» »

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning...

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning...

Primoz78 ::

...tole za probo je 24 K SIT...;) ...bom se premislil...sta pa dva modela ena je brez U-ja druga z U-jem...nevem pa kaka jnaj bi bila razlika...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

ne, sem mislu če bi ti dal za probo:) ...tko za probo:)

Spock83 ::

@JIM22: Za RMA se ne pošilja vsaka stvar posebej. Pač pošljejo, ko se nekaj teh stvari nabere... Drugače bi bilo poštnine ohohohoo...

igor0203 ::

Primoz, a si kaj gledal za uno Abitko?
Abitke tud niso švoh... ;)

Primoz78 ::

Neki sem gledal ja...ti si mislil verjetno Fatal1ty ane?...sam je nisem zasledil v nasih stacunah...Fatal1ty ma 3.55VDIM...navadna A8N pa nima...sam ves kaj je problem pri Fatal1ty...da ima en bug, kjer rami delujejo na 2T in ne 1T...tko da spet nisem nic razumel. Zaenkrat se vedno edina varianta DFI Ultra-D...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

JIM22 ::

Dejan83: končnega kupca boli k**** kak trgovine pošilajo stvari v RMA. Lahko po delih al pa vse skup. Sam največji problem za naše trgovine to, da se jim valja nekaj časa na kupu skurjena roba in tud traja da dobijo keš nazaj, tak da se menjave skoraj vsi izogibajo kot hudič križa.

Primož: vzam dfi plato, ker druge niso tako dobre za OC, razen da jih pošteno zmodaš(na roke). Ti pejt tam in reč da je crknla in da ne veš zakaj in da rabiš komp. in nej ti dajo takoj drugo plato. Če ne verjame da je plata crknla nej jo prikluč in proba če je res. Če bo bilo kaj sreče bo plata še enkrat zagorela in še v trgovin skurla kako komponento.>:D>:D Naj se malo še oni igrajo. Tako te bo prišlo še najmajn denarja in imaš novo plato. Ubistvu se pa sploh nimate kej ment, plata je crknla in ti hočeš novo. To je vse.

Edit: Primož če te zanima tale Fatal1ty plata ti jo jest lahko zrihtam novo. In ne bo problema zamejat, če slučajno gre kej po gobe.;) Kontaktiraj me na ZS.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

zbogi ::

tako je jim, simple as that, sam v praksi je to mal drugač, in uzamejo plato, pa jo "gledajo" 45 dni, nakar te pokličejo in te zaslišujejo, kva za vraga si ti delal, da si sam kriv, da si navijal!!!!! rofl uglavnem.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

JIM22 ::

Glej zbogi, tole morjo bit debili če mu ni jasn da plata ne dela če jo je nekdo prneso nazaj in pravi da ne dela in ko sestavi komp. na servisu z nihivimi komponentami in se mu komp. ne užge. Ne vem kaj bi plato gledal 45dni. Lahko to sproba v 1h in ti da novo plato. Pizda prej bi rešl stvari, bol bi bil folk zadovoljen, ne pa da te nategujejo 45dni. Pizda, tožit jih bi trebalo(hec).

Jest sem uspel zamenjat vse stvari takoj, če so bile skurjene. Kar pa kao ni delal na def. so pa sprobal v 2h in mi zamenjal če ni blo ok. Tak, da pri nas ne kupim več nobene računalniške komponente
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

zbogi ::

ja sej men tud ni jasn, jst ti sam povem, kak je to v slo, mislim da sem zelo dobro trofil postopek ki ga je pchand izvedel enemu od formurašel STja.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Azrael ::

@Primoz78:

Zanima me ali je slika v prvem postu, ta plošča ? Ker je potem zgorel tudi napajalni del za CPU. Če bo ta CPU še enako dober, kot pred ognjemetom, dela AMD precej kvaliteto robo. Za RAM velja isto.

