» »

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki

Blazz ::

ok mam novga bellagia , dal nov FW od pyps , nc me ni vprasal kake podnapise naj si izberem, podnapisi so modri in sicer dovolj veliki... ampak bere mi samo srt podnapise :s

kako popravit da bodo podnapisi beli in da bo ta hudic bral tud *.sub format FFS

piki64 ::

Poglej a si se pozanimal če sploh bere *.sub podnapise. Vrjetno ne ker potem tega nebi spraševal.

Da dobiš bele podnapise, pa lepo pojdi na MPEG4 subtitles in prvo izberi ene izmed rumenih, potem pa daj nazaj na bele.

LP

Blazz ::

NOVI FW ZA BELLAGIO SO ZUNAJ:
- centrirani podnapisi
- dolga imena datotek
- izbor 8 razlicnih tipov podnapisov
- ....

LP, Piki64
8 razlicnih tipov podnapisov????

in keri pol to so??

ian77 ::

Piki64: prosil bi za eno pojasnilo. Instaliral sem FW Bellagio FW04-12-15 in centriral podnapise z CS041209 za velike in male podnapise. Vse dela OK.

Nato sem začel uporabljat nov CS041219 za velike in male podnapise. problem nastane ker v novem CS si podaljšal iz 43 znakov (small) na 48 v novem CS in mi v vrstici odreže podnapise ter se izgubi druga vrstica podnapisa (prvo odreže na dva dela - za par črk).

Sem mogoče zgrešil kakšno nastavitev ?

Blazz ::

ian men se zgodi cist isto, prva vrstica se razdeli na 2 s tem da je v drugi vrstici samo par crk ...

Blazz ::

hmm se en nov problem, pr gledanju I robot doNE release mi zginjajo podnapisi in je treba cel divx player restartat vsakih 5 min, mislim da majo ta problem tud yamade al kva???

ian77 ::

Zaradi tega uporabljam prejšnjo verzijo CS in dela OK. Škoda, da ni kakšnih nastavitev v CS, da bi to ročno popravili. Sicer pa program je dobra zadeva, detajle sicer pa popraviš v Subtitle Workshop-u (prekratko trajanje, prekrivanje, ...).

Blazz ::

ian, mi lohk mogoce posles tastar cs na blazz@podnapisi.net ? =)

Blazz ::

ok po nekajkratnem igrajckanju s podnapisi sm ugotovu , da ce podnapisi drkajo in se izpisujejo samo v prvi vrstici (ker so predolgi), v drugi pa se samo dokonca beseda, da ce podnapis uredis z zadnim centersubom in nato izberes FR verzijo podnapisa se pravi podnapis.FR.srt ni vec teh problemov, tudi ni vec nekih cudnih znakcov pred podnapisi... seveda imam zadni firmware od PYPS...

v novi verziji FWja bi pa si zelel underline, bold, italic podnapise , se pravi ce je u podnapisu zapisan < i > da se podnapisi na playerju pokazejo nagnjeni (italic) , drugace pa vse pohvale PYPS

vcasih se opazi tudi da subtitli zginejo (lep primer I Robot DONE) ampak to se da resit s tem da pac prtiskas tipko SLOW dokler se spet ne pojavijo, manjsa tezava, upam da bo odpravlena v naslednem releaseu FWja

Kemik70 ::

Pred dvema tednoma sem v Sparu kupi Bellagiota in naložil firmware bellagio_041211.zip. Vse dela odlično in zares pohvala fantom iz pypsa.

Sedaj bi ga rad posodobil z FW041215. Zanima me ali moram FW preimenovati iz YAD2020.BIN v YAD2710.BIN (tako sem zastopil po prebiranju foruma)

Če ga moram preimenovati, me še zanima še, če ga moram preimenovati samo tokrat ali tudi pri naslednjih posodabljanjih.

Hvala
Kemik70

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kemik70 ()

Pabo ::

kemik70:
to je pisalo na prejšnji strani ker za mene ker sem jaz naložil FW od yakumota na bellagio in sedaj sem moral primenovat v YAD2710.BIN ker sem imel pred tem naložen kot sem že reko FW od yakumota.

