» »

IPTV klient

IPTV klient

1 2
3
4

SasoS ::

Pa je šel vikend :D

Zrihtal sem multimonitor support za roCkY-ja. Dodal sem nov output mode ddraw, ki bi moral biti lepši (nič kockast) in hitrejši od GDIja in ne zmrzne na sekundarnem monitorju. Prav tako se frip zdaj pravilno fullscreena na drugem monitorju.
Za trapezz-a je tu fullscreen switch, 16:9 crop ter pomikanje slike gor in dol (i/shift-i, slika se premakne za toliko kot je overscana).

Builda še ni, bo pa na http://friptv.sourceforge.net najbrž jutri enkrat.

roCkY ::

U super! Mi bo pa drugi del izbolšav trenutno bolj prav prišel.
Trenutno sem na le enem ekranu, ker poleg 46" ni placa za druzga. Čakam mizarja, da mal predelamo. Pa tud rabi se skoraj ne saj je 1920*1080 res ogromno prostora. Bo pa definitivno tudi drugi šel zraven, da bo en prost za TV drugi pa, če druzga ne, za online rezultate ob športnih prenosih in odložišče odvečnih oken. Problem je tudi, da je dva široka zaslona že kar težko udobno z miško pokrit.

SasoS ::

Evo, še par last minute bugfixov...sem mislil kar release naredit (0.18 8-)) pa imam še težave z linuxom. Tako da zaenkrat naj bo FripTV-0.18RC

SasoS ::

Meni tale release zmrzuje :\. Zanimivo je, da to počne samo release build, debug build pa dela. S tem je debugiranje precej oteženo, ampak bomo rešili pred final verzijo :)

roCkY ::

Ja zmrzuje. Sem mislu, da samo mpeg4 za kterga je bila PL v mapi. Ni blo še časa pretestirat...

SasoS ::

Bah, smotan bug. Nisem ga sicer našel, sem pa pogruntal da je najbrž tam kjer spucam frejm na črno. Zdaj sem ta del na novo spisal, bi moglo delat (arhiv sem pustil kar isti, link zgoraj...tisti prejšnji je bil tako brezveze :P)

steev ::

SasoS. Zakaj ni zvoka pri nekaterih HD programih. Drgace pa pohvaljen za ta projekt.
:|

SasoS ::

Ni AC3 dekoderja :D

steev ::

Ehm. To si verjetno mislil, da v programu ni dekoderja. Ker sam imam ac3.
:|

SasoS ::

Jup. Dejansko je že zraven z ffmpeg, le spisati bi bilo treba da se to tudi uporablja.

Opkow ::

Sem si potegnil dol FripTV-0.18RC in dodal channels.txt, vendar mi program kaze samo crno sliko brez zvoka.
Kljub temu, da se zgoraj izpisujejo kanali ob predstavljanju gor-dol... ni efekta.

Sem probal tudi s starejso verzijo 0.15 in ni nic boljse. :(

Gledanje SiOL-ovih programov preko VLC-ja, pa deluje brez problema.

Sem kaj izpustil, moram se kej dodatno instalirat, nastavit,...?

SasoS ::

Če imaš v VLCju nastavljeno multicast address, moraš isto povedati tudi FripTV. Poženi:

Friptv /if= {ip mrežne}

Opkow ::

Sedaj dela... :)
Cudno, da sem prej nekak spregledal /if=... v readme fajlu.

Imam pa en predlog, ce je izvedljivo seveda.
Ze drugod sem opazil, da dosti ljudem moti predolg delay med kanali ko saltajo gor in dol. Bi bilo mozno, da bi program vnaprej imel vsaj 1 kanal naprej in nazaj, od kanala v katerem trenutno je, ki je v playlisti v bufferju?
Je pa res, da bi moral v takem primeru vlect 3 streame hkrati.

