 SE !
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Kratek Opteron mission update:

-full problemov s Tyan driverji. Je minilo dokler mi niso vsaj Winsi delali. Nauk- izogibajte je sestavlejnim driver setupom, ki v enem koraku zinstalirajo vse driverje. Instalirat vsakega posebej. Če ne vas čakajo seanse bootanja s CDja in popravljanja Winsov ročno v recovery console. Velja za XP in Win2000. Za ostale ne vem.

-razen enega slabega DDR DRAM ploščka (Ehhh Mlacomov zaščitni podpis :D ) vse ostalo dela rock solid. /me knocking on the wood tok, tok

-stvar se precej greje, kar niti ni čudno. kljub največjemu Chieftechu so se procesorji greli. Kljub odprti škatli sta Opterona prišla skoraj do 60°C s stock coolerjem. Nisem vedel da pri teh chieftechih MORAŠ dat dodaten vent v pixno, ker je PSU ograjen od preostanka računalnika in ne zagotavlja cirkulacije. Vgradil extra 4 vente in sedaj je pixna (zunanjost) full hladna-skoraj na sobni temperaturi, procesorji pa ne presežejo 45°C

- Win 2000/XP-Opteron ima spodobne performanse, čeprav Opteronov Sisoft Sandra in podobni testi ne marajo preveč. Sploh Sisoft daje malo čudne rezultate in sploh favorizira P4ko, kjer kaže za RAM prepustnost nemogoče visoke cifre. Opteronu tu odmeri pač nekaj v mejah pričakovanj.

-Gentoo na 64 bitih gate para in povzroča resne dilatacije v čas-prostoru. Tu ne morem pokazat na noben konkreten test, gre za občutek.
Nisem mel časa za teste. Če me bo zanimalo, pride čas tudi za to. SIcer so še neki problemi s kompatibilnostjo in ne dela še vse na 64-bitih, bo pa verjetno kmalu, sicer so pa na voljo posebne knjižnice za emulacijo.
Te imam nainštalirane, se mi pa ni dalo ročno silit kake zadeve, da se inštalira pač 32-bitno, če se že noče 64-bitno.

-full problemov s hardverjem, ki mi je na starem Celeronu delal, tu pa noče. V glavnem gre samo za dva diska (master+slave). Na mastru sem mel WInse, na slaveu pa Linux. Na novi plati sta se na smrt stepla in master je slaveu pobrisal FATe, tako da sem ju moral ločit.
Master (35 Gb WDC) je potem od žalosti začel hirat (zgubljeni fajli itd), pa sem ga zamenjal z 120 Gb WDCjem in stvar sedaj dela (master+slave na enem kablu).

-2.6 kernel ma full enih opcij za Opterone in nasploh paralelne stroje in stvar sicer dela, le ene opcije zahrbtno ne delajo ali vsaj ne delajo, kot so na stari 2.4ki za navadne x86 stroje. Tako sem se cel teden zaj*, ker mi moj kernel ni našel diska na mašini ob bootu.

Nazadnje sem ugotovil, da ne smem v filesystemih nastavit default locala za filename na utf-8 (ob ostalih ISO-8859-1,2, Windows CP1250, CP437,850 in 852) kot sem to počel do sedaj, ampak moram pustit default local tak kot je....
Glupa stvar a to mi je požrlo full cajta, sploh ker so me nasveti na raznih grupah usmerjali drugam (kao ReiserFS je problem, probaj to in tisto...).

ČE si že zrolate 2.6tko, se splača zrolat gentoo-dev-sources 26test11r1. Nasploh mi dela najmanj napak, čeprav SCSI modul prijavlja neke neumnosti, sicer pa ga sedaj niti ne rabim.... Aja, zvočna mi na Gentooju za amd64 (še) ne dela. Ne vem še kaj je razlog. Bom že našel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja:

1 Gbit Ethernet je zakon. Prvič v življenju so mi ozko grlo diski in ne Ethernet. Vdelan utility mi ocenjuje hitrost prenosa med Opteron mashinama na ~60Mbyte/s in med dual P3 serverjem in Opteronom ~40 Mbyte/s v Windows mreži (samba). Tu še nisem prechekiral naprednih možnosti (jumbo framei, interrupt coalescing itd).

