» »

Nvidia prevzela 3dfx...

Nvidia prevzela 3dfx...

*TV* ::

Hm zgleda da se je le zgodilo, kar pa meni sploh ne ustreza saj smo izgubili se enega konkurenta...tak da bodo cene nemarno visoke ;(. Upamo lahko samo da bo matrox se sloh kaj ven dal, in da bo ATI poskusal izpodriniti Nvidio. NAJ ZIVI KONKURENCA!!!

.....in tako se je za Iceman-a svet porusil.......

HEKO ::

:) Jaz pa kr srečen, da 3dfx "propade" in da NVidia zavlada, res pa je škoda, ker bodo cele verjetno narasle. ICEMAN - reči kakemu Slotecherju, da ti v Cadu nariše spominsko ploščo! :D:D
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Mate ::

HEKO zakaj pa kul da je 3dfx "propadu" oziroma da ga bo nvidia kupla....

Ce ne druzga jim se vedno lahko kej rata...

shadow ::

ja heko prov brihtn fant si ti men ... pizda mogoce si premlad da bi vedu da so voodooji kostal velike denarje preden je prsla nvidia z svojimi chipi .. tko bo tut od zdej naprej ce ne bo konkurence ... sicer pa .. poglej kaj dela telekom ko nima konkurence ... kar hoce ... po novm letu bo pa verjetno samo se slabse ... njah .. pametni ste vi k mislte da je gut da bo 3dfx prevzela nvidia ... ne bi reku ce ga prevzame kdo drug .. recimo intel al pa karkoli druzga bi blo bols kot nvidia (al pa v tem primeru tut ati) ...

andro ::

Če se to zgodi, postane nividia totalni monopolist (no saj je tudi ATI) ATI-jeve kartice se mi nezdijo preveč hitre (v igricah). Matrox pa ni preveč dobro prodajan v sloveniji (verjetno zaradi cene).
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Senitel ::

andro: A še nisi vidu Radeon-a??
Sicer pa "time will tell"...

EASYdoor ::

to bo res upizdi, ce se zgodi!!! ce je podjetje brez konkurence, potem so cene v oblakih. primer: telekom :D


lp!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Mate ::

Edino kar nam lahko pomaga je ATI. Ce se bo drzal rokov, ki jih je napovedal bo to kr uredu. Drgac pa Radeon je v spilih kr hud

HEKO ::

Mani je pač NVidia dosti boljša od posranega (sorry Ice :)) 3dfx ---> samo poglejte kaj je delal Z Voodooji 5 (5000, 6000)!!! :8):8)

NVidia pa tud ne bo mogla delat kar hoče, ker je ATI še vedno mednami, pa Matrox tudi :) :D Edino dobro , kar je NEKOČ imel 3dfx je Voodoo 3, ostalo pa ....

To je pač moje mnenje, aja pa vsi Radeoni so dosti boljši od vsega kar ma 3dfx......
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

shadow ::

ej heko sej je res da je 3dfx zajebu bigtime z v5 pa to (sicer si je pa po eni strani cist sam kriv) .. ampak dejstvo je da ce ne bo 3dfxa, bosta ostala samo se ati in nvidia (matroxa zal ne stejem zravn ker delajo za moje pojme prevec cheap graficne da bi se lahko kosale z ostalima dvema) ... in ce bo se ati kej prevec zajebu z radeoni (cena & stuff ... poleg tega pa se ta kao lob budget radeon menda ne bo glih neka primerjava MXom) se zna zgodit da bo tut ati opustu svoje "3D" posle in se vrnu na cheap graficne kartice ala all-in-wonder shit ... in kaj ostane pol ? nvidia ... k lahko nabije cene kamor hoce ... hvala bogu za gayforce 2 MXe ... si predstavlas da jih ne bi blo ? kaj bi pol kupu ? dvomm da bi si vsi ki posedujete zdej MXe nabavl GTSe al pa navadne geforce 2 ...

EASYdoor ::

kje je kej iceman, da bi kej komentiral. pa s kaksnimi podivjanimi linki prletu :) :P
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Senitel ::

ShadoW: Ja jest bi pol kar na Rivi TNT ustov...:D

Sicer pa upajmo, da se nebodo začel zezat... Je pa v bistvu kar nekaj čipov: Radeon II, G800 (Če Matrox zasoli ceno, mamicu jim...), Kyro 2 (če bo mel še T&L enoto, pa clock mal višji, juhuhu), Glaze3D (če bi se ti finci kam zmigal bi blo tud dober...>:D)...

