» »

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500???

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500???

1
2
3

OMit ::

Ko bo kdo zasledil te zvocnike (Logitech) ceneje kot so v BB, naj javi.

LP

bastadu ::

ne verjamem, ker je cena po kateri prodaja BB praktično nula...;(
Če jih v Avstriji prodajajo za slabih €290 (= cca. 70kSIT), pa moreš računat, da majo oni tudi kej od tega. Že če bi BB kupil pri Pelugi te zvočnike, bi kar mastno zaslužili, prav tako pa Peluga...:\

para-site ::

pač takšne so cene pri naših uradnih uvoznikih...
ne pričakuj pa, da bodo naše trgovine hodile v tujino po žvočnike, ker se ne splača. teža, garancije...:\

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Saj ravno zato, ker ma kakšna druga firma tudi istega uvoznika kot BB, bi se znala zgoditi še nižja cena kje drugje...

para-site ::

saj sem rekel, BB kupuje pri uradnem SLO distributerju(kar jaz vem), kar pomeni, da so znane cene in v tem primeru zasluži zelo zelo malo na teh zvočnikih. Vprašanje je, če jih sploh imajo na zalogi...
ne verjamem, da bo kdo pripravljen delati za manj denarja kot BB v tem primeru...

usavko ::

Jah nč, treba bo v Avstrijo! :))
Če bi hotu met gigaworks, bi lahko meu samo 5.1, ker mam pač 5.1 kartico, logitech pa majo optični kabl... kaj bi lepšga. Nobene jebe glede nastavljanja (težave mam pr zdejšnih z-640). Drgač so pa zvočniki v BB, vsaj na stran, ki jo je dal [MYTiX], 89.900, tko da bi lahko na netu obstala cena taka kot je.
Nekaj najbolj osnovna napaka, ki sem jo opazil pr z-5500 je ta, da moraš konzolo prijeti, da pritisneš na gumb, kar je precej nerodno! To me moti že pri trenutnih zvočnikih...

If you are a complete lazy bum like myself, you will love the included remote control that allows you to change, alter adjust and set every conceivable setting you can manipulate through the actual control center. That is, if you can't lean forward out of your leather reclining office chair to press the center's buttons... ( vir )
To me je razveselil!!!:D
Vsem hvala!

[MYTiX] ::

So povišal ceno. Ko sm dal js link je 100% bal cena 79.990,00 SIT.;(( Pa še prodaljalc se mi je hvalu kako poceni jih imajo in da kako dragi so v BOFu.:\
podpis

para-site ::

ordnung und disciplin...
je posegla višja inštanca na BB:D

bastadu ::

Se mi je zdelo mal sumljivo poceni za BB, očitno so narobe vpisali ceno, ker je prej res bila 80kSIT:\

usavko ::

A bi mi lahko kdo pomagal, glede avstrijske trgovine, kje se nahaja tista trgovina Peluga, ki prodaja zvočnike logitech z-5500 za samo 70.000 SIT, namreč bi jih jaz šel kupiti v Avstrijo, ampak nimam pojma niti kako naročit zvočnike!
Hvala že v naprej!
Nerodno je le to, da ne ponudijo optičnega kabla.
1.5 m dolg kabel te pride 1.500 ali pa 4500 sit

glinik ::

Saj ti lepo piše kje je. Poglej pod Filialen. V centru Graza je ta prodajalna. Jaz ti priporočam, da gre s teboj eden, ki ve kje je Peluga. Drugače pa si nabavi zemljevid Graza in biš takoj našel (tako kot jaz).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OldSkul ::

Zanima me koliko so dolgi kabli za zadnje zvočnike pri z680 in katere kupi, ker rabim vsaj 15-20m. Bi lahko uporabil UTP kabel ali kaj podobnega?

glinik ::

Seveda lahko uporabljaš UTP kabel. Pravzaprav lahko uporabiš vse, kar preveja tok. Tudi cevi za vodovod lahko sprobaš :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OldSkul ::

Sej kakšna pa je kvaliteta original kablov. Najbrž ni ravno dobra. Verjetno bi bil UTP kar dober nadomestek.

bastadu ::

Kakšna pa je kaj razlika med coax-digitalnim in optičnim-digitalnim vhodom? A je kaj pomembno kak kabel kupiš za coax vhod?

glinik ::

Po moje bi bil UTP kabel, zelo dober oz. bolši "nadomestek".