Zanimiv je tud Broadcomov utility, ki pomer in pokaže frekvenčno karakteristiko in slabljenje kabla. Ne vem če in koliko program blefira a stvar zgleda super...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kuglvinkl ::

>:D

Še obveščaj Brane!
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Kul report Brane2 :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

A64 3000+ Review, z 512 kB L2! in enakim clockom kot 3200+.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Kul, že berem.
Ponekod je že A64 3400+ v prodaji, nekateri so dejansko dobili A64 3400+ ki deluje na 2GHz, namesto na 2.2GHz, overclocka se zelo slabo.
Mogoče je to še CPU star kakšnega pol leta ko so bili še načrti za 2GHz A64 ki bi imel PR+ rating kot 3400+ :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

zadeva zgleda odlicno :) ampak...Cool'nQuiet...butasta stvar :)
cena...se vedno mal visoka. malenkost nizja od p4 3ghz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Cool'nQuiet...butasta stvar

IMO _izjemno_ dobra stvar. Zakaj mi ne bi CPU delal na 800 MHz, ko tole pišem in pri tem porabil 35W: total silence.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Tole je brati zraven.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

kuglvinkl: ce kups cpu za 100k sit, potem ga verjetno res rabis, ne pa da ti 3/4 casa dela na 800mhz :)
ce ne druzga laufas folding :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

No saj, takoj ko rabiš več kot 800MHz se CPU takoj spremeni na 1.8GHz, potem ko pa rabiš več kot to pa imaš 2GHz.
Če lavfaš f@h cel čas imaš skozi 2GHz.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

no, za notebooke je tole odlicna zadeva. ampak za workstation....pa bolj kot ne neuporabna :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

Niso vsi na svetu fanaticni navijalci ali pa folderji. Pomojem nekemu analitiku pomeni veliko, da je njegov racunalnik zmogljiv, ce potrebuje zmogljivega in tih, ce rabi samo pisat v wordu.

Phoebus ::

No, jaz sem v silent machine vrgel 50k sit....in imam res tih racunalnik, kar mi veliko pomeni. Zato tudi pozdravljam c@s idejo.
Ker glih takrat ko rabis najvecjo koncentracijo in mir (npr., pises kaj) rabis najmanj CPUja in temu primerno tudi sede tisina.

Dr_M ::

sicer nevem kako mate vi to urejeno, ampak jest mam skos isto glasen comp...razn ko je ugasnen :) da bi pa zdej usakic posebi pulu kable vn...nevem, se mi ne zdi uredu ideja :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

da bi pa zdej usakic posebi pulu kable vn...nevem, se mi ne zdi uredu ideja

To praviš na prelomu 2004? ;)
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

kuglvinkl: nismo usi tok bogati, da bi 4x na leto menjal maticno plosco :\ :\ moja je stara ze skor 3 leta in nima nikakrsnega uravnavanja hitrosti ventilatorja.


pa ce cist odkrito povem, mene nc ne moti glasnost compa. itak zelo poredko spim v dnevni sobi :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

kuglvinkl ::

Ne govorim o menjavi plate, pač pa o tvojem stavku glede puljenja kablov. Za okoli 5k SIT lahko nabaviš fan cotroler.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

se mi dopade ce mi mbm kaze 35°C :D drugac mam pa itak skos 100% load procesorja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

A3000+ review by Anand.

In almost every benchmark, the 3000+ is only a few percent lower in performance than a 3200+. Even more important, the 3000+ performs very well compared to Intel’s 3.2 GHz Pentium 4 — a chip that sells for almost double the cost of the Athlon64 3000+.


Madona madona, čist sm penast. >:D
Your focus determines your reallity

BaRtMaN ::

Po mojem primerjave s P4 niso najbolj na mestu, ker je to, kot da bi primerjal recimo GF4 in GF FX. Je pa res, da trenutno Intel nima nič pametnejšega na trgu, vsaj dokler ne pride Prescott, takrat se bo šele videlo, kdo je pravi car.

