» »

Znebiti se Win98

Znebiti se Win98

jugonostalgik ::

Najprej sem imel nameščen Win98, zdej mam zraven tudi Win2k. Zdej, ko sem Win2k stestiral in ugotovil, da na njem vse dela, bi se rad znebil Win98. Kako to naredim?
Nima ti kej bit, če si dober skrit!

Milko ::

Hmm, odvisno kako si namestil. Na kteri partriciji mas kej? Mene pa zanima kak je najlazje formatirat C partricijo, ce imas na njej namescene Win2000. To je edini operacijski sistem...
torej kako to naredim in se to, da formatira nazaj v FAT32?

jugonostalgik ::

Win2k mam nameščene na isti particiji kot Win98.
Da sformatiraš: dej noter win98 startup disk in resetiraj. V DOS-u potem vpiš format c:. Vsa jaz tako delam.
Nima ti kej bit, če si dober skrit!

Milko ::

Pa bo avtomatsko formatiru nazaj v FAT32? Ker zdej je NTFS...

OrlyTM ::

S staro win98 disketo ne boš mogu formatirat ntfs particije ... z zagonsko od winME pa preverjeno gre ... zgleda so fdisk mal pohendlal .... vzemi zagonsko WinMe in pač s fdiskom pobij particijo in na novo formatiraj v fat ali kar pač želiš.

LP
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

Ce mas zdaj win9x in w2k na isti particijo potem je naboljse da vse znova formatiras in zacnes znova. Problem pri tem je, da tocno ne ves katere datoteke so od katerega sistema. Windows dir. lahko zbrises, problem je Program Files. Lahko se ti zgodi da pobrises prevec kar ni dobro, ce pa premalo pa puscas nesnago na disku. Zato bi jaz predlagal ponovno namestitev ce se le da... Boljse na zacetku naredis dobro, kot pa cez en mesec...

Shershen ::

orly...praviš da z zagonsko od Winme lahko formatitaš NTFS particijo.

a winme tudi bere ntfs particije ali pa to zmore samo fdisk ?
imel sem Winme inštaliran ene pol ure (in se mi je že dvakrat razsipal, zato sem takoj spet formatiral ):D

zdi pa se mi da NTSF particije nisem videl. :\

andrej ::

tega ne mores naredit. Kaj je narobe s kreiranjem particij iz w2k setupa?

--Switch-- ::

Kaj pa ce mas Win9x na eni in w2k na drugi particiji kako zbrises prvega-in se tisto ki se ti pojavi na zacetku-kateri OS bos izbral!

kockish ::

Formatiraj obe particije in nato instaliraj win2k... drugace bos mel precej dela.

kockish ::

Aja se glede NTFS: priporocam uporabo partition magica - samo eno disketo porabi... fdisk je prevec okoren za marsikatero stvar.

andrej ::

faco: saj lahko samo prvo formatiras. Enostavno bootni z w2k cd-ja pol pa formatiraj prvo particijo... s tem bo sel tudi boot menu...

OrlyTM ::

Ne ME ne berejo NTFS samo fdisk k je na na štartni disketi pač zna ubit NTFS particijo .... luštno ... drugač pa kot pravi andrej .. boot z win2k cdja in hopla konopla .. vse je na dlani :)))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pokvarjeni Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
171306 (1002) hruske
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212147 (1929) CaqKa
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161634 (1463) andrej
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131962 (1825) andrej
»

Deinstalacija Win2000?

Oddelek: Operacijski sistemi
51461 (1382) andrej

Več podobnih tem