Za zvočnike tega ranga ni poterebe nekega "piclajzlanja". Nabavi nekaj ... s tem se ne ukvarjaj preveč. Če bi bil tako daleč in bi dajal povdarek na vsako malenkost, potem vrjemi da te ne bi zadovoljili "račulalniški zvočniki". Ampak to je že druga tema.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

bastadu ::

Mogoče kdo pozna trgovino, ki je čim bližje meji (Šentilj) in imajo na zalogi Z-5500 po zmerni ceni? Ker v Pelugi jih imam že rezervirane in bi šel v Garz samo, če jih res nebi nikjer drugje bližje dobil... Hvala za odgovore!

bastadu ::

Danes nabavil Z-5500 in na prvi pogled so dobri. Edino me moti, ker v njih nekaj rahlo poka, to pokanje pa ni povezano z glasnostjo zvočnikov. Kaj bi lahko povzročalo te poke?

hostar ::

Jaz mam že dober mesec zvočnike in ni za enkrat še nič pokalo. Šumenje se pa sliši šele ko uporabiš boost.

bastadu ::

Sem sedaj priklopil z koaksialnim kablom na SP/DIF izhod na zvočni (prej je bilo na analognih izhodih) in pokanja ni več zaslediti... Filme z AC3 zvokom res dober špila:P
Aja, a ni bilo nekaj govora, da nekatere moti pri Z-5500, da so kabli na zvočnikih fiksni? Namreč pri meni niso fiksni...
Fiksini kabli na Z-5500 naj bi izgledali takole:


Ampak pri meni so na wooferju izhodi isti kot na subu od Z-560 (pravtako isto na zvočnikih), tako da je možno dati vmes poljuben kabel:



Zgleda da le Logitech uslišal želje prvih uporabnikov in zadevo spremenil.:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

hostar ::

Zgleda da je to kakšna novejša verzija. Nisem še nikjer zasledil. Ali si jih kupil v Sloveniji ali v Avstriji?

bastadu ::

Pri naših severnih sosedih v Pelugi8-)

bastadu ::

Hm, še vedno poka, včasih bolj včasih manj... Je možno da zradi nihanj v napetosti, ali pa da gredo kabli od zvočnikov kj blizo drugih kablov?

OMit ::

A se lahko kot pri satelitih Z-5500 spreminja?
Zdej so cca. 100 stopinj obrnjeni navzgor.

LP

bastadu ::

Kota se ne da spreminjati, da se jih sukati...

bastadu ::

Grem danes v BigaBang po koaksialni digitalni kabel (dal 1290SIT! za njega), pridem domov in priključim in ne zazna digitalnega vhoda. Naj omenim, da mam sposojen koaksialni kabel in ta dela brez problemov... Je možno da so kontakti na tem kablu narobe obrnjeni? Ker na škatli piše, da je SP/DIF kabel...:\

boštjan ::

a optike pa nimaš na zvočni?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bastadu ::

Žal ne:\

hostar ::

Sej ga zazna samo moraš nekaj predvajati. Nek zvok, film, muziko, karkoli.

bastadu ::

Ne ne, verjemi da ne... Ker z drugim kablom dela bp, s tem pa sploh noče... Sem pa že itaq nesel ta kabel nazaj v BB in so mi vrnili denar. Tako ga moram sedaj najti nekje drugje, čeprav zaenkrat bolj slabo kaže:\

boštjan ::

BOF?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bastadu ::

V BOFu v MB imajo samo 5 in 10 meterske dolžine, kar pa je občutno preveč (in tudi predrago):\

Sloviper ::

kaj so ze zrihtali problem z fixnimi kabli pri z-5500?