BTW, na kolikšni napetosti si imel RAM?

Glede 45 dnevnega roka. Po zakonu ima prodajalec vso pravico, tudi če bi napako lahko ugotovil v eni minuti. Mora pa za toliko dni podaljšati garancijo, kot je trajalo popravilo, če ugotovljena napaka spada pod garancijska popravilo.
Nekoč je bil Slo-tech.

zbogi ::

sam če ti zamenja plato, pol teče garancija za novo plato znova.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Jan987 ::

ja garancija pol začne na nov velat (če dobiš novo plato)

Azrael ::

Vem, če zamenjajo izdelek z novim, gre garancija od začetka, v primeru popravila se garancija podaljša za toliko dni, kot je trajalo popravilo.

In zato so nekater firme prav spretne, "popravijo" vse živo, od ventilatorja do matične in RAM modulov, popravijo vse samo, da garancija ne začne teči znova.

Popravil veliko napako (manjkajoči ne).
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Aha sem že našel, RAM si imel na 3.3V . Če to drži, potem si bil kar visoko, ker je za BH-5 RAM absulutni maksimum 3.6V .

Stvar bi teoretično morala ob hlajenju zdržati, vendar izgleda, da je ta DFI plošča OC plošča, kjer je vse postavljeno na špico, brez rezerve in zato ni dovolj robustna in se dogajajo take stvari. Skratka BIOS omogoča več, kot na dolgi rok zdrži HW.

Rekel bi glede na slike, da je vse kar je nad 3V za RAM za to ploščo že nevarno. Ob dejstvu, da vsi kopirajo eden od drugega dvomim, da je pri kateri drugi firmi kaj boljša situacija. Torej, če hočeš svojemu HW dobro, imej manj navito. žal. Lahko poskusiš do koliko gre, potem pa nazaj na manj rekordne nastavitve, to je pa tudi vse.
Nekoč je bil Slo-tech.

igor0203 ::

Azrael, zakaj pa men pol delajo rami na 3.2V že več kot pol leta?

zbogi ::

pa dej no dej, jst sem P4 plato od asusa fural 24/7 več kot pol leta z voltažami 3.3@3.8, 5@5.5, 12@12.8 pa vcore, vdimm(3.5) in vagp(1.95) zmodan in dvigjen, pa je plata delala čist ql, pa morem tle povdeat da še zdaleč ni tok overclokarska plata in namenjena za take zlorabe, pa ni kazala nekih problemov. Plus na tem forumu velik ljudi fura rame 3.4-3.5 in proce pri 2900 konstantno brez problemov.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Jan987 ::

kolk so privzete voltaže od intela 3.0Mhz 775 2mega

Azrael ::

Na to kako je skurilo tisto Primoževo ploščo, je videti, da zadeva ali nima nobene zaščite ali pa je vse skupaj narobe dimenzionirano oz. elementi nimajo pravih specifikacij.

Mislim, da gre za reprizo zgodbe o tayeh kondenzatorjih, samo, da so tu v igri mofeti. Prve serije plošč so OK, potem pa... imamo take teme.

Glede tistih napetosti, ste ziher, da so res take? Če bi jaz delall plošče, bi tudi poskrbel, da senzoirji kažejo več, kot tudi v avtomobilih brzinomer kaže več.

Enako kot je mulc ves happy, ko mu gre nafriziran moped ali skuter 110, v resnici pa precej manj, ampak potem postane depresiven. Kot, da je danes OC kaj drugega. Namesto lažnjivega števca so tu razne Sandre in 3D marki.
Nekoč je bil Slo-tech.

igor0203 ::

Enako kot je mulc ves happy, ko mu gre nafriziran moped ali skuter 110, v resnici pa precej manj, ampak potem postane depresiven. Kot, da je danes OC kaj drugega. Namesto lažnjivega števca so tu razne Sandre in 3D marki.


He he...