če pa imaš originel FW od Bellagio pa ti tega ni treba!

aja Piki64 končno sem porihtal tudi Bellagiota in sicer z primenovanjem!

HVALA!!!!
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

janikav59 ::

sam sem lastnik Yakumota in nisem imel pri inštalaciji zadnjega FW nobenih težav.Vsa pohvala vseh ki se trudijo okoli naših včasih že nadležnih ZAHTEV.
PROBLEM:Pomagam sodelavcu ki je lastnik Bellagia.Z web strani sem snel zadnji FW ga odzipal (v zip programu pokaže YAD2020.BIN)v datoteki kamor sem ga odzipal pokaže Yad2020.bin in nikakor ga nemorem preimenovat v velike črke niti v NEROTU pred peko.

V ČEMU JE ŠTOS?
prej je imel naloženo verzijo C
ali je res treba preimenovati v YAD2710.BIN

Pabo ::

Zakaj pa bi preimenoval v NEROTU preimenuj kar v direktoriju!

Če ti pa ne bo šlo pa ti lahko jaz pošljem preimenovane fajle ker sem imel isti problem pa probaš z mojimi.

Moj e-mail
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

Mihc ::

Kaj pa prinaša novega novi FW od pyps?

Bellagio FW04-12-22 (NEW)


LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

madra ::

Hello!
Najprej pohvala Pyps team-u!
Z zadnjim fw-jem sem nadgradil 4 Bellagio-te od kolegov in vse deluje ok(kar se podnapisov tice)!

Podnapisi so sredinsko centrirani,ravno prav nizko postavljeni in ok velikosti.Preveril sem samo nekaj cd-jev in vsi so delovali ok,brez zatikanja ali kaksnih drugih posebnosti.
Tipka slow popravi izginjanje.

Je pa problem pri samem priklopu na tv.
Na dveh starejsih tv-jih:
-Prvi tv/en scart/-sliko od dvd-ja vrze na AV in tudi na ostale programe,s tem,da na ostalih slika skace(kot je nekdo ze prilepil fotko sem gor ).Samo izklop Dvd-ja pomaga.

-Drugi tv/en scart in en video vhod/-preko scarta enako kot prvi tv,preko video vhoda deluje ok,vendar kabli napeljani na sprednji starni tv-ja-grdo

-Tretji tv/dva scarta,video vhod,S-video/deluje ok tudi preko scarta,le ob ugasanju ali priziganju dvd-ja avtomatsko preskoci na AV.


Sprobana 2 Bellagiota,dva original scarta in en dodatni.
Je kdo nasel kako resitev za starejse tv-je,kjer je samo scart?

Kolega,ki je tv serviser je dejal,da se to/verjetno/ dogaja zato,ker
imajo ti dvd-ji tako mocen oddajni signal,da pohodijo signal,ki je v tv-ju(nekaj v tem stilu) in da naj bi obstajal nek pretvornik,ki to odpravi!?

Vsaka ideja dobrodosla!
Pa,Tks za branje tega zmazka:D

e-marko ::

Podoben problem imam sam pri Elti 8883. To se je pojavilo potem, ko sem naložil zadnji popravek (ne od pyps-a).
Imam pa običajen tv Gorenje Voyager z enim scart priključkom. Ko vklopim dvd je slika na vseh kanalih, tudi če nimam vklopljen AV.
Tudi jaz bi bil vesel rešitve...

LP
...somebody, somewhere...

Pabo ::

e-marko
ta problem se ne tiče Bellagiota ampak ELTE!
torej .... hop na forum in poišči ELTO in tam povej problem!!!!
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

e-marko ::

pabo:
Lahko ti probaš hop na Elto pa boš videl koliko se tam dogaja!

Ker so ti playerji isti šmorn v drugih preoblekah, je skoraj čisto vseeno kje se najde rešitev!!!
Če bo madra našel rešitev, bo tudi meni koristilo... Se ti ne zdi!?:\

LP
...somebody, somewhere...

frenkc ::

Kupil sem Bellagiota 3 dni nazaj, inštaliral PYPS FW, podnapisi delajo in do tukaj je vse O.K.
Potem pa sem hotu pogledat Kill Billa. Vtaknem notri DVD in začnem gledat. Kasneje sem prekinil in ugasanil. Ko sem hotel kasneje gledat, zadeva ni več delovala. Začetna špica se normalno odvrti, pride do glavnega menija, ko pa klikneš film, ni več slike in vse tipke na daljincu zamrznejo. Film dela na računalniku. Tudi drugi filmi normalno delajo, tako DVD kot Div-X.
Kaj bi to lahko blo?

