» »

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning...

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning...

teoo ::

Ej, kako je pa kej z garancijo?
defying gravity

Primoz78 ::

Garancija je...sam vprasanje ce mi jo bodo priznali to je to...se se dogovarjamo kako in kaj bo. No rami gredo danes v test...CPU bom pa se pri kolegu stestiral zvecer...v glavnem drzte pesti, da je vse ok...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

mhm....bomo držal, drugač pa na intla prešalti....

Primoz78 ::

Eh...ne se tko hitro na intla ;) mogoce cez kako leto...bom vidu kako bo ane...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

dothan...al pa pol k bo dual verzija

mzidy ::

Mogoče še lahko 1x kupiš DFI, ker si itak vse slabe primerke ti pokasiru:D
Jok3, sam ti maš pa res smolo s temi platkami8-O

Primoz78 ::

Danes so jih dobili v DE...bom verjetno kar narocu...cena pa 220 EUR z postnino...morm se prespat pa se odlocit, ker ni mal dnarja to...:\ Pa se bom vidu ce je CPU sel se...hope not...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

MEDENA ::

Ti maš dost € ...malo ruleto vrž :D

Drugače pa good luck ;)

Primoz78 ::

Eh ruleto ja...si jo ze ti vrgu zame ane ;) ...povej ko dobis pa ce ti bo kaj ostalo ok!

Lp Primoz

p.s. Bom se razmislil glede plate...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Ch4N93 ::

najprej moje sožalje...

če si skuril to kar si obkrožil na sliki, potem si skuril kondenzatorja in ne tranzistorja.
kondenzatorji ponavadi odletijo zaradi previsoke napetosti na njih, ali pa zaradi prevelikih praznilnih tokov. slednje je verjetno bil razlog pri tebi, glede na to da si mel kar fajn OC-jano vse skup

če ti ne priznajo garancije, še mogoče obstaja možnost, da zamenjaš kondije in bo stvar delala, seveda ob pogoju, da ni šlo še kaj drugega.
Ni nam lahko...

LittleDevil ::

Maš pa res stalno ene nesreče, a slikal si ze?

LP

zbogi ::

ponavad če odletijo kondenzi, prebije tok in skur še kej druga, sploh pa če je gorel tam kej.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Legoless ::

Žal mi je za tvojo plato (in če je bilo še kaj drugega). Ti kar pošlji na zamenjavo, glede na to, da nisi delal raznih modov na plati, bi morali zamenjati. Glede tega, da imaš samo ti nesrečo, pa ti lahko kar povem, da nisi nič kaj na slabšem od mene. Prejšnji teden odšla i925XE plata na počitnice, takoj dan za njo Mushkin Redline že drugič, za povrh pa še 6800 Ultra. Kaj češ.

Good Guy ::

kaj je z vam saj mi ni umrla mama no :D :D

pač nesreča s platami jebat ga!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mtosev ::

DFI da tak gre bye bye. 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

fras ::

a si ziher da ti ni vodno spustilo? Mojemu kolegu se je zgodilo podobno pred letom in je skuru vse razen napajalnika :S. V garancijo so mu vzeli sam matično, pa še to iz umsiljenja ker sta bla grafa in procesor skupaj vredna 150k.

WhiteWolf ::

Pa kolko folku je tu še odletela ta dfi plata in Mushkin rami?
Ker ravno to dvoje imam jaz in zdaj naj zivim v strahu kdaj mi crkne al ka?

8-O
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Zgodovina sprememb…

zbogi ::

Baje ma Dfi 2% RMA, torej da se ti to zgodi 3x je 0.02x0.02x0.02=0.000008. To je že skor v ragnu da fašeš sedmico :D.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

igor0203 ::

In zgleda da je lih Primož pobral tiste ta "slabe"... :D
Zakaj mu noben ni svetoval Abit AN8? Sej je podobna DFI LP al ni?

Primoz78 ::

...jap zgleda da sem res pobral ta slabe. No v glavnem kot sem obljubil so tukaj slikce...se pa opravicujem ker sem zgresil in sem napisal tranzistorji namesto kondenzatorji...tiskarski skrat :8) Garancija ne bo priznana iz strani DFI tako da se lahko samo pobrisem pod nosom in izbiram novo plato...;(( Naj bi bila neka napaka pri voltazi, napetosti itd...katere DFI ne krije...bo pa Seasonic sel nazaj, jaz si ga ne upam vec prikljucit na novo plato ;(! Rami so stestirani in delajo...CPU in pa grafa pa ni blo casa... Pa se slikce...