--Switch-- ::

Bomo pa kr mi na slo-techu zaceli spajkat graficne, pol bomo se nvidio kupli...:D:D:D:D

TESKAn ::

Hm, tovariši, ne pomnite več, koliko je pred nekako tremi leti veljal takrat najmogočnejši VooDoo graphic? Za celih 40 jurjev te je olajšal, ako si si ga zaželel. In takrat NI imel konkurence, o tem se najbrž vsi strinjamo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

EASYdoor ::

fako: >:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D

Sentinel: kaj je z Glaze3D, stvar naj bi bila mocna kot prasica in bi moglo ze biti zunaj pred davnim. kdaj je predviden izid?
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Senitel ::

Pri BitBoysih nič novega... Pregledal cel site, pa nikjer nič ne piše o datumih...

TESKAn: To drži, sam je pa pol tud fora, če bojo NVidine kartice drage ko nevem kaj, jih nebo noben kupu. In če bodo cene sky-high, se lahko kaj hitro najde eden, ki bo naredu cenejšo in kvalitetno kartico. Zakaj pa misleš, da je NVidia tako hitro pol prišla do 3dfx-a?? Folk je pač tud kakšno Rivo 128 kupu ne...:D

EASYdoor ::

Sentinel: dej mi se povej kajje sploh ta kyro graficna, naj bi bila mocna, kdaj pride?

thanx!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Senitel ::

Kyro je že zuni. Na grobo rečeno je kartica s "tapravim" (hardwareskim) HSR-jem. In s hitrostjo TNT 2, za šalo dohiteva GeForce 2 GTS, in Voodoo 5 5500...:D

Sergio ::

jah ni cist tko... senitel dobro ves da v raznih ostalih spilih (ne q3) stvar pogori proti gtsu, zaradi tega ima tudi ugodno ceno... da ne omenjamo upada kakovosti slike (neskladja robov etc...) Po moje je ta tehnologija še malo v povojih....
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mojsterpeter ::

jst na ta prevzem gledam pozitivno - 3dfx je predolgo blefiral pa je dobu po pi*** - to pa je opozorilo in spodbuda za ostale proizvajalce grafičnih čipov..

Senitel ::

Ja zadeva niti ni več tako v povojih. Že vse Permedie (edin za enko se ne spomnem) so ti. "tilerji".

SHooTEK ::

No ce si preberete današnje novice vidite kaj smo izgubili z 3Dfx-om. Sam sem vedno kupoval tisto kar je bilo boljše (performance/cena) tak da sem z izginotjem 3Dfx-a izgubil eno alternativo.
Nivida si pa tut privosi da kupi konkurenčno podjetje z nekaj ubijalskimi tehnologijami pol pa rečejo da bojo premislili če bojo v bodoče mogoče uporabli kako njihovo tehnologijo. SUX

Pa prosim ne več srat z tem da je Nivida zmagala pa take če vam je 3Dfx suxu pol ga pac niste kupovali.

Naj zivi konkurenca
>:D

LP

SHooTEK

ABX ::

Sej sploh ni fora v tem kolko je kartica dobra, vse je odvisno od marketinga, itak 95% ljudi ki kupuje računalote sploh ne ve kaj dobi. Samo bog ve zakaj ATI uspeva, ok danes ima kao RADEON. Ampak full časa ni imel pol kurca nič. 3Dfx pa zajebe na pol z eno generacijo kartic pa že popuši. Pa tudi Nvidia je imela precej časa zanič kartice v primerjavi z Voodoo (1/2).

TESKAn ::

Heh, veste, kera je bla moja prva grafična? ATI 3D Rage! ATI ma OEM trg, se prav da negove grafične ugrajujejo v 'domače' računalnike za tiste, k ne vejo, kaj to računalnik sploh je:D. 3Dfx pa pač ni imel takega zaledja in tako ga je njegova napaka pokopala...:'(
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Senitel ::

SHooTEK: Ne Rampage in ne Sage ne podpirata ničesar tako revolucionarnega, kar nebi podpiral NV20. Veliko teh stvari se pa da nardit že na GeForce-ih. Tolko o "naprednih" tehnologijah...

