» »

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g

«
1
2

Dreams ::

Imam problem.
Vceri smo sestavili brezžično omrežje z dvemi ASUS WL500g. Zanima me kako se nastavi ASUSE da bodo delovali kot navadna mreza vendar brezžično.

Hvala za odgovore.
ASUS P4P800E-Deluxe, Intel4 2,4GHz, Msi 6600GT,
2x512Mb DDR 400, Maxtor 80Gb ATA133, Q-tec 450W

pujsek_ ::

Welcome shop.wlan-sat portal...

CaqKa ::

glihkar bom znorel.. včeraj mi je crknil dlink di 604 pa sem kupil tegale..
to da wlana ne znam naštelat se sploh zaenkrat še ne sekiram (čeprav vedno bolj ugotavljam da me wlan sploh nima rad)
ampak.. meša se mi ko vidim, da vse drugo razn dhcp nastavitev ne dela.. če hočem routerju nastavit naj določen mac dobi določen IP potem tista mrežna sploh več ne dela.. če preštelam deljenje ipjev od cifre ki se meni zahoče spet nič ne dela.. skratka.. a je to pri vseh wl500 tako al imam jaz kakega nesrečnika?

bosstjann ::

CaqKa ::

sem prejle dal iz asusa gor 1.9.4.0
naštelam ip od ISPja...
pol pa grem spet isto probat.. tam v dhcp oddelku spodaj mu vpišem da naj eni mac adressi dodeli ta ip.
potem grem v virtual dmz naštelam isti ip za dmz..
save restart.
od takrat naprej tista mašina dobi pravi ip ampak se nikak ne more povezat.. tudi ping na router več ne deluje.

na katerem routerju dejansko delujejo custom nastavitve (delujejo, ne da jih ima), tole je pravo skropucalo če ima tolko funkcij in nič ne dela.

OldSkul ::

Men je ratal, še ko sem imel ta router, v prvo vse nastaviti, tako da... Verjetno te router res ne mara.>:D
Pa jst bi raje tale firmware dal. Link!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

CaqKa ::

če se ne motim sem trenutno točno na tem.

M-man ::

Nastavi IP-je na računalnikih omejitve za MAC naslove pa izklopi oz uporabi pujskova navodila - enake nastavitve.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Paramedic ::

Dej tist čist zadnji custom firmware gor, CR3b. Vsi tisti custom firmwari dozdaj so mi delali v redu, dost bolje kot uradni.
End transmission.

berta ::

Se tud jst strinjam. Tele Firmware-i od Olega so res dobri. Do zdej še nisem mel problemov s tem routerjem, je pa od prvega dne gor Olegov firmware. :))

CaqKa ::

še vedno se ubadam z temle wl500
ko sem preštelal ssid iz default na svojega, mi neha delat vse skupi..
kartice dobijo ipje 0.0.0.0 in podobne karafeke.. ko dam scan, najde router, ko pa dam connect pa naekrat več ne vidi routerja pa itd... kuj nekaj skratka.. ima kdo podobne probleme?

bosstjann ::

ssid more bit povsod enak pa tko naprej
če ni se spoh povezat nemore iz zato tut ne dobi ip naslova
če raboš še kej več nasveto pošli zs pa ti dam tel pa te lahko talk tru

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

pa sej imam na klientih da si sam preišče omrežja.. pa da se konekta na bilokero.
če mi v šoli pa nevem kje vse najde omrežje in dela.. neki more bit na routerju.

bosstjann ::

ja če maš nastavljeno da ti hida ssid in ti ga ne pošilja v beacon potem ga moreš upisat drugač se nemoreš povezat

CaqKa ::

ma če hočem da mi zadeva najprej dela brez bilokakega securitya... pa še to noče če ne pustim ssidja na default..
sicer sem zdaj v winsih vun zbrisal pa se je čudežno povezal..

samo ta trenutek me bolj matra kako usposobim printer.
z ausu pejdza imam novi utility pa sem instaliraj, pa šel skozi wizarda.. pa vse najde.. pa dam test page, 'test page printed sucessfully' na printerju pa nič. niti da bi kaka lučka žmikala. pa preko lptja imam povezano.

CaqKa ::

a kul. preko usbja more bit povezano.. hmm kaj če daš tam razdelilec vmes pol dela ftp pa printer pa webcam hkrati?

bosstjann ::

u to pa nebi vedu

poglej v linux če maš costume firmwere če ti zazna vse to če ti pol deluje

papa

boštjan

Paramedic ::

kaj če daš tam razdelilec vmes pol dela ftp pa printer pa webcam hkrati
To tudi mene zanima, koliko stvari bi delovalo na usb, pa mogoče vsaj ena naenkrat, ne nujno da vse hkrati. Povej, ko boš sprobal.
End transmission.