No to je to...zdaj pa pomagajte izbrati eno pametno plato...da ne bo koncala kot ta...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

_Dejan_ ::

Kam pa si nesu plato da so ti to rekli? Hm, čudno jst bi vztrajov da jo zamenjajo in da ni moja krivda da je crknla ... Upam da nisi reku da si navijov?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Primoz78 ::

Nisem nesu...ampak pogovarjal sem se z stacuno kjer sem jo kupu in so pisali na DFI...:\ Cak ce je plata namenjena navijanju ze po defaultu bi morala normalno krit garancijo do dolocene meje ane...zato mi ni nic jasno...:\ Zdaj se pa odlocam za novo a res nimam pojma kaj naj vzamem...spet DFI, ali kaj drugega...huda dilema...:\ Mika me sicer Expert sam sem brat da tudi ta kuri CPU-je...pa se DFI crossfire me tudi mika...sam kaj vem no...

Lp Primoz

p.s. PSU gre pa danes nazaj...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

5pellfire ::

_Dejan_, DFI je navijalska plata, in kot taka se pri garanciji verjetno to tudi upošteva.
Saj druge plate tudi ne krijejo garancije če odstraniš chipset cooler, DFI pa to pokriva
(vsaj tako je bilo rečeno na dfi-street.com).

Primož, zahtevaj dodatno (podrobno) pojasnilo. Naj povejo točno kaj je bilo narobe oz
kaj je vzrok. Napaka na plati, napajalnik (Seasonici so imeli probleme z DFI platami v
preteklosti, naj pa bi bilo to odpravljeno:\ )

Primoz78 ::

...fora je v tem, da nisem niti stock NB coolerja sel odstranit in sem pustu vse tako kot je...mah full sem razocaran v glavnem nad DFI platami njihovo RMA politiko itd...sedaj res nevem kero plato naj vzamem...ker mam pac take rame, da bilo katero drugo bi vzel bi rabu Boosterja, pa sem se ob 10 K SIT....:O

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

_Dejan_ ::

Ma to je štacuna pomoje tko napisala ker se jim ne da ubadat z garancijo:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Primoz78 ::

Tega ne verjamem...sem ze veckrat posloval z njimi in vedno so mi sli na roko...in jim tudi zaupam, zato tega ne verjamem...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

OZZY ::

Jaz bi tud tko reku. Se jim ne da ubadat. To je pa tko če kupuješ v tujini pa gre kaj v PM. še težit jim ne moreš.


Da so ti šli na roko.. Pri čem pri prodaji ali pri vračilu :|
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

_Dejan_ ::

hm, čudno, ker plošča je kot celota v garanciji ni ne samo določeni deli na njej... Jst sm do zdej v garancijo dal samo 2 plošči ABIT NF7s katero sem verjetno skuril z V-modom na NBju (pencil mod in se je poznalo na uporu da je bil pobarvan pa so jo vseno zamenjali, in pa eno gigabytko ki je crknila zaradi napajalnika in so jo tudi zamenjali brez problema...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Primoz78 ::

OZZY pri nakupih...so mi zrihtali marsikaj kar niso meli v redni prodajo po dokaj ugodnih cenah, popuste sem dobival pa tudi pri vracilih...! ne gre pa za stacuno v tujini...ampak v SLO. Pa ce mam probleme pri vracilu v SLO kaj bi bilo se v tujini...zato sem mal skepticen, da bi narocil DFI plato iz tujine...ce sem mel ze take probleme z DFI...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

para! ::

Dej probaj CPU, da ti je vsaj ta ostal cel.

Sicer je tale A8N32SLI precej privlačna plata, z malo manj privlačno ceno, je pa res, da moraš še booster dobit. 60k za komplet? Jah, velik denarja, ampak jaz na tvojem mestu ne bi razmišljal o DFIju. Vsaj za nekaj časa ne.

lp
Death before dishonor!

GUFY ::

Plato je pa fajn zasmodilo.8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Primoz78 ::

Mah res je jeba z to plato in DFI-jem pri meni...sam veliko alternativ mi ne ostaja ane...crossfire je povsem novo pa netestirano tko da bi kar na NF4 ostal...plate, ki bi pa 4V podpirale na VDIMM...poleg DFI ni...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

mah...kaj a se boš kr pustu? Dj pjt na dfi-street pa tam vpraš, ker se menijo direktno z tajvanom? Morajo zamenjat plato: men je gigabytka crknla kr brez razloga...vsi kondi napihnjeni, pa par stvari je odžgalo...pa najprej so neki tečnarli...samo pol sm še jst nazaj in so menjali.

Drugač pa 4v na dimm...mali problem-nardiš vmod...

