» »

IPTV klient

IPTV klient

1 2 3
4
»

Cvet0 ::

Po moje je dovol močan mam pentium 4 proc navit na 3500... ko mi začne štekat pa je cpu obremenjen 20%

jan01 ::

Imaš internet prek wirelessa?

Cvet0 ::

Imam ja samo ga ne koristim

mih@ ::

en problemček:
friptv ima zvok, slike pa ne pokaže.
Računalnik je prek vga kabla povezan na LCDtv.
V VLCju imam sliko in zvok. Je treba kašne kodeke inštalirat?

roCkY ::

v zadnjem času imam pa jaz problem z novejšimi vsebinami...

V Visti x64 z 4MB RAM-a FripTV nikakor ne pripravim da bi tekoče predvajal Siol verzijo mpeg4 HD. Kot rečeno mal višje mi SD kanali v mpeg4 delajo tekoče. Opazil pa sem, da obremenitev procesorja zelo skače; SD med 4-14% pri HD pa med 5 in 39%.
Pri VLC kjer predvaja tekoče pa je obremenitev procesorja 24-26%.

Zamenjal nekaj coreAVC kodekov Nvidia (GF 9600) gonilnikov. Poskušal zadevo pognat kot 32 bit aplikacijo...

Glede na informacije v nekaterih Win okoljih Siol HD dekodira OK. Če vklopim openGl mi pa barvo slike spremeni a zatika bistveno manj...

Ima še kdo probleme? Kakšna ideja kaj narediti. VLC mi je preveč okoren za vsakdanjo rabo.

SasoS ::

Si probal D3D output? Poskusi tudi nastaviti SDL_VIDEODRIVER=windib (to je itak skoraj must za Visto)

roCkY ::

Nič ne pomaga :'(

20sdfj093f ::

Ima kdo kakšen predlog, kakšno grafično naj kupim, da mi bo deloval HD video brez težav v FripTV?

Procesor je AMD Athlon64 3500+, RAM 1.5GB, grafična pa trenutno onboard nVidia 6100, ki ima težave že s prikazom navadnega (SD) videa - gonilniki so očitno čudni, ker stvari kockajo.

V mislih imam nekaj z vodilom PCI-Express. Obvezno VGA+DVI+HDMI z lastno zvočno. Iger ne igram nikoli, tako da nekaj res minimalnega.

Hvaležen za vsak predlog,
LPd

gruntfürmich ::

zakaj open gl zašteka in pokvari program (ini fajl) ko pride do pop tv-ja?
drgač pa zdaj žgem na d3d pa se mi zdi kr kul. ktir je pa najboljši?

pa morda kdo ve razlage različnih deinterlancejev?

kaj pa kockanje je zaradi kodekov ali linije na HD kanalih???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pekl ::

SasoS:
Pred kratkim sem opazil ta tvoj program FripTV... moram te pohvaliti, da si se lotil takšnega programčka, ki je res koristen... sej VLC je super.. samo to je pa res prava stvar...

Lp, Pekl

reml ::

Ima morda kdo kakšne rešitve za moj problem.. pred kratkim so mi vklopili mpeg4 kodiranje in od takrat nekateri programi zelo kockajo nekateri čito nič, večina pa tako daje negledljivo. To je preko friptvja in vlcja. Pri obeh. Naložen imam core avc codec in vse potrebno. Je morda treba kako povedat friptvju naj uporabi te kodeke?

Hvala , LP
To go..where no computer has gone before ...

SasoS ::

Ja CoreAVC mora biti v direktoriju od fripa. Če ga je našel, piše v logu.

Mimogrede, danes sem imel nekaj časa in dodal par izboljšav v cvs...če bo še kaj časa dodam še nekaj stvari.

gruntfürmich ::

na koliko minimalno časa lahko prijaviš in odjaviš osnovno programsko shemo pri t2 tv.ju???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

reml ::

Hvala SasoS za odziv..cenim tvoje delo! ...sem nainstaliral direktno v mapo fripja pa nič. pa tudi fajl CoreAVCDecoder.ax sem poskušal direktno dati v folder fripja pa nič :( Zanimivo da nekateri programi delujejo bp, kot recimo POP TV. Za ostale pa v logu piše [27441] mpeg_audio: Error while decoding frame: 0x101!

Še kakšno uporabno mnenje?

lp, Klemen
To go..where no computer has gone before ...

reml ::

sedaj sem probal siol tv še s starim amino komunikatorejm. Enaka zgodba kot s fripom in vlcjem. Nekaj programov deluje ostalo kocka.. Potlej so vendarle codeci problem na računalniku? Ima kdo še kako idejo za rešitev?

lp, K
To go..where no computer has gone before ...

trapezz ::

Živjo,

naletel sem na čuden problem... Svoj ATI dalinc bi rad usposobil s pomočjo EventGhosta za upravljanje FripTVja.
Namreč EventGhost nastavim, da simulira KeyPresse - vendar Frip na to ne reagira. Če odprem npr. Notepad ali kak drugi program, se teli KeyPressi dejansko izvajajo in se izpisujejo...

