» »

Menjava maticne in CPU hkrati pa ohraniti OS

Menjava maticne in CPU hkrati pa ohraniti OS

bacek ::

Zivjo znalci

Torej zadeva je sledeca

Pred nekaj casa sem na temle forumu ze zasledil temo, kako se zamenja maticno in ohrani disk z instalacijo OS (WinXP SP2), vendar sem danes po polurnem iskanju po temah obupal.

Nekaj je bilo govora o de-instaliranju driverjev diska in nastavitvi winXP default disk driverjev,
vendar mene zanimajo bolj tocni podatki, da ne bo pol glava bolela, zarad izgubljenih podatkov
ter iz prve roke podatki kako se ta metoda obnese.

Ali je pol OS normalen in se obnasa kot prej, ali pa je celotne zadeva pocasnejsa ker OS nima pojma kaj se je zgodilo in nardi totalno stalo iz driverjev za novi HW.

Nova plata nima nobenih fancy for tipa Raid, S-ATA, GB-lan, FW itd.

Ima le normalno integrirano zvocno in mrezno, ki sta na stari plati kot posebni PCI kartici, aja pa nForce2 cipovje ima gor (Epox 8rda+ plata)

Vsak podatek bo zelo dobrodosel.

lp

Buggy ::

Ce ima nova plosca isto vezno cipovje (Nforce2) kot stara, mislim da nebi bilo kaksnih vecjih problemov. Sam sem tak "prestop" naredil iz stare plosce (VIA KT333) na novo VIA KT600.

Tomay ::

Nazadnje sem to delal tako, da sem po vstavitvi v novo mašino naredir repair installation. Baje pa ne deluje vedno.
Voodoo 4Ever

bacek ::

No da se mal bolje specificiram.

Stara plata je Abit-ka KG-7 lite brez zvocne in graficne, ki so posebej kot PCI kartice. Poganja athlona XP 1800+.

Nova plata bi bla Epox 8rda+ z Athlon 2600+ Barton jedro. gor sta ze integrirani mrezna pa zvocna z nForce2 cipovjem.

Upam da bodo ti podatki kej pomagali

lp

Good Guy ::

če menjaš iz intel na amd ali obratno format,
če menjaš samo procesor in ohraniš isto ploščo format ni potrebn
če menjaš plato in ohraniš procesor format ni potreben (menu iz 865 na875 in 875p bp)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Daedalus ::

Načeloma mora delovat, če odstraniš gonilnike za IDE krmilnik pa čipset. Načeloma - včasih tud ne dela najbolje, pa je treba repair poganjat, možno je pa tudi, da se sistem ne bo pobral. Tako da bi ti za ziher vseeno svetoval backup najpomembnejših podatkov, pol pa kr na delo. Sam sem na tak način migriral winXP s i810 plate, na keri je računal ta star Celeron 500 (Mendocino) na Via KT400 in Durona 1800. Je bil potreben repair, drugače pa je ostalo vse normalno nameščeno. Tak da ne rovtarju verjet.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tribal ::

Vse kar je treba narest je to da greš v safemode pa daš ide krmilnik na standardni. to je to. Pol zamenaš plato pa proc pa zalaufaš windowse odstraniš vse stare gonilnike in namestiš nove. pa že dela, bl simpl ne bi moglo biti.

ToniT ::

Lahko pa zaženeš sysprep.exe in nato zamenjaš vse skupaj in ponovno zaženeš računalnik.

bacek ::

Hvala vsem za odgovore

BOm napisal kako je operacija uspela (upam da bo za vikend kej casa)
Pri tem upam da po pacient (beri OS) prezivel :D

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slab 3dmark05 ob zamenjavi MB

Oddelek: Strojna oprema
101104 (952) tris
»

Mamaplata

Oddelek: Kaj kupiti
81386 (1247) SSH
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930492 (17087) Jaffa
»

Epox 8RDA+ vs 8RDA !!! PAZITE

Oddelek: Strojna oprema
472645 (2029) borchi

Več podobnih tem