» »

BSOD ob izhodu iz UT04?!

BSOD ob izhodu iz UT04?!

cole-22 ::

Nevem v katero temo naj napišem in se potem kar sem...

Problem je sledeč:
Pred 2 tedni sem kupil novo plato pa proc (A64 in Asus plato) no vse lepo in prav vse dokler nisem posnel UT04 (unreal) Vedno, ko neham igrati UT04 in dam Exit game se mi pokaže blue screen in nato reset računalnika 8-O To se dogaja SAMO pri UT (na drugih igrah do sedaj še ni bilo podobnih težav).Recimo blue screen se naredi tudi, če med igro pritisnem tipko za v winse in nato nazaj na igro...
Nikakor ne znam odpravit težave, ki me ZELO moti!Probal sem že: na novo posnet winse, zamenjat polovico komponent in isto sranje.Na koncu mi je ostalo samo še, da je nekaj s plato ali pa s procesorjem (plata se je že tako nekaj čudno obnašala)No sedaj sem zamenjal še plato in imam sedaj DFI Lanparty + na novo inštalirane winse... spet isto sranje :'( Inštaliral sem samo:driverje za chipset, grafo, zvočno in AMD driverje (če ne štejem winrara in MSNja)

A se komu kaj sanja?Je možno da je s procesorjem kaj narobe?NIČ ni navito!Če se ne motim winsi zapisujejo v register (nevem če se tako reče) vse kar se dogaja... pa nevem kje se to že pogleda, da bi pogledal in vam napisal kaj tam piše, če bi bilo kaj v pomoč.
res nevem več kaj narediti:\

Konfiguracija:
A64 3000+ CG 754
DFI Lanparty
2×512 twister
6800GT
LC 550W
120GB

Trenutno ni nič navito.

Heeeelp meee

PS:Špil je original!
  • spremenilo: bastadu ()

cole-22 ::

No nekdo mi je rekel naj odkljukam...Control Panel > System > Advanced > Startup And Recovery" odstraniti kljukico pred System failure > Automaticly restart in ko sem to naredil se je pokazal ta error po prenehanju igranja

cole-22 ::

Anybody :8) ?

kixs ::

Js sm opazil pri sebi, da se to dogaja, ko imam prevec navit racunalnik ( RAM ali CPU , tega se mi ni dalo ugotavljati, ker sm navijal le z vecanjem FSB-ja). Opazal sem pa samo pri Prince of Persia 2. Pri ostalih je delovalo normalno...

Naredi naslednje, ce seveda se nisi... Bios za mama plato, Bios za graficno... potem najnovejsi gonilniki (certificirani), na koncu pa seveda tudi nalozi popravke za samo igro... ker za UT2004 jih je kar precej (poisci update na eMuli skupaj s patchem).

Na koncu morda se downklokaj tako CPU in GPU..., da izlocis posamezne komponente.

lp

cole-22 ::

Trenutno ni nič navito!Za špil so vsi zadnji updati+patchi.Bios za plato res še nisem updatal ker sem jo komaj dobil, samo to nebi smel bit razlog:\

cole-22 ::

No hvala za pomoč:\
Sem že rešil zadevo!

Iz tujega foruma...

I'm going to assume it's this

[again]

IRQL_NOT_LESS_THAN_EQUAL, BSOD fix

Quote:
Originally Posted by NecessaryEvil
Does this fix the Unreal Engine + A64 blue screen on exit?

I was able to fix mine by heeding some advice on another forum. WinXP's Sp2 activated the NX bit in the Athlon 64 series of cpus. It's a hardware feature that helps prevent buffer overflows. It would happen to me during Tribes Vengeance or UT2K4 while exiting or minimizing. The error would read "irq_less_than_equal_my_ass" and lead me to believe my overclocked desires weren't getting along with my hardware. Here's the fix...

1. Open up the Control Panel.
2. Click on the System Icon.
3. Click on the Advanced tab.
4. Under Startup and Recovery, click on the Settings button.
5. Under System startup, click on the Edit button.

This will open up a notepad which should have something similar to this:

[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)part ition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) \WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /noexecute=OptIn

6. Change the "/noexecute=Optin" switch to "/execute=Optin"
7. Reboot.

I am happy to say, I haven't had a bsod upon exiting an Unreal Engine based game in a couple of weeks now.

Cheers,

Jod ;-)

Blatant c&p from [H]ard|Forum

_Dejan_ ::

jp to je rešitev. sm mal prepozn vidu ta topic da bi ti odgovoru, je pa mene isto zafrkaval sem recimo igral UT2004 in sem ga minimiziral in pol ko sem ga pa hotu maximizirat pa je bil BSOD. Probleme pa dela DAP zaščita in problemi so večinoma z D3D igrami.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

G@ry45 ::

jah lep pozdrav!!

mam enako tezavo--sem poskusil tudi to!!
sem se resil tezav z BSOD amapk se mi sedaj dogaja da mi spil zmrzne takoj
ko se povezem na server!!!! se pravi da sem se ene tezave resil nastala je druga
pri kateri pa ne pomaga nic druga kot hard reset!!
kaj storiti?
sem prebral ze nekaj forumov, poskusil ne vem vec kaj vse , ampak nic ne pomaga!!!
(novi driverji-stari driverji, editiran boot.ini, nova inst. igre, nova inst. win xp.....)

ce lahko kdo pomaga bi bil zelo vesel!!!

dogaja se mi pa to samo v Americas Army--
UT2k4 se nisem poskusil ampak pricakujem enak rezultat
vse ostale igre ki niso na Unreal pogonu delajo BP!!!!

moj system:
AMD64 3200+
Gigabyte k8nxp-sli
Gigabyte 6600gt pci-e
hd 160gb sata
420W napajalnik
WIN XP+SP2
Have Fun !!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262023 (1377) ta_ki_tke
»

XP gonilniki za macbook

Oddelek: Pomoč in nasveti
171097 (193) CoolBits
»

izbira med dvema OS

Oddelek: Operacijski sistemi
101876 (1615) Roadkill
»

Windows XP PRO Boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81310 (1277) 50Cent
»

American Army PROBLEM

Oddelek: Igre
7780 (717) KraP

Več podobnih tem