EASYdoor ::

kolk kosta tale kyro, pa kako se obnese?

a je zdej 3dfx mrtev totalno al kaj?:'(:'(:'(
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

TribesMan ::

za ATI se pomojem ni za bat ker je pa? to firma z malce prevelikim zaledjem da bi jo ena nvidia kr takole popapcala. morte vedt da ATI proda tolko svojih chipov da bo nvidia ?e neki cajta sam sanjala (npr. Compaq, HP, Dell...) glih neki tacga k intel.
3Dfx je bil malce preve? ozko usmerjen in ni imel tolk manevrskega prostora zato je zanj propad ene genaracije kartic pomenil veeeliko stalo.
Kar se pa zdru?itve ATI-ja in Matroxa ti?e pa vam povem da to ni mo?no niti pod razno saj sta si ti dve firmi v laseh odkar pomnim. Matrox se pa itaq zadnje cajte bl preusmerja na podro?ja video obdelave...

Ah pa se neki zdi se mi da je za tale odkup 3dfx-a pove?ini kriv microsoft. Saj imajo odkar so podpisal pogodbo za x-box nvidiovci alotta money.

Lahko pa se seveda tudi motim :))

yjj ::

Lepo bi bilo da bi od 3dfxa prevzeli HSR in Gilde, slin, slin

Senitel ::

GLIDE -IS- DEAD!!

FireSnake ::

Matrox bo SIGURNO zasolil ceno ... tako kot VEDNO
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Justy ::

Ahh, joj, kje so tisti casi, ko si su v stacuno po 3D grafikuljo pa sploh ni bilo dileme kaj kupit, seveda za slabih 50 cuku. Pol si prsu pa domov pa si sam gledu, ko je slika tok letela da sploh nisi dohaju:D

HEKO: kar je 3dxf kdaj imel kaj dobrega sta bla to defenitivno voodoo 1/2, pri trojki jim ze ni blo vec tok lustno, pa tud napredek ni vec bil tak...

Senitel ::

Se mi zdi, da tale komentar pove vse o 3dfx-u: "I'm probably going to piss a few people off by saying this, but this is the first good news I've heard from 3dfx since the first Voodoo2 benchmarks came out."
Upam, da bo še kakšen programer prebegnu iz X-Boxa nazaj na PC-je...

TESKAn ::

Z x- box - a na PC? Po moje ne. Na x - box - u je alže delat, k točno veš, kaj bo meu tist, k bo igrau. Na PC - ju pač ni tko. Bo pa po moje večina iger za X - box predelana za PC. To najbrž ne bi smel bit problem, k mata konc koncev isto v sebi...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Dax ::

A je kdo pomislu, kak bojo pr Nvidii cene zej nabil, ko 3dfx-a ni več?? Kot da že zdej niso dost visoke...

Senitel ::

TESKAn: Sej ravno zato. Ker je 3dfx gone ostaneta samo dve ZELO podobni grafični karitci GeForce in Radeon. Najtežje pa je ujet "swet spot" ravno v grafiki...
Dex: Ja in ti boš tolk tup, da boš šu drage kartice kupovat??? Če folk ne bo kupoval kartic, NVidia ne bo dobila dnarja, in če nebo na trgu dovolj kartic jih tud programerji nebodo podprli...

Dax ::

Senitel... gre za konkurenčnost.

Ne mi rečt, da si tolk glup, da verjameš, da je ISDN višek moderne tehnologije. JE DALEČ OD TEGA, je pa edino, kar je za sprejemljivo ceno in v sprejemljivem času na voljo na trgu. Isto bo z Nvidio. Kdo jim je pa še lohk konkurenca, kar se tiče masove proizvodnje ZMOGLJIVIH grafičnih kartic? Ati? Maybe, ampak to je že tudi vse...

Ah ja... priznam... 3dfx je res zadremal na lovorikah.

frudi ::

ne pozabit, da je nvidia z izredno tržno in razvojno strategijo uspela dohitet, prehitet in na koncu očitno povsem razbit nekoč velikana 3dfx (ki je bil pred dvema letoma mogoče v še močnejšem položaju kot danes nvidia). očitno so pri nvidii sposobni in pametni ljudje in dvomim, da bodo sedaj, ko so ugotovili, da je njihova dosedanje strategija bila uspešna, naenkrat vse spremenili in rekli "zdaj pa gremo molzt in jebat uporabnike". menda jim je iz 3dfxovega primera jasno, da to ne gre!

bi si pa vseeno želel, da se tempo izdajanja novih grafičnih procesorjev nekoliko upočasni - prehiter razvoj je glavni razlog za trenutne vrtoglave cene grafičnih kartic.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Senitel ::

