» »

kupujem prenosnika

kupujem prenosnika

Jester ::

pozdrav!
že dalj časa razmišljam o nakupu prenosnika pa nevem katerega kupiti...vem da je bilo o tem že veliko tem ki pa mi niso kaj preveč pomagale (bl mal zastopim)
računalnik bi služil programiranju, gledanju filmov, pisanje v wordu itd....pa mogoče bi kdaj pa kdaj igral kakšen ET na njem.
gledal sem prenosika v sloveniji in avstriji...kje se mi ga bolj splača kupiti?
v avstriji mi je všeč tale: http://www.lidl.at/at/home.nsf/pages/c.o.20050601.p.TargaHighEndNotebook
kakšen se vam zdi?

aja...prenosnik naj bi bil nekje do 250.000 sit

lp primož
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

playboy ::

Pavilion zv5260EA
AMD Ath64 3200+(2.0Ghz), 512MB ddram, 60GB hdd, 15.4" WXGA LCD, DVD+RW, modem, mrežna, Wlan, USB, Tv Out, PCMCIA, Win XP Home
Enemy teritory pa laufa BP.
220.000 SIT
garancija 1 leto.

sasojuvanc@yahoo.com

mitjaje ::

Seveda nisi povedal ali bo nadomestilo namiznega ali bo prenosni. Razlika je velika. Sicer ti vsekakor raje priporočam PM (mobilni procesor z celotno tehnologijo centrino)

Mogoče kaj takega + doplačilo 256mb ram + 3 leta garancije , kar je 230+30+15=275 pa imaš novi model HP, centrino, 512 ram, 3 leta garancije, samo nekih zahtevnih špilov ne bo šlo igrat!
Drugače pa v ACER prenosnik, za cene poglej sam, se močno razlikujejo od trgovine do trgovine (Pri Acer dobiš največ za denar ki ga daš)

LP

ps: Ne splača se kupovat no-name prenosnikov!!
www.ultrasplet.net

nurmaln ::

se tud jest podpišem

Ne splača se kupovat "noname" prenosnikov

billy ::

Zakaj se "ne splača" kupovati noname prenosnikov ?

nurmaln ::

Billy sej bi.... pa se mi ne da

Poglej podobne teme na forumu, smo se že tolk razpisal na to temo...

BigWhale ::

No, pa naj se ti da. Ali pa niti ne zacenjaj pisati.... :)

billy ::

S tem, ko nič ne napišeš začneš pa nekaj samo škodiš tistim, ki ne vejo ravno dosti in sprašujejo.

Pol pa daj vsaj linke do teme, kjer je napisano, da si bodo lahko prebrali.

mitjaje ::

v iskalca noter napiši Prestigio. pa si preberi vse poste... Je res brezveze tu zdaj še enkar pisat o teh zadevah!!
www.ultrasplet.net

nurmaln ::

@BigWhale
Čist po nepotrebnem se razburjaš. Me prav zanima kaj bi mi kdo odgovoril če bi vprašal kako se naredi spletna stran.
Bi mi vse skupaj začel razlagat al bi me napotil na iskanje po forumu???

Senzacionale ::

ce si ravno omenil Prestigio. Ni ravno noname. deli so kar v redu, ni to ravno Solonote ali Tronote, je nekaj kot Gericom, samo ima pa ohiššje slabo kot je ze omenjeno 1000x.

V glavnem noname so zanič, pregreva, kvari in podobno. Slaba roba na kratko. najcenejsi in najslabsi deli na enem mestu.
http://www.dostavahrane.si

mitjaje ::

@Senzacionale:

ce si ravno omenil Prestigio. Ni ravno noname. deli so kar v redu, ni to ravno Solonote ali Tronote, je nekaj kot Gericom, samo ima pa ohiššje slabo kot je ze omenjeno 1000x.

