» »

T-2

T-2

««
10 / 17
»»

mazupan ::

2. telefonski prikljucek se vedno rabte, in to delujoc, se prav 2000 telekomu mesecno (ne stejem porabo), razen ce odjavte pa uzamete pr t2, sam na konc ste isto nardil V VSAKEM PRIMERU 2000 mesecno (seveda za gune k isdn nimate)


Sklenjeno naročniško razmerje s Telekomom NI pogoj za t-2 internet.
Zakaj bi pa sploh rabil telefon, če pa v glavnem samo še mobitelefoniramo? Zadnji dve leti imam stacionarca le za dial-up dostop.

Zaka pa piše tole na njihovi strani:
"Možno tudi brez PSTN, ISDN ali IP telefona!" TELEFON NI POGOJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mazupan ()

Hux ::

Nesmes tukaj prevec logike uporabljat :D

jELKO ::

Končno neki konkretnega, za zamenjavo mojega DIAL UP-a.

Študent naj do!

ax3K ::

vprašanje: od centrale sem oddaljen 1400m. a mam kakšno možnost? glede siolTV-ja je operater na 0801000 rekel da je to zgornja meja.

lp
ax3k

mango ::

2. telefonski prikljucek se vedno rabte, in to delujoc, se prav 2000 telekomu mesecno (ne stejem porabo), razen ce odjavte pa uzamete pr t2, sam na konc ste isto nardil V VSAKEM PRIMERU 2000 mesecno (seveda za gune k isdn nimate)



Sklenjeno naročniško razmerje s Telekomom NI pogoj za t-2 internet.
Zakaj bi pa sploh rabil telefon, če pa v glavnem samo še mobitelefoniramo? Zadnji dve leti imam stacionarca le za dial-up dostop.

Zaka pa piše tole na njihovi strani:
"Možno tudi brez PSTN, ISDN ali IP telefona!" TELEFON NI POGOJ.


1. telekom računa za ISDN 3.500 za pstn pa 2.500, medtem ko t-2 ponuja telefon za 1.000 - spet ne vem, zakaj bi telekom podpiral??!8-O
2. preko mobilca sem skoraj vse zmenim - če je pa kakšen daljši pogovor, pa vseeno raje uporabim navadni telefon. je še zmeraj cca. 4x cenejši.

Doman ::

Kje lahko zvem točno lokacijo centrale?

mango ::

me ful zanima, kdaj bodo začeli nameščat T2!?! je komu kaj znano?! Sem poslal prijavo,mail ... :D

Hux ::

Tak je nekak ja vsi ja adsl in adsl2+ do nekje 1500 metrov se neseta superca. Potem pa zacne degenerirat. Pri VDSLju je to se bolj ocitno. Tak da graf kaze nekje da dela 10Mbit se na 1500 metrov torej ja TV bi nej delal se ampak ne na 3 televizijah razlicnih kanalih. Menda pa negre uskladit oboje 10Mbit neta in TV. Could be wrong ofcourse.

goba ::

Doman: poklices na 080 8000 in poves svojo tel. stevilko.

BluPhenix ::

Mene nekaj bega v njihovih Q&A:
V primeru pozitivnega odgovora T-2 naroči Telekomu Slovenije preključitev na omrežje T-2 in v imenu naročnika odpove tudi druge storitve, ki so jih opravljali drugi operaterji na naročnikovem telefonskem priključku (ADSL, Televizija preko ADSL, ISDN, PSTN). Maksimalni rok v katerem mora Telekom Slovenije izvršiti preključitev je 14 dni.


Torej t-2 odpove storitve: ADSL, Televizija preko ADSL, ISDN, PSTN. Ali to pomeni, da ti odpovejo naročnino na telefon (ISDN, PSTN), ali je to le na tvojo željo, ali kaj... Ne vem, če bi rad odpovedal naročnino telefona sedaj, ko sem ga komaj dobil (za potrebe ADSL ... ). To mi je malo čudno vse skupaj ...


Tudi TV programe so že dali. Očitno nekdo seli debato na SloTECH-u :) .

ax3K ::

pomojke če imaš vdsl ne moraš imeti še idsn/adsl. torej ti to opdnaročijo. če rabiš telefon pač še to naročit pri t-2 . sicer fašeš novo številko, ampak je pa ceneje kot telekomov nateg na suho.

lp
ax3k

Doman ::

wiii, 633m sm samo oddaljen :D

ekseR ::

a se splača pol vzet sam net pr T-2 pa čez 3 4 al pa 5 mescou še TV pa fon? Al je bolj vse na enkt?


