» »

bios problems

bios problems

Binji ::

Imam en zelo cuden problem. Imam plosco Abit KT7-RAID in pred nekaj dnevi sem hotel upgradati BIOS in ker je priporocljivo met nastavitve na default ugasnem kisto in premaknem jumper za reset, pocakam, ga dam nazaj. Ko pa poskusam vzgati se vzge samo za par sekund, pa spet ugasne. Probal sem dat baterijo ven, pa nic, dam BIOS cip ven za cez noc in dela, problem edino ku sm pol se enkrat resetiral BIOS (malo sem bil nazgan, ups) in nece delat. Kaj nardim? Kje dobim nov BIOS cip? Verzija BIOSa je bla pa WZ.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Aljo1 ::

Ni odgovor, ampak me vseeno zanima kje dobite WZ oz. OC BIOSE. Mam MSI 6340 (no hardware monitor) pa me zanima če zanjo veste kje se bi dalo dobit kakšen zgoraj omenjen bios.

tejo ::

BIOS čip za Abit plato mogoče dobiš pri podjetju Sun-Rise, ali pa pri uvozniku za Evropo na Dunaju...

VASkO ::

problem ni v BIOS cipu, ker ti racunalnik dela. Problem se pojavi (pravis), ko resetiras CMOS?

Imas ventilator vtaknjen v CPU-FAN ali ne? Ker ce se ti zazene za kake 3 sekunde (kot pravis) in se pol izklopi je to zaradi te varnostne zascite, ce na cpu-fan konektor ni priklopljen ventilator.

ChiefThunder ::

tako, kot je vasko reku. če nimaš ventilatorja prikloplenga na fan 1 vtič ti sistem avtomatsko izkluč. Prej si imel najbrž to možnost izklopljeno v biosu.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Binji ::

WZ BIOS ma ze default izklopljeno to zascito. Delalo mi je, potem sem pa resetiral BIOS in nece vec delat. Cudno.. Cipa pa si ne upam vec ven povlec tako da mi kompjuter sploh ne dela.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

njok ::

To sicer ni odgovor na tvoje vprasanje, ampak zanima me, zakaj nisi resetiral biosa kar z funkcijo reset bios defaults?

APJ: kako bi ti dal bios ABIT-ove plate na MSI-jevo? Drugace pa biose dobis na proizvajalcevi strani (v tvojem primeru MSI-jevi).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

M4A785TD-V EVO ne boota

Oddelek: Pomoč in nasveti
11731 (573) FX6300B
»

Moč napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
393640 (3084) #AzZey
»

nf7-s bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
261632 (1268) MrGTO
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191307 (1024) Duhec
»

Flashanje biosa?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171622 (1380) Dacio

Več podobnih tem