» »

[divXvid] Rimax predvajalniki

[divXvid] Rimax predvajalniki

1 2
3
4 5

bergers ::

MA s šumniki so tako ali tako večni problemi
Bergi

madra ::

@Miki_Miska

Nisva se razumela-napisal sem da meni tudi nadomestnih znakov(za sumnike) ne izpise.Pusti prazen prostor.
Sej ni sile;itak hvala za pomoc.:)

Lp!
Madra

bogdancar ::

Hvala!
Vmesna zadeva dela, čakamo na šumnike, Večje fonte, center...
Kar počasi saj bo.
SLO-TECH ne bo nikoli na tleh!!

Yanez ::

@bogdancar
Točno to na moji 'testni' mašini že deluje. Vendar kaj, ko prirejene bin datoteke Rimax preko CD-ja ne more nadgraditi (Upgrading do neskončnosti;)).
Preko kabla sem nadgradnjo spravil na ploščosuk, kjer vse lepo deluje (večji fonti, šumniki, centrirani podnapisi [s pomočjo dodatnih programov]). Ne more pa biti nadgradnja preko kabla splošna praksa, še posebej ker Rimax po defaultu nima že pripravljenega konektorja za infuzijo (kot ima Yakumo) in vzame kar nekaj dela, da mu vsilimo popravljen FW. Smo v kontaktu s proizvajalcem, tako da ....
Omnia mea mecum porto

piki64 ::

Če kdo želi sprobati moj FW za Rimax naj se javi. Ne garantiram da dela, lahko pride do okvare mašine, tako da lahko to počnete na lastno odgovornost (jaz Rimaxa nimam). Sicer pa sem videl da ima Yanez povezavo preko PC-ja, tako da če kaj gre narobe lahko popravi in bom njemu poslal FW, zato bo vrjetno o rezultatu poročal YANEZ.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piki64 ()

Miki_Miska ::

kar nekaj poste je prislo na zasebna sporocila, kjer me prosijo za FW RIMAX - vmesno resitev, ki NE kaze čšž, a za njimi pa tudi NE POJE crk, kot je prikazano na sliki (glej mato22). Da se enkrat napisem, ni moj, sem ga prejel in sem z njim zadovoljen, kot ze nekateri. A delno, ni se čšž.
FW sem parkrat posredoval naprej, potem pa sem prosil MATO22 (glej 05.10.2004 - 21.43.41), ki je dal ta FW na DOLVLEKO. Danes sem preveril, se vedno je tam. Datiran je na 06.08.2004, 1011KB, (0,98 MB, 1.034.692b).
Pri peki pa ne pozabite VELIKIH crk, in vse kar je ze bilo napisano v zgornjih sporocilih.

Upam, da bo PYPS skupina kaj naredila na FW za RIMAX.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Miki_Miska ::

@piki64
Kako je kaj z tvojim FW, ali je YANEZ, kaj preizkusil? Je mozno videti kako sliko, resitev,...
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

piki64 ::

hi!
Žal nič ne vem če je YANEZ kaj sprobal. Žal sam ne morem nič počet, ker takšnega playerja nimam. Kupiti pa si ga tudi ne bom šel, da bom potem v zadovoljstvo lahko naredil FW za vesoljno Slovenijo. Smo tako že za Yakumota, Bellagia in Yamado ogromno naredili in to
ZASTONJ.

LP

Miki_Miska ::

Ali se vedno NI NIC NOVEGA za RIMAX-a?
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

mato22 ::

Zgleda da bomo prej marsikaj drugega dočakali preden bo Rimax naredil kakšen upgrade. Zakaj sploh delajo playerje, če nimajo toliko sposobnih programerjev da naredijo en beden firmware ki podpira vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Miki_Miska ::

@Yanez
ali je ze mozno BREZ posega v sam predvajalnik, nadgrajevati FW.