A koga tale situacija spominja na nVidio pred releasom FX generacije? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

BaRtMaN ::

Da ne bi kdo mislil, da sem AMD hater. Ga imam in sem prav zadovoljen z njim.

kuglvinkl ::

Po mojem primerjave s P4 niso najbolj na mestu, ker je to, kot da bi primerjal recimo GF4 in GF FX.

Za 95% ljudi je primerjava na mestu. Namreč, samo 32-bitno okolje.
Your focus determines your reallity

BaRtMaN ::

Saj vem. Sej lahko tudi GF4 in GF FX testiraš v istih programih. Ampak je pa (nepravična) prednost v tehnologiji ene strani.

kuglvinkl ::

Bolj me skrbi dejstvo, da je AMD na glavu padu. Namreč, zgleda, da so se odločili, da bodo vsi AMD CPUji, razen zverinsko dragih FXov zaklenjeni, vključno z A64.8-O Glej članek na overclockers.com.
Your focus determines your reallity

BaRtMaN ::

Krasno. :(
Za ta problem s prodajalci, ki prodajajo navite sisteme, sem že slišal. Namesto, da so šli pri AMD zaklepat množilnike, bi lahko enostavno naredili nekaj drugega: OEM proce bi imeli zaklenjene, BOX proce pa odklenjene! Kar bi lahko naredili sedaj pravzaprav.

Še link do tega članka na overclockers.com.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

kuglvinkl ::

"And as you know we now have a policy to lock down the frequency of all the products so there’s one product that will continue to be open and it’s the FX product line. The Athlon 64 FX will never be locked and it will continue to evolve for the people that buy those parts at the very high end of the market to get the most out of the experience in terms of overclocking. . . . . What I’d rather do as a marketing strategy is we settle this creative energy on our platforms on one particular part that is designed from the ground up to be a very high end part which would allow people to go and play around with it and do all kinds of, you know performance boosting."

Translation into English: We're going to milk you overclockers any way we can. It's going to cost you more. A lot more.

ROTFLMAO (tak, bolj žalosten sicer):

Seriously, folks, if AMD expects the average AMD-inclined overclocker to lay out $700 (or even $400) just so they can change multipliers, that's a level of FANTASY on par with BRITNEY coming over to my house tomorrow and asking me, "Will you pull down my zipper, please?"


Tolk BS, tko, vsaj par let, že nisem slušal,
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Mogoče se jim pa izide 8-O
Med entuzijasti je bil AMD zelo priljubljen ravno zaradi odklenjenega množilnika.
Saj če bi imele K8 plate zaklenjene PCI/AGP clocke bi to še šlo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BaRtMaN ::

Upam, da bo rešitev v povezovanju kakšnih pinov na dnu, kar je malo bolj delikatno kot povezovanje mostičkov, ampak ker je gor heatspredaer... :O

Double_J ::

64bitnež za 67jurjev. To je pa kar okej...:)

ATHLON 64 3000+/512K (2.0GHz) BOX 56.658 67.990

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Zheegec ::

To da je A64 64-biten je trenutno še najmanj koristna stvar na tem procesorju :D
Anyway, v tujini je 3000+ okoli $200 -> če bi bil $ = 200SIT (samo je bolj 190), bi to pomenilo 40K 8-O
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mile ::

Kako se pa ta zadeva kej navija (3000+), ker tole bo pocas ratal zanimiv

noraguta ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

realno najbrž nekaj manj. okrog 2.3-2.4 GHz za vecino.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Double_J ::

Eh ene 2600mhz bi šlo.... za slikco prlepit.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Zheegec ::

Škoda ker zaenkrat VIA še vedno ne zna AGP/PCI locka uredit, ker K8T800 plate so super, samo to jim še manjka ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

od kdaj pa je agp/pci frekvenca problem?? :)

ah ja...folk postaja razvajen. dons lohk usak navija - use je trotlzihr.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
3 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926432 (4594) Pyr0Beast
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282195 (1616) AtaStrumf
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241978 (1686) TribesMan
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317063 (4586) Jeronimo

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210658 (7447) Zheegec

Več podobnih tem