Matek ::

Killer, to je precej neuporabna resitev. Kot si ze sam povedal, bi moral imeti odprte 3 streame, kar je ze precej problematicno za samo povezavo (ti streami so minimalno par megabitov vsak, HDTV zadeve najbrz se precej vec), druga stvar pa je, da obicajno preklapljas med kanali za vec programov naenkrat in ne samo za enega, tako da to bi to pospesilo zgolj prvi preklop, vsi nadaljni pa bi bili podobno pozni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

steev ::

Jah za tistega, ki ima zmogljiv komp in ki je na optiki, bi lahko ta stvar zelo prav prišla.
:|

SasoS ::

Mogoče enkrat po verziji 1.0 :D. Če pa kdo rabi zdaj, pa naj sprogramira...patches accepted ;)

trapezz ::

Živjo!

sprobal sem to novo verzijo in nimam problemov s tem, da bi mi kronično zmrzovala. Dela normalno kot prejšnja, nekajkrat dnevo recimo nekako zmrzne slika in zvok začne čivkat, če zamenjam program dela normalno naprej. To mi je delala tudi že prejšnja verzija pa tudi VLC zmrzne na podoben način. Ne vem kje je težava.

Drugače pa super nove funkcije, gor/dol sliko sem že sprobal na filmu s podnapisi in morm rečt, da se pozna nekaj cm povečave. Crop 16:9 je pa tudi kul, edino malo moti to, da slika na SiOL TV (recimo na kanal A in na POP) ni na sredini in potem ostane na desni strani malo praznine. Imate tudi na T2 take "težave"?
FullScreen dela OK na obeh monitorjih, če pa imam dve instanci programa na dugem Fripu ni slike - črno. Isto je tudi če zalaufam VLC in kasneje Frip - ni slike. (to je samo opazka, v bistvu 2 slik ne rabim)

good job, Bye!

SasoS ::

Ja zmrzovalni bug je bil pofixan :)
Za sliko ki ni na sredi lahko še malo overscana applyaš...
Za dve instanci bi moral naštimati socket sharing. To ni velika težava, večja pa je v SDLu ker zvok igra samo na tisti instanci ki je fokusirana. Ker se mi zdi to brezveze, nisem sploh dal podpore za več instanc...

trapezz ::

Oj,

ja saj pravim da več instanc niti ni uporabnih, tako da škoda matranja.
Če dam še malo overscana na sliko jo bo na eni strani pojedlo več kot na drugi 8-O , no ma ni taka groza tudi to. Sploh mi je bolj všeč ta tvoja overscan varjanta ki poreže sliko iz vseh strani kot pa pri VLCju, kjer je možno vsako stranico posebej vseh skupaj pa ne in to zna bit kr zamudno in sploh nevšečno za omejeno število tipk na dalinjcu. No, če bi meu kako shranjeno konfiguracijo za posamezen program bi še šlo, čeprav tudi na istem programu vrtijo različno velike vsebine... Zakaj pa ne morejo dat vseh programov na sredino pa tudi ne vem...

Kot sem že enkrat omenil bi morda bil fajn še en /overscan=2 command line switch, ki bi overcanal že ob startu na željeno vrednost. Uporabno za se znebit črtic pri nekaterih programih, tisti programi ki pa nimajo črtic bi bli enako gledljivi brez 2 pixlov recimo :D

bye

SasoS ::

Danes je točno 2 leti odkar sem komital prvih 6 fajlov v svoj cvs :D
Za obletnico sem releasal 0.18. Od RC verzije ima pofixanih par crashov, dodan stereo indikator (in pa izbiranje L, R kanalov...to sem danes na hitro spisal za SportKlub :D) in pa GUI se tokrat starta tudi na linuxu.

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=191274&package_id=224640&release_id=563684

aja, pa T-2 playlista je tudi bila osvežena...najbrž pa ni še na vseh mirrorjih tko da je možno da se zloada še stara

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

trapezz ::

Čestitke za obletnico in vedno boljši FripTV!

Čeprav zadnje čase gledam bolj malo TV pa imam občutek, da je zadnja verzija bolj stabilna. Edino zapreti se noče vsakič z X (close button v naslovni vrstici) - v tem primeru pa ESC vsakokrat zaleže.