Ze dolgo nisi nic napisal.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Yanez ::

@Miki_Miska
Probal sem na stoen način z nadgrajevanjem Rimaxa in razen original FW-ja ne sprejme nobenega drugega. Takoj, ko za malenkost spremenim original fw (pa če je to le ozadje, ali samo fonte, ali samo jezik menijev, bilo kaj) ga že preko CD nadgradnje več ne prepozna?!?! Prepozna sicer nadgradnjo, je pa ne zaključi. Nadgradnja pa je vedno možna preko kabla, kjer Rimax ni več tako izbirčen, kar sem tudi naredil in podnapisi lepo delujejo (tudi šumniki).
S trenutnim poznavanjem mediatekovih ploščosukov ne znam problema razrešiti. Mogoče bo treba razmišljat v čisto novo smer ?!
Kolikor pa mi je poznano, pa je uvoznik naslovil to vprašanje (zakaj Rimax ne prepoznava popravljenega FW-ja) na proizvajalca. Povratne informacije pa še nimam...
Omnia mea mecum porto

Miki_Miska ::

@Yanez
Hvala na odgovoru in upam, da bo se kdo drug "ZATEZIL" uvozniku.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Miki_Miska ::

@Yanez
Glede na to, da si verjetno ti edini, ki imas narejeno povezavo s kabli PC--RIMAX, ali bi se dalo preveriti ali delujejo malo spremenjeni FW (TVOJI fonti, morda nato pa se poslovenjenje) od spodaj
1. XORO HSD400pro ali
2. http://www.e-boda.ro/produse/dvd/dvd_55... ali
3. http://www.yamakawa.de/frames_d.htm DVD 335, DVD 365 HDTV, DVD 375 HDTV

Ali bi se dalo to TO PROSIM preveriti. Hvala.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Miki_Miska ::

@shmentan
27.09. si napisal, da si v kontaktu z RIMAX-u. Skoraj bo ze mesec dni, pa se vedno NI obljubljenega FW. Ali premalo "TEZIS"?
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Cloud_Strife ::

Jaz sem eden od tistih pametnih, ki je upgrade-al Rimax ceprav ni bilo treba. In zdej ni vec menuja. Ko dam noter Divx mi vec ne pise kaj je gor in tudi setup za DVD player je izginil same neke cudne crte so brez ene same crke!! Kaj lahko naredim, da bo tako kot je blo prej?
Hvala za pomoc :)
100% Otaku

Miki_Miska ::

Preberi Poslano: 09.10.2004 17:24:33 in potuj naprej. Jaz imam ta FW, ki je nekaj vmesnega in nedokoncanega.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Yanez ::

Uspelo mi je nadgraditi RIMAXov firmware tako da sedaj:
- podpira naše in tudi ostale vzhodno evropske znake
- fonti so večji
- podnapisi so lepo centrirani po defaultu brez posebnih predpriprav podnapisov na PC-ju !!! 8-O
- Prevedel sem komplet menije in italijanski jezik zamenjal s slovenskim !!! (možna je izbira treh jezikov: eng, ger, slo)

Glavna slabost pa ostaja, da prednaloženega FW-ja nikakor ni možno nadgraditi preko CD-ja?!
Sigurno sem probal najmanj 30× razno-razne variante nadgradnje preko CD-ja v zadnjem mesecu pa nič.>:D

Zato sem nadgradnjo opravil preko doma napravljenega kabla. Ko pa je to postorjeno, pa je eventualna nadaljnja nadgradnja v bodoče preko CD-ja možna!!! (preverjeno)

Izgleda, da ima originalni FW neko zaščito, ki je pri mojem popravljenem FW-ju ni več ?!

Sicer pa zvok deluje fantastično. Mogoče je manjša slabost popravljenega FW-ja le to, da podpira le max 60 znakov v dveh vrsticah podnapisov (za divx filme), tako da včasih kakšno črko na koncu poreže, kar pa ni tako moteče in to, da podnapisi niso obrobljeni in so na izrazito beli podlagi malo manj čitljivi.
So pa podnapisi kot že rečeno centrirani po defaultu (srt format podnapisov z enakim imenom, kot je ime filma), kar trenutno v polno delujoči verziji FW-ja nimajo niti yakumo, niti bellagio niti yamada.
Omnia mea mecum porto

mato22 ::

Bravo Yanez.