CaqKa ::

te si morem najprej nek razdelilec kupit... še nikoli nit nisem videl take zadeve.

CaqKa ::

sem kupil danes v rolanu en trust 4 port usb hub pa dela usb ključ kot ftp in HKRATI printer :)

pomojem bi še en dodatn printer tudi funkcioniral :)

andHoc ::

Mi lahko kdo pove kako za vraga naštimat FTP server gor na asusa ???

Vtaknem Palčko v USB port, grem v natsavitve uklopim USB inu kliknem login ... en čudn error ...
Zdej če komu dela na 500g (brez deluxe) naj pove ker firmware ma, pa kero palčko oz disk pa tko ...

Zdej jest sm probu 1.9.4.0 ... in olef tazadnga pa noben ne dela ...
Tut če se prijavm preko TelNet inu pogledam z df kaj je mountan mi pokaže samo un vgrajen memori, usbja pa ne ...

Mislm jest sm ostal brez idej :(

POMAGITEEEEEE

Aja pa še ena ideja ... kako za vraga nastavt firewall ... ga uklopim, nastavim Wan to Lan filer ... vklopim deny ... pol pa dodajam pravila ki izgledajo nekako takole

SORCE IP Port Destination Port Protocol
*.*.*.* 4661 192.168.1.100 4661 TCP


Kaj je kle narobe ????

Aja pa še neki nikakor mi ne rata spravt skozi Remote desktop ??? Dejte točne nastavitve, baje je treba Virtual server naštimat ???

No zdej sm natrosu en kup stvari pa če vsaj kej pomagate bi blo fajn :)

LP
...vse je relativno...

Paramedic ::

Ko se prijavljaš na usb disk, pač vpišeš uporabniško ime in geslo od super userja (admin-admin default), oz. od userja, za katerega si naredu account na disku.
Drugače jaz pravila v virtual server dajem prek upnp vmesnika v windows (ki je dovoljen samo v subnet), drugače pa v virtual server vpišeš za Remote Desktop:
ZUNANJI_PORT | SVOJ_LOKALNI_IP | 3389 | TCP | | OPIS

Firewalla pa nič ne nastavljam, je na off, ker je že NAT.
End transmission.

CaqKa ::

jaz imam 500g pa imam preko huba prikloplen printer in usb ključ
dela tako zunanji maxtor 250GB kot tudi 512 MB canyon ključ (aluminijast)
če se ne motim imam zadnji stabilni oleg fw
tegale imam: 1.9.2.7-6b

Witboy ::

Ja, Oleg je car! Dobr zrihta vse... sam poves kaj bi rabu v novi verziji pa proba gor dat pa 100x stestira :)
Tile WL500g so full gud routerji, men delajo vse masine pa na kabl al pa brez :)

M-man ::

Ali je komu uspelo nastaviti port forwarding. Meni za Zero Hour nikakor ne uspe. Port Trigger in Internet firewall (vse filtre) imam izklopljen Virtual Server pa nastavljen po navodilih na portforward.com. FW imam 1.9.2.7-6b. Ima kdo kakšen predlog?
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

TribesMan ::

asus 500g deluxe ima se dva notranja USB porta, ki se ju da zelo preprosto pohackati... rabite samo dva usb vtica z pripadajocimi kabli... vse to potem povezete skupaj pa je... v notranjost routerja so prikljucki ze pripravljeni... treba jih je samo ven speljat.

Sam tudi kupujem en nov router pa me zanima kako je kej z hitrostjo prenosov datotek na USB disk/key... na zacetku so bile hitrosti zelo klavrne, kljub USB podpori ki jo obljublja ta router...
Bi blo zlo fajn ce bi se dalo dosect kakih 10MB/s dovolj za manjsi file server na mrezi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

jaz imam kar hub gor na oni en port priklopljen. tak se vsaj za garancijo ne rabim sekirat.
prenos pa kolko vem je tam usb 1
samo nisem ga pa meril..

T(he) Boss ::

Kaj je komu z deluxe verzijo uspelo usposobil afterburn, da bi deloval? Jaz ko vklopim to funkcijo, se routerja ne povezeta vec med seboj, ce pa izklopim, pa stvar spet deluje :\ .

Dreams ::

Ali mi lahko0 kdo pove kako se nastavi router ASUS wl 500g?
Prosim za natancen opis, ker sem probal ze vse in mi se vedno ga nekaj zaustavlja.
Imam pa firmware verzijo 1.9.5.0.
Hvala.

