» »

Volja ADSL

Volja ADSL

1
2
3

soti ::

Šala! :D :D :D
LP Jernej

MajorM ::

@Duke_Nukem

Ja, ko je hudič ma očitno mlade. Maš pa res smolo. Zdej menda, že zmankuje paketov ModriADSL.
Ampak glej na dobro stran, če dobiš paket čez 6 dni in ti potem še 6 dni preden ti vklopijo, imaš še zmerja možnosti, da boš prej na ADSL kot jaz.:\

Ker koker danes kaže še ta teden jst ne bom na ADSL.:(

@Soti

Stari, s takimi stvarmi se ni za hecat!!:\ :))

A ustanovimo "Klub odvisnikov čakajočih na VoljADSL"?

Lp.

soti ::

Ja, najbolj.:)

Upam, da bom jaz kmal iztopu iz njega.:D
LP Jernej

MajorM ::

Ekola, ko sem glih spet gor, da update-am kako je z mojo situacijo:

NIČ NOVEGA! ;(

Over and out.

mitja_i ::

Kakor razumem zadeve pri dinamičnih IP ( klik) se pri SiOLu ob 24:00 prekine povezava in doda nov IP.

No jaz sem na VOLJI že 3 dni neprestano priključen z ISTIM IP. Spremeni se samo, ko se ponovno povežem na internet.:D

OmegaBlue ::

Ne ob 24:00 ampak usake 24ur.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mitja_i ::

No vseeno je to ogromna prednost VoljADSL!:D 8-O 8-)

Gregor P ::

No jaz sem na VOLJI že 3 dni neprestano priključen z ISTIM IP. Spremeni se samo, ko se ponovno povežem na internet.


... to mi je všeč; tako sem imel tudi jaz urejeno v tujini. A ima poleg volje še kateri drug ponudnik tako urejeno (za SiOL že vemo, da nima)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mavrik ::

Am... saj pri SiOLu (če maš dinamičnega seveda) tudi ni nujno da ti bo točno na 24 ur prekino...
The truth is rarely pure and never simple.

Gregor P ::

saj pri SiOLu (če maš dinamičnega seveda) tudi ni nujno da ti bo točno na 24 ur prekino


Ko sem jih jaz spraševal po telefonu, so mi rekli, da se na vsake 24 ur "neusmiljeno" zamenja IP in tako seveda tudi "brutalno" prekine vso tvoje dosedanje delo; lahko pa, da sem jih narobe razumel oz. da oni niso razumeli mojega vprašanje:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MajorM ::

Kolker je men znano je pr Siolu res tako, da ti po 24 urah avtomatično menja IP.


Lp.

Nande ::

Tole bo sicer malo izven konteksta, pa vendar...
Mi lahko kdo kaj več pove o Volja kabelskem internetu?
Sem namreč v fazi odločanja (adsl/kabel) in bi mi kakšna informacija še kako prav prišla (pa nisem želel odpirati nove Volja teme...).
Hvala.

MajorM ::

Še vedno ni odziva!!;(( ;(( ;(( :( ;( ;((

korposlav ::

Pozdrav

Koliko jaz vem je možno pri siolu zaprosit za statični IP, to je naredilo nekaj ljudi ki jih poznam s tem da imajo adsl pakete z ISDN. Tistega obrazca pa žal več ne najdem na SIOL-ovi strani.
Sašo G.

krneki0001 ::

Tudi pri volji je možen statični IP, vendar moraš za to poslati prošnjo na voljo.

jurre ::

@korposlav
obrazec je na servisnih straneh siola

Gregor P ::

Koliko jaz vem je možno pri siolu zaprosit za statični IP tukaj


To že in tako tudi je:\ ampak meni je bila ta opcija, da se ti IP zamenja šele ko si prenehal z delom (se izključil z neta itd.) res najboljša.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BendeR ::

Pri siolu ne rabiš nobenega obrazca za statiko. Samo dopis pošlješ z besedami ...hočem statiko in naročniškimi podatki. ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

ToniT ::

Po novem ima siol na servisnih straneh narejen obrazec! Klikneš in napišeš razlog.
End of story.

