» »

Najučinkovitejši socket A zračni hladilnik

Najučinkovitejši socket A zračni hladilnik

vidi ::

Zanima me, kateri je najučinkovitejši socket A zračni hladilnik!

Našel sem zgolj linke o predstavitvi, mene pa zanima, kateri najbolje hladi!

A ma kdo kakšne teste, osebne izkušnje,.....

Malo se navdušujem nad tole zadevo Thermalright SI 97

Rad bi navil mojga 1700+ čim višje (vem da gre, sam mam res en no name star box cooler)
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

antonija ::

Pomojem da bi ti tole s temle kr dobr hladil...:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

vidi ::

Ja, ampak mislm da je SI-97 (ki sem ga zgoraj omenil) boljši in predvsem tudi cenejši od SP-97!

LINK

Mogoče zgleda mal bedno, ker si sam odgovarjam na vprašanja, samo sproti malo brskam in ugotavljam!

Samo raj vidm,da mi kdo svetuje (vsaj dobim ideje) in pol primerjam!

A ma kdo kakšne izkušnje s temi heatpipe-i, ker mene zelo zanima, kako delujeo v tower ohišju (kako so pritrjeni, da čimbolje odvajajo toploto):\
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

antonija ::

Heatpipei naj bi najbols delal v vertikalnem polozaju (toplo spodaj hladno zgoraj), sam ce so pravilno narjeni (pravilna notranja struktura) pol nej bi delal tud na glavo obrnjeni. Mislim pa da majo v horizontalnem polozaju okol 70-90% zmogljivosti (vsaj proizvajalci heatpipeov tako pisejo).

Aja, en heatpipe v vertikali pa odvaja toploto 12krat hitreje kot masiven bakren valj enakih dimenzij....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

dxx ::

Men je pa tale primerjava zelo sumljiva, glede na to da je SP97 čisti baker in 3xheatpipe, SI pa podnožje baker 2xheatpipe in Al rebra.

Mi kdo lahko pojasni?

vidi ::

Mislim da je pojasnilo v samem tekstu:

The base of the heatsink is copper and is nickel plated to give a nice all silver look, pipice so pa 4 (ne 2), površina je pa velik večja v primerjavi z unim (glej sliko)

Mene bolj zanima, kako to zadevo obrniti v stoječem ohišju?

Al nej grejo heatpipe prvo dol, pa pol gor, ali obratno, ali pa mogoče kar počez (če se da)? Kako najbolj pride toplota do hladilnih reber!
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidi ()

antonija ::

Ce so dobri heatpipeji, pol je nacelno vseeno kje je topel in kje hladen konec. Ce si pa pristas gravitacije je pa bolje da je toplejsi konec dvignjen visje od hladnejsega konca....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

vidi ::

Ja, sem pristaš "gravitacije" oz. jaz bi temu rekel toplotnega učinka!

Edini problem je v tem, da si nisi pogledal sestavo tega hladilnika! Pipi grejo v obliki črke U in kako je bolje da je obrnjen ta U (če je matična obrnjena pokonci):
1. gre od procesorja dol in pol gor?
2. gre od procesorja gor in pol dol?

V prvem primeru gre toplota od procesorja počasneje dol oz. jo gre manj po heatpipih in gre pol hitr do reber, v drugem primeru gre pa toplota hitro od procesorja gor in pol ko so zaviti heatpip gre počasneje do hladilnih reber!

KAJ je bolj (če si pristaš "gravitacije":D ):\
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

antonija ::

Lej ce bi ble heatpipei cist navadne cevi napolnjene z eno tekocino, pol bi bl za en k.... delale. Na notranji strani sten majo ali "wick structure", kar zgleda kot nekaksni zlebovi, najveckrat se zaviti (ne vzporedni s cevjo), ali pa "capillary ctructure", kar pa pomeni da so tisti zlebovi se clo nekak tko zadihtani, da vlecejo skondenzirano tekocino nazaj s pomocjo kapilarnega vleka. Gravitacija pomaga, ampak ni gonilna sila heatpipeov...

Ce mas pa hladilnik pri sebi pa tkole nared:

Nalij si en pisker hladne in en pisker vrele vode. Najprej potunki hladilnik v hladno vodo (tko mas zdej zacetno tocko), ko se ohladi na temp. vode, ga potopi v vrelo vodo (sam vroci del) in stopaj kolk cajta ga lahko drzis v roki preden je prevroc (nekje 60oC). To nared v nekaj prostorskih orientacijah pa bos vidu gdaj toplota prej pride do hladilnih reber...
Sam ce bos to delu dej pazit, ker heatpipei baje 12x boljse prevajajo toploto kot baker....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

vidi ::

:P :P :P :D :D :D

Ja, ta test mi je pa vsec!

Skratka pol bom lohk pa optimalno naštimu cooler!

Jast sem nekje bral, da če so narobe obrnjeni heatpip je njihov učinek le 70% (0,7x12=8,4 samo hitreje odvajajo) in ker je omenjeni cooler (SI 97) odvisen izključno od heatpipov, je zame zelo pomemben podatke, kako ga moram pravilno obrniti!

Mislim, da lahko test z vodo reši ta problem ampak jaz sem vseeno upal, da je to že nekdo že pred mano počel in bi mi le serviral rezultate! 8-)
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

ZaphodBee ::

Kot lastnik Thermalright SI 97 ti ga lahko le priporočam!
Prej sem imel nek al-cu hladilnik(titan ttc-d5tb/g/cu 35 če ti to kaj pove) ter na njem hudo močen-beri glasen vent. Ko sn dau not si 97 z 9cm ventom(NB-UltraSilentFan SE Blue , 92 mm) k se suče na 1800 obratih se je temperatura spustila za 12 stopinj(full load)
Mam pa athlona 2700 (13 x 166) navitega na 13.5 x 175.
Verjetn bi šlo z hujšim ventom na ohišju(imam YS-Tech FD 121225LB, 120mm za protiprašno mrežico tako da skor ni pravega pretoka zraka:'( ) še več a mi je pomembno da je stvar tiha.
Upam da kmalu dobim dnar še za eno 12ko da bo malo lepši pretok zraka na ohišju.
aja obrno sn ga pa lahko le v eno smer kr drugač ni šou not.(plata a7n8x-deluxe)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera hladilnika naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
61571 (1474) iro
»

Tisji PC

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313314 (2392) snela
»

Kateri cooler kompatibilen z MSI K8N NEO2 PLATINUM FIS2R priporocate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291403 (1085) PrimozR
»

Hlajenje Radeona 9800SE z čem?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381724 (1084) steev
»

Hlajenje 9800se

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191556 (1281) MEDENA

Več podobnih tem