Neki je že moral bit narobe, da mu je tkole plato skuril.

@Primož

Ti jim kr tež, k to ni bla tvoja napaka, da ti je plato takole skuril. Edin če si jo mal z brennerjem podgel. :D Na tvojem mestu bi jim celo mal z inšpekcijo zatežil, k njih itak b.k. zate, če boš obupal. Oni bojo lepo 40+k SIT pršparal, ti boš pa zdej spet neki novga kupu.

zbogi ::

ja jst ne vem kaj je s temi Dfi platami, veliko ljudi jih ima v sloveniji in je glede na to zlo mal takih topicov, tud na XS zelo redko zaslediš kej takega, mislim da je to edini primer, da jst vem za njega, pa so na XS dost večji utrganci, ki vozijo rame konkretno čez 4V. Lohk da je bil samo slučaj, lohk da je bil slab element, lohk da so bli čist drugi dejavniki, prenapetost na omrežju ipd.
Za primer lahko samo rečem da je na XS eden on bolj zananih navijalcev pokazal zažganega PC Power & Cooling napajalnik in v isti sapi prehvalil kvalitetno izvedbo in kvaliteto uporabljenih materialov teh napajalnikov, ki trenutno veljajo za ene najboljših trenutno na svetu. Pač nerodna napaka. Če bi se to dogajal več kot 1/3 plat/napajalnikov, bi pa lohk govoril o neprimerni izvedbi/designu.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Primoz78 ::

Glejte glede navijanja in vsega tega bi rad poudaril, da je bila zadeva res navita ampak voltaze so pa ble precej nizke v primeru z drugimi...tako na CPU-ju kot na ramih! Ker 3.3V za rame in to UTT/CH5 ni nevem kaj in pa za CPU 1.408V tudi ni nevem kaj...Nevem kaj je povzrocilo napako, mogoce nihanje v omrezju mogoce napajalec, ki je bil prikljucen cca. 10 ur...zato sem ga tudi lepo poslal nazaj, ker se ga pac bojim prikljucit na novo osnovno plosco...Nic ne morem rect zakaj je slo vse po gobe...sam to je ze druga plosca, katera ob obremenitvi grafe (pazi grafe ne CPU-ja!) cvili...zdaj nevem kaj cvili ampak cvili, oz. je cvilila. Ko sem to omeni pri prvi plati uvozniku so jo brez besed zamenjali...sam je prva zacela kasneje cvilit tudi ob obremenitvi CPU-ja ne samo grafe. Tale, ki je sla sedaj po gobe je pa cvilila samo ob poganjanju 3dmark-a 05. Kar se tice na XS-u pa cudno, da ni noben take teme odpru...ko sem jo jaz je takoj nekaj folka pljuvalo po DFI platah, ces da je njihovim kolegom isto sla itd...drugi pa so me spet zaceli obtozevat da ni mogoce da sem sam kaj zajebal...eno sem res sam zajebal, sam dve sta pa sli sami od sebe!...Glede stacune kjer sem kupil plato pa kaj vem...mogoce bo to pobuda, da ne bom pa nic vec tam kupil...in izgubili bodo eno stranko, ki jim je naredila nekaj prometa...in tudi priporocil sem jih vedno svojim kolegom. Kaj bom pa sedaj kupil je se vedno vprasanje...a kot sem ze reku edina varinta je spet DFI...:\

Lp Primoz

p.s. Rami so ostali celi...CPU-ja nisem se sprobal...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

minime ::

Kaj lahko poveš kje si jo kupu oz. kje si jih kupoval.