BendeR ::

To ni po novem ... to je že lep čas. :>

Pač povem, kakšna je alternativa.>:D

MajorM ::

Halo kolegi zgoraj, tuki nergamo čez Voljo oziroma bolj čez Telekom (jebemo še vedno nič), za Siol pejte drugam.

Lp.

BendeR ::

Pokliči na telekom in zahtevaj tel. številko tehnika, ki ima tvoj delovni nalog. Potem pa ti bo povedal, kdaj naj bi prišo. :P

MajorM ::

Ne problem je, da prejšnji četrtek še kao niso določili prometne poti, ergo tudi še niso naredili delovnega naloga. Ta teden pa mi niso še na noben mejl odgovorili.;(

Sem ze potarnal na Voljo, pa so rekl da bodo preverili.:))

Ampak za ta teden je že prepozno.

Lp.

soti ::

Sej sem povedu, da bo treba čakat. Rok je 30 dni od dneva podpisane pogodbe iz obeh strani.

Jst sm pogodbo podpisu 26.8.2005 oni pa 15.9.2005. In od tega datuma naprej velja rok 30 dni. Se tut na Volji mal "usran" nosjo, da mi niso prej podpisal pa poslal. Ne vem kaj so tolk časa rabl. Kolega (živi v LJ) je poslal en teden za mano(sem mu jst povedu za akcijo), pa je že dober teden prkloplen. Če to ni krivica!;(

Mam občutek, da me bodo poklical en dan al pa dva pred iztekom roka, da bodo prišli priklopt. Konkurenca pa taka.;(( Na Telekomu se pa prov požvižgajo, če morm čakat, oni bodo že prklopl v roku, ki je bil dan, sam to bo verjetn zadnji dan roka. Pač, mal zafrkavajo Volja uporabnike. Če bi vzel "ta plavga" bi mel gotovo že vse zrihtan.
Korupcija!8-O
LP Jernej

MajorM ::

@Soti

Verjetno res, ampak tudi pr ModremADSL ni vse tako gladko. Kolker zasledujem majo pa s
hardware-om težave.

Ampak so pa vsaj priklopni roki krajši.

Lp.

MajorM ::

Pozdrav.

Kaj je zdej tuki taka tišina?!? Ali ste obupaili, ali pa ste že dobili svoj priklop? Jst še nisem na ADSL.

Lp.

Duke_Nuke ::

Zdravo!

Evi feedback-a od mene. Danes je sedmi dan od naročila Modrega ADSL-a, torej je danes dan, ko NAJ bi dobil paket po hitri pošti. Seveda sem spet klical 080 in dobil od operaterja viharni odgovor, da naj počakam dva ali tri dni, da ga Pošta nekaj serje:) :\
Pošta my ass;(( . Kot zgleda bo trajalo cca. 10 dni, da dobim paket fizično v roke. O dejanskem vklopu pa si ne upam niti več razmišljat, saj se bo mesec še prehitro končal:P

Čakajoč na Godota...

Lp.

Hux ::

Kakega dejanskega vklopa? ce pa modrega si moras sam vklopit.

BendeR ::

Eni ste prav tragi-komični. Kujete toerijo o zaroti in poleg odkrivate toplo vodo, a je čas priklopa pri vseh ponudnikih praktično enak.

Primer: Lani sem naročo preko neta pogodbo za ADSL. 1 mesec sem čakal, da je sploh prišla do mene (poslal jo je Telekom). No, potem je šlo iz strani SiOLa izredno hitro, saj sem podpisano pogodbo skupaj s CD-jem dobil že čez tri dni.
Potem pa čakal in čakal in čakal in čakal in zeh .....