Ti se zajebavaš ali misliš to resno?! :D :D

1) Prestigio je kar ena no-name firma!!!
2) DELI?! Večina prenosnikov ima noter enake dela oz. se po kvaliteti ne razlikujejo, tako boš seveda dobil INTELOV procesor recimo PM, ki obstaja samo en model in ni razlike za leve in desne, enako lahko rečem za ATI grafike..... Disk so pretežno od znanih proizvajalcev... Ekrani so ponavadi tudi od zanih proizvajalcev (npr: Prestigio vsebuje Samsungove monitorje, HP svoje, SONY svoje, ACER svoje, ...), rami seveda enako, Batarije... hmmm.. tu ne bi vedo, a mislim da so najverjetneje delane pri dveh ali treh različnih proizvajalcih...
Torej, je zadeva takšna, da se od znotraj ne vidi razlika med prenosniki, se pa močno opazi pri zunanji konstrukciji, kjer cenejše firme oz no-name firme prišparajo svoj denar... npr: ohišje, tipkovnica, tuch-pad, ponovem tudi combo/dvd+rw enote, brez operacijskega sistema (seveda govorim o licenčnem :)) ) pa še kaj bi se našlo....
3) Prestigio je po klasi popolnoma enak SoloNote, tronote pa bi lahko rekli da je še klaso nižje oz. poden od podna...
4) Gericom ima že daljšo tradicijo in s tem tudi najverjetneje več izkušenj, ki jih je (vsaj upam) pametno izkoristil, tako da bi lahko rekli, da je malenkost boljši od Prestigio
5) Pa ne rabiš primerjat svojega 3 leta starega prenosnika z današnjimi, ker je šla tehnologija tako naprej, da voziš ti yugo-ta (pa brez zamere :)) )

LP
www.ultrasplet.net

Senzacionale ::

hehhe:D

star je leto in pol in ne tri leta kar ni več jugo :| . Prestigio zame se vedno ni nomane firma in Prestigio pa solonote je ZELO velika razlika. Sem sprobal na lastne oči. Kolegov prestigio je dosti boljši od solonote, in še dosti boljši od cimrovega tronote. Kvaliteta ohisja je primerno enaka, toda deli so pri Prestigio boljsi, kar dokaze tudi manjse stevilo garancijskih popravil kot pri solonote in tronote.

Deli so itak deli. Po vecini jih delajo na kitajskem in nekje tam na japonskem in v aziji za vse prenosnike, ni vazno katera firme, po vecini je tako, ker vsaka firma hoce imeti cimvecjo razliko v dobicku in seveda ne cimmanjso. Gericom je svoj proizvajaleca a to ne pomeni DA JE BOLJSI. Pac poznam ljudi ki imajo probleme z njim. Dvakrat dajo na servis in potem stvar zacne delat tako kot je treba, samo prej pa stala.

In preberi ZS od vseraj ko sva se menila na faksu me se nekaj zanima!
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

rene ::

Tudi jaz kupujem laptop, Razmišljam, da bi si kupil kakega od packard bellov, pa nič ne vem o tem proizvajalcu. Ve kdo več ... primerjava s HP ji.

Zanima me tudi glede procesorja. Računalnik bom uporabljal namizno na parih lokacijah, ne lih v naročju.

Kako se bo obnesel amd smepron 2800+ ali 3000+ v primerjavi s centrinom 1.6

Resolucija:
Pri sedanjem laptopu mi gre na živce 1024krat768 in bi rad imel vsaj 1280 krat 800.

ostalo karkoli ... če ima kdo kakšen predlog, na dan z njim ...

Budget: cca 250
kalidej.net/mitja

rene ::

ful bom vesel predlogov ;)!
kalidej.net/mitja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517489 (9665) Utk
»

Kateri prenosnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705692 (4646) kingkong
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312741 (2022) Utk
»

Nakup prenosnika, žnjtič

Oddelek: Kaj kupiti
402031 (1488) Wolfram
»

Nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515131 (4393) okfec

Več podobnih tem