Samson ::

A je ze kdo zvedu kaj je novega v tazadnjem firmware...Ce kdo ve naj napise prosim.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

marjans ::

madra & e-marko:

SCART vmesnik ima poleg vseh signalnih linij (avdio, video in njihove variacije) tudi t.i. kontrolni signal, ki TV-ju pove, da naj preklopi na video vhod (na ta SCART vhod na katerem je kontrolni signal). Če je na tem scart vhodu ta kontrolni signal, večina TV-jev ignorira vse ostale komande prek daljinca in prikazuje sliko in zvok iz tega vhoda, čeprav smo rekli naj prikatuje TV signal ali signal iz drugega AV vhoda.
Namen tega kontrolnega signala je bil predvsem pri video rekorderjih/plajerjih, da uporabniku ni bilo potrebno karkoli preklaplat na TV-ju ko je hotel gledati kaseto. Pritisnil je zgolj play na VCR in TV je sam pričel prikazovati sliko iz VCR-ja (preklop se je zgodil zaradi tega kontrolnega signala). Seveda mora kontrolni signal izginiti, ko se preneha predvajati film (pritisk na tipko stop), vendar sem tudi že zasledil VCR-je, ki po tem, ko so "aktivirali" kontrolni signal, ga niso več "spustili" dokler nisi izklopil naprave.

Glede na to, da pravita da so težave nastale šele po nadgradnji FW-ja, to pomeni, da nov FW ne krmili ustreznega signala pravilno.

Kaj vama preostane? Kar nekaj opcij:
- uporaba starega FW
- uporaba AV ali SVHS vhoda in ne SCART
- ustrezna predelava SCART kabla, kjer prekineš kontrolni signal med playerjem in TV. V tem primeru boš moral vedno ročno na TV-ju izbrati ustrezen AV vhod (podobno, kot bi uporabljal AV ali SVHS vhod).

Kontrolni signal je pin 8 na SCART-u ( http://www.proav.de/index.html?http&&&www.proav.de/data/cables/scart-pinout.html)

e-marko ::

Končno en pameten odgovor... Hvala! :D
Bom poskusil zvečer in poročam.

LP
...somebody, somewhere...

fuatpanza ::

Mene pa nekaj zanima. Imam bellagiota 2020 starega 1 teden in ko gledam divx slika enostavno šteka. Nekaj takega kot da bi zaostajalo 1 ali 2 frejma na sek.
Bi mi mogoče znal kdo pomagati?


LP

fuatpanza ::

Ma to se dogaja pri večih filmih (filme mam na dvd-u posnete). Nekateri delajo ok, nekateri pa ne tak fejst ok.

Kaj je možno da se zajebo stvar ko sem snemo?

e-marko ::

Verjetno packed bitstream? Poglej [divXvid štekanje/trzanje pri predvajanju]

LP
...somebody, somewhere...

madra ::

Marjans,
hvala za razlago, bom najdu kaksnega mojstra, da predela scart.:)

Edino to, da je krivec update se mi ne zdi logicno, saj na mojem tv-ju doma dela vse normalno, ravno tako tudi na sluzbenem.Problem se pojavlja samo na dveh starejsih tv-jih.

Bomo naredil tko kot si povedal-scart, pa stevilko 8 prevzgojit!:D

Lp!
Madra

e-marko ::

Sem odklopil pin 8 na SCART-u pa ni pomagalo... Saj mogoče bo z naslednjim fw bolje. Drugače pa bom probal še kakšen drug pin...

LP
...somebody, somewhere...

pačeden ::

Pa dobro, kaj zdaj že 3 dni nima nihče problema s tem playerjem? Očitno smo kupili dobro robo za malo denarja.

Pa srečnega pa zdravega in ljubezni polnega
Prosim, da mi odgovarjate tako, da bo razumela tudi moja mama

sandib ::

Hoj!