Pri prikazani playlisti bi pa mogoče bilo bolj fajn, da je osvetljen tisti program, ki ga trenutno gledamo.

bye

roCkY ::

Ko zmanjšaš iz celozaslonskega v okno klikni karkoli izven FripTV okna. Gumbi FripTV postanejo aktivni.
Dobrodošli bi bili nekoliko večji fonti v PL. Z nekoliko večje razdalje je težko brat.

strictom ::

SasoS, pohvalno! Za take projekte vedno rad delim srčke in poljube :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

SasoS ::

You ain't seen nothin' yet :D
Zdajle čez vikend sva s kolegom dodala ogromno stvari...konfiguracijski filet, dialog z nastavitvami, ikono, systray meni...da, zdaj bo možnost spreminjati fonte. Je pa še kar nekaj dela, stabilnost še ni čisto na nivoju zato bo še nekaj časa trajalo da bo release. Če se pa komu da, pa naj kompajla kodo iz cvsja :)
Tisto z gumbi mi ni ratalo ponovit...no, važno da dela ESC ;)

Deflector ::

SasoS mi lahko poveš zakaj mi je pred časom Frip z Mpeg4 deloval dobro, sedaj pa se slika zatika da sploh ni gledljivo, rad bi naredil 2x Mpeg 2 in 1x Mpeg4 na Aminu +2 računalnika. Uporabljen je najnovejši CoreAVC

trapezz ::

Že kar lep čas je od zadnjega "You ain't seen nothin' yet", da sm že kar malo nestrpen :O
A je tale turbo verzija že kje na obzorju?

Pa še eno vprašanje... Uporabljam IR Server Suite in na OSD meniju pri "switch task-u" - menjavi med programi ki tečejo, se FripTV sploh ne pojavi... vsi ostali programi so tam (ikonce), fripa pa ni... kot da ga nebi bilo, čeprav v task managerju je pa viden .. se komu sanja zakaj?

SasoS ::

Na obzorju se nekaj svita ja, kdaj pa bo kaj bolj zasvetilo pa težko rečem :D
Med drugim pišem tudi diplomo...tako da zaenkrat je bolj v drugi prioriteti, bo pa :P

dmk ::

Še jaz bi najprej pohvalil tale friptv programček. Je najboljši za nucat :) , ker ma za razliko od aditeye komande na miški!
Mev bi pa eno prošnjo še jaz. Če bi se dalo narediti, da friptv ohrani nastavitve (jakost zvoka, velikost okna, deinterlace mode, overscan, kanal) tudi po izhodu iz programa in ponovnem zagonu. to bi blo super

VASkO ::

ravno te sposobnosti pogresam tudi sam

SasoS ::

Je že narejeno...ni pa še v repositoriju. Priznam, moja krivda...spisano je bilo, nisem pa še imel časa pregledat in zmergati patchev.

trapezz ::

Ja ja diploma, sem se tudi sam pred kratkim ubadal s takimi zadevami 8-O

Fajn tale verzija "iz obzorja" reši tisti problem, ki sem ga opisal v prejšnjem postu - o IR Server Suite. Pa še simpatična ikonca - zgleda že bolj resen progič :).
Drugače sm pa opazu, da si pomešal nekaj tipk in je blo treba dalinca poštimat.
Med parametri pa še vedno manjka (no sej ni tako nujno) parameter za začetni overscan, varjanta /ov >pixels<.

Drugače pa srečno pri diplomi in Fripu ;)

SasoS ::

Evo, tisto cvs verzijo sem dal dol ker je na Sourceforgu na voljo 0.20 ;)
Na hitro sem se odločil za release ker so mi Francozi težili da rabijo novo verzijo, koda v cvsju pa je precej stabilna (danes še par fixov komitanih) :P
Žal bo za nove featurje potrebno še nekaj časa počakati...

aljaz_ ::

Če imaš v VLCju nastavljeno multicast address, moraš isto povedati tudi FripTV. Poženi:

Friptv /if= {ip mrežne}

A lahko to prosim bolje opišeš. Kam poženem?

Redman ::

Super program, mam pa problem pri HBO Comedy kanalu, kjer ne kaže podnapisev. Na VLC rešim to zadevo, da dam subtitles track na 1 in lepo delajo.

Je možno dodati funkcijo, kjer sam zbereš subtitles track.

hvala

SasoS ::

@aljaz_: v novi verziji imaš pod settings-network opcijo listen on address. Sem vpišeš not ip.

@Redman: Subtitle dekoderja (še) ni.