Nekaj me pa zanima. Sam imam tudi doma kabel od nokie 3310 in bi to zadevo tud upgradal s tvojim upgradom.
Pogledal sem kako so razporejeni pini na kablu, tiste konektorje mi tudi nebi bilo problem nalotati, ker sem že marsikaj nalotal, zanima pa me kako potem poteka nadgradnja.
Se pravi najprej povežem Rx Tx in Gnd z Rx Tx in Gnd na kablu, kaj pa potem naprej??
Ali imaš kakšen program??
Bi lahko mogoče opisal postopek nadgradnje preko kabla, ker bi zelo rad poizkusil in pa če bi potem še priložil tisti tvoj upgrade.
Downloadal sem MTKtool program in pregledal malo forum od Yamade. Se pravi poteka nadgradnja preko tega programa?
Ali imaš player prižgan in ali se ti na TV-ju enako pokaže da poteka nadgradnja??

Drugače pa svaka ti čast da si naredil nekaj takega!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Miki_Miska ::

@Yanez
Se vidi da nikoli niso bili Yanezi za "odmet", s tem je dokazano, kar se Janezek nauci to Janezek zna, kar pa YANEZ obljubi to Yanez NAREDI.
Hvala ti, pridruzujem pa se Mato22, kaj sedaj, kako do resitve.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

sara777 ::

Tudi jaz sem že 14.9. težil uvozniku, ki je trdil da v 30 dneh bo nov FW.
15. 10. sem mu ponovno težil in se je po moje hvalil z :D Yanezovim perjem, da jim ni čisto še uspelo, da pa se da upgrade narediti samo s kablom. ;(( Da lahko prinesem rimaksa k njim. Sedaj pa tudi mene zanima da bi to storil sam.
LP

RFC ::

Ali to pomeni, da je uvozinik pripravljen nalotati konektorje in naložiti fw ? Malo zoprno mi je gnjaviti znalce za to...

Lp, D.

mato22 ::

Ja. Tud meni je uvoznik rekel da lahko naložijo preko kabla.
Ampak po moje ni nobena umetnost da sami naložimo to gor.

Rabimo samo Yanezovo nadgradnjo in bi bilo fajn, če bi jo dal za dolvleko.

RFC ::

Kewl... kdo je uvoznik? Yanez imajo oni res tvoj firmware?

Lp, D.

p.s. Če je vse to res, potem lahko odpremo fond za Yaneza...

mato22 ::

Uvoznik je CEING d.o.o.

Yanez ::

Sem v dogovorih z uvoznikom...
Omnia mea mecum porto

bogdancar ::

res bi bilo dobro, če bi se dalo gor pa da probamo sami.
Verjetno pa bi ga tudi podtalje lahko uvrstil v svoj Directsub.
SLO-TECH ne bo nikoli na tleh!!

Miki_Miska ::

@bogdancar
Ce bi dobro prebral (Yanez-ov komentar, podnapisi so CENTRIRANI!)
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

bogdancar ::

Ne gre samo za center. Gre tudi za število znakov (60). Iz SUB v SRT pa je ta program najboljši.
L P
SLO-TECH ne bo nikoli na tleh!!

Miki_Miska ::

@bogdancar
Se strinjam, to pa sem spregledal.
Verjetno pa bo resitev znana sele v torek? Prazniki.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

bogdancar ::

NI blema.
Tvoj podpis pove vse.
L P
SLO-TECH ne bo nikoli na tleh!!

mato22 ::

Evo jest sem konektorje že nalotal in player čaka na infuzijo.

roba87 ::

alo jas mam en problem!! mislim da ga ima vec tistih ki so se igrali z update-i!! problem je sledeč... Zgleda da nisem ravilno nadgradil fw in sedaj imam samo modro ozadje in neke črte noter.... Tipke na komponenti ne delajo! na pilotu jih tudi nekaj ne dela ! Film sicer gre predvajat! Ali se da to rešit na dtugačen način kot z lotanjem in povezavo na računalnik? hvala za odgovore!