Probleme imam z izginjajočimi podnapisi;( Enostavno na vsake toliko izginejo. Nazaj jih dobim s pritiskanjem tipke slow...včasih pa tudi to ne pomaga.
Imam naložen zadnji FW!

Ima kdo rešitev za to??

piki64 ::

@sandib: "šlamperaj" a ne morej pogledati par postov višje in iti na tisti link [divXvid štekanje/trzanje pri predvajanju]

lp

CaqKa ::

rokson33 ::

Imam bellagio ad2020 nalozil sem najnovejsi fw in ga namestil naredil sem use tako kot pise vendar podnapisi v .srt obliki od 30filmov dela samo 1 rabim pomoc kaj anj naredim bom imel slo podnapise lp svizec

MOJ MSN:svizec@msn.com
moje-mail:rok.kregar@guest.arnes.si
Ali pa mi napisete kar na forumu


HVALA:\ :\
Sv1zEc IS the best n1.

CaqKa ::

podnapisi morajo biti tudi oblike srt. ne da imajo samo končnico srt!!!

Pabo ::

Naprimer:

film proba.avi ----> IME FILMA
film proba.srt ----> IME PODNAPISA (isto ime kot ime filma le končnica je .srt)

MISLIM PA DA TO ŽE VRABCI ČIVKAJO KAK MOREJO BIT PODNAPISI IMENOVANI IN POSNETI!

LP pabo
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

sandib ::

CaqKa: Hvala za link! Sem ga čisto spregledal :'(

Kemik70 ::

Ker nihče nima težav z odličnim DIVX predvajalnikom BELLAGIO 2020 v kombinaciji z tazadnjim FW-jem bom postavil vprašanje, tehnične narave.
Zanima me ali je ovira pri branju podnapisov SUB formata stvar FW-ja, se pravi programa in se v prihodnosti lahko nadejamo tudi te izboljšave ali gre za tehnično oviro samega DIVX predvajalnika.
Kemik70

ian77 ::

Po mojem ni problem v samem procesorju divx playerja ampak v FW.

Bi bilo pa zanimivo ugotovit kje je ta hrošč, ki blokira podnapise v kombinaciji xvid+ac3 oz. se zgodi tudi pri čisto običnih xvid+mp3, da podnapisi izginejo (se prav vidi, da začne napačno odčitavat podnapise - kakšen krat vidiš vrstico v kateri piše čas postavitve podnapisa in nato zašteka, zanimivo pa je tudi, da ne zašteka vsakič na istem mestu). Zna bit da ima premajhen cache za podnapise oz. kakšna kombinacija dekodiranja zavzame preveč proc. časa. Ma kdo ve!

piki64 ::

Hi fantje!

Da vam razščistim pojme glede vaših pomislekov.
Naprava oz. procesor v playerju je tako kot računalnik. Računalnik brez programske opreme pa je neuporabna stvar. Boljša je programska oprema več lahko dobimo iz računalnika.
Se pravi boljši je FW več lahko pričakuješ od playerja. OK so res omejitve, kar se tiče velikosti flasha, v katerem je noter vsa koda, vendar z optimiziranjem le te je tudi 1MB dovolj.

Tako da je vse na ramenih programerjev oz. piscev FW, ki pa se ne trudijo ne vem kako. Tisti, ki modificiramo FW lahko to storimo le do določene mere, če bi hoteli kaj več, bi morali imeti programska orodja in samo izvorno kodo za MTK1389.

Upam, da sedaj več ne bo dvomov ali bi lahko predvajal player tisto in to zadevo. Kot sem rekel vse je v domeni FW.

LP, Piki64

ian77 ::

Jasno je, da je večinoma odvisno od FW in če ne bodo konkretno izdelovalci kreatorji le tega, ki imajo vsa potrebna orodja oz. "tehnično dokumentacijo" - izvorno kodo se potrudili tudi modificirat ne bo mogoče. Lahko le prekopiramo iz že znanih rešitev.

Sicer pa eno bolj tehnično vprašanje.
Kakšna je hitrost prenosa kb/s za CD in DVD na tem predvajalniku, ker sem opazil določene omejitve pri snemanju na CDRW glede prenosa.

madra ::

E-Marko in ostali z istim problemom glede povezave...