Primoz78 ::

V mod naredis...pa gre garancija...:\ Drugace pa na DFI-street sem tudi ze napisal...cakam kak pameten odgovor...sam vseeno kar gledam trenutno ponudbo plat...je se vedno DFI edina ustrezna...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

umax ::

Offtopic; Mene pa zanima kaj je to booster, ki ga stalno omenjate? Namreč, sam imam namen kupit Asus A8N32-Delux in pa OCZ 2Gb Pc-3200 Platinum rame. Kaj, bom jest tudi rabil booster? Thanx

Primoz78 ::

Tukaj si preberi...sicer bi pa lahko iskanje uporabil pa bi nasel...Ce majo rami UTT/BH-5/CH-5 chipe ga bos verjetno rabil...sam odvisno ker 2gb kit je mal tezje dosezt visje FSB pri nizjih latencah...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

jah ni nujno da gre garancija.... Pač trimerčk naspajkaš s tankimi žicami, pa lepo vse nardiš, pol pa če plata crkne pač vzameš vse dol in vs cin poberš s pumpico...ni šans da pogruntajo...

sj sploh ne gledajo kj velik na servisih...sm enkat dau grafo v garancijo,ker mi je najo padu tr slk900 pa je prekinlu ene 3 povezave...sm kupu modr marker in pobarvou vse te dele(ker so bli beli), pa sm dubu novo grafo...

Primoz78 ::

Mah kaj vem...na koncu bom spet DFI Ultra-D vzel in upal, da sem res vse skart vrgu iz SLO trga...:\

Lp primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

hehehe:) mah 4x ti pa ne morjo crknt:) k si kj modou u sli? Jst morm mojo...pa sm enkat probou...pa ni lih uspelo...nek lim je čez pina, morm zdrgnt dol...

Primoz78 ::

Nope kot sem ze povedal nisem nic modal...je blo vse tko kot sem dubu...

Lp Primoz

p.s. So pa tiste Biostar Tforce4 SLI tle pri enem prodajalcu v NG tudi dobavljive...nekje okrog 25 K SIT...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

JIM22 ::

Primož plato odnes nazaj in ti jo morajo takoj zamenjat, sam kot zgleda se boš moral malo skregat, pa bo. Najbrž se jim ne da pošiljat v RMA. Pri nas imam zelo slabe izkušnje z servisi. Vsi so nekaj pametni a nimajo pojma, pa tud v rma najbrž ne znajo poslat. V tujini imam čisto druge izkušjne. Do zdaj so mi zamenjal še vse kar ni delovalo in ni bilo bilo kako poškodovano iz strani uporabnika.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

sirotka ::

ja...potem bi jaz vzel tforce....poglej si teste-če praviš da se ti ne gre za uv

Primoz78 ::

...mas kak link za teste?...pa se cena zanimiva...25K SIT nekje...bom vidu ce je prava sploh ane, ker zatrdili so mi da je Tforce...sam cena se mi zdi mal nizka...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

ja v nemčiji je 108E...
da ti ne bodo to podturil: http://www.bolha.com/oglas1359062 ni slaba sm ni za navijat.
sj, sm ti gor prlimou link kaka je sli tforce...pa tud škatla je tforce model:D
lej tukaj maš nahitro 2 testa, sm niso nč navija. So pa te plate z grafično 6100, tako da sli plata je bolša dost od teh...
http://www.tweaktown.com/articles/836/
to je pa iz ene trgovine...kaka zgleda pa to:
http://www.aone.co.uk/ProdInfo.ASP?Prod...
aja, še tista stikala za vklo pa izklop ma:)
http://www.hardforum.com/showthread.php...

http://www.vr-zone.com.sg/index.php?i=2...

tukaj maš nekaj,vendar žal večina samo za 6100verzijo

Primoz78 ::

Jah no bom se vidu...hvala zaenkrat! Me moti ker ima drugacen layout...pa morm pol hlajenje za rame postimat in vse...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

hja no...to je pa na teb:) pa np

Primoz78 ::

Se bojim da je res mel tisto v mislih, ki si dal ti prvi link gor...tisto z rdecim PCB-jem...in ne tisto pravo Tforce4...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

e-misija prodaja tforce nf4ultra, sm ni sli. Če hočeš ti lahko nalimam link iz at al pa de kjer stane 108e, al pa piš e-misiji naj oni pripeljejo biostar sli...
http://www.e-misija.si/print_art.php?si... tko je navadna tforce 24k, sm ni sli.

tukaj je pa sli verzija...postavitev podobna dfiju, sam rami so pr strani..
http://www.mix-computer.de/mix/shop/pro...

Primoz78 ::

SLI ne igra vloge...sam da te popravim...tale baje ni ultra verzija...ampak naj bi bila navadna NF4...Z NF4 Ultra ima oznako Tforce4 U...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

kaj pa vem...tale iz e misije: Trdi diski ATA133 x 2 Support 4 IDE HDD in SATA 3Gb/s X2 ( SATA II ) se pravi da je ultra, pa nikjer ni uja... če ti sli ne igra kake vloge se zmeni za probo:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842476 (18153) sirotka
»

Mrtev Opteron uzel še drugega Opterona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653981 (2610) VASkO
»

DFI Lanparty UT RDX200 CF-DR

Oddelek: Strojna oprema
422337 (1395) PrimozR
»

dfi lanparty in htt?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603558 (3118) gfighter
»

Geil ONE W BH-5 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
854900 (3818) Primoz78

Več podobnih tem