Primoz78 ::

Zal ne, ker kot sem ze reku je to kolega in mu nebi rad delal slabe reklame...hvala za razumevanje! Sedaj sem pa pisal direktno na DFI in jim dal link do dfi-street foruma kjer sem tudi odpru temo...cakam na odgovor.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gfighter ::

Uf, samo ti imaš pa res smolo. Sem prebral tvojo temo na DFI-streetu, pa ni še nobenega odgovora od kogarkoli z DFI-ja. Mogoče bi bilo v redu, če bi poslal sporočilo direktno Angry_Gamesu skupaj z linkom na temo ter s kopijo sporočila, ki si ga poslal DFI-ju ter ga vprašal, kakšne so realne možnosti za RMA. Človek je ponavadi prezaposlen, da bi prebral vse teme, tako da je možnost, da tvoje sploh videl ni, je pa IMO najboljši naslov za odgovore (no, vsaj meni je zelo pomagal, čeprav me je napadel, da naj najprej uporabljam forum). Samo to je res čudno, ker odkar imam tvoj procesor, sem poleg svoje sestavil še 4 mašine z Ultra-d, dve z BH-5 (3.2V ter 3.4V) obe s chieftec 410W napajalcem (drugi dve z LC-jem), vse razen ene so konkretno OC-jane, pa do sedaj ni bilo niti enega večjega problema s katerokoli izmed njih. Glede na to, da je plata šla 10 ur po menjavi napajalca, bi bil IMO to najbolj verjeten vzrok, ampak tega ne boš mogel zagotovo vedeti, dokler ne skuriš še kakšne. Mogoče pa ne rabiš samo nove plate ampak še izganjalca duhov...;)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Primoz78 ::

Hvala za opozorilo gfighter!...bom poslal PM se temu tipu...sem pa poslal tudi mail na DFI NL pa bomo vidli ce bo kak odgovor...A je se kdo opazil, da mu plata piska ob obremenitvi?...to sem jaz opazil pri dveh...sem mislu da je PSU pa ni bil PSU...sem preveril!

Lp Primoz

p.s. Glede izganjalca duhov...a poznas kakega ;)
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Azrael ::

Cvilijo (piskajo) dušilke oz. transformatorji (tisti feritni obročki z navito žico). Mehansko nekaj ne štima, običajno preslabo zalakirana dušilka in se zato trese s frekvenco piska, ki je enaka frekvenci delovanja switcher napajalnika, katerega del je ta dušilka. Zato se pisk menja z obremenitvijo.

Te vibracije ne vplivajo blagodejno na sam PCB, lahko pride do lomov vezic ali do kratkih stikov med njimi in posledično uničeno ploščo. Včasih so te vibracije vzrok skurjenim dušilkam, ker so zacinjeni spoji dušilke odpovedali in se vse skupaj začne pregrevati.
Nekoč je bil Slo-tech.

Primoz78 ::

Hvala za pojasnilo...! Sedaj sem poslal PM tistemu iz DFI crew-a...bomo vidli ce bo kak odgovor...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gfighter ::

Praviš, da ne veš, kaj natančno piska (no, je piskalo)? Sam nisem opazil ničesar podobnega, edina stvar ki se pri meni dokaj močno dere, je vent na chipsetu, ti si ga pa itak imel vodno hlajenega, kajne? Če lahko, poskusi malo natančneje opisati, kakšen zvok je bil in od kje je prihajal, da vidim, če je pri meni kaj podobnega ob obremenitvi. Samo to je res škoda, da nisi v bližini LJ, ker trenutno bi ti lahko brez problema pomagal stestirati vse, ker imam ravno eno kišto z Ultra-d v sestavljanju (kupljena včeraj) poleg svoje. Glede Seasonica: firme ne poznam, ampak tiste voltaže, ki si jih postal na DFI-street so res nekam nizke, kljub načinu merjenja. Še moj ubogi LC ima (seveda merjeno s plate) popolnoma vse voltaže višje od tvojih, nihanja pa so ob obremenitvi minimalna glede na 6550 ki sem ga imel prej. Sicer je res, da ne moreva ravno primerjati porabe, ker imaš ti 7800GTX, ampak vseeno. Me je pa postalo kar malo strah ko berem tvoje nezgode, ker to je res neverjetno, da so ti šle že tri plate. Izganjalca pa žal ne poznam nobenega...