Minilo je vsega 43 dni od prejetja pogodbe iz strani SiOL-a, da mi je prišo telekomovec priklopit zadevo - kljub teženju pri telekomu in osebno pri tehniku. Razlog je bila gužva ob akcijah. Tak da SiOL-ovi uporabniki niso/mo priviligirani. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Duke_Nuke ::

Fizični priklop modema v bajti, to že. Kaj pa telekomova sapramiška, ki naj bi se primajala do naše centrale, kjer bi me dejansko vklopila. Kaj bi mi pomagala tista modra kišta, pa če bi jo že deset dni nazaj osebno prevzel in pogodbo takrat podpisal. To mene še vse čaka in odtod se lahko dnevi začnejo spet nabirati.

atomc ::

Pozdravljeni, tudi jaz čakam na "komunikacijski prehod", telefoniral na Telekom in Siol, zmanjkalo robe, pošiljka pride šele drugi teden.Morda so imeli preveč reklamacij.

mitja_i ::

Nehajte smetit to temo z SiOL-om, prosim. Tukaj govorimo o VoljADSL, poglejte naslov teme!

VoljADSL RULZ! 8dni = 22 GB Upload, 14 Download = 36 GB prometa!! Včasih za trenutek tudi do 1,6 Gbps! (1Gbps paket)>:D 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

Duke_Nuke ::

Tema večine, vsaj zase lahko to rečem, je bila Volja ADSL. Pa se na koncu izkazalo, da tudi podobno kot Telekom šparajo pri DSLAM-ih ali pa se jim ne da pritisnit na ponudnika kot je primer v bližnji soseščini. Tudi jaz bi bil pri VOlji, če bi bila volja:D potrošnika upoštevana, vendar je pogoj za to konkurenčno okolje, ne pa nek hibdrid monopolnega reguliranja kot smo ga priča pri nas še 15 let po osamosvojitvi. Bodi srečen, da ima tvoja centrala še kako drugo možnost kot pa obsojenost na zgolj enega ponudnika.
Uživaj v mojem željenem ponudniku širokopasovnega interneta:) No jaz grem pa čakat v kot:'(
Experto Credite

MajorM ::

No pa je le beseda spet mal stekla.

Jst še vedno čakam Telekom. Ker me zdajle tri dni ni blo doma (študijske obveznosti; Srečno izpeljane:)) , zadnji izpit :)) , zdej pa na diplomo), nisem nič težil. Jutri bom pa verjetno mal telefoniral.

Ampak, sraje je ko vem, da sem itak podpisal pogodbo v kateri je priklop v max. 30 dneh, taka da jim v bistvu nič ne morem!;(

Tistim, ko ste tuki pa čakate na Modri ADSL:
A ste že vidli kak post, ko bi se kdo hvalil da so ga pri Volji priklopli v enem tednu? Ne? Kaj pa za priklop ModregaADSL? JA? No torej vi nimate kej težit. Ker imate velike možnosti, da ste naročili kasneje kot mi in boste prej priklopljeni!

Lp.

Duke_Nuke ::

No danes sem zgolj iz suma, da so nekaj hudo zašuštrali in ker ne verjamem zgovarjanjem na Pošto, Zeusa ipd. sem poklical na 080, da za foro preverim za svojo PSTN cifro, kako je s prijavo oz. misleč, da bi samo nekoliko kasnejši datum, kot ta zabeležen, ki je že minil.
Pa rečejo, da prijave sploh ni zabeležene8-O , torej kot da sploh ne bi tja klical in dajal svojih podatkov 10 min:( . Ob tem pa je zanimivo, da imajo zabeleženega tistega operaterja pri komer sem oddajal prijavo(o prijavi pa ne duha ne sluha):O Nezaslišano, pa se to samo zajebavajo ravno z mano ali je celo sistem naročanja tako trhel, da na koncu izpade, da za brezveze čakam na pošiljko....za katero sploh nimajo sploh nimajo zabeleženo, da jo morajo odposlati. (tok, tok).