Stepni Volk ::

Žal ne... pomaga le infuzija preko kablov... ko je enkrat zafleshano... je zafleshano...

roba87 ::

mas kake slike oz. ves ki jih lahko dobim da vijim ki morem zalotat...? in pa kaksen kabel rabim za povezavo z racunalnikom? kako ga sploh priključim na računalnik!?

mato22 ::

Jest sem se mal igral z MTKtool, pa mi ni ratal, da bi kabel delal. Nalotal sem 3 konektorje Rx Tx in Gnd kot na sliki, ter jih povezal z Rx Tx in Gnd pini na kablu.
Imam kabel od Nokia 3310 ki ima pine Rx. Tx. Gnd in Mbus.
No in ko priklopim kabel na COM port ter na nalotane konektorje, ter prižgem player, probam dat Backup pa se nič ne zgodi.
Sicer vidim da se nekaj dogaja, ker če pritisnem backup, potem recimo ne morem odpreti pladnja in tudi ostale tipke takrat ne delajo. Vendar vse skupaj ostane pri 0%.
Ali je treba nalotati še kakšno žičko ali je kaj drugega narobe.

bogdancar ::

O povezavi mi je vse jano. Kabla še nimam, drati so pa nalotani.
Kam pa se kabel priključi na PC-ju???
SLO-TECH ne bo nikoli na tleh!!

mato22 ::

Kabel se priključi na COM1 ali COM2.

bogdancar ::

Hvala.
Samo, da da Yanez svoj FW gor.
SLO-TECH ne bo nikoli na tleh!!

mato22 ::

Kaj si pa nalotal ???
Si nalotal tiste 3 Rx Tx in Gnd??
Ker mam jest isto, pa tud kabel mam samo nekaj ne deluje, tako da mi še zdej ni ratalo uspodobit da bi delovalo.
Po moje je treba še kaj drugega naredit, kot samo nalotat 3 konekotrje.
Men MTKtool hoče sicer nekaj naredit ampak se ne zgodi nič. Probal sem dat backup in ostane pro 0%, vendar vidim, da takrat ko kaj pritisnem v MTKtool, se player ne odziva, pladnja se ne da odpreti, prav tako pa tipke ne delajo. Potem ga izklopim ven iz elektrike in spet deluje normalno, ampak program ne naredi backupa.

Tako da ne vem kaj naj še probam.

Yanez ::

TULE si lahko dol poberete zipano verzijo FW-ja za Rimax, ki deluje izključno s kablom!!!
Tisti, ki to že imate pripravljeno izvolite in izprobajte. Na lastno odgovornost seveda.
Verzija še ni čisto dokončna, mogoče se najde še kakšna pomanjkljivost.
Ker pa je povpraševanje veliko in večje od ponudbe, naj velja zakon trga:P
Omnia mea mecum porto

mato22 ::

Hvala za link Yanez.

Sam mi nič ne nuca, ker meni upgrade preko kabla ne deluje!! Ne vem zakaj...

No in zdaj, ker nisem dobil nobenega odgovora kaj je še treba, sem se še neki igral s konektorji in probaval različne variante,in zdaj player ne dela več.
Ko ga prižgem, se prižge rdeča lučka in to je vse. Prej je napisalo Hello, sedaj je display mrtev. Tudi z daljincem se ne da nič,...
Ker smo bili že preveč neučakani, saj playerja od nakupa sploh nismo uporabljali zaradi nedelovanja podnapisov, imamo sedaj samo še crknjen player, no vsaj tako izgleda...
Torej nov "crknjen" player.
No če se ga da popravit naj kdo pove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Yanez ::

@Mato22
Ni nujno, da je ploščosuk šel v večna lovišča. V moji praksi zadnjih mesecev sem že videl zaflešan ploščosuk, ki ni kazal nobenih, res čisto nobenih znakov življenja. Nobena lučka, na ekranu nič, na displeju nič, neposlušen na daljinske komande nič, čista koma. Pa ga je infuzija preko kabla še spravila v življenje.
TULE si še enkrat oglej povezavo, kakršna je pri meni in preverjeno deluje.
Če boš imel še vedno probleme pa pošlji pod zasebno pošto čez hrib...
Se bomo pa šli kirurge :D

Mimogrede, upam da se bo z zadnjimi popravki, ki sem jih danes našel na širjavah interneta pri podobnem ploščosuku, dalo tudi za Rimax obrobiti podnapise z 88 znaki na ekranu. Potem smo zmagali...
Omnia mea mecum porto

bogdancar ::

Yanez upam, da ti bo uspelo tudi to zadnje dejanje. Tudi če ti ne, si že s tem dosti storil. Drugače pa za tiste, ki ne bodo znali sami, odpri delavnico.
Tudi vnaprej ti želim obilo uspeha.

