» »

Flashanje biosa?!?

Flashanje biosa?!?

Tzar ::

Kolega je flashal BIOS svoji pati (Concord za PII CPU).Postopek je stekel normalno in ko se je mašina rebootala, se noče več zbudit. Zej ga skrbi in ni sigurn če je flashal taprav bois za svojo plato. Pred tem je pa naredu kopijo svojga starga biosa.Kaj naj nardi?
prosim nujno odgovore,bo zares hvaležen.
lp
Tzar8-)
Življenje je lepo!

Kekec ::

Če je naredu kopijo naj pač nazaj da star bios, še prej pa lahko pogleda v BIOS če so nastavitve pravilne, lahko da kaj ni pravilno nastavljeno, ker po flashanju se ponavadi tko vse na default naštima!

Dacio ::

Zivjo ta idiot sem jaz. Ko sem fleshiral BIOS, se mi računalnik noče zbuditi (samo lučke delajo, in se noče zagnati). Ali kdo ve kaj naj naredim sedaj, če sploh kaj?
PLEASE HELP!!!
kopica idej ;-) :: http://kopicaidej.underground.si

VASkO ::

ejga, seveda ti dela hitreje pri 114mhz FSB, raje daj FSB na 133mhz, bo se hitreje pa mnozilnik ustrezno znizaj

Jolando ::

ce poznas koga ki ma enako plato, kot ti, pol daj njegov bios na svojo plato, ko se zalaufa nazaj tvoj bios, pa flashaj
ce pa ne pa nesi na servis, pa dej 3,4 jurje

Binji ::

jolando: ce bo flashal od frenda bios njegov bios se zmer ne bo delal.
Dacio: Ti na enmu drugmu compu lepo naredi boot disketo z autoexec.bat fajlom gor, notr pa komando pa ti original bios spet flesha (bios pa program za fleshat seveda presnami na disketo). Ce nisi zadeve res do konca sfukal bi moralo delat.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Mr.-Viko ::

Sicer pa, a ni rekel, da se mu NE ZBUDI računalnik? Nisem vedel, da lahko karkoli delaš v takem stanju...
(poskusi resetirati bios preko mostička (jumperja))
No comment, really

VASkO ::

Binji, jolando ima prav, samo je se lazje.

Torej, ce poznas koga, ki ima enak BIOS cip na plati kot ti (enake dimenzije), da ga lahko not vtaknes, ni problema. Prijatelj naj lepo zazene racunalnik v DOS pol pa BIOS cip ven vzame (pri prizganem racunalniku) pa svojega daj not, flashaj ga s fajlom, ki dela, pol pa bo.

Binji ::

Pri prizganem racunalniku? Hmmm no ja... A je to sploh mozno? A ma kaj ti nisi niti jumperja prestavu? Men se je isto ceprav sm prej dal vse nastavitve na default. Probaj pa povej.
Mr. Viko: kompjuter se lahko zbudi, vendar ostane zaslon crn. V takem primeru ta metoda deluje.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

VASkO ::

ja Binji, to je mozno in temu se rece hot flash, ki ga opisujejo tudi nekateri proizvajalci maticnih plosc v postopkih, ce gre kaj narobe pri flashanju (abit, epox...)

sem ze sprobal tako flashati in je lepo delalo

Dacio ::

Sem dal jumer da resetiram bios, pa ne dela. Ko prižgem comp se lučke prižgejo(disk procesor cdrom) lučka za floppy ne dela, pol se pa vse skupaj ustavi(na zaslonu ni nič). Upam da katerega dobim s tako zanič plato kot jo imam jaz. Drugače pa na servis peljem.
Hvala za odgovore
kopica idej ;-) :: http://kopicaidej.underground.si

malinavc ::

hot-flash dela 100%, sm frendu tak zrihtu comp...sm se tud bal da bo kaj narobe, ker treba pr pržganem računalniku zamenjat bios čip, tuki je nekdo omenu tole:prvo dej tadobr bios ven in pod njega dal neko vrvico, pol ga pa dej nazaj not, da boš pol z lahkoto dubu čip vn ko bo bil comp pržgan, pol dej not sfukan bios, flashi, dej nazaj un bios, svojga nes domov in veselo naprej flashi :)
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Dacio ::

Ali bi mi kdo na Gorenjskem to lahko naredil. Ker nobenega ne poznam da ima enako plato kot jest.
Plata je - Concord microATX, apollo pro plus, S370 - ali nekaj takega, ker ne vem točno.
Plačam 2 jurja in pivce.
kopica idej ;-) :: http://kopicaidej.underground.si

VASkO ::

poslusaj, saj ne rabi imeti enake plate!!!!

mora biti samo BIOS cip enak tvojemu (enake dimenzije), da svojega lahko flashas v njegovi plati (da ga lahko not vtaknes)

Jolando ::

Binji: kukr jst vem, tako delajo tudi na servisih (mlacom)
Vasko: men se zdi de more bit enak bios cip, sm jst enkrt zje... bios sm mogu pustit masino(msi k7t-pro 2a) na servisu, da so jo zrihtali(jo ne prodajajo vec), ceprav imajo tudi novejse(k7t master), ki majo po mojem iste dimenzije bios cipov

Tomaz ::

Ce ma gdo problem z biosom mu ga lahko jaz zapecem
v programatorju za 2Ksit +Ptt oziroma Chip + Peka
za 3Ksit +Ptt (seveda ce bom nasel doma ekvivalent)l.
041 858308
Lahko odkupim tudi tako plato.

VASkO ::

kako plato, daj ne najebavaj folka, ker plata ni hin, ce je BIOS sel po gobe.

Dacio ::

Ej folk, kolega Tzar mi je uštimal bios. Tko kot ste rekli, med delovanjem zamenjaj in pečaj svojega.
Thnx vsem, ki ste mi svetovali.
kopica idej ;-) :: http://kopicaidej.underground.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI Bios Update?!?

Oddelek: Strojna oprema
101176 (1039) kixs
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191311 (1028) Duhec
»

TEZAVE S FLASHANJEM BIOSA!

Oddelek: Pomoč in nasveti
13912 (732) VASkO
»

CIH uničil opremo??

Oddelek: Pomoč in nasveti
131010 (765) Tomaz
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211556 (1221) billy

Več podobnih tem