LP Primož
ASUS P4P800E-Deluxe, Intel4 2,4GHz, Msi 6600GT,
2x512Mb DDR 400, Maxtor 80Gb ATA133, Q-tec 450W

CaqKa ::

najprej preberi navodila, pa potem vprašaj pri specifični stvari pri kateri se ti zalomi.

pujsek_ ::

Zgoraj imaš link, no če tako nastaviš ti mora stvar delat, seveda če ima klient signal...:D

asus wl500g settings
Welcome shop.wlan-sat portal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

urban99 ::

Hja, jst ima tud probleme s tem routerjem (npr vsaj 1x na dan mi blokira kompjuter za par ur), ampak najbrž se moram še bolj posvetit nastavitvam. Zanima pa me, kateri firmware imate gor? (moj je 1.6.5.3, naj nadgradim?). Pri testu na "shields up", nimam prav veliko stealth portov, medtem ko sem bral, da naj bi bilo pri novejših fw bolje...

Ima mogoče kdo izkušnje s Sygate-ovim firewallom? Meni, če je vklopljen, popolnoma blokira dostop do neta. Sem googlal in iskal rešitve, delal advanced rules, ampak mi ne uspe :( Bi ga pa vseeno rad obdržal.

OldSkul ::

urban99 ::

tnx sadarj79, bom dal tole gor. Če mi kdo pomaga še pri enigmi Sygate, bi bil zelo hvaležen :)

pujsek_ ::

Ne vem jaz s tem FWjem nisem najbolj zadovoljen...
Tule imaš link za naš wlan-sat FW center...

Naši uporabniki so najbolj zadovoljni z 1.9.2.7.-6b
Z njim se da videt tudi signal! :\
Welcome shop.wlan-sat portal...

urban99 ::

tnx pujsek_! Sej na tem forumu sem kar prešnofal stvari in mi je bil precej v pomoč. Sem si sicer naložil WL500g_1.9.4.6_EN in zaenkrat sem kar zadovoljen (po par hardresetih, odklopih iz el. omrežja itd). V shields up je zdaj vse na "stealth". Ko bom potreboval še wlan bom pa res uporabil tega po tvojem priporočilu.

MEDENA ::

thanks za infote people :D

pujsek_ ::

1.9.2.7-6c omogoca merjenje signala med dostopnimi točkami...
Welcome shop.wlan-sat portal...

MEDENA ::

Mene pa zanima čemu mi prekinja povezavo z laptopom, ki je v kuhinji? Ruter WL-500G DELUXE je naštiman kot gateway......hybrid, radio power mam 30...A če dam afterburner naj bi signal izboljšalo ?????

MEDENA ::

Torej priporočate 1.9.2.7.-6b za moj WL-500G DELUXE?

Paramedic ::

Ja.
End transmission.

CaqKa ::

zanima me kolko klientov lahko shendla dhcp server od wl 500g.
10? 20? 50? 100?
prosim za take vrednosti kjer ste sami preverli

pujsek_ ::

Glede DHCP ne vem, ker ga ne uprabljamo, drugače pa sem imel na 500g obešenih 10-12. ljudi in je že začela zadeva včasih pešat!
Welcome shop.wlan-sat portal...

elToro ::

Glede na to, da DHCP na asusu upravlja dnsmasq priporočam branje njegove spletne strani:
http://thekelleys.org.uk/dnsmasq/doc.html

MEDENA ::

kako izboljšat signal? odkar imam ta ruter je slabši domet v kuhinjo :\

kaj je bolje GATEWAY ali RUTER mode ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

MEDENA ::

kaj noben ne ve ?

pujsek_ ::

Ni pomembno kaj imaš nastavljeno, izklopi afterburn, če imaš bolj slab signal daj pasovno širino na avto in ne na 54Mbps, zamenjaj kanal...
Welcome shop.wlan-sat portal...

Paramedic ::

Izšel je novi neuradni Oleg firmware, 1.9.7.2-7a, dobi se ga skupaj s changelog tule.
Forum tema je pa tule.

Bom danes testiral, najbrž ni nevarnosti, če so samo bugfixi.
End transmission.

luka74 ::

Izsel je ze 1.9.2.7-7b. Se splaca kdaj biti tudi kaksen dan pocasnejsi na upgradu...

BTW: a je kaksen uporabni OpenWRTja? Namrec moti me da moj Canon i550 ne more birirectional komunicirati preko routerja, pa me zanima ce je OpenWRT kaj boljsi na tem podrocju.

pujsek_ ::

na deluxa lahko brez problema date tudi dd-wrt mini23...
Welcome shop.wlan-sat portal...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981693 (13454) brez-imenko
»

Asus WL500gP, dd-wrt, printer and disk sharing

Oddelek: Omrežja in internet
96737 (3141) coyotee
»

Vprašanje o routerju (s skico)

Oddelek: Kaj kupiti
101858 (1627) Veron
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545436 (4416) Kilgore T
»

motnje na WiFi povezavi

Oddelek: Omrežja in internet
71423 (1085) Alkoman

Več podobnih tem