Dax: Poznam ljudi, ki delajo pri NVidi. Poznam odnos, teh ljudi, ki ga imajo do programerjev. In sedaj ko 3dfx-a ni več bo šel razvoj naprej s pomočjo programerjev, kar je navsezadnje tudi prav. Samo tko se bo dal izognt takim bedarijam kot je bla zdej z T-Buffer vs. hardware T&L. Zdej bo šlo to verjetno tko programerji bodo rekl rabmo to in to, in NVidia in ATI bosta to vključila v svoje kartice. Ne pa da bo vsaka firma vlekla v svojo smer programerji bodo mogl pa iskat eno zlato povprečje...

luni ::

frudi hja bi bilo lepo, ce bi bilo vse skupaj tako preprosto... poglej Intela... on je tudi bil na vrhu, imel odlicne strategije pa jih poglej zdaj: napaka za napako... vse je odvisno od (ne)sposobnega vodstva... dokler podjetje vodijo inzenirji in razvijalci in so jim marketingarji v pomoc v taksni meri, da njihove ideje spravijo na trg je vse v redu... kak pa enkrat marketingarji prevzamejo vodstvo nad podjetjem pa gre vse samo navzdol
Artificial Intelligentia

LordWorm ::

Ce NV20 ne izide januarja jst posljem nvidii grananto na dom!
>:D
DX8.0 je ze zuni....in s svojim G400 komaj zivim.:\
ni podatka

EASYdoor ::

Senitel: zakaj potem ko tako opevas programerje pri nvidi-ji ne sklamfajo enih "dobrih"driverjev, ki bi delal povsod! ampak ne! oni grejo delat vsah teden skoraj druge novejše ampak ti so še bolj u pizdi kot so bili prejšni? to mi razloži.

Garrett33: good point:D

lp!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

frudi ::

če hočete, da izdajo novo grafično vsake pol leta, pol se pa nehajte pizdit glede visokih cen!
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

EASYdoor ::

frudi: mas cisto prav. samo zakaj so tako nesposobni izdat takih driverjev, ki jih je imel 3dfx. na voodoo-jcka si lahko spilu kar si hotel, vse je delalo in se vedno dela.

Nvidia je kupila 3dfx, ampak ne morejo lastit v5 6000? kokr vem je bila 6k prodana quantumu? right?

kaj je pa zdej z rampage in sage? so popolnoma ustavleni ali lahko nvidia razvija naprej?!?

lp!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

MRB0rYS ::

Sej je prav kar naj bo konkurenca, veste kake čipe bi že mi meli da spljoh nebi štekali pri igrah če bi bila konkurenca še hujša, nižje cene a ne.

Inžinirčki na delo pa naredte kako kartico k nebo niti mal obstala.
b0rys

Senitel ::

charlie: Ne poznam konkretno nobenga iz driver team-a, vendar sem slišal, da so uni zmeri na tesnim s cajtom.

Sicer pa preberte mal tole.

EASYdoor ::

Senitel: Sedaj ko ima nvidia vse v "rokah" in je postala monopolist, bi se lahko potrudili in napisali orenk driverje!. Pa hvala za informacije!

tako lepo je tip rekel o rampagu: "was a possible NV20 beater":'(

mocno upam da bo x-3dfx kaj pametnega ustvaril!

lp!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Senitel ::

As for the claim that there now exists a monopoly - that's a straightforward mis-interpretation of the facts. 3dfx have consistently done a tremendous job in retail - but have not been one of the major volume players for quite some time. Right now NVIDIA is the largest volume shipper of 3d graphics hardware, but only by a percentage point or so - and the market share of the top two companies is very similar. There's no monopoly.

Cr00k ::

Men se pa zdi butast..da je nvidia kupla 3dfx spljoh...brez pomena :)

EASYdoor ::

Senitel: "There's no monopoly." - BAJE!?;((

CrOOk: se mi zdi da ni glih butasto, ce lahko unicis konkurenco?
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

EASYdoor ::

bomo videli: cas bo povedal vse!:))
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tema za vse oboževalce 3DFXa -----> dol z Nvidijo !!!!!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1377862 (5932) goranTNT

3dfx: vzponi in padci podjetja!

Oddelek: Strojna oprema
471956 (1584) Sergio
»

3dfx Rampage

Oddelek: Zvok in slika
371765 (1358) undefined

Aalchemy (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
636034 (5272) Senitel
»

nVIDIA kupila 3dfx, kaj lahko iz tega pričakujemo?

Oddelek: Zvok in slika
141475 (1259) frudi

Več podobnih tem