» »

dober napajalnik

dober napajalnik

Binji ::

Kot naslov pove rabim dober napajalnik za:
2400+ Athlon, 1GB rama, Geforce 6600GT, dvd pekac, cdrom, 2 diska, notr mam se par drobnarij - tv tuner, zvocna, mrezna...
Gledal sem ze Tagana TG420-U01 (18k), ki je dobil odlicne ocene na testih, videl sem pa da priporocajo tudi obcutno cenejsega LC 550W.
Zanima me torej kaksna je v bistvu razlika med temi dvemi v kvaliteti oziroma ce priporocate se kaksen tretji napajalnik.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Sami ::

Seveda priporočam LC-ja 550W, ki se ga dobi že za 8k in je za tole ceno best-buy in je praktično neslišen.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Binji ::

Ve tudi kdo za kaksno bolj detaljno utemeljitev in primerjavo ali je to to? Gre se mi za to, da bi rad kupil nekaj kar bo 100% delalo in se mi ne bo rabilo j***t s kompom tako kot zdaj.

Sami se pravi, da dela tvoja konfiguracija v podpisu brez problema?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

St@jler ::

hmnja mene bi tud zanimal kok je ta LC tih pa delujoč (beri kakšne izkušnje mate).

Skoky ::

Zaenkrat dobre.
Vsekakor ga je manj slišat kot pa procesorskega oz. ventilatorja na ohišju.
Zaenkrat sem zadovoljen tako z delovanjem kot s ceno.
CARPE DIEM!

cbelica ::

Prakticno neslisen!? Ne pretiravaj, Sami!:\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

BigFoot ::

Sam tudi razmisljam da bi si nabavil enega od LC napajalnikov. A bi bila 420W verzija dovolj za A64 3000+ s939, eno nforce4 ultra plato, 1GB RAMa (2x 512MB), GeForce 6600GT, 2 diska in dva opticni enoti? Navijal ne bom.

Sami ::

Sami se pravi, da dela tvoja konfiguracija v podpisu brez problema?

Dela super, tudi pod 100% obremenitvijo so linije stabilne.

Prakticno neslisen!? Ne pretiravaj, Sami!

Ne pretiravam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Skoky ::

Sami ne pretirava. Proti ostalim virom hrupa je res praktično neslišen
CARPE DIEM!

jest10 ::

Kakor za koga. Malo nazaj so bile neke pritožbe nad glasnostjo tega napajalca.

__luka__ ::

jst bl slism vent na nforce2 čipu kot pa napajalc:)) (aja LC420 )
neki je sicer ropotal ksn mesec, ampak je nehu, tko da je mir
the truth is out there

Veron ::

imam LC6550 pa v ohišju, katere use komponente hladijo razni Zalmani, slišim samo LCja

Racko ::

Moj prejšnji LC je bil res zelo rih.Kasneje sem ga prodal, ker sem mislil da bom kupil prenosnika.Pozneje sem ga spet kupil, ta pa je še kar glasen.Ga bom mogel počasi odpret in ga temeljito spucat.


LP

CCfly ::

Moj LC je glasen.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

mzidy ::

Glej, če maš Zalman-e in tako dalje, ti bo glasen, če imaš BOX coolerje ti bo pa tih;)

cbelica ::

Neslisen?
Bo treba kakega dohtarja obiskat, da malo uha spuca...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

DominusSLO ::

ma jaz na cheap napajalce ne grem več :)))
kupi anteca, ocz, tagana, enermaxa...

Racko ::

@DominusSLO: daj dinar :D


LP

DominusSLO ::

nimam več ;)))
Stvar je v temu, da če maš 200k sit vreden pc, se mi zdi škoda šparat na napajalcu...

Skoky ::

Anteca ne kupim več. Sem ga mel neki časa, pa mi je crknu.
pa še plato je s sabo nesu v grob.
CARPE DIEM!