Ima kdo kakšno idejo zakaj bi do tega prišlo? Frip sem uporabljal že z IR Server Suite in tudi HIP-om, pa so se normalno obnašali... tu pa nič.

(probano na WinXP in Vista)

Lp.

trapezz ::

Še en problem...

kar na enkrat mi je Frip nehal funkcionirat... Odpre se okno, sliši se že zvok zatem pa "send/don't send" error report in program crkne.
V stderr pravi:
....
[437] sdl_audio: Opened audio device at 48000 Hz, stereo
[2003] Overlay: Created hardware overlay, size 704x576
[2004] Overlay: Created hardware overlay, size 704x288
[2834] Renderer: Child thread not running!?

Kaj bi to lahko bilo?

SasoS ::

čudno...mogoče lahko probaš izklopit deinterlace v iniju.

trapezz ::

Wow... hvala za hiter odgovor.

Imel sem nastavitev deinterlace=discard že od vedno. Probal sem zbrisat ven - voila laufa.
Dela torej z weave in blend, discard in mean pa crkne.

Čudno, da se je to iznenada zgodilo, hvala še enkrat za nasvet.

Lp!

SasoS ::

Imaš kako staro verzijo mogoče?

trapezz ::

Za vsak primer sem že prej snel 0.20 in tudi .exe povozil s tem ta zadnjim pripetim v tej temi 080802.zip [to varjanto uporabljam že precej časa]. Dogajalo se je isto. (OS WinXP SP3)
Imaš kaj novejšega?

Danes mi je še vse delalo, potem mi je mulc nekaj skakal po tipkovnici in potem Frip ni več štartal. Kljub večkratnem vnovičnem zagonu računalnika.
Nastavitve pa sem preveril in niso nič spremenjene.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trapezz ()

Jovani ::

Mogoce kdo ve kaj je narobe da odkar imam windows 7 mi vec ne deluje friptv? Imam pa siol in tv je tudi narocen.

gruntfürmich ::

če ti na vlc.ju dela lahko rešuješ naprej. če pa ne pa bo kje večji problem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MTm2H37rqt7B ::

@SasoS: Vprasanje, imas za friptv kaksen plan za OSD? Da bi vsaj sproti izpisal stevilko in ime kanala?

EDIT: Edino OSD mi preprecuje da vrzem stran Amino :) Super software, vse pohvale.

Povej kam ti doniram (najraje preko PayPal) kaksnega petaka :)

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Ja OSD bi mel z veseljem. Samo moram najt kak uporaben in simple rendering lib. Mogoče SDLttf, samo nisem še dosti gledal...

gruntfürmich ::

kwa pa se je zgodlo z fripom ali pa mojim kompom, da se mu nastavitve zmešajo; d3D pozablja, blend tudi, za mapo shranjevanja pa si zmišljuje
Y:\'[]mode=direct3d[]deinterlace=blend[]ppenabled=0[]ppmode=de[][] tole zadevo!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SasoS ::

ini se je zgleda skoruptal. Popravi z notepadom.

gruntfürmich ::

sem. oz. sem tudi cel program zamenjal, pa dela isto.8-O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jovani ::

A lahko nekdo potrdi da mu v windows 7 laufa ta zadeva pa kako je to usposobu ker men nikakor ne rata.

SasoS ::

Dela bp. Ravnokar sprobal na sveže naloženem buildu 7127. Katero verzijo uporabljaš?

Jovani ::

Uporabljam 7100. Povej mi ce je lahko problem ker laufam preko mrezne ki je vgrajena na plato? Povej se preko katerga programa mas ti pa kako si ga nastavu.

SasoS ::

Imam T-2. Jasno da dela preko vgrajene mrežne, jaz jo imam tud...
Kaj pa ti ne dela? Se sesuje, ne pokaže sploh programa ali kaj?

Jovani ::

Imam siol prej ko sem mel XP je preko friptv delal normalno. Probal sem vse mogoce programe, in enostavno mi ne pokaze slike niti zvoka.
Firewall imam izklopljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jovani ()

jbranko ::

Uporabljam MulticastTv. Ko dam snemanje naredi en fajl, ki ga pa potem ne morem predvajati. Zvok je sicer ok, video pa je kockast. A se da to kako odpraviti. Ko pa poizkušam snemati v VLC, pa mi naredi 1kB velik fajl, ki je itak neuporaben. S čim bi še lahko snemal siolIpTv program? Razen Aditeye. Hvala!

jan01 ::

@jbranko
predvajaj in seveda snemaj siol mpeg2, ne mpeg4...

ToniT ::

Kaj pa če imaš možnost predvajanja samo mpeg4 streama (premala pipica)?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214980 (4922) DennisDee
»

dve mrezni kartici - IPTV + internet

Oddelek: Omrežja in internet
143242 (2058) telexdell
»

Amis tv na PC ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7037049 (20505) dunda
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122823 (47023) Looooooka
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564825 (22533) k4vz0024

Več podobnih tem