» »

dve mrezni kartici - IPTV + internet

dve mrezni kartici - IPTV + internet

Matty ::

Takole... imam router, ki ne podpira IGMP, kar pomeni da ne dela T-2 IPTV. OK, če ga dam v "bridge" mode, potem dela tudi IPTV (malo cuka na HD), samo kaj ko ima T-2 omejitev 2(3?) različnih IP naslovov... (imel sem tudi router WRT54GS v1.1., ki je zelo kockal sliko - sedanji v bridge modu dela precej bolje).

Seveda, direktno iz switcha tudi dela odlično (tudi HD).

Če bi dal v računalnik dve mrežni kartici (se mi ena še nekje valja), eno povezal preko routerja in drugo preko switcha me nekaj zanima... kako bi naredil nastavitev, da bi šel cel internetni promet (razen IPTV) preko routerja, IPTV pa preko switcha, oz. je to možno?

Razloga sta firewall in mreža (na router je tudi priključen USB disk).

trnvpeti ::

recimo vlc startas z enim - switchem, ki poslusa samo na drugi mrezni kartici, na kateri imas iptv

preem ::

pa daš jo v drug network. iptv mrežno nastavi na 10.0.xx.xx network (subnet mislim da jet 255.0.0.0- poglej na t2 forum).

in to je to - jst sem imel na visti to, pa zna sama potem naštimat da ti gre multicast promet na to kartico, vse ostalo pa prek net kartice. dela lepo.

Matty ::

Hvala za nsvete...

Zelo enostavna rešitev, tako kot je rekel preem... Dal sem jo v en drug "network" in zdej če izklopim router internet seveda ne dela, dela pa čisto lepo IPTV... :) ob obeh kablih vključenih je točno to kar sem rabil :) pa še HD programi mi laufajo brez problema in kockanja, kar mi skozi noben preizkušeni router (niti stari WRT54GS, niti sedanji v bridge modu) še ni uspelo...

#000000 ::

Mene pa zanima kako nej dopovem sistemu po kateri kartici naj gre internet po kateri pa IPtv.

Imam 2 kartici ena gre v router druga pa direktno na modem, ko startam Frip TV mi lepo predvaja vendar moram kartico po kateri lavfa internet onemogočiti, če jo kasneje omogočim televizija dela ampak če menjam kanal pa spet mrkne.

SasoS ::

v nastavitvah od friptv (multicast address)

#000000 ::

Sicer sem ze pogruntal ampak vseeno hvala. btw cool programcek. Aja ker se mi zdi da si ti avtor, s cim prekodiram posnetek narejen njim .ts v avi.

jan01 ::

avidemux

#000000 ::

Še neki me zanima, a če bi povezal tv port na vdsl 2 modemu in moj buffalo router, bi lahko TV gledal tudi na kaki drugi mašini ali celo brezžično ?

slitkx ::

Ker mi je pred časom crknil čip, ki nadzoruje mrežni kartici, so mi na servisu dali "USB2.0 to Fast Ethernet Adapter", po domače USB priključek za mrežno povezljivost.
Glede IPTV sem na večih straneh prebral, da je dobro imeti dve mrežni kartici.
Doma imam še eno USB mrežno kartico. (Tudi to so mi še prej podarili na servisu. :D)

Je USB mrežna kartica primerna za IPTV? Če ni, katero rešitev predlagate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Daniel ::

Če se obnaša kot klasična mrežna kartica tako ni nobene razlike. Preizkusi in poročaj.

slitkx ::

Že sprobal. IPTV mi ne deluje. Na INNBOXu imam na 3. in 4. portu vklopljen multicast.

telexdell ::

slitkx je izjavil:

Že sprobal. IPTV mi ne deluje. Na INNBOXu imam na 3. in 4. portu vklopljen multicast.

Si nastavil vrata na SIOL modemu na video? Lahko pa jih nastaviš na Trunk in potem na kartici nastaviš Vlan 3999. Pa potem moraš (npr. Multicast) programu povedati, iz katere mrežne kartice naj zajema IPTV signal.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

slitkx ::

Jap, 1 in 2 sta na data, 3 in 4 sta na video. Na 4 imam trenutno priklopljen UTP, ki vodi do STB.

Kako se nastavi trunk in vlan? Do nastavitev INNBOXa namreč nimam dostopa, so povsem v domeni T-2 (razen možnosti nastavitve posredovanja).

telexdell ::

slitkx je izjavil:

Jap, 1 in 2 sta na data, 3 in 4 sta na video. Na 4 imam trenutno priklopljen UTP, ki vodi do STB.

Kako se nastavi trunk in vlan? Do nastavitev INNBOXa namreč nimam dostopa, so povsem v domeni T-2 (razen možnosti nastavitve posredovanja).

Sem mislil, da si na SIOL-u.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287760 (4576) Vaseer
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112963 (8631) Master_Yoda
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224425 (8584) slitkx
»

Siol IPTV - 2 switcha in trunk

Oddelek: Omrežja in internet
118637 (7889) liver
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194934 (4137) CyberDuck

Več podobnih tem