» »

T-2

T-2

««
16 / 17
»»

SasoS ::

kar98k nisi še nikoli bil na simetični liniji ane? Potem bi vedel da se taka žvau čisto drugače obnaša kot asimetrično omejena povezava. Zdaj pa res, naj nekdo odpre novo temo pa lahko zafilamo 15 novih strani o a/simetričnosti povezav...

Racko ::

Torej, ze ima kdo od vas VDSL?


LP

Tody ::

Pa dejte folk mislit mal z glavo preberte pof** navodila. 15 dni traja minimalno v večini časa pa bo trajal 30 ali še več do aktivnega priključka. VDSL od T2 nima še noben smrtnik torej NE VEMO kolikšen je ping, NE VEMO kaj so varnostni paketi in koliko stanjo. Pomirte se vse boste zvedel če ste do zdej preživel z tako linijo kot jo imate boste pa še 30 dni. Vrjemite ali pa se vržte iz bljižne stolpnice.... izbira je vaša.

SasoS ::

exactly...razen testerjev (ki imajo takoalitako verjetno odprte pipice) je danes prvi delovni dan T-2. Kako misliš da so že koga v tem času priklopil?

deniss23 ::

zakaj ni podatka, kjer še bodo ponudili vdsl? tam je prazno vse?

fahrenGONE ::

T-2, imam en predlog, ce to berete...

IP bi lahko bil staticen na zahtevo uporabnika kot pri SIOLu ampak z eno razliko - lepo bi bilo, ce bi se dalo ta staticen IP spremenit preko web vmesnika ali pa vsaj preko maila. Staticen IP je dobra zadeva, ampak vcasih pride prav da se ga lahko spremeni.

Poleg tega me zanima ali se bo uporabnike izklapljalo na vsake 24 ur, kot to pocne Siol?

Tr0n ::

Umirite se otroci. :) Ne se zaganjat na vrat na nos. Potrpezljivost se splaca.

Hux ::

Za Todija in nisgnifc pametnjakovica. Preberita si FaQ na njihovi strani.

Koliko časa poteka priključitev na novo tehnologijo?

Skladno s pravili, ki jih določa Telekom Slovenije, poteka postopek preključitve iz omrežja Telekoma Slovenije na omrežje T-2 na sledeč način:

1. Naročnik podpiše pogodbo s T-2.

2. T-2 izvede pri Telekomu Slovenije povpraševanje o tehnični izvedljivosti tega preklopa. Maksimalni časovni rok v katerem mora Telekom Slovenije odgovoriti je 15 dni.

3. V primeru pozitivnega odgovora T-2 naroči Telekomu Slovenije preključitev na omrežje T-2 in v imenu naročnika odpove tudi druge storitve, ki so jih opravljali drugi operaterji na naročnikovem telefonskem priključku (ADSL, Televizija preko ADSL, ISDN, PSTN). Maksimalni rok v katerem mora Telekom Slovenije izvršiti preključitev je 14 dni.

4. T-2 izvede priključitev naročnika najkasneje v treh delovnih dneh po priključitvi telefonske povezave na omrežje T-2.



V najslabsem primeru bos komaj po 30dneh zvedo ce tvoj leet 10Mbit paket deluje. Potem pa kak so sposobni bos se ki moral enrkat za naslednega nizje vprasat :D :D :D joke upam :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

djgigo ::

PSTN je analogni stacionarni telefon.

Tody ::

Hmm to je malce skregano z logiko ampak pri naših ISP pač to ni nič čudnega. Bo pa zanimivo prebrat pogodbo:D

.:WiCKED:. ::

T-2, imam en predlog, ce to berete...

IP bi lahko bil staticen na zahtevo uporabnika kot pri SIOLu ampak z eno razliko - lepo bi bilo, ce bi se dalo ta staticen IP spremenit preko web vmesnika ali pa vsaj preko maila. Staticen IP je dobra zadeva, ampak vcasih pride prav da se ga lahko spremeni.

Poleg tega me zanima ali se bo uporabnike izklapljalo na vsake 24 ur, kot to pocne Siol?


Jst pa predlagam da bi bil IP statičen ali dinamičen (statik na zahtevo uporabnika); s tem da te ne bi disconnectal iz interneta po 24h povezave, ampak da ko bi se disconnectal in na novo connectal, da bi dobil nov IP..
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

Hux ::

Se ponuja sploh kje dinamicni IP na ethernet prikljucek?