Dj nj povejo tisti k ste se že prjavl na T-2 net pa čakate da pridejo namontirat!! Pa povejte k dobite kulk je pinga pa če je stabiln!!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

ekseR ::

wiii, 633m sm samo oddaljen :D


kje s to zvedu???
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

desperados ::

res škoda ker sem 2km oddaljen od centrale
kaj to centrala niti na seznamu ni:(

presenetljivo pa je da gre vse preko razvezave z telekomom

Zgodovina sprememb…

Doman ::

@TuX
Doman: poklices na 080 8000 in poves svojo tel. stevilko.

Tear_DR0P ::

nekdo je rekel da še jumbo reklam ni videl

jst sm jih, visijo po celju, že včeraj so
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

swar ::

Kokr jest zastopim in tud sami so vedno oglasevali da ne bomo vec placevali nikakrsne mesecne narocnine za telefon.Sej je logicno a ne?T-2 prakticno najame vas telefonski kabel od stanovanja do centrale.Ce hocte met telefon dejte t2 1000sit za mesecno narocnino.Ce nocte pac vzames sam vdsl.Ker nekateri sprasujejo ce lahk obdrzijo isdn in jokajo da so dali 130k za priklop hehe.Itak da ne mors met isdnja in vdslja.Razen ce ti to t2 omogocil,samo dvomim.

no_use4 ::

@swar: zdej pa se prosim razloz zakaj ne mors met isdn in vdsl ... k je tok 'logicno' da ne mors met ... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no_use4 ()

Hux ::

Normalno da lahko ISDN obdrzis. Kaj te tumarije trosis swar!

swar ::

T-2 prakticno najame vas telefonski kabel od stanovanja do centrale. drugic

ekseR ::

@Domen a pa prašam kje je najbližja tel. centrala? Kva s pa ti reku, povedu tel. št. pa kva še?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ekseR ()

no_use4 ::

iz strani t-2.net

Možno tudi brez PSTN, ISDN ali IP telefona!

to men pove sam, da mi ni treba met isdnja, ne pa, da ga ne smem oz. ne morem met.

Hux ::

Kaj pa mislis da ostali kot SIOL,Amis,Volja,Triera... najemajo luft od telekoma?

bond007 ::

Itak je tak, no. Seveda lahko isdn obdržiš:\

Tear_DR0P ::

V primeru pozitivnega odgovora T-2 naroči Telekomu Slovenije preključitev na omrežje T-2 in v imenu naročnika odpove tudi druge storitve, ki so jih opravljali drugi operaterji na naročnikovem telefonskem priključku (ADSL, Televizija preko ADSL, ISDN, PSTN).

kje tle piše, da lahko ISDN obdržiš?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

swar ::

Ja ni ta pa obvezno placevati telekomu narocnine za isdn ali pstn!

Hux ::

V normalni cloveski pameti. Sej nerabis narocit dobenega telefona pri T2. Te pac ostane kaj mas. Jau ste eni res tupi totalka. Ali pa nepismeni glede tega. :\

zu_dr ::

T-2 ma popolni razvezan dostop to se pravi da pstn isdn ni možen vsi ustali imajo pa skupni razvezan dostop

Doman ::

@TuX
Poklič, in povej: mi lahko poveste oddaljenost od centrale.Reče ti da poveš št. in ti povem oddaljenost. :))

ELEKTROLJUB ::

Res da nisem še natančno prebral tega foruma...
Zanima pa me, ali morda kdo ve v kakšnem času mi lahko realizirajo dostop do interneta če izpolnujem vse pogoje?? :\
LED svetloba je prihodnost...

Doman ::

Copy/past

Koliko časa poteka priključitev na novo tehnologijo?

Skladno s pravili, ki jih določa Telekom Slovenije, poteka postopek preključitve iz omrežja Telekoma Slovenije na omrežje T-2 na sledeč način:

1. Naročnik podpiše pogodbo s T-2.

2. T-2 izvede pri Telekomu Slovenije povpraševanje o tehnični izvedljivosti tega preklopa. Maksimalni časovni rok v katerem mora Telekom Slovenije odgovoriti je 15 dni.

3. V primeru pozitivnega odgovora T-2 naroči Telekomu Slovenije preključitev na omrežje T-2 in v imenu naročnika odpove tudi druge storitve, ki so jih opravljali drugi operaterji na naročnikovem telefonskem priključku (ADSL, Televizija preko ADSL, ISDN, PSTN). Maksimalni rok v katerem mora Telekom Slovenije izvršiti preključitev je 14 dni.

4. T-2 izvede priključitev naročnika najkasneje v treh delovnih dneh po priključitvi telefonske povezave na omrežje T-2.

ELEKTROLJUB ::

Doman

Najlepša hvala za odgovor
LED svetloba je prihodnost...

