» »

Microsoft Office - kaj podobnega

Microsoft Office - kaj podobnega

megy ::

Baje obstaja nek podoben (oziroma še boljši) program kot Microsoft Office. Ga kdo pozna? Kako se imenuje? A je tudi v slovenščini? Baje je celo brezplačen?

nejc_ ::

Verjetno imas v mislih OpenOffice.org?
Ce pa je boljsi ali slabsi, si lahko preberes tisoc in eno debato na to temo.

mkonci ::

Open office ORG, je odprtokodni program, drugače spada k linuxu, sam ga lahko maš tudi na Win. Edini problem je (ne vem za novo verzijo) da microsoftov word ni hotel brati ORG datotek.

mte ::

ne nujno spada k linuxu, čisto enakovredno laufa na win kot na linuxu. Poleg tega ms word ne bo mogel prebrati njegovih datotek dokler se ne Microsoft odloči, da bo to podprl, openoffice nima nič pri tem. To pa osebno dvomim da se bo kdaj zgodilo. Je pa openoffice toliko pameten da zna brati in pisati microsoftovo obliko datotek in to dejansko deluje že zelo solidno v kolikor nimaš v ms officu nekih eksotičnih zadev ki jih malokdo uporablja (recimo zapis kakšnih čudnih formul je edina stvar za katero vem).
Kateri je boljši je pa subjektivno - ms office je hiter, excel naredi lepše in bolj uporabne grafe, ampak ker me to ne moti uporabljam openoffice in sem zadovoljen (sploh glede na ceno - brezplačno).
lp

Highlag ::

OOorg zna tudi shraniti dokumente v M$ DOC oziroma XLS formatu. Pri relativno enostavnih dokumentih so dokumenti v Wordu oz. excelu popolnoma berljivi in brez napak. Če slučajno rabiš.
Never trust a computer you can't throw out a window

CaqKa ::

pomojem misliš Abiword

zee ::

priznam, da je vprašanje OT, ampak zanima me, kako se obnese Abiword v primerjavi z Wordom oz OOwrite-om.

sem namreč svojo diplomo popravljal v OOwritu pa sem jo potem še enkrat ... v Wordu
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

CaqKa ::

za diplomo jaz nebi vzel nobenega od teh.
izbral bi LaTeX. pisal pa bi(bom) v TeXnic.
sicer je abiword dobra alternativa.

Poldi112 ::

Abiword je precej primitiven nadomestek. Je super ce imas prepočasno masino za OOo, sicer pa ni ravno nadomestek.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

za onega ki potrebuje nekaj tabel, dve sliki za vstavit in ki nima pojma kaj je nedeljivi presledek in nedeljivi vezaj je popolnoma dovolj. za tistega ki hoče pisat diplomsko ali pa doktorsko pa niti word niti OOo nista primerna za udobno delo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbrati OpenOffice ali LibreOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8429862 (26540) darkolord
»

V Belgiji je OpenOffice pravi hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
13113584 (10339) driver_x
»

ali obstaja kaksen free office kateri bi mel enak Ui kot Ms office oz zelo podoben mi

Oddelek: Programska oprema
313171 (2513) para!
»

Primerjava odprtokodnih urejevalnikov besedila

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
254107 (3137) Pithlit
»

Kako ustvariti .doc format?

Oddelek: Programiranje
171813 (1532) kopernik

Več podobnih tem