» »

Katerega od teh prenosnikov naj kupim ?

Katerega od teh prenosnikov naj kupim ?

dmalis ::

Živjo,

obrnil sem ogromno forumov in tem, vendar vse kar je sedaj drugače je da sem budged iz 250k povečal na 350k :\
Stvar je v tem, da je pri ceni do 350k veliko več izbire. Iz te izbire sem izluščil nekaj meni na oko najbolj všečnih leptopov.

1. Prestigion Nobile 157 339.800,00 SIT + torbica = cca 350K
Klik
Problem imam le z visoko resolucijo, saj je velikost LCDja 15' resolucija pa 1400x.... Ker bom laptopa uporabljal cca 12h/dan večino za programiranje, web ter kakšen film me zanimajo vaše izkušnje okoli velikosti črk in nasplošno gledanja v tako resolucijo.
Dobro pri tem laptopu je da ima wireless,dobro grafo, 6h trajanja baterije, nasplošno skoraj vse

2. Gericom BlockBuster Excellent 15" 349.900 Sit
Klik
Vse super in fajn, vendar me skrbi kako je s kvaliteto Gericoma.
V bistvu sploh ne najdem nobene dobre strani kjer bi kaj več pisalo o tem prenosniku...tako da bi bil spet zelo hvaležen za vaše menje.

3. Butterfly Mobile CM15k Cinema 349.900,00 + wireless + torbica = cca 370K
Klik Potrebno je klikniti na Prenosniki->ButterFly ... desno spodaj
Ta bi znal biti tudi zelo dober .... vendar bi moral dokupiti še wireless in torbico kar bi naneslo vrjetno dodatnih 20k
Tako, da je ta verzija najdražja...

Glede nakupa v tujini pa imam pomisleke, saj kot prvo potrebujem predračun za pridobitev posojila za nakup računalnika pri NLB :), kot drugo pa imam raje vse v dosegu 1ure vožnje.

Lahko pa mi svetujete tudi kakšen drug laptop sam da ima vsaj :
centrino 1.5
40gb
ext grafiko
15'
+wireless
z ceno do max 350k

Hvala vsem in lp
Damjan

miguelslo ::

1. Prestigio ;)
_____

Geo ::

No ce smem jaz pripomnit jaz bi si kupil dell-a ker so super kvalitetni (imam podobnega doma)
Dell centrino link
SHIT!!! I did it again...

lojzeboy ::

Tega

Sem ga prejšnji teden nabavil v Birgu v Celovcu in sem noro zadovoljen.

Lp

TribesMan ::

1400*1050 je idealna locljivost za 15" prenosnika, tako da ne se sekirat... Crke so ravno prav velike... upostevat moras to da pri laptopu ponavadi sedis blizje ekranu... Pa tud LCDji imajo zelo ostro sliko, tako da so visoke locljivosti cist prebavljive. Navsezadnje imas moznost uporabe vecjih fontov...
Sicer pa ce bi blo 1400*1050 premajhno za uporabo, potem proizvajalci tega ne bi ugrajevali... trenutno pa je na trgu vec takih prenosnikov, kot obicajnih z 1024*768... IBM pa za svoje top modele uporablja celo 1600*1200... in zadeva je SUPER!!

Drgac pa tud jest navijam za Prestigio.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916253 (7214) Seb4
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517453 (9629) Utk
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018427 (6384) nurmaln
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141903 (1512) JIM22
»

Kateri prenosnik vzeti?

Oddelek: Kaj kupiti
453301 (2086) Lex

Več podobnih tem