Glede na to, da povezava z navadnim činčom ne vrze slike dvd-ja na vse programe-je kdo probal povezat s takim kablom, ki ima na eni strani scart na drugi pa 3 činče? Činč na dvd, scart na tv?
To je zdej cist "kmecka" logika, verjetno sfaljeno, pa vseen.Jst probat ne morem, ker pri meni doma dela ok.
Lp!
Madra

e-marko ::

Točno tako sem povezal potem, ko ni delal scart-scart tako kot bi moral.:D Seveda deluje ok. Ko bo novi fw pa bom videl če bo "problem" rešen.

LP
...somebody, somewhere...

ttommy ::

A mi lahko kdo pove,kako se mora poimenovat cd za FW(Bellagio) v Nerotu?
Pri Rimaxu se je MEDIATEK,kako pa pri Bellagio?Imam FW z njihove strani YAD2020.
Vesel bi bil,če bi mi kdo poslal FW od P.Y.P.S.na (kakky@email.si),ker je njihova stran nedostopna!
Lep pozdrav vsem na forumu!!!:\
Gamer

madra ::

Poslal sem ti upgrade od 24.12.
Cd sem pa jst poimenoval NEW in je blo ok.
Lp!
Madra

ttommy ::

Hvala,Drago.Zadeva je res delovala bolje,kot sem si mislil-ima tri vrstice in slovenski meni.
Zaradi ˝ziherunga˝ sem pa najprej naložil FW z Bellagio-ve strani(so bili šumniki,ampak so bili podnapisi pomaknjeni v levo),potem pa ta FW,ki si mi ga ti poslal!Bratrancu smo namreč kupili za 30 rojstni dan Bellagio,jaz pa sem kot nek računalničar(v familji pač imam jaz največ pojma o vsem tem)bil zadolžen za pravilno izbiro predvajalnika in nastavitev!Super FW!!!!
Ko bi še vsaj za svojega Rimaxa dobil tak FW!
Lep pozdrav in še enkrat hvala!!!
:)) :)) :)) :))
Gamer

ervinja ::

mi lahko kdo pove ali je lahko kaj narobe ko sem hotel dat fw od bellagio ni šlo potem sem dal zdnji fw od yakumo pa je naložo brez težav preimenoval se je v yakumo in vse za zdaj dobro dela bi lahko bile kakšne težave

pinkec ::

mi lahko kdo, prosim, pošlje novešo nadgradnjo za belagio 2020.
me namreč živcira ta levo stranski podnapisi in še majhni so.
hvala,

hvala tudi za idejo kabel (scart tv-belagio cinch)
;)

madra ::

Oi!
Napisi e-mail naslov, pa ti posljem...
Lp!
Madra

Pabo ::

@ervinja
narobe nemore biti nič saj sta ploščkosuka popolnoma enaka od znotraj le da imaš namesto Bellagio napisano Yakumo na začetni strani!
Jaz sem tak problem rešil s preimenovanjem datoteke YAD2020.BIN v YAD2710.BIN. To se pravi da sem FW za Bellagio spremenil ime v FW za Yakumo! Pri tem mi je ostala slika oz. začetna stran od Bellagio!!!!

@pinkec
napiši e-mail in v tvojem nabiralniku se bo znašel zadnji FW!


LP pabo
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

Bellzmet ::

Prosim naj mi kdo pošlje zadnji FW od PYPS za Bellagio AD2020. Zakaj ne dela več http://www.medvedek.org/pyps?

moj mail:

prim876@hotmail.com

Hvala!

lp

Alec999 ::

Bellzmet>>
Pejt na naslov http://pyps.medvedek.org pa si ga snam.

DL-jas pa tko da das http://pyps.medvedek.org/ime_firmware-a.zip

Lp,
Alec999


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188234 (25158) gasper6201
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870656 (18475) koks2005
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194255 (2077) Nebomgabiksa
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123850 (12266) piki64
»

[DivXviD] CenterSUB urejevalni podnapisov - centriranje

Oddelek: Zvok in slika
144549 (3477) EvilDare

Več podobnih tem