Racko ::

IP mora biti statičen. Drugače lahko pozabijo name in še na kar nekaj uporabnikov.

LP

kar98k ::

pocasi se moja prejsnja trditev uresnicuje, da t2 ne bo vec na forumu!

Hux ::

Na mene pa ne. Zaj mam staticnega pa bi v prihodnje reje dinamicnega vzel. Ce rabis kaki server se lahko vedno razne free dynu.dns je uporablam kar je tudi si laje zapomnit kot neki IP cifro.
Menda mam celo v ruter ta program vgrajen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

nsignific ::

rofl hux...

Za serverje nikdar ne bo dinamicen ip boljsi od staticnega.

Tisti tvoj free hostname loh pa tut na staticn ip napopas, ce morda nisi pomislil na to. Nekateri imamo pa kupljene domene (jaz celo dve njih). Teh se pa na dinamicen IP ne da asociirat.

Zgodovina sprememb…

.:WiCKED:. ::

Nadaljevanje razprave o VDSL, simetričnosti, full duplex...

*klik*
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

Hux ::

Kje sem napiso da je kajkoli bolse. Pravim samo da mi je vseeno in mam reje dinamicnega v prihodnje.
A si spet pametni in in v luzo pado?

TRIROG ::

emmm neki mi ni janso ... kako si vi razlagate staticni IP na nacin da ga mas dokler se ne diskonekitas, potem se ti pa spremeni ...

to je ja dinamicni IP ... samo da se pac spremeni ko zmanjka elektrike oz ko to zeli strasnka in ga fizicno DC ja ...

STATICNI IP mora biti staticen ... vedno skos ponoc podnev ... ne pozabte da obstajamo ljudje ki staticni ip rabmo da dostopimo do streznikov v sluzbi, ne pa da bom FW rule spreminju ker bo rp men doam zmankal elektrike ... ergo ...

.:WiCKED:. ::

emmm neki mi ni janso ... kako si vi razlagate staticni IP na nacin da ga mas dokler se ne diskonekitas, potem se ti pa spremeni ...

to je ja dinamicni IP ... samo da se pac spremeni ko zmanjka elektrike oz ko to zeli strasnka in ga fizicno DC ja ...


Če se to nanaša na moj post malo višje...

Mislu sem da če maš dinamik, da se ti spremeni ko se sam disconnectaš (ne pa po 24h povezave - tak ko pr SiOLu)..
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

TRIROG ::

ja je slo za navezovanje na tvoj post ...

razumel pa sem ga ocitno napak- v smeri da imas statisni IP ki se zamenja ko se DCjas ...

iration ::

Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Hux ::

ja tak kot se zamnja samo ob diskonektu in ne 24 urni. To suxa.

nsignific ::

lol hux jao jao... sj je se zmer tm tvoj post, ne mors si kr zmisljevat neki... :) no ja loh ga pa editas

kar98k ::

hudo forum so nardil, zared tega jih ni dons na slo techu
VSI NA FORUM SPRASEVAT lol!

TRIROG ::

Ja super ne-uradni forum ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Pyr0Beast ::

Ok, že gremo :D
Me prov zanima kolk novih userjev se bo naenkrat prjavlo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kklemenss ::

ni official forum.. zadeva se je mailala na t-2 pa bojo odgovorili, ce bojo sodelovali in resno odgovoarjali...

kar98k ::

ja en je naredu forum za t2 neuradni in jim je poslal email in jim povedal, da bi lahko ljudje sprasevali na tem forumu
hitro registrirat se pa poslat par mailov t2 naj uletijo lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

polde66 ::

na kratko
A se splača s siolovga 4/512 na T-2 prešaltat 10/2? pa tv zravn vzet?
polde

Rogue ::

Vrtec. Še slabši ste kot folk na mn3njalniku.

bradek ::

Amen.

Dejte mal pocakat za odgovore, preberte kaj je folk pred vami napisal pa ce bi si vsak prebral vsaj kake osnove vdslja in/ali ostalih broadband povezav bi dobili odgovor na 1/2 vprasanj ki sploh nimajo veze z T-2. Me ne bi cudilo ce se tedvajevci sploh ne bi vec oglasili v tej temi (ce gre sploh verjeti da gre za njih).


