» »

Kaj se bolj splača?

Kaj se bolj splača?

skype ::

Zanima me, kaj se po vašem mnenju bolj splača?

1. Kupit AMD64 (verjetno bi vzel 3000+ Venice ali pa Pentiuma IV 3000 s HT)? Računalnik bom večinoma uporabljal za pisarniško delo, in mi je pomembno da delajo različni programi naenkrat in to kolkr se da hitro (od grafičnih programov, do Mule, do 10ih odprtih Firefoxov, do Outlooka, do Winampa in pa kakšnega filmčka vmes - vse naenkrat bi bla verjetn kriza ampak ok). Tud igre pridejo v poštev ampak ne v taki meri kot zgoraj našteto (glede na to da bi vzel zravn še močno grafo ala 6600GT).

Ok, dejstvo je, da je Pentium precej dražji, omogoča pa DDR2, HT, še kej kar AMD ne? Torej vprašanje je al se za ta denar bolj splača vzet AMD64, preostanek denarja pa dat za več RAMa al Pentiuma?

2. Nameravam kupit tud TV tuner, ne vem pa al v kombinaciji z grafo, al pa posebej. Sklepam, da obstaja 6600GT VIVO, od katere firme se jo najbolj splača vzet? Pri kateri trgovini? (naj bo price-performance razmerje čimboljše pač)

Še podvprašanje: kolk kvaliteten sploh je tuner, ki je na grafi? Pomembno bi mi bilo, da omogoča teletext in ostale bombončke, ki so običajni in da ne bi žrl sistemskih resursov. Pa da ima daljinca.

_freestyler_ ::

kupi pentiuma......
za take stvari je bolši ker ima HT.......
..:::|kill first, ask questions later|:::..

skype ::

Kaj bi bilo v praksi hitrejše za zgoraj opisana dela - Pentium IV 3000 s HT, 512 DDR2 ali AMD64 3000+ s 1024 DDR?

K0K0 ::

Amdja škoda dnarja za pentiuma. Vivo na grafični pomeni da ima video in tko da lahko gor priklopiš kak videorekorder al pa kamero ne pa tvja. Tv tuner v kombinaciji z grafično ima Ati 9800pro all in wonder ki je nekje v rangu 6600GT oz je malenkost počasnejši dobiš pa ga v Jae oz pri pc-domu za cca 35k.

skype ::

Hm sm narobe sklepal za VIVO potem. 9800 pro AIW je pa žal samo na AGP an? Če bom že menjal bom vzel ploščo s PCI-E.

Sami ::

Jaz bi raje vzel AMD-ja, tudi če je zraven isto RAM-a, je price/performance.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Geo ::

Dejansko so Pentiumi z enako hitrstjo kot Amd-ji bolsi le v igrah so za najvec 3 frame bolsi Amdji, je pa res, da so Intel vliko drazji, tolk boljsi pa niso...
SHIT!!! I did it again...

K0K0 ::

Boš mogu pač posebi kupit tv tuner tuki pravkar teče debata o tv tunerjih pa si mal preber čeprav men se mi zdi da jih večina sam mal naklada >:D
Geo men se zdi da amd 64 3.0 poseka p4 3.0 v skoraj vseh pogledih razen pri video obdelavi je pentium malo boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

mtosev ::

Jaz bi reko da je nekje isto če gledaš Northwooda in Prescotta.

fosil ::

Pentium z isto frekvenco oziroma oznako je sicer hitrejši od AMD pri pisarniških programih in podobnih ter počasnejši v igrah, vendar pa je to mal nehvaležna primerjava, saj se da za ceno pentium 3000 dobit že amd 3400 in v tej primerjavi je pa najbž jasno kdo je hitrejši...
Če si pa na omejenem proračunu in ob dejstvu da misliš laufat veliko programov naekrat je pa RAM precej ključnega pomena, tako da bi jest reku da se ti vsekakor bol splaca vzet AMD in 1G RAM koker pa pentium in 512MB RAMa, oziroma tud če se že odločiš za pentiuma vsekakor vzem 1G RAMa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri konfiguraciji

Oddelek: Kaj kupiti
151346 (1077) Fatboyslim
»

Katerega Pentiuma in katero plato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
543689 (2944) igor0203
»

smiselnost navijalnega compa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106394 (5075) pinx
»

Dualcore DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575151 (4329) ricola78
»

Nov comp prosim za mnenje!

Oddelek: Kaj kupiti
381569 (876) Zheegec

Več podobnih tem