» »

Formatiral WinME na C: in ne morem več v Win2k! HELP!

Formatiral WinME na C: in ne morem več v Win2k! HELP!

bastadu ::

Imam eno ful težavo, in sicer sem imel sistem z dulabootom Win2k in WinME in se se odločil, da WinME vržem dol (ker full sux) in dam gor Win98SE. WinME je bil na Cju, Win2k pa na Dju (NTFS). Tako sem formatiral C disk in na novo inštaliral Win98SE. Zdej pa mam problem, ker ne morem več v Win2k... prej (pred formatiranjem) so na C bili fajli potrebni za zagon dualboot sistema, zdaj pa sem zadevo formatiral in ti fajli seveda ne morejo več zagnati Win2k :(. Če mogoče ve kdo, kaj naredit, da nebi mi bilo treba ponovno Win2k instalirat, ker mam ful pomembnih podatkov na disku, je pa seveda NTFS, tak da do podatkov ne morem... Nekaj sem se igral v Recovery Console takoj potem, ko sem formatiral (Win98SE še niso bli gor) in napisal ukaz fixmbr, ampak ni nč pomagal... Please za help!!!

P.S.: Fajle sem pred formatiranjem shranu še drugam, ker sem predvideval tak problem, sam nevem, če mi bojo ti fajli zdej kej v pomoč...?
  • spremenilo: bastadu ()

andrej ::

daj not w2k cd, in izberi repair. menije bos dobil nazaj...

freejack ::

Pri win2k ne gre za to, da maš ti sistem na drugem disku,..gre se za to,..da se instalira na primarnega,..sam datoteke so drugje,..in ko si ti formatiral c: je šel tut zagon win2k po gobe..žal tako je,.. in kako se ti drugače zdijo win2k ?

bastadu ::

Sem poskušal vse mogoče v Recovery Consple, pa mi je po naslednjem zagonu vedno napisalo:
NTLDR is missing
Press eny key to restart

In potem še v Win98 nisem mogel več...
Potem sem pa se odloču, da je čas, da zadevo spet nanovo dam gor in tako sem vse sformatiral in zdej dela, nažalost brez nekaterih podatkiv (ki niso tako življensko pomembni:D)...

freejack, brez Win2k si sploh ne morem več predstavljat dela na računalniku...

freejack ::

Hehe,..ja ja,..sem mislo še to napisat,..sam sn v bistvu tko povzel zadevo,..tko da,.. Ja, ta missing "file" se ob instalaciji na katerikoli disk ali partiticijo,..kamorkoli,..znajde vedno na c:ju..Namreč,..vsi OS (recimo) imajo na primarni MASTER partiticiji al disku "zagonsko programovje"... In če greš (kot si naredil ti) C: formatirat se to zgodi,.. Podobno kot so nekateri formatirali C: pol PRESNELI DOS z disket na disk,..pa so mislili, da bo delalo,.. Važno je edino to, da je instalirano,..instalacijske datoteke se lahko obnašajo kakorkoli se hočejo,..Najboljša varjanta pri takem posegu je, Winse odinstalirat,..karkoli,..

bastadu ::

Ja sej to sem tud naredu....:D Sej itak fajn jih vsaj na kakšno leto nanovo instalirat, sploh če maš gor full programja pa to... Da ne govorim o kakih 9x, tiste pa en moj sosed tak vsak tretji dan formatira:D

freejack ::

Ja ja,..100% drži,..občasno formatiranje pride več kot dobrodošlo,..Tega si žal sam ne morem tolk privoščit,..ko so dnevi,.ko res rabim računalnik,..tko da se z njim nimam časa ubadat,..pa sn si dll-jal en registry cleaner program,..pa sn še kr zadovojlen,..pomaga vzdržat,.. čeprav,..morn winse2k pohvalit,..še do zdaj mi ni kaj zeznalo, pa jih mam že od pradavnine,..za razliko od win9x, ki sn jih res skoraj vsak teden moral formatirat ,... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212172 (1954) CaqKa
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161650 (1479) andrej
»

Win2000 & WinME = Dual Boot ? KAKO ?

Oddelek: Programska oprema
81026 (939) andrej
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122115 (1953) OrlyTM
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232500 (2317) Matty

Več podobnih tem