SasoS ::

Development pa gre naprej. Danes bom dal eno testno verzijo, ki podpira izbiranje audio trackov in pa AC3 dekoder. DD je popularen na T-2 zadnje čase ;). Sicer se DD downmixa na stereo, tako da pravega surrounda še ni...ampak se tudi pripravlja OpenAL support, ki bo vrtel pravi 5.1. Dodan je bil tudi Direct3D output, ki s shaderji pretvarja YUV-RGB in podpira več monitorjev.
Odzipajte tale exe v direktorij kjer je 0.20.

kayz1 ::

Googlam in vidim tole temo. Potem pa še ugotovim, da je slovenc avtor. Svašta :) Super programček. Rabil bi samo še nastavitev za začetno glasnost(ob zagonu). Zdj je vedno 100% in je mal preveč glasno za slušalke to. V .ini file da bi se dodala ena postavka. Če pa je to že narejeno mi pa samo povejte kaj naj naredim :) Drugače pa super zadeva.

SasoS ::

Zaenkrat to žal še ni možno. Je pa v planu da bi obstajal per channel config, kjer bi lahko za vsak kanal shranil nastavitve kot so volume, overscan...

kayz1 ::

Ni potrebno per channel. Rabu bi general :)

roCkY ::

Za Siol TV bi bilo zelo dobrodošlo po kanalu saj jim v sedaj že 5 letih ni uspelo kljub prekodiranju videa jakost zvoka na isti nivo spravit...

roCkY ::

Morda bi dodal pomnenje zadnjega kanala. V Visti me občasno grafika zezne. Ko se vklopi sistemska nižja ločljivost (namestitve, opozorila, CTR-ALT-DEL, ...) grafika nato ni več tekoča in moram reštartat FripTV.
Se to še komu dogaja ali je kriv CUDO Nvidia gonilnik?

Zeberdee ::

Zakaj meni zadeva na visti, t-2, ne deluje? Ali morem zadevo vklopit v stb?

SasoS ::

Remember channel? To je že notri...
Drugače pa v Visti pomaga če daš SDL_VIDEODRIVER=windib in potem nucaš opengl ali direct3d output. Baje izboljša stabilnost....bo najbrž treba dat en check da se to samo vklopi v Visti.

gruntfürmich ::

kje se pa dobijo channel liste?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Cvet0 ::

Lp mene zanimata 2 stvari:
1. FripTv mi po določenem času peneha delovat... kar izklopi se in mi javi neko napako
2. Zakaj na channel list ni ŠportTv?

SasoS ::

1. Se pač zgodi napaka...
2. Lista je enaka kot za VLC, poišči novejšo.

buneech ::

Verjetno ista napaka kot pri uporabniku Cvet0, napiše en error glede pomnilnika, recimo cannot read memory in krepne. (na XP-jih se mi je to dogajalo, bom videl, če se bo tudi na Visti).
Obstaja pa še ena napaka, ki pa mi resno ni jasna, ko gldam tv prek FripTV, občasno kar sam prestavi kanal na enega naprej. Recimo po 5 minutah gledanja enega programa kar preskoči na drug program.
Če mogoče kaj veš glede tega, drugače me pa ne moti toliko, saj se to ne pojavlja tako pogosto, da bi bilo strašno moteče.

roCkY ::

Meni dela tako na XP kot na 64 bit Visti brez težav. Kartice Nvidia in CUDO gonilniki.
Na Siol forumu je za Siol sveža lista.

Glede remember channel sem bil pa res slepec 8-O .

Nikjer pa ne najdem možnosti vklopa ob zaguonu "vedno na vrhu" in pomnenja pozicije okna. Sem še kaj spregledal?

Cvet0 ::

Mene še samo nekaj zanima. Imam nastavljeno da mi predvaja v mpeg4 formatu in vse dela lepo in prav.. vendar mi vsake toliko časa slika začne malo "štekat" kakšno minuto pol pa normalno predvaja naprej. Morda ce kdo kje je problem?

roCkY ::

Imaš računalnik dovolj močan? Pri mani je na quadu mpeg4 popolnoma tekoč na starem AMD 3100+ GF8600GT pa občasno šteka, sploh ne gladi robov,... ;neglede na output mode, čeprav je procesor obremenjen le cca. 45%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214980 (4922) DennisDee
»

dve mrezni kartici - IPTV + internet

Oddelek: Omrežja in internet
143242 (2058) telexdell
»

Amis tv na PC ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7037049 (20505) dunda
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122823 (47023) Looooooka
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564825 (22533) k4vz0024

Več podobnih tem