Vanquish ::

080-8000 sporoča oddaljenost od centrale zračno linijo in ne metrov "kablovja".


jaz imam zračno linijo 896m, peš linijo, ki pa bi vrjetno najbol ustrezala kablovju pa imam 1,22km s tem pa mislim, da sem ravno na meji vsaj kaj sem do zdaj prebral

iration ::

> siol ima pripravljen protinapad z adsl2+, sej pr siolu vedo kaj delajo, ne se bat

adsl2+ je že sedaj zastarela tehnologija, sploh pa misli silol ponujat varianto, ki v najboljšem primeru omogoča 1mbit uploada. in kako bo s tem konkuriral komurkoli?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

ELEKTROLJUB ::

Mislim da ne bom imel problemov saj sem oddaljen od centrale 200m. :D
LED svetloba je prihodnost...

Tody ::

Hja :) Zanimivo bo... Siol si je ubistvu naredu dost reklame in "nategnil" še več ljudi z modrim paketom. Bomo videli kako bo z marketingom pri T2 in pri telekomu in njegovih partnerjih.

ELEKTROLJUB ::

Še nekaj me skrbi.:|
Ali so tile T-2 prijazni do uporabe p2p programov na njihovem omrežju?????
LED svetloba je prihodnost...

Doman ::

Jaz tle ne vidim logike. Telekom omogoča T-2 da uporablja nihove kable, medtem ko bo telekom izgubil par % naročnikov zaradi bolj ugodne ponudbe telefonije T-2ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

sile01 ::

Jaz mislim da ne bi smelo bit problema z P2P.V čem bi bil point recmo 10/2 če bi meli kakšne omejitve glede P2P. Jaz sem glih zarad tega naroču...Bom lahk P2P laufu pa še AA igral zraven...vse brez lega.

mango ::

Sem zdajle klical na SIOL in vprašal, če modem ostane meni ?! NE! odgovor je ne, čeprav sem ga plačal!!! Potemtakem , če se noćeš vezat na SIOLu za 24 mesecev, plačaš modem, ki potem sploh ni tvoja last, temveč last SIOLa!! Če tole ni za tržno inšpekcijo!:O
In še vprašal sem jih, če je možno, da imaš svoj ADSL modem, in jim plačaš samo priključnino?! NE! :O Lahko vzameš brez vezava za 24 mesecev za ceno okoli 44.000 SIT - z njihovo opremo!;((
Na Siol sem klical pa zato, ker se bom selil, pa bom internet potreboval na novi lokaciji najkasneje do konca oktobra - do takrat pa ne vem, če bo tudi že T-2 tako daleč, da mi bodo priključili. In sem pač hotel vzet SIOL za 1 ali 2 meseca. Aja, so mi ponudili selitev priključka - 21.000, SIT!!! ;((

Pyr0Beast ::

Kaj človk najde. D'oh
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hux ::

adsl2+ je že sedaj zastarela tehnologija, sploh pa misli silol ponujat varianto, ki v najboljšem primeru omogoča 1mbit uploada. in kako bo s tem konkuriral komurkoli?


Kak pa to ves? Nikjer ni nic informacij sploh o ADSL2+ od Siola in jih ocitno nebo sploh vec lol.

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tody ::

Bolj ko gledam po netu za definicijo adsl2(+) bolj se mi zdi da je vse to mešanje zraka. Kje zaboga je logika da z spremenjenim firmwareom dobiš do 4 x večjo download hitrost ? Mislim a je potem firmware za ADSL tok bugy napisan? Bral sem sicer tole nevem koliko merodajna je zadeva ampak...

rimljan ::

se že ve, kako je s temi varnostnimi paketi? v čem je cenovna in ostala razlika med visokim, medium in low paketi
rimljan

ekseR ::

kašno majo pa v amerik povezavo pa drugje nemčija itd.? Ethernet?

A je dobra mrežna 10/100 za t-2 10/2mbit?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Paramedic ::

Nikjer izrecno ne piše, da česarkoli ne moreš met zraven VDSL. Če je lahko ADSL zraven ISDN, je MORDA možen VDSL tudi.
Me pa zanima kaka je kar tista telefonija zraven VDSL, klasična, IP, ali verjetno ne ISDN. In kake funkcije omogoča, pa katere aparate lahko gor prikopiš. Moram še malo njihovo stran pogledat.
End transmission.

Tody ::

Na IP telefonijo, vsaj pri siolu in voljatelu lahko priključi čisto navadni analogni telefon. Čese pa igraš z nastavitvami v računalniku(za tole nisem prepričan) al pa celo da moreš kupit tak telefon, maš gor tajnico, lahko blokiraš številke ki naj ne bi bile klicane lahko blokiraš številke ki naj bi te klicale, hitro klicanje in podobna šara.

no_use4 ::

no na t-2 sem poslal vprasanje ce lahko obdrzis obstojeci isdn priklucek ... odgovor lahko opazite na strani:D

http://www.t-2.net/ponudba_index.html
««
10 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135896 (19842) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269675 (65890) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036459 (15866) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610814 (6788) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961704 (43076) OmegaBlue

Več podobnih tem