Če pogledam iz povsem zadrogirano optimističnega zornega kota je pa tako, da zaradi reklamacij modemov, kljub izgubi 8 dni za brezveze časovni nisem na dost slabšem. Po eni informaciji naj bi nova pošiljka kao popravljenih prišla šele po 4. oktobru.;)
Experto Credite

b0B3k ::

@duke_nuke: pa poskusi še enkrat preveriti, če se je morebiti DSLAM sprostil za druge ponudnike in če je to res poskusi srečo pri konkurenci ...
Če se ne motim, lahko tukaj preveriš če je možno telekom

Duke_Nuke ::

Sploh ni na centrali nobenega drugega DSLAM-a kot Telekomovega. Tako da ni veliko za praskat v trenutnih razmerah za potrošnika pri nas, kot pa da bi se najprej našlo vsaj 20-30 interesentev za priključitev DSLAM-a za druge ISP-je
Experto Credite

MajorM ::

TADAAAA!!!

Pomembno obvestilo!

No lepo počasi.

Kličem dopoldne na Telekom, si rečem nimam kej zgubit. Dobim po nekaj časa prijaznega operaterja in ga vprašam kako kaj kaže s priklopom na moji lokaciji. Mu povem številko od kje kličem. Pogleda in me vpraša če sem že dobu paket? Kakšen paket? Mu povem kdaj sem dobil od Volje podpisano pogodbo. Okej mi reče, da je nalog že pri monterju, ki sedaj menda delajo tudi ob sobotah (super!), in da bi moglo biti najpozneje do ponedeljka. Ga prosim za monterjevo številko, pa mi reče da mi jo (še) ne more dati, in da naj še enkrat njih pokličem če do ponedeljka ne bo. OK. Se zahvalim in poslovim.
In potem me popldne pokliče monter (naključje?!?)!! Okej se zmeniva za jutri ob treh (men je vseeno ti sam prid tud če ob polnoči!!). IN to je to.

Zaključek sledi...

mitja_i ::

Lepo slišat, da se da še kaj premaknit z vztrajnim telefoniranjem. Torej je treba klicat na telekom, kaj?
No me veseli, da bo še nekdo na Volji. Bova lahko primerjala ugotovitve. Zaenkrat imam več težav z zagotavljanjem dobave elektrike v centru Ljubljane, kot z internetom...

bocco ::

5. septembra sem poslal pogodbo. 19.9.?! so jo šele podpisali oz. ožigosali na volji. Zdaj pa čakam.... čakam... čakam... Ko sem okrog 10. septembra klical na Telekom pa me je tam ženska skušala prepričati, da sem storil napako, ker se nisem prijavil na Siolu. Naj bi imeli Siol boljše modeme, boljšo povezavo pa tudi hitrejši prenos v primerjavi z Voljo. Svašta... Je pa res, da do danes še nisem dobil klica s Telekoma. Čeprav ne vem, zakaj rabim serviserja s Telekoma, če je potrebno samo adsl modem priključit v telefonsko linijo?
...čakam...

MajorM ::

Evo, jaz svečano sporočam, da sem že na VoljADSL!!:D

Je pa Murphey-ev zakon bil spet na udaru.
Najprej malo preden pride monter ugotovim, da je z sistemom nekaj narobe. Kr neki. Pol neki rihtam, naložim včerajšnji register in ODinštaliram BitDefenderja. No pol le zrihtam.

Monter me ob dogovorjeni uri pokliče, da je na centrali priklopu in da bi prišel.

Pride in zmontira. Mel je nekaj več dela, ker pri nas mamo na dveh placih telefone, povezani pa kar v prvi zidni vtičnici. V glavnem vse zrihtamo.

@bocco
Ne, potrebno je najprej priključiti telefonsko linijo na "razcepnik", nato pa je en izhod na vse analogne telefone, en pa na ADSL modem. Tako, da če nisi ravno elektrotehniške stroke in imaš zakompliciran sistem napeljave pol ne boš znal sam namontirat. Nekaj takega je tudi monter omenil, da se pri teh Modrih Siol paketih pol ljudje ne znajo priklopit (kako pogosto se to zgodi sicer ni rekel, se pa sigurno).

