» »

aaaand izklop

aaaand izklop

Binji ::

Ze 3 dni se mi dogaja da se mi comp kr ugasne. Ko da bi kabl vn potegnu iz stekarja. In ce cs da se spet prizge je treba kabl od napajalca taprvo potegnt ven iz compa, ga dat nazaj notr in pol kumej przgat.
Imam pa:
TB 1000@1000
KT7A
256MB ram
GF2 MX400
cdrom, cdrw,...
noname 250W napajalc
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Brane2 ::

Lahko je masa razlicnih stvari, ampak jz bi najprej probu napajalnik zamenjat (vsaj zacasno-za test).

Binji ::

To bo pa mal tezje - nimam nobenga druzga ATX napajalnika. Sej mi je ze prej to delalo sam morde 1x na 2 mesca, ne pa 10 na dan.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

G-Lab ::

drgač se napajalnik noče pržgat oz je treba kabl vn dat takrt k prite do preobremenitve al pa do kratkega stika jst bi mal kable preveru.
Lenoba je huda pošast, še posebno, če večkrat napade.

alien-w ::

A imas slucajno Macase napajalnik?

tejo ::

Sranje! Dons se je mojmu računalnik začel to dogajat! :(

Vse kar sem dosedaj ugotovil je to, da ko ene 5x zaprem IE, se comp ugasne.

alien-w ::

hmm... cudno. Pri meni tezava ni softwerska. Jest sm mel pa s svojim 250W macase napajalnikom tezave, da sem mal prevec kisto ruknu, al pa jo mal prevec na grobo prestavu, se je kr sama ugasnila. Pa mi dolgo casa ni bilo jasn v cem je problem. Potem sem pa ugotovil, da je v napajalniku en del imel slab kontakt. Uporabil sem vezico in zadeva dela... samo se vedno se vcasih ugasne. Toda tudi za ta problem se nasel resitev. Ker zelo velikrat priključujem in odklapljam kabel iz napajalnika v matično ploščo, so se tam tisti kontakti malce skrivili. Treba jih bo samo malo skupaj stisnit in bo... poskusi se ti.

Binji ::

Hmmm.. ta najbolj cudno je da se je zdej zadeva kr sama popravla. Ze cel dan se mi ni nc sklopu pa delam vse ko ponavadi. Je blo pa tud pr meni tko da ce potresem da se ugasne. Ce bo se jebalo bom pa se napajlc pregledal.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

tejo ::

Sem že ugotovil, v čem je problem. Jest mam za mizo napeljane vse kable od računalnika. Seveda pa mam jest noge na kablih in ko se premaknem, premaknem kable, pa se večkrat mal bol premaknem, pa potegnem kable in se kabel "napajalnik - vtičnica" dovolj premakne. da se računalnik ugasne. IE ni nič kriv, ampak zgleda, da 5 IE oken zaprem v približno takem času, kot se enkrat mal bol premaknem. Ko pa odštekam kabel in ga ponovno vštekam, pa zgleda da spet dovolj kable premaknem, da začne comp delat.

No, tole sem bolj "po domače" povedal, ampak mislim da boste gorenjci zastopil kaj sem mislil povedat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontakt molexa se je dotaknil ohisja

Oddelek: Pomoč in nasveti
121836 (1536) SkIDiver
»

pomoc nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
141292 (1087) perci
»

NAPAJLANIK - ugašanje računala!

Oddelek: Navijanje
211360 (1006) element
»

Računalnik se mi ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
161114 (968) sifu
»

Hud problem !!! Nujno !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
391482 (1050) roscha

Več podobnih tem