BigFoot ::

^ Kokr sem jaz slišu, ja.

bastadu ::

Ja, jaz imam na Z-5500 ne-fiksne kable8-)

Sloviper ::

kje si pa jih kupil?

boštjan ::

mislim,da jih je bastadu kupo v avstriji,peluga
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bastadu ::

Tako je8-)

OMit ::

Vprasal sem pri nasem dobavitelju Logitecha v Sloveniji (Eventus) in mi je zagotovil, da imajo zvocnike na zalogi s cinch konektorji na satelitih. :)
V primeru, ce jih v trgovini prodajajo s fiksnimi kabli imajo se ocitno staro zalogo.

LP

bastadu ::

Hm, malo mi je čudno tole, da bi bile 3 različne vrste? Ker prva je kao s fiksnimi kabli, ki imajo na koncu činč konektorje, pri meni ni na kablu nobenih konektorjev, ker se samo vtaknejo v zvočnik in v woofer...
A si siguren, da ni imel prodajalec slučajno v mislih ta prvo varianto?

cipo ::

sam sem lastnik z-680 priporočam pa z-5500 cena je sicer višja toda se splača

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

OMit ::

Narobe sem se izrazu...
Sateliti imajo konektorje in sicer tiste v katere samo vtaknes kabel, na subwooferju je enako.

LP

Sloviper ::

super samo da ni fixno, ker pol je kur..

usavko ::

Sam bi blo res dobr, če bi tud jst imeu nefiksne kable... a jih je možno zamenat?
Morm povedat, da so res dobri zvočniki, sam priporočam vm, da ne poslušate bass testa (od 20 khz do 20hz), ker je pri men začel smrdet iz zvočnikov... K sreči še delajo, kolk časa pa, je pa odvisno, ker so nekateri rekl, da sm kretnco skuru oz. načel...

Super Sonic ::

"Morm povedat, da so res dobri zvočniki, sam priporočam vm, da ne poslušate bass testa (od 20 khz do 20hz), ker je pri men začel smrdet iz zvočnikov... "

men delajo povsem bp na vseh treh povezavah, čisto zares so to odlični zvočniki
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

egomez ::

Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj. Ima mogoče kdo izkušnje z zvočniki Altec Lansing gt5051?
nekaj podatkov

Kako bi ocenili Logitech z-5500 proti Altec Lansing gt5051?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: egomez ()

egomez ::

Hm, vprašanje sem zastavil, ker je rekel prijatelj, da se odloča med tema dvema in ga je zanimalo mnenje. Sem si pa sedaj malo pogledal sestavo obeh sistemov, pa v bistvu sploh nista primerljiva.

Me pa vseeno zanima, kaj menite o Altec gt5051?

usavko ::

Jah tko je ane, mal dnarja mal muzke, teli zvočniki niso dragi, v ameriki so 30k, sam za ta denar dobiš 80 rms, kar je zelo malo. Zdej so z-5500 že 80000 sit, kar se ti bolj splača, ker dobiš dobre zvočnike. Logitech zvočniki majo tud konzolo, dalinca + 2 zadnja zvočnika. Uglaunem teh Altec zvočnikov se ne splača kupt, razen če nimaš 80k sit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usavko ()

seba90 ::

A pol jih v grazu več nimajo
http://www.peluga.at/main.php?action=78...

bom šel pa na dunaj:D

EvilDare ::

Elektronika.si ima Z-5500 za 72k Klik
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626922 (14178) psytoma
»

5.1 Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
182668 (2389) Zheegec
»

Mnenja: Logitech Z-5500

Oddelek: Kaj kupiti
282187 (1502) filtr
»

Z-5500 vs Gigaworks S750

Oddelek: Kaj kupiti
242538 (2245) Suli
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666711 (5591) boštjan

Več podobnih tem