No v glavnem zalaufam stvar, aktiviram račun, pol pa ugotovim da moram nekam iti;(( . Sem šele sedajle spet prišel na net, in bom šele sedaj urenk sprobal.

Drugače sem pingal www.volja.net pa pride okoli 31msek. Stvar šiba.
Držim pesti še za vas.:)

Lp.

Sumski ::

Najprej lep pozdrav vsem na forumu!

Torej!
V četrtek sem na spletni strani Volje poslal zahtevek za pogodbo za 1 Mb ADSL. Imam ISDN, torej je priklop brezplačen če se zavežeš za vsaj 24 mesecev. Je tako? V vaših prejšnjih postih berem neke probleme pri inštalaciji, ko pride monter. Torej pri nas imamo 3 telefone in 2 telefonska izhoda in ISDN. Ali bi to lahko predstavljalo kakšen poseben problem pri priklopu?
Sem iz Škofje Loke. Tam je možen priklop ne?

Aja! In še to. Kdaj naj bi po vaših izkušnjah sedaj prejel pogodbo?

Hvala že vnaprej za odgovore.

MajorM ::

@Sumski

V vaših prejšnjih postih berem neke probleme pri inštalaciji, ko pride monter. Torej pri nas imamo 3 telefone in 2 telefonska izhoda in ISDN.


To si verjetno mislil na moje poste. Lej, če pride monter bo že zrihtal tako, da bo vse delelo. Ker on je zato plačan in izšolan, da zna. Misli sem na tiste, ki si želijo sami zmontirat. Lahko imaš enostavno montažo pa ni problem, lahko pa imaš vse sorte možih telefonov itd. priklopljenih, pol je lahko pa problem. Če ti bo pršu monter se ti nič ne sekiraj.

Priklop je zastonj, če se vežeš za 24 mesecev. ISDN nima pri tem nobene veze (več:) ).

Za pogodbo je čist odvisno. Men so jo podpisali v 10 dneh (ker imajo v pogodbi zapisano, da ti odgovorijo v 8 DELAVNIH dneh). Vse skupi je pri men trajal en mesec točno.

Lp.

Duke_Nuke ::

Jaz sem obupal nad Siolom in sem storniral še tisto kar sem imel. Adijo, Modričasti ADSL in dober dan karkoli od T-2, saj je ob prej edini možnosti Siola na naši centrali se pokazal še ta cenovno prijaznejši produkt Turka. Ostalim pa veliko užitkov naslednjih 24 mesecev>:D
Experto Credite

Tody ::

Duke_nukem se strinjam :D Naredil enako danes zjutraj >:D

soti ::

Danes je minil 19. dan od dneva ko sem prejel podpisano pogodbo in zgoščenko od Volje, zato sem se tudi jst odloču, da mal pokličem in izvem, kaj se dogaja.

Opraterka na modri cifri mi je povedala, da še ni znan monter in da iščejo tehnične rešitve za priklop. Kakšne tehnične rešitve???:(
Jst sm pogodbo prejel in to tut pomen, da se da na mojo številko priklopt ADSL. Če priklop ne bi bil mogoč, mi ne bi poslali pogodbe na Voljatelu, mi je zatrdil njihov operater in bi me o tem tudi obvestili.

Vendar nisem odnehal! Poklical sem še direktno na telekom, kjer sem na telefon dobil enega "bebca", ki mi je zatrjeval, da morm priklop opravit sam, da to ni nič težkega, če se vsaj malo spoznam na računalnik. Bolj, ko mu razlagam, da je to pri modrem adslu, bolj mi on zatrjuje, da je pri Volji isto. Kje pa naj dobim modem??8-O A mi bo iz zraka padu?:\

Zdej pa res ne vem, al se je on norca iz mene delu, al je pa tok butast. Zelo žalostno, da so zaposleni na telekomu, tako slabo oziroma narobe obveščeni.

p.s.: Žalostno pa je tudi to, da v času današnjih telekomunikacij vlada takšen kaos in neodgovornost pristojnih!!!;(

Se nadaljuje...
LP Jernej

bocco ::

Jutri bo točno en mesec, kar sem naročil voljo adsl. In uganite kaj - danes mi je prišel priklopit ADSL. Ko pa me je zagledal, kdo sem, pa mi reče, zakaj nisem mu prej omenil, da bi lahko to zdavnaj priklopil sam. Kot da to nisem že ves čas prosil in sitnaril po telekomu in volji.
Vglavnem tako in tako sem potem zrihtal sam, zadeva funkcionira in basta.

Upam, da kmalu dobite tudi vi.

Alexius Heristalski ::

In kdo si ti?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Duke_Nuke ::

"Tory:

Poglej kako mene jajcajo pri Siolu. Ne spustijo me iz krempljev:
Malo scenosleda:
Vloga za Modri ADSL paket je bila oddana v sredo 28.09.2005 ( in ne 30.09. kot je menda zabeleženo).V nedeljo 02.10.2005 je bila vložena na številki 080 1000 stornacija prijave (pogodbe) za Modri ADSL. Kasneje, 04.10. Še vedno pripeljejo paket, ki ga izročijo mojemu fotru in on nevede v »mojem imenu« podpiše pogodbo. Še isti dan, sem vrnil paket v Teletrgovino v BTC-ju; Šmartinska 152, dopis oz. potrdilo. S tem naj bi bila kako zgodba rešena (ob tem niso vedeli, da je nekdo dejansko podpisal pogodbo).
Danes sem kljub temu prejel dva SMS sporočila z registracijskimi kodami(kar pomeni, da sem prlključen), upam, da je tu razlog samo v zamiku parih dni pri postopku stornacije pogodbe. Le kaj mi nameravajo sedaj zaračunati od kaih stroškov odklopa do poplačila vezave za 24 mescev in to vse zato ker naj bi bil na pogodbi moj podpis, vbistvu je pa falsificiran oz. od mojga fotra. Tle naj ne bi bilo pravne dileme, sam kaj ko je to Telekom, ki je tako velik in neorganiziran, da leva roka ne ve kaj dela desna. Kakega sodnega dokazovanja si pa res ne morem privoščiti. Le kako se bo to dejansko izteklo.

soti ::

Človek mora biti pa res nadležen, če hoče dobit ta ADSL.

Ni mi dalo miru, zato sem poklicu danes še enkrat na Voljo in povedu, kaj mi je reku un včeri na telekomu. Operater je preveru, kaj je z mojo pogodbo in povedu, da bi mogl pridit prklopt v roku 10. dni. Reku je pa tut, da bo obvestil na telekom, če so slučajno kaj zašuštral, kar seveda ni nič nemogočega.:D

Potem me je pa pred eno uro na presenečenje poklicu monter telekoma in me spraševal, kdaj imam čas, da pridejo priklopt.:)) Naključje??? :|
Po moje je to zelo podoben primer kot pri MajorM-u; Če dovolj časa težiš in si dovolj vztrajen maš šanse, da prej prideš na vrsto.
Sicer pa s priklopom še ne bo nič! Monter je reku, da ma jutr sam zjutri čas, ko sem jst v službi, je reku da ma za popoldne že rezerviran8-O - po moje za spanje in lenarjenje, ker se ne more v službi dost naspat:D
Je reku, da me bo jutr še enkrat poklicu, pa da se zmenva za v petek ali soboto. Upam, da bom jst tut do konca tedna prkloplen. Bomo vidl:\

Se nadaljuje...

@Duke_Nuke
Tle naj ne bi bilo pravne dileme, sam kaj ko je to Telekom, ki je tako velik in neorganiziran, da leva roka ne ve kaj dela desna.



Se popolnoma strinjam!!
LP Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: soti ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinfonika (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30027590 (11775) overlord_tm
»

ADSL brez ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
132305 (1950) Gwanaroth
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10211080 (7659) Alexius Heristalski
»

Visok ping pri adslu

Oddelek: Omrežja in internet
323026 (2387) MOJNET.net
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210338 (10338) hruske

Več podobnih tem