» »

Kakšen in koliko močan UPS nabavit ??

Kakšen in koliko močan UPS nabavit ??

Netrunner ::

Mi zna kdo priporočat kakšen UPS nabavit ... predvsem pa to če mi zna kdo povedat kako je kaj s temi močmi pri UPSu ... povsod prikazujejo in zavajajo z 600VA 800VA 1200VA .... ma koliko je ta zadeva dejansko močna pa se moraš že potrudit da zbrskaš kje na na netu ven ...

Malo kar sem gledal .. je nekako .. približno .. št. VA dam na pol .. in malo več kot dobim je dejanska moč v W ... se pravi .. 600VA je cca 350W ... 800VA je cca 450W ..... ali se motim ?


no če mi zna to kdo obrazložit bi mu bil hvaležen ..... druga stvar je pa ta .. koliko močan UPS sploh vzeti ... v PCju imam 300W napajalnik ... + monitor ... se pravi da rabim vsaj 350W UPS ? se pravi od 600VA naprej ? .. ali se motim ? ...

kako so pa kaj proizvajalci ? ... sam sem nameraval vzet onega od trust 950VA ... se pravi da je nekaj čez 500W ... kar bi bilo dovolj še za nekaj časa naprej ... samo sem zasledil da trustu ni za zaupat ??? ...

kak nasvet ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nejcpirc ::

Kolega ima kakšna 2 meseca SWEEX-a. Stanuje blizu tovarne Iskra. Ko tam na enkrat prižgejo več peči, mu ponavadi za slabo sekundo, do dve, zmanjka elektrike, kar mu je resetiralo ali pa čisto ugasnilo PC. Na UPS ima priklopljen PC in monitor katera sta, po izgubi elektrike, pokonci še okrog 10 minut...

To je cheap verzija UPSa, ampak pri njemu preverjeno deluje. V dveh mesecih baje še ni prišel popoldne ali zvečer domov in našel pc resetiran ali ugasnjen. Če ne boš imel na UPS priklopljenega recimo serverja, kateri mora bit nujno 24/7 online, potem ti priporočam tega

Netrunner ::

hvala za priporočilo samo mislim da je premalo močan ....
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

tony1 ::

Pain: Navedena moč 1200VA nič ne zavaja, če bi rad to pretvoril v watte, vzemi približno tretjino vrednosti stran.

Pri izmeničnem toku namreč ni tako enostavno izračunati moči kot pri enosmernem (kjer pač rečeš V * A = W), prava vrednost je za nekje tretjino manjša.

Za domačo rabo bo dober vsak dovolj močan UPS, svetujem pa nekaj rezerve (npr. če čez čas greš nadgradit comp).

r5r ::

Na svojem računalniku, ki ima napajalnik 550W in Athlon 64 3000+, sem izmeril tok okoli 0.5 A, kar znese, če je omrežna napetost 230 V, nekje 115 VA. Da dobiš ven W je potrebno vrednost VA pomnožiti s cos fi, kjer je fi odvisen od napajalnika, kar pomeni, da bo dejanska moč napajalnika v W kvečjemu manjša od 115, saj je funkcija cos lahko največ 1. Recimo, da ob "slabem času" porabi največ 200 W. Lahko se kupi tudi tisti najcenejši UPS, vendar pozor. Pomembna je oblika izhodnega signala. Obstaja več tipov tega: trapezni in sinusni, ki je najbolj uporaben, saj imajo vsi pretvorniki napetosti pri uporabi pravega sinusa manj izgub. Sedaj ima lahko en poceni 500 VA UPS slabšo zmogljivost kot en bolj znan 350 VA. Na kratko povedano, niso VA vse, je še mnogo drugega, bolj zapletenega, tako, da zaenkrat za svojo napravo še nisem našel ustreznega UPS.
And it makes me wonder.

Netrunner ::

hvala za koristne napotke ... vprašal bi še kje oz. na kakšen način je zabeleženo kakšen izhod ima (trapezni ali sinusni) ?? ... npr. kot sem že omenil sem gledal 750VA ali 950VA od trusta... gledal sem malo tehnična navodila vendar se ne razumem kaj preveč na to ..

http://manuals.trust.com/download.aspx?...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Trancedeejay ::

HI
Sam imam dobre izkusnje z APC UPS-i, tako da jih imam na obeh racunalnikih, ki sta najbolj "delovna". Zanima me ce slucajno ve kdo, kje staknit podatkovni kabel za priklopit APC UPS na PC, se prav iz RJ45 na USB.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

rfmw ::

Vzemi APC ali Tripplite, to sta preverjeni firmi, ki ne proizvajata šrota, kot Trust, sweex in ostala kitajska jajca.

Jaz imam npr. Tripplite Internet 700i. Tip top stvar.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Netrunner ::

hm hja ... APC ... je kar draga zadeva .. ma razumem da kvaliteto je treba plačat :)

UPS ki ga iščem mora biti pa obvezno pasiven ... oz. da nima kakega motečega ventilatorja ki neprestano teče ...