L P
SLO-TECH ne bo nikoli na tleh!!

Reloaded ::

HELLO BOYS!!!
Dolgo nisem nič rekel, ker sem nemo opazoval zadevo. Kot kaže Rimax-ovci ne bodo premaknili svojih lenih riti in naredili spodoben FIRMWARE, a ima Slovenija svojega aduta v igri = YANEZ-a...
Torej VSAKA MU ČAST. Mislim pa, da ste drugi enakega mnenja!!!
Sedaj bo le treba takšen kabel nabavit, pa bom tudi jaz tole probal!!!
CIAO
>:D ;(( >:D 8-) :D
Reloaded!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reloaded ()

ifko63 ::

Zdravo!
Pa sem priinternetal na to stran
Seveda imam brezšumniškega Rimax-a. Na večkratno pisanje proizvajalcu, so mi napisali tole.

Dear Sir,
We are trying to develop one firmware to solve problems with subtitle characters.
We'll inform on our websyte.
Best Regards.
-----Mensaje original-----
Enviado el: miércoles, 13 de octubre de 2004 18:40
Para: Tech@Rimax.net
Asunto: Fw: Subtitle problem in (386)SLOVENIA
----- Original Message -----
To: Tech@Rimax.net
Sent: Thursday, August 26, 2004 10:15 PM
Subject: Subtitle problem in (386)SLOVENIA
hi there!
about subtitles
missing letter ČŠŽčšž
bye-bye

LP

mato22 ::

ifko63

Sam imam tud Rimax, ki sedaj, ko ga je Yanez nadgradil s svojim firmwarom, podpira č,ž,š poleg tega pa so podnapisi avtomatsko centrirani, ter meniji so v slovenskem jeziku.

Ta nadgradnja pa je možna samo preko podatkovnega kabla.

Miki_Miska ::

1. Oj, bodite dobri in prosim napisite TOCNO kaksen kabel naj se kupi. To je: grem v Simobil ali Mobitel ali BigBang in narocam: _______________________ kabel.
2. Nato pa s programom _____________________, in COM UpDate FW.
3. Slika je pa ze tako dana od YANEZA in njegov FW prav tako.
Dopisite manjkajoce stvari. Hvala
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

mato22 ::

Kupiti je potrebno podatkovni kabel za GSM telefon.
Ta kabel se lahko kupi v trgovini Miška v Kranju, naslov Stari trg 16, Kranj.
Potem je potrebno nalotati 3 konektorje in sicer Rx, Tx in Gnd, kot kaže slika, ki jo je podal Yanez - TUKAJ

Potem kabel priključimo na COM port na PC-ju ter povežemo 3 žice, ki so v kablu s konektorji, ki smo jih nalotali.
To kako so razporejeni pini na kablu, lahko vidite TUKAJ
Potrebno je še imeti program MTKtool s katerim naložimo novi firmware.Dobite ga TUKAJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

ifko63 ::

mato22

Pregledal sem forum, slike in orodja tudi,
Hvala Yanezu za Fw;nekje zadaj se je govorilo o fondu zanj(sem za)
Rx = receive data (pride na 9-pin serial kabel na št. 2)
Tx = transmitted data (pride na serial 9-pin data kabel na št. 3)
Gnd=zemlja (pride na serial 9-pin data kabel na št. 5)

Če je to to, potem bi verjetno delalo, kaj pa če ne? Skrbi me poiskus mato22 zgoraj, ko sprašuje, če je to vse ali je še kaj, ker mu ni delalo!?
Na plošči zraven rx, tx, gnd tudi piše 3.3V
Nekje sem videl, da bi moral biti MAX3232 3,3V kabel
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188233 (25157) gasper6201
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856928 (13029) darexx
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870654 (18473) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922171 (9980) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531249 (14502) Stepni Volk

Več podobnih tem