» »

Navapqwa.exe ???

Navapqwa.exe ???

ScorpionX ::

LP,

zadnje case se mi je racunalnik zael nekam cudno obnasati in po zagonu vseh antivirusnih in adware programov sem ugotovil, da je problem v filu navapqwa.exe. Vse lepo odstaranim vendar se mi file vedno znova ponavlja. Kaj naj naredim?

gumby ::

nav***.exe so ponavadi programi od norton antivirus. ali pac ne?

MadMax ::

In kaj pravi striček Google, če ga vprašaš o tem filetku?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ScorpionX ::

Ne vem od Nortona nimam nic gor, google pa tudi nic ne najde. Drugace pa tudi Task managerja ne morem odpret ker mi ga takoj zapre ko pa s system mechanicom pogledam v Startup in ga zbrisem se vedno znova pojavi. Pojma nimam kaj je to...

ScorpionX ::

Aja drugace mi pa vedno znova naredi dri. Prefetch v C:\Windows in tam so kr neki fajli, ki se vedno znova obnavljajo ce jih zbrisem...

ScorpionX ::

A ima kaj veze to ce sta na racunalniku 2 Userja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ScorpionX ()

ScorpionX ::

Aja ime virusa je: Win32 Trojan-gen(other) . A kdo ve kako ga odstranit, ker sem probal ze cisto vse pa se vedno znova obnavlja...

Daedalus ::

Poglej pod kerim imenom procesa ti lavfa v task managerju. Nato poišči vse datoteke s tem imenom in jih ročno zbriši. Pa uporabi Hijack This! program, za primer, če ti je sistemski register dodal kaj čudnega al pa ugrabil browser. Sam previdno, s tem programom ročno brišeš vnose, če boš zbrisal kaj preveč, ne bo ok...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ScorpionX ::

sem ze vse probal... task managerja sploh ne morem vklopit(mi ga takoj zapre), pa tudi Hijacka mi ne zazene....tko da ne vem kaj naj nardim

_Dejan_ ::

Pomoje najboljš naredit backup datotek in formatirat.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Daedalus ::

Probaj v safe mode zbootat računalo, mogoče ga takrat ne bo naložlo. Al pa poglej pod start -- run -- msconfig, če se ti je kje v startup naštelal. Poglej na internetu tule za opis črva - tam ti tud piše, kam vse in pod kakim imenom se naseli. Ročno brisat, pol pa zagnat AV, ga updejtat in full scan, vseh pogonov. Nato Hijack This! in popucat register. Verjetno boš mogel ročno popravit hosts datoteko, če se AV ne bo htel updejtat. Sicer maš pa na linku natančna navodila, kako odpravit barabo. Pa obvezno izklopi system restore pred čiščenjem, drugače ti lahko winsi kdaj naredijo še kak backup črva.

Sicer pa google - prvi zadetek je direkt do navodil za odstranjevanje tega črva. Pa še en link z bolj splošnim postopokom. Pa sem ti že omenil, da si inštaliraj firewall?


Pa še en nasvet za pametnjakoviča, ki meditira o ponovnem nalaganju sistema - sistem se gre ponovno nalagat samo v primeru, če ti virus/črv zjebe sistemske datoteke do nedelovanja. Vse ostalo se z malo vstrajnosti da rešit:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

ScorpionX ::

sem probal vse pa ne gre :(((( Aja virus je pa v fajlu - msdirectx.sys

Daedalus ::

In zakaj ne zbrišeš fajla:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ScorpionX ::

sej sem ga zbrisal ze milijonkrat, vendar se vedno znova pojavlja...

iskra ::

Microsoft Malicious software removal tool si naloži in zaženi Pandin brezplačni online scanner (dela samo v IE). Meni to dvoje pomaga sproti čistiti računalnike.

Lahko pa si tudi pobereš s spleta Ultimate boot CD ter zaženeš pregled računalnika pred zagonom Oken.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Aja ... Upam, da si na širokopasovni žici v internet :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Matev ::

ustvari prazen file z takim imenom in ga zaščiti pred izbrisom
in sistem ne bo mogel ustvariti novega svojega z takim imenom

ScorpionX ::

Sem resil....je bil en fajl v system32, ki je biu hidden, pa se system file tko da ga prej nism vidu. Aja virusa mi pa noben od novejsih antivir. programov ni nasel, razen SAV32CLI, ki tece v DOSU(command promptu:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ponovni zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
232315 (1979) solatko
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339706 (14688) brainiac20
»

internetni oglasi

Oddelek: Omrežja in internet
101163 (1028) Ethical
»

Brskalnik crkne, ko zagleda besedo "v-i-r-u-s"

Oddelek: Pomoč in nasveti
241813 (1419) K0K0
»

XXX vroče posledice

Oddelek: Omrežja in internet
313408 (1525) garg

Več podobnih tem