KAj se mi bolj splača ... imam dva računalnika za pritaknit gor ... ali naj vzamem 2 UPSa ali raje enega močnejšega ? ... bolj se nagibam k dvema ker močnejši imajo tiste moteče ventilatorje ... saj ko zmanjka toka naj sse vrti in tuli .... samo ko je tok pa ima da je tiho ...

po moji logiki bi za dve mašini kateri imata 300W napajalnik rabil vsaj 600W ali več UPS ... se pravi min 1000VA ... samo očitno ni tako kot sem si mislil ....

Kakšen predlog ? .... pa naj mi kdo kaj več pove kje se razbere podatek ali je sinusni ali trapezni izhod .. karkoli to pomeni :\

in kaj mi sploh podatek npr 400W pove ??? .... več W kot je dalj časa bo zdržal UPS brez toka ? ... ali po meni koliko stvari lahko pritaknem gor preden ga preobremenim ?


npr .. http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ali bi ta zadeva bila dovolj za oba
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

ender ::

Jaz imam Core2 Quad QX6700 s štirimi diski, tremi CD-ROMi, dvema zvočnima karticama in 7900GT priklopljen na APCjev 750VA SmartUPS. Ob polni obremenitvi računalnika mi zdrži 6 minut, ob običajnem delu pa 18.

Mimogrede, praktično noben UPS za domačo rabo nima ventilatorja, ki bi bil ves čas vklopljen - ventilator sem do sedaj videl samo v APC BackUPS 1000VA, kjer se vklopi ko UPS preklopi na baterije (moj 750VA nima ventilatorja).

Kar se tiče raznih kitajskih proizvajalcev, imamo v firmi zelo slabe izkušnje - praktično vsi taki UPSji (če se prav spomnim, jih je bila večina EverPower, nekaj pa Trust) so crknili ob prvem izpadu elektrike (večina k sreči še v garancijski dobi).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Netrunner ::

"Mimogrede, praktično noben UPS za domačo rabo nima ventilatorja, ki bi bil ves čas vklopljen" >>> to se ne strinjam ... imam trustov 1200VA UPS in takoj ko ga vklopiš v elektriko se začne ventilator vrtet ..... vrti se neprestano, kar je zelo moteče ...

dosti kritik sem bral čez trust UPSe .. nevem zakaj ker z mojim sem zelo zadovoljen ... 2 računalnika sta pritaknjena na njenmu ... pa tudi ko zmanjka el. dela ok ... problem je samo v tem da je preglasen .....

mah nevem .. bom še malo poguglal in se nato odločil
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

muhc3 ::

Pri izbiri ustreznega UPSa moramo poznati naslednje fizikalne veličine:

1. Navidezna delovna moč [VA]
Idealna moč, ki jo ima naprava, če sta tok in napetost v isti fazi. Navidezna delovna moč je osnova pri določanju UPSa. Je produkt med deklarirano porabo električnega toka [A] in napetosti [V]. [VA] = [V] * [A]

2. Delovna moč [W]
Realna delovna moč naprave.
Navidezno moč [VA] dobimo po posebni formuli: [VA] = 1.40 * [W]

Postopek:
1. Pripravimo si seznam vseh naprav, ki jih nameravamo zašititi z UPSem.

2. Vsaka naprava ima napisano koliko napetosti [V] in toka potrebuje za delovanje [A].
Zmnožimo obe vrednosti in dobimo faktor [VA] - navidezno delovno moč.
Nekatere naprave imajo moč podano v Wattih [W] - delovno moč.
Navidezno moč dobimo po naslednji formuli: [VA] = 1.40 * [W].

3. Seštejemo vse navidezne delovne moči za vse posamezne naprave.

4. Iz proizvajalčeve tabele ali ponudbe izberemo ustrezni UPS glede na skupni faktor [VA].

Primer:
Želimo zaščititi računalnik + monitor:
Računalnik: 550W >> [VA] = 1.40 * 550W = 770VA
Monitor: 54W >> [VA] = 1.40 * 54W = 76VA
Skupni [VA] = 770VA + 76VA = 846VA

Izberemo npr. UPS od podjetja APC iz table, ki jo najdete TUKAJ

Kvalitetni UPSi so tudi od podjetja MGE UPS SYSTEMS - zastopnik za Slovenijo je podjetje Fibernet.

ender ::

Mimogrede: samo zato, ker imaš v računalniku napajalnik, na katerem piše 550W, to še ne pomeni da ti računalnik dejansko porablja 550W - to je samo maksimalna moč, ki jo lahko napajalnik zagotavlja (pa še to pri večini le za kratek čas). Povprečna poraba je ponavadi precej manjša.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027271 (8682) Vuli
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628310 (12592) ender
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809131 (6392) ender
»

UPS; HP lcd

Oddelek: Kaj kupiti
5823 (700) r0b3rt
»

Kateri soliden UPS

Oddelek: Kaj kupiti
313003 (2049) link_up

Več podobnih tem