» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
355 / 358
»»

111111111111 ::

kriptobog je izjavil:

Zate že, ni pa to lih za nekaj se hvalit kot ti to počneš tu. Za ta denar je bolje zaposlitev. Več plusov (bolniške, regres, letne nagrade, potni stroški, malica)

Meni se ne zdi slabo. Sedaj je še mlad, zaposlil se bo že potem ko bo rabil bolniško.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kriptobog ::

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Ne trolam. Zakaj bi trolal? 4k bruto ni noben maksimum.


Seveda ni maksimum, je pa zelo visoka plača.. (kot osnova na NDČ pogodbi).

2500EUR bruto je ~3000EUR strošek delodajalca, kar je 36k na leto + 4k dopusta + 4k bolniška + 4k regres/poslovna nagrada. To je 50k strošek na leto za zaposlenega pri taki plači.

To ti v Sloveniji da redko katera firma na pogodbi za nedoločen čas. Ne vem, dokaži mi nasprotno? 50k ni majhna cifra, niti v tujini, razlika je samo koliko od tega gre za davke.

Pri 4000EUR bruto si strošek ~5000EUR na mesec bruto bruto, 60k + dopust + bolniška + regres + ostali stroški. Hitro 70-80k.


Ni tako malo firm, kjer ti dajo take plače. Samo je potrebno nekaj pokazati. Jaz jih osebno več poznam s plačo nad 4k bruto v ITju, kot pa z manj.

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Ne trolam. Zakaj bi trolal? 4k bruto ni noben maksimum.


Seveda ni maksimum, je pa zelo visoka plača.. (kot osnova na NDČ pogodbi).

2500EUR bruto je ~3000EUR strošek delodajalca, kar je 36k na leto + 4k dopusta + 4k bolniška + 4k regres/poslovna nagrada. To je 50k strošek na leto za zaposlenega pri taki plači.

To ti v Sloveniji da redko katera firma na pogodbi za nedoločen čas. Ne vem, dokaži mi nasprotno? 50k ni majhna cifra, niti v tujini, razlika je samo koliko od tega gre za davke.

Pri 4000EUR bruto si strošek ~5000EUR na mesec bruto bruto, 60k + dopust + bolniška + regres + ostali stroški. Hitro 70-80k.


Seveda ni to maksimum... je pa nekaj kar 90% ljudi ne bo videlo dokler ne bo minimalec še +70% trenutne vrednosti... pa še takrat bo večina pri 2,5k bruto mediani...

Statistika pravi da tam od oka je 75-80% ljudi pod povprečno plačo v SLO torej imajo manj kot 2,5k bruto... od tega jih ima večina manj kot 1.800 bruto...

kriptobog je izjavil:

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Ne trolam. Zakaj bi trolal? 4k bruto ni noben maksimum.


Seveda ni maksimum, je pa zelo visoka plača.. (kot osnova na NDČ pogodbi).

2500EUR bruto je ~3000EUR strošek delodajalca, kar je 36k na leto + 4k dopusta + 4k bolniška + 4k regres/poslovna nagrada. To je 50k strošek na leto za zaposlenega pri taki plači.

To ti v Sloveniji da redko katera firma na pogodbi za nedoločen čas. Ne vem, dokaži mi nasprotno? 50k ni majhna cifra, niti v tujini, razlika je samo koliko od tega gre za davke.

Pri 4000EUR bruto si strošek ~5000EUR na mesec bruto bruto, 60k + dopust + bolniška + regres + ostali stroški. Hitro 70-80k.


Ni tako malo firm, kjer ti dajo take plače. Samo je potrebno nekaj pokazati. Jaz jih osebno več poznam s plačo nad 4k bruto v ITju, kot pa z manj.


Ampak ali imajo povprečje 4k bruto ali je realnost taka da ima 4k+ bruto nekaj ljudi morda nekaj 10 od 100?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:

Isti problem, ker poznaš nek mini aspekt in misliš, da ga lahko apliciraš na vse. Kar propragiram je, da se ne posplošuje.