[EDIT] Azrael: nisem videl tvojega posta, umikam vprašanje. Ampak ti praviš, da je vzrok piskanja napajalnik in ne plošča, kajne?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Primoz78 ::

Zaenkrat nisem se dobil nobenega odgovora...drugace pa bom probal danes spet poklicat kolega ce bo mel morda cas zvecer...me ze fejst matra da je res sel CPU in pa grafa...:\ Upam, da mi odpisejo enkrat do 15h ker pol sem brez PC-ja doma...tko da bom prebral sele jutri. Vsekakor bom pa vsak konkreten odgovor postal tudi na ST...Glede Seasonic-a pa kaj naj recem, linije so bile full stabilne sam...prenizke. Bo pa Seasonic stestiral in bom sporocil ce je bil PSU krivec za burn-out.

Lp Primoz

p.s. Zvok lahko opisem kot zvok pri vrtalni pistoli ko drzis gumb na pol oz. na nizkih obratih...ce ves kaj mislim...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

_Dejan_ ::

hm pa si zmeril linije z multimetrom? ker ti senzorji itak kr neki kažejo men kažejo 3,3V da je 3,2V ko zmerm z multimetrom pa je 3,3V
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Primoz78 ::

Nisem zmeru, ker nimam DMM-ja...:\ Sam cak pol je moj Tagan, ki je kazal 3.35V 3.3V linijo mel 3,45V al kaj?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

_Dejan_ ::

jah ne vem vem samo da moji narobe kažejo...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Primoz78 ::

Jap to vem, da senzorji na platah kazejo tko tko...sam ce primerjam z Taganom pol je mel Tagan pa tolk visje linije...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

Razmisljal sem o nakupu UPS, da bi preprecil nihanje v omrezju...ne kot alternativno napajanje...pa me zanima, ce mi zna kdo poveda (ki se na to razume) kolk mocno zadevo bi rabu za moj sistem...pa katere priporocate? Avtonomija npr 5 min...itak bi pol nastavil, da se racunalnik izkljuci...v primeru da zmanjka stroma...ker mogoce je bil krivec tudi nihanje linije v omrezju...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Azrael ::

Za 5min. avtonomije je skoraj vsak UPS dober. Poraba je precej odvisna tudi od monitorja, CRT z velikimi diagonalami kurijo lahko toliko kot tvoja kišta, ko je bila še OK.

Osebno nebi priporočal APC, ker je precenjen. Drugače imam Fiskars PowerServer10, ki je super, venda ima tudi super ceno 100+kSIT, drugače se pa na drugem računalniku kar dobro obnese Smart UPS-1000VA.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Primoz78 ::

Hvala za namig Azrael...ta ma kar ugodno ceno glede nato, da je 1000VA!...drugace pa je monitor 19" LCD...Pa se eno noob vprasanje...a more bit UPS tolk mocen, da da ven tolk W kot jih pokuri moja masina med delovanjem ali je to gledano samo ko zmanjka elektrike...:8)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zbogi ::

vidim azrael da se kr neki spoznaš, dej ti men povej kok dejansko ti upsji stabilizirajo napetost.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

seminal ::

ta napetost , ki jo dobiš tukaj ven je čista kr akumulatorji nimajo nihanja
sam ti so dražji (online), da gre tok skozi akumulatorje in potem razsmernik in čista napetost v kišto.Sam koliko jaz vem je online UPS ne splača saj delaš zgubu pri polnjenu akumulatorjev:\

JIM22 ::

Men pa napajalnik spušča hecen glasove. Sliši se kot, da bi se ventilator(ne podmazan) vrtel na malih obratih. Ubistvu cvili. Sem probal ustavit oba venta na napajalniku in je blo še kar slišat. Sam hec je, da se to sliši dokler je napajalnik hladen, ko je mašina dobro ogreta se tega ne sliši(ali pa redko). Kaj bi blo tle narobe?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Primoz78 ::