JIM22 ::

Jest bi pa bol priporoču Tagana 420w. Vsaj veš kaj imaš. Sam je pa res da je razlika v ceni.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

gofra ::

Moj LC420 je popolnoma neslišen...tudi če vsem vetrnicam zmanjšam hitrost na minimum (vsem razen napajalcu), ga ne slišim (preglasita ga tako grafična kot tudi Zalman na minimumu!). Imam pa 2x120 na ohišju, Titan na grafični, Zalman CNPS7000 Al-Cu na procesorju in nek 80 mm no-name na stranci, ki pa je vsaj še enkrat glasnejši kot vse ostalo skupaj in je bil zato v času primerjave izvzet...


Ne vem no, meni se zdi to svetlobna leta daleč od "motečega". Je pa res, da sem sposoben zaspati tudi 1,5 m od gajbe na "full" ko se izvaja celonočni benchmark :D.

Preobčutljivi ste fantje...

jest10 ::

Ali si pa ti premalo občutljiv?
Ali pa kvaliteta ventilatorjev na LC zelo niha.

Sami ::

Ali pa kvaliteta ventilatorjev na LC zelo niha.

Ali pa govoriš na pamet, kot smo te vajeni...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jest10 ::

Praviš to zase?
Ali ti manjka malo logike? Če eni pravijo da ropota, drugi pa da ne bo že nekaj na tem. Ali te samo boli, ker se kritizira napajalc, ki si ga lastiš. Bogi no.

Sami ::

Ali te samo boli, ker se kritizira napajalc, ki si ga lastiš. Bogi no.

Tale napajalc ima še veliko ljudi, ki jih poznam in vsem deluje super in tiho, zato imam z njim že dosti izkušenj in vem kakšen je, neslišen.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bond007 ::

Moj in tudi od kolega LC 550W je dokaj glasen - čuje se ga par metrov stran vsaj, je pa res da imama tihe kište. Napajalec daleč od tega da bi bil neslišen - je pa recimo čist ok.. za tiste ki imajo še druge vente na okoli 2k RPM, pa kak WD piskajoči disk (starejša JB serija).
Če bi res radi skoraj neslišen napajalnik, je potrebno zvezati ventilator v napajalniku na 5V (tako imam sam že pol leta in je res zelo tih.. iz cca 1m se ga ne čuje). Seveda na lastno odgovornost - tvegate da se vam skuri napajalnik (ampak pomoje je na 5V še vedno dovolj prepiha, da se to ne bo zgodilo)- aja pa garancija gre papa.

Keyser Soze ::

LC kot eno malo morje drugih napajačev. Jaz sem kupil mojega za 5 jurjev dve leti nazaj v štacuni pri Davčni U RS(se ne spomnim imena) pa je popolnoma tih. Ga sploh ne slišim, ker ga Zalmani preglasijo.:\

Če daš 200K+ za računalnik ne bodi ena mona in daj še tistih 20 jurjev za nekaj spodobnega, ki bo napajalo ta sistem. Ne pa tako kot tisti otroci. x800xt v kišti za 2 jurja in z napajalnikom za 3 jurje, preostali sistem je vreden pa 50% grafične.

OZZY ::

binji..tagan je res neslišen..Mam dva in jih ni za slišat pod mizo.

Če te pa zanima nakup bom pa mogoče v 10 dneh mel enga 420w tagana na voljo. Ni še 100% ampak zelo verjetno. Seveda račun in garancija.. star 7 mesecev če dobro vem!! Če te bo zanimal..
Go with the flow.

Binji ::

Mislim da bi bla res najboljsa varjanta enga res vredu nabavt..
ozzy: bi me zanimalo ja. Preglej PM
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utisanje LC6550G (14cm fan)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472751 (1337) axee
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410429 (6982) kuglvinkl
»

tih napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101278 (1129) SSH
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711351 (7493) Alec999
»

Kupil bi napajalnik - najbolj tihega! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
615148 (3968) St@jler

Več podobnih tem