Je pač tako, da žal ne gre vedno vsak prijem. Vsa podjetja niso taka, da je možen scale up. Enostavno faljena v konceptu za rast. Če je taka zasnova je tako in ne gre drugače. Če si ti videl, da je nekje deloval nek koncept ni nujno, da bi tam. Vse kar naštevaš je drago in sem 100% prepričan, da tisti geek to vse ve. Morda je kisel, ker se je njegov koncept zaletel v steno in ne gre naprej. Morda je kisel, ker vidi, da je podjetje dejansko na vrhuncu in ne na šstartu in gre navzdol.

Scale up je posebna umetnost in nikoli ni plod enostavne spremembe mentalitete. Vedno je izvedljiv, samo zna biti, da ni rentabilen, kar pa je glavni parameter.

Žal se motiš. POdjetje gradi 2 novi hali, iz EU trga se širi na Ameriškega, skratka potreba po kadru je velika, zaposlujejo že v tujini, tukaj pa šepa, ne moreš biti one man band.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

maticb492 ::

kriptobog je izjavil:

Ni tako malo firm, kjer ti dajo take plače. Samo je potrebno nekaj pokazati. Jaz jih osebno več poznam s plačo nad 4k bruto v ITju, kot pa z manj.


Kje in kakšne pozicije? For a fact vem, da je malo nad 4000€ bruto bil absoluten maksimum v firmi z skoraj 100 zaposlenimi, si moral biti senior/team lead z vsaj 5+ let izkušnjami.

Sploh pa mato ni programer, ampak nek QA če se ne motim.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Invictus ::

kriptobog je izjavil:


Ni tako malo firm, kjer ti dajo take plače. Samo je potrebno nekaj pokazati. Jaz jih osebno več poznam s plačo nad 4k bruto v ITju, kot pa z manj.

Stvar okolja, kjer se giblješ...

Drugače so brutu plače bolj okoli 2,5k, saj veliko dobro plačanih in zahtevnih služb v Sloveniji sploh ni. Večina je en brezzvezen support (bi bilo ceneje najti zunanjega) in pa neko štancanje web strani.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kanban ::

Mato govori o prihodkih spja. Torej ga je bolj pametno primerjati s temi podatki. 80% vprašanih ima več kot 4k/mesec. Ni čisto isto področje, je pa blizu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Ne trolam. Zakaj bi trolal? 4k bruto ni noben maksimum.


Seveda ni maksimum, je pa zelo visoka plača.. (kot osnova na NDČ pogodbi).

2500EUR bruto je ~3000EUR strošek delodajalca, kar je 36k na leto + 4k dopusta + 4k bolniška + 4k regres/poslovna nagrada. To je 50k strošek na leto za zaposlenega pri taki plači.

To ti v Sloveniji da redko katera firma na pogodbi za nedoločen čas. Ne vem, dokaži mi nasprotno? 50k ni majhna cifra, niti v tujini, razlika je samo koliko od tega gre za davke.

Pri 4000EUR bruto si strošek ~5000EUR na mesec bruto bruto, 60k + dopust + bolniška + regres + ostali stroški. Hitro 70-80k.


Seveda ni to maksimum... je pa nekaj kar 90% ljudi ne bo videlo dokler ne bo minimalec še +70% trenutne vrednosti... pa še takrat bo večina pri 2,5k bruto mediani...

Statistika pravi da tam od oka je 75-80% ljudi pod povprečno plačo v SLO torej imajo manj kot 2,5k bruto... od tega jih ima večina manj kot 1.800 bruto...

kriptobog je izjavil:

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Ne trolam. Zakaj bi trolal? 4k bruto ni noben maksimum.


Seveda ni maksimum, je pa zelo visoka plača.. (kot osnova na NDČ pogodbi).