...mal zasli iz teme ane. No da ostanemo na tej tematiki, se vedno cakam na odgovor iz DFI in pa test napajalnika...A je kak prostovoljc iz okolice NG, ki bi se javil za testiranje mojega CPU-ja...ker ce je sel po gobe takoj narocim novega ne bom cakal RMA...in nebi rad, da zmanjkajo dobri steppingi...:\

Lp Primoz

p.s. Ce se da danes zvecer po 19h...torej en prostovoljec z S939 plato...ter novejsim BIOS-om da prepozna Opterona...kontakt na mail ali SMS 041-313-823. Dobra dusa dobi litrco domacega Merlot - barique letnik 2003 ;)
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Azrael ::

@JIM22:

Poglej tukaj, oglej si tudi vse linke, ki sledijo tej in z njo povezanimi temami.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

Primoz78: v tem primeru ti obicajen UPS ne pomaga nic. nihanje omrezne napetosti bodo se vedno dosegle tvoj napajalnik.
drugace je pri online UPSih, ki pa stanejo mnogo...ko sm jih jest gledu so bli po 150k in naprej.
skratka, z obicajnem UPSom nisi nic naredu.

tiborrr ::

Very off-topic: Kaj pa se je zgodilo z izvirnim Dr_Mjem? :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zbogi ::

tiborr, tud jst sem ene 3x prebral on post, in mi ne gre u glavo ?!?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Primoz78 ::

Dr_M hvala za informacijo! No v glavnem test napajalnika je sel skoz in vse linije se normalno obnasajo in napajalnik sam tudi...Tko da PSU ni krivec za MOBO burn-out. Zdaj ali je blo res nihanje v napetosti ali pa so bli kondenzatorji bolj svoh oz. plata bla piece of shit!

Lp Primoz

p.s. Se vedno ni noben iz DFI-ja odpisal...niti na mail niti na DFI-street.
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

...koncno neki se premika...dobil odgovor iz DFI-ja:

Dear Customer,



Thank you for taking time submit us the query. As per your photos posted on forum, improper usage might be the root of why reseller rejected your RMA request, we assume it’s from JP17, and that kind damage of burnt also caused your on-hand motherboard(s) become not repair-able. Enclosed captured page from User’s manual please find for your reference.

If you still have interest to purchase our product. We may still evaluate and provide you the direct service and special discount, please send us the information as below to confirm the products you had purchased.



1. A copy of your purchase invoice and from your reseller.

2. The Serial Number of the motherboard.

3. Your postal address and contact details.

4. The price of your purchased products (might also states on purchase invoice).

5. The reseller you purchased the motherboard from (also the retailer's website address if available)


To je to...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Shark-357 ::

Gut se pravi ti bodo menjali ;)

Primoz78 ::

Kar sem jaz razumel dobim special discount...ne pa da mi jo menjajo...:\ ALi sem slabo razumel?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

5pellfire ::

Kolikor jaz razumem, ne bodo menjali.;(( Lahko pa dobi "special discount" - popust,
če se ponovno odloči za DFI plato.Zdaj pa odvisno kakšen je ta popust - za kakih 5 ali
10% jim na****m mamico;(( . Primož, poročaj!!

Primoz78 ::

Pravkar sem skeniral racun in popisal SN bom pa poslal takoj gor...in bomo vidli, kaj bodo rekli ane...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842595 (18272) sirotka
»

Mrtev Opteron uzel še drugega Opterona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653995 (2624) VASkO
»

DFI Lanparty UT RDX200 CF-DR

Oddelek: Strojna oprema
422343 (1401) PrimozR
»

dfi lanparty in htt?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603580 (3140) gfighter
»

Geil ONE W BH-5 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
854920 (3838) Primoz78

Več podobnih tem