» »

XP Firewall konfiguracija

XP Firewall konfiguracija

whatson ::

Imam vprašanje glede built in win XP firewalla. Ce fklopim firewall, potem ne morem ircat, ali pa uporabljat ftp programov (da bi dostopal do drugih masin).

Kako torej prilagodit ta firewall, da bo neomejeno delal irc in ftp client (NE server).
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

andrej ::

IRC in FTP ti morata delat, ker meni delata bp. Za klienta sploh ne rabis nic nastavit. Ce pa hoces na masini uporabljat kak streznik pa moras odpret porte... Poglej na tab kjer enablas firewall in klikni Advanced gumb...

DarkWIng ::

Men FTP dela brez problema, na irc pa niti slučajno ne morem.. samo nekj takega skoz ponavla :

*** Connect retry #1 irc.arnes.si (6669)
-
*** Connection attempt timed out
-
...
kekšna ideja... (razen odpiranja portov v XP firewalu ki ne dela)
You're a wonderful friend and a raving psycho.

TinkaPinka ::

Torej meni je vklopljen firewall v XP-jih onemogočil na IRC-u dcc-chat. Poleg tega da sem tudi imela težave s povezovanjem. Zato sem ta firewall izklopila in uporabljam sedaj samo ZoneAlarm.
I am easy to please as long as I get my way.

ABX ::

Ma folk tika stvari, ki nebi smel pa potem ne dela nič. Poleg tega samo bog ve zakaj on rabi WinXP.

Malo sem jezen na uporabnike XP, zaradi tega ker 99% jih ima ker so novi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DarkWIng ::

ABX : Whatever. Sploh ni point v em da so novi in za zgledajo cool, ampak v precej drugiih stvareh. Ko jih daš enkrat gor preprosto ne moraš it nazaj na karkol drugega...

sej ne gre za to da bi nujno mogu imet firewall, samo fora je v tem, da če je že vgrajen v sistem zakaj ga nebi uporabljel če ga lahko...
You're a wonderful friend and a raving psycho.

DC- ::

Poskusi še odprt port za ident , ki pa je 113

DC-

ABX ::

Tudi Paint je vgrajen v sistem pa dvomim da ga kdo tika.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

abx: jaz uporabljam paint, ker ma zdaj podporo tudi za jpg in tiff:D

Kar se tice firewalla. Gre za enostaven firewall, ki blokira ves promer noter v tvoje omrezje. Ce nimas odprtega dolocenega porta potem ne pride not. Hkrati pa zadeva ni taksna kot pri drugih firewallih in te ne opozori, ce zelis kaksen port odpret... to je bla pac design odlocitev, ker vecina navadnega folka si s tem sporocilom nebi melo kaj zacet...

nekaj bolj izkusenih uporabnikov kot ste vi pa bodo zagotovo uporabljali kaksen drug firewall...

osebno mi tale kar zadostuje...

DarkWIng ::

ABX : še enkrat whatever... sej bi se ti človk še smilu...
You're a wonderful friend and a raving psycho.

ABX ::

andrej: ti ne šteješ ker si čuden :)

Osebno se igram z Tiny Personal Firewall, všeč mi je preglednost ter to da te vpraša vsakič ko se pojavi neka nova povezava ven/notri če jo želiš spustit ali blokirat.

Firewall je nujna zadeva na določenem nivoju vendar za pravilno namestitev ti vzame veliko časa (anka preveč).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

abx: res je, firewall je danes skoraj nuja. Ce pa ga hoces res dobro nastavit pa na zacetku porabis veliko casa... se posebej ce ne poznas dobro zadev, pa portov pa teh zadev...
ravno taksnim ljudem na namenjen vgrajeni firewall. Ljudem, ki vejo da rabijo firewal, pa nimajo dovolj znanja za ostale zadeve. Samo vklopijo in je...

ABX ::

Če gledam navadnega uporabnika.

Hja, teška je. Ker po eni strani ga nekako varuje po drugi pa ga omejuje. Problem je predvsem v netu kot samem ker napadat nekoga je dosti lažje kot ga branit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Firewall pride v postem samo, ce imas neko stalno, flat povezavo v net. Ce imas modem ali ISDN potem je skoda prostora na disku in porabljenih resourcev.

andrej ::

TrOn: niti ne, odvisno kako dolgo si na netu. ce si gori samo 20 min na dan potem se ti res kaj na splaca. ce pa prezivis po par ur skupaj pa je ze fajn. Boljse preventiva kot kurativa...

resourcov na disku ti tak v vsakem primeru pozere enako, RAMa in CPU pa ti poje tolko, da niti ne opazis...

Tr0n ::

Hmm no ja. Pozabljas, da ima vecina nasih ISPjev dinamicni IP change, tako da je se manj moznosti za kak napad na lokalni komp. Drugo je, ce bi rad preverjal ali ti kateri program kaj posilja navzven. Za to pa ne rabis met stalno firewalla vklopljenega.

Z resourci sem mislil predvsem 3rd party programe, kot so ZoneAlarm etc... ker XPjev firewall je bolj za okras, ce zelis zascito, kot je treba.

andrej ::

res je, da majo dinamicni IP, ampak se vedno si lahko napaden. Recimo gres na irc pa majo trudi takoj vec podatkov o tebi...

zascita z XP firewallom je kar ok. ce bi res hoto zascito kot si reko "kot je treba" potem bi rabo vsaj 2 racunalnika, ki bi sluzla kot firewalla...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130256 (19743) Qushaak
»

Blokada irca.

Oddelek: Omrežja in internet
352554 (1562) ERGY
»

AntiVirus in FireWall

Oddelek: Omrežja in internet
262187 (1742) Predator
»

ADSL in fixed IP by dns2go

Oddelek: Omrežja in internet
71140 (885) StratOS
»

Firewall???

Oddelek: Omrežja in internet
201374 (1137) andrej

Več podobnih tem