2500EUR bruto je ~3000EUR strošek delodajalca, kar je 36k na leto + 4k dopusta + 4k bolniška + 4k regres/poslovna nagrada. To je 50k strošek na leto za zaposlenega pri taki plači.

To ti v Sloveniji da redko katera firma na pogodbi za nedoločen čas. Ne vem, dokaži mi nasprotno? 50k ni majhna cifra, niti v tujini, razlika je samo koliko od tega gre za davke.

Pri 4000EUR bruto si strošek ~5000EUR na mesec bruto bruto, 60k + dopust + bolniška + regres + ostali stroški. Hitro 70-80k.


Ni tako malo firm, kjer ti dajo take plače. Samo je potrebno nekaj pokazati. Jaz jih osebno več poznam s plačo nad 4k bruto v ITju, kot pa z manj.


Ampak ali imajo povprečje 4k bruto ali je realnost taka da ima 4k+ bruto nekaj ljudi morda nekaj 10 od 100?


Govorim o znancih v ITju, ne na splošno. V samih firmah je povprečje precej nižje, ker to včeinoma niso IT firme. Samo dva sta v IT firmi. Pa znanci, ki so programerji imajo nižje plače v primerjavi z ostalimi v ITju...

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:

To je vse splošno znano. Mislim vse razen kje so številke, kar je relativno. Ti si nesramen, ker predvidevaš, da podjetjem to ni jasno. Te moram vprašat, kaj res misliš, da podjetnikom to ni jasno?

Menim da jim ni jasno, kako firmo eskalirat na naslednji nivo in jim je tako kot tebi, vse predrago, ker so še premajhni.

Da menim, da večini podjetnikom ni jasno. Sicer pa me lahko prepričaš v nasprotno s kakšno statistiko, da preboj in obstoj uspe praktično vsem podjetnikom.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kriptobog ::

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ni tako malo firm, kjer ti dajo take plače. Samo je potrebno nekaj pokazati. Jaz jih osebno več poznam s plačo nad 4k bruto v ITju, kot pa z manj.


Kje in kakšne pozicije? For a fact vem, da je malo nad 4000EUR bruto bil absoluten maksimum v firmi z skoraj 100 zaposlenimi, si moral biti senior/team lead z vsaj 5+ let izkušnjami.

Sploh pa mato ni programer, ampak nek QA če se ne motim.


Večinoma niso programerji. Od programerjev poznam točno enega s plačno nad 4k. In ni it firma. Drugače so pa azure architect, Exchange admin, cisco instructor, ciso, it pm, IT manager. In to niso malo nad 4k. Izbijte si iz glave, da so programerji najbolj plačani v itju. Niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Mato989 ::

Kanban je izjavil:

Mato govori o prihodkih spja. Torej ga je bolj pametno primerjati s temi podatki. 80% vprašanih ima več kot 4k/mesec. Ni čisto isto področje, je pa blizu.


Lep butcher statistike... če odsekamo tistih 23 nad 10k in onega 1 na skor 0 prihodkov na spju pa povprečje verjetno pade kr konkretno.

Aja pa to so programerji oz. developerji. Čisto druga skupina
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

maticb492 ::

kriptobog je izjavil:


Večinoma niso programerji. Od programerjev poznam točno enega s plačno nad 4k. In ni it firma. Drugače so pa azure architect, Exchange admin, cisco instructor, ciso, it pm, IT manager. In to niso malo nad 4k. Izbijte si iz glave, da so programerji najbolj plačani v itju. Niso.


To so pa vse lead oziroma zelo visoke pozicije verjetno par sto takšnih oseb v Sloveniji/ na slovensko NDČ pogodbo, lahko ti garantiram da velika večina PMov nima nizi blizu 4k plače.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Večinoma niso programerji. Od programerjev poznam točno enega s plačno nad 4k. In ni it firma. Drugače so pