» »

java potomec c++ -a?

java potomec c++ -a?

karantan ::

zanima me ce je java naslednik c++ -a (seprav c+2 :D). no k smo lih pr javi me tut zanima ce se lahko javo iz 0 zacnes ucit al je dobr d prj znas c++ oz kj drudzga. je java THE program language? s tem misls da ce se jo bom sov ucit d nom pol cez 10 let ugutovu d je blo brezveze ...
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

CCfly ::

Učenje programiranja ni učenje programskega jezika, temveč je učenje reševanja problemov. Programski jezik je zate orodje, tako kot je kladivo kovačevo orodje, zato iz tega sledi da koncepta "THE programming language" za programerje ni. Tak koncept se pojavlja le v filozofskih debatah, ki mejijo na flamewar, oz. po domače povedano med šopirjenjem petelinov na gnoju.

In ne Java ni naslednik C++, sodi le v isto skupino jezikov.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

karantan ::

aha rzumm. ej ja java je pol orodje za... c++ pa za ???
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

Gundolf ::

C++ je za nekaj kar hočeš da zares hitro deluje, Java pa nekaj kar hočeš hitreje spisati in bo bolj zagotovo delovalo na različnih sistemih (brez kakršnihkoli sprememb).

Java rabi, da imaš inštaliran JVC, C++ program preveden za recimo windowse bo delal na vseh windowsih.

V javi lahko napišeš applete, ki jih vključiš v html, v C++ pa driverje, DLLje, ...

karantan ::

aha... pol se bom jest bl za javo zanimu. as lahk kr javo iz 0 zacnem al morm kaksn jezk prj znt??? pa se tebe (gundolf) bi tut prasu kva misls o te knjigi http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

]Fusion[ ::

mogoče za začetek začneš z osnovo c++ (brez objektov itd) pol pa počasi preideš na javo. Pomoje je boljše začet z c++ ker maš lažje narejeno komunikacijo z konzolo. Al pa mi je ta vrstni red najbolj všeč ker smo se tak v šoli učili :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

NoUse4AName ::

Vsak ki si upa pravit programer zna najmanj javo in c++. Moje osebno mnenje je da se je boljše najprej lotit c++. Saj deluje na nižjem nivoju in ti bojo stvari bolj jasne ko se boš lotil jave. Ampak verjetno ni nobena tragedija če začneš z javo. Meni je programiranje v javi tudi zelo nezabavno, saj je knjižnica veliko manj intiutivna in po nepotrebnem zakomplicirana, kot pa recimo QT za c++ ali microsoftov .net in jezik c#.
Kot je bilo povedano je pomembno da se naučiš programiranja, ne programskega jezika. Če znaš c++ se ti bo mala malca naučit javo ali c#. Če pa znaš javo tudi ne bo tako velik problem se naučit c++, je pa ta pot težja.

Tista knjiga od mesojedca je zelo dobra. Ena najboljših kar sem jih videl za javo.

Zgodovina sprememb…

karantan ::

NoUse4AName a ta knjiga http://www.pasadena.si/knjigarna/?id=21... ???
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

NoUse4AName ::

Ti si dal link do:

Java 2, temelji programiranja, Uroš Mesojedec
Avtorji: Uroš Mesojedec, Borut Fabjan

O tej knjigi sem govoril.

Gundolf ::

Glede knjig me pa ne sprašuj, nikoli nisem bil nek fan. Programirat sem se naučil sam v pascalu, assemblerju in kasneje osnove C & C++ iz tutorialov ostalo pa spet sam in iz neta. Za Javo sem vedno potreboval le dober reference, ki je IMO najboljši, če je na računalniku, ker je iskanje tako veliko veliko lažje. Drugače tudi meni Java ne diši preveč, je pa pomoje čisto dobra za začet. Človeku ne zamori preveč z memory managementom, ki je kakor sem lahko videl na faxu najbolj zaslužen za to, da se ljudem programiranje zagabi. Če te bo programiranje veselilo, moraš pa obvezno sprobat čim več jezikov. Tudi kaj nižjenivojskega.

kopernik ::

NoUse4AName,
Java je ravno zaradi API-ja postala to kar je. Je eden najboljših sploh. Ne pravijo zastonj, da ima Java "API to die for".

kopernik ::

K4r4nt4n,
Java ni naslednik C++ (čeprav so imeli pri SUNu vizijo, da bo nadomestila C++). Ima podobno sintakso, vendar je to nov jezik (daleč od tega, da bi bila za C++ to, kar je C++ za C). Nekaj prednosti/slabosti so ti že omenili, več lahko prebereš tukaj. Še en zanimiv članek : primerjava Jave in C++. Skratka, C++ bo ostal. Najbrž bo izgubil nekaj na popularnosti, ker je microsoft usmeril svoj PR samo na .NET in C#.

Javo se lahko učiš tudi iz nule, raznih tutorialov za začetnike je na netu ogromno. Osebno sem bolj pristaš tega, da začneš s skriptnim jezikom, ala Ruby ali Python. Skriptni jeziki so super, še posebej za začetnike, ker so navadno bolj "popustljivi" in dokaj fleksibilni (z malo vrsticami opraviš veliko dela).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

NoUse4AName ::

kopernik, kako stara je java? Nekje 10 let ali ne? Takrat je bil njen API nad vsem drugim. Danes nebi rekel tega. Številni razredi so totalno overdesigned, neintiutivni in zgledajo kot da so bili narejeni za nek čisto specifičen in ne splošen namen.
Veliko ljudi se jave sploh ne dotakne, med tem ko jim pa je c# precej všeč. Zanimivo glede na to da sta si jezika po sintaksi zelo podobna. Torej mora biti razlog v classpathu, ki se kr razlikuje.
Osebno mi je QT nad vsem, nato .net in šele potem java.

kopernik ::

Glej, ful je odvisno od področja, ki si mu namenil pozordnost. Čist možno, da je npr. za desktop (GUI) določen toolkit boljši ali lepši ali bolj intuitiven. Vendar, če gledaš celoto, je Java API zelo dosleden, saj se podobni principi pojavljajo tako pri API-ju za dostop do baze kot npr. pri programiranju za J2ME oz. telefone. Celoten API je ogromen, zagotovo brez primere.

Zakaj veliko ljudi uporablja C# ? Zato, ker jih vzpodbuja Microsoft. Cele horde programerjev Visual Basica in C++ migrirajo na .NET. Taki logično Jave še povohajo ne. Številčno jih je veliko, to je res, vendar je tudi Java programerjev ogromno (največ v ZDA, na japonskem in v Braziliji - zanimivo :-)).

Sicer pa ima C# pol razredov skorajda skopiranih iz Jave, tako da ne vem, kaj te tako navdušuje pri njegovem API-ju, če te javanski odbija.

NoUse4AName ::

Ja se jas trenutno samo desktop aplikacije razvijam za kar je javin api preprosto slab. Doslednost je pa nekaj čisto samoumnevnega pri vsakem modernem APIju.
To da je java programerjev ogromno noben ne oporeka, saj je java zakoreninjena globoko.
Ko jas kaj programiram v javi se čisto vedno največ časa ubadam z APIjem. Pol dneva gledam zakaj mi noče pravilno delat z datumi nakar skapiram da zadeva šteje mesece od ničle, pol dneva gledam zakaj mi noče pokazat glave tabele nakar vidim da jo je treba ročno prikazat če uporabiš grid bag layout (ja doslednost je ful dobra ja...), to da bi razni elementi GUIja na pravem mestu stali mi pa itak ni nikoli uspelo.
Pri QTju in .net-u je ponavadi čisto dovolj če samo pogledam seznam metod v razredu in bom vedel kako uporabit razred, pri javi to prepogosto ne drži. Če za vsak še tako majhen program rabiš cel kup razredov iz APIja nimam cajta it brat dokumentacije vsakega razreda.

WarpedGone ::

Zakaj so že vsi slišal za .net, C#? Microsoftov $.
Zakaj so vsi slišal za javo? Sunov $.
Zakaj so nekateri slišal za Delphi? Borland ma malo manj $.
Zakaj ni nihče slišal za Eiffel? Ker ni nobene velke firme, ki bi zlivala $ v reklamo.

Java je umetno specan API. Mogoče je sedaj kaj bolje, pred parimi leti sem skoraj znorel ko sm moral spesnit eno simpl seminarsko v njej. 10-letne izkušnje, razjasnjeni koncepti mi niso nucal nič. Penil sem nad APIjem, ki je bil poln političnih odločitev in lukenj. Za enostavno pretvorbo iz shortint v double sm moral peljat čeze ene tri vmesne razrede (pišem po spominu, me sploh ne mika it preverjat).

C++ je skalpel. Celga vraga boš v njem dosegu, ampak na štartu se bo pogostkrat grdo porezal. C# ne poznam.

Osebno človeku priporočam Delphi. Nikjer drugje ni štart v programiranje tako enostavn, rezultat je pa takoj delujoč GUI program. Če pa s programiranjem misli resno na daljši rok, si bo pa naredu veliko uslugo da štarta z jezikom, ki ga bo naučil pravilno razmišljat - Eiffel.
Zbogom in hvala za vse ribe

64202 ::

Hehe, design by contract fan :)

Ja, en redkih (edini?:) jezik, ki ti implicitne predpostavke (ali delno grde asserte) pusti spremenit v kodo.
I am NaN, I am a free man!

kopernik ::

a enostavno pretvorbo iz shortint v double sm moral peljat čeze ene tri vmesne razrede (pišem po spominu, me sploh ne mika it preverjat).


Trdim, da je to laž. Ali se slabo spomniš ali pa si nekaj zamolčal. No, konec koncev je to vseeno. Prav gotovo Java ni jezik za vse okuse ali vsa opravila. Prav to je najlepše, da je izbor jezikov velik in s tem ima vsak posameznik veliko možnost, da za določeno opravilo izbere sebi najustreznejšega (takrat, ko ima možnost izbirati >:D).

infiniteLoop ::

Za enostavno pretvorbo iz shortint v double sm moral peljat čeze ene tri vmesne razrede (pišem po spominu, me sploh ne mika it preverjat).


Kaj pa vem.... meni se ne zdi tak hudo....

public class Pretvori {
   public static void main(String[] args) {
     short foo = 2;
     double bar = foo;
     System.out.println("short: " + foo);
     System.out.println("double: " + bar);
   }
}
None of us is as dumb as all of us.

64202 ::

Ah, hudi trik lejgalej :D
String toString(double x) { return "" + x; }
I am NaN, I am a free man!

kopernik ::

Nepotrebno. String.valueOf() je dovolj.
Pretvorbe primitivnih tipov dosežemo s casti, ce compiler ne naredi tega avtomatsko. Npr:

int i = 1;
double d = i; //OK

double d = 10;
int i = (int) d; //potreben cast

Poleg tega ima vsak wrapper objekt priročne metode za konverzije, npr. Integer.doubleValue() vrne double.

64202 ::

> Nepotrebno. String.valueOf() je dovolj.

"" + x je krajse :D
I am NaN, I am a free man!

WarpedGone ::

Sem šel iskat tisto seminarsko, jo celo našel, mal pregledal in notr res ni vidit kakih takih kačastih pretvorb. Očitn sm že takrat najdu workarounde. Je pa to blo okol leta 2000, v MS VisualJ. Mogu sm izpisvat HEX vrednosti, metoda za pretvorbo v HEX je bla pa le na enem osnovnem tipu, vse ostalo sm mogu najprej prepeljlat nanj. Kakorkoli, cajtnge.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tr0n ::

Kot je ze kopernik povedal, je uporaba dolocenega jezika odvisna od ciljnih zahtev. Zakaj bi npr. moral pisati nek API posebaj za Windows in Linux, ce lahko zadevo bolj elegantno resis v Javi in se ne rabis obremenjevat z nekimi system-specific posebnostmi.

QT je sicer super, ampak pri portanju na druge sisteme se hitro pokaze, da ni vse zlato, kar se sveti.

NoUse4AName ::

QT je sicer super, ampak pri portanju na druge sisteme se hitro pokaze, da ni vse zlato, kar se sveti.

Si lahko bolj natančen?

Tr0n ::

Jah, probaj eno malce bolj kompleksno QT aplikacijo iz Linuxa portat na Windowse pa porocaj. :)

No, seveda je veliko odvisno od tega, kaj dela ta aplikacija. Ce se v njej uporabljajo samo klasicni razredi in prijemi, ki jih bolj ali manj razumejo vsi compilerji, ponavadi ni vecjih problemov.

NoUse4AName ::

Ja jas nisem nikoli naletel na kakšen problem. Edino mogoče če pišeš kodo na MSVC in pol zadevo prevajaš z gcc-jem na drugih platformah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Petdeset let COBOL-a (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12412612 (9830) tony1
»

Velike dileme s programskimi jeziki

Oddelek: Programiranje
413199 (1939) roli
»

Baza podatkov - kako in s čim

Oddelek: Programiranje
171928 (1604) OwcA
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212118 (9789) 64202
»

Visual basic.net vs visual basic

Oddelek: Programiranje
71041 (910) kopernik

Več podobnih tem