Pejte na luft.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

kar98k ::

ja ja raj tih bodte delamo reklamo slo-techu
jst sm na vsaj 5 forumov dal link do te debate na slo-techu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

fahrenGONE ::

Se eno vprasanje za T-2... Kaksno povezavo v tujino imate in ali bo dovolj ce bo veliko uporabnikov z 10mbit. To je zame zelo vazno, saj se nocem zaletet v nakup, potem pa se bomo guzvali vsi na enem 100mbit linku, :(

goba ::

hehe, t-2.net se ne pusti vec pingat.

zu_dr ::

Men tud zanima če bote vsem naročnikom preko protokola Ethernet zagotavljal iste hitrosti in odzivne čase ko bojo DSL-mi enkrat polni.

Pyr0Beast ::

Torej, mene pa zanima kako je z opremo, jo moraš posebej kupiti? Kaj pa montaža, kabli in pa to. Vse izvedejo oni. Kakšne kable potrebuješ?
Kako je s klici v mobilna omrežja, če so klici znotraj omrežja
zastonj, v telekomova pa 3Sit. Kako je s klicanjem v t-2 omrežja iz drugih omrežij, kakšne telefone potrebuješ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kami ::

Poglej na strani ali pa to temo, ti piše o opremi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Jeebs ::

Mene še zdej zanima, a bo možnost statičnega IP al ne? :\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

no_use4 ::

ce bi malo pobrskal po temi, bi opazil da NOBEN NE VE !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no_use4 ()

Jaffa ::

Pa kaj ste munjeni al kaj ? Kaj res morte eno vprašanje ne vem kolkokrat ponovit ? 8-O Bojo že povedli. En dan gor al dol. Res, ko vrtec...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

mitjaje ::

@Jeebs & company:

Pa lahko prosim prenehate spraševati ena in ista vprašanje v nedogled... Če bi kdo vedel, potem bi vsekakor napisal. Bo pač potrebno počakati kakšen teden ali dva, da nam bodo vse zadeve jasne...

je pa res, da bi se lahko malenkost boljše pripravli na odprtje podjetja.... Ker pomojem še sami ne vejo kakšni bodo paketi varnosti, ali bo statični in ali dinamičen itd. itd.
www.ultrasplet.net

zu_dr ::

Preko protokola Ethernet tehnično ne bojo mogel zagotovil vem iste pinge in hitrost. FTTH pa ja. Pa glavn da nisi vezan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zu_dr ()

]Trix[ ::

OK. Jes sm ze cist zrajcan.... Dejte kej povedat T-2 Info - kdaj, kako, zakaj, za kolk, neki, en reply, aaaaaaaaaaaaaaargh...
To je prevec. Men že zamaka.... :)

Jaffa ::

ISDN telefon ne gre uporabljat za VOIP ali pač ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

kklemenss ::

oddgovor, ki sem ga dobil od t2ja glede telefonov, vprasal sem ce je mozno priklopiti ISDN telefon....
Spoštovani!
Uporabljate lahko katerekoli aparate, potrebujete le pretvornik, ki je brezplačen in Vam ga namesti monter T-2.

Hvala za zaupanje.
Lepo Vas pozdravlja,

T-2 Služba za naročnike.

Hux ::

nsignific: kaj si zadet ti malo? Kaj sploh kompliciras dvakrat si nekaj napado ko sploh ni blo resnicno ali si si kr zmislo nekaj kaj nisem reko. Post editiran eh? 6 minut predno si ti sploh posto svojega.

Zdaj si ze tretjic v drek padno zdaj pa prosim nehaj blesarije kvasit.

Racko ::

Poglejte kakšen rompompom je ze sedaj. Ne upam si napovedati kaj bo sele takrat, ko bo T-2 malo bolj medijsko izpostavljen.

Pyr0Beast ::

Torej lahko uporabljamo čisto vse telefone, tut tiste kontaktne, k še niso meli na tonsko izbiranje?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jaffa ::

Siol pa na vlko oglašuje modri adsl kao super duper ugodno. Pri vsakem reklamnem bloku je...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135995 (19941) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269860 (66075) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036528 (15935) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610846 (6820) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961750 (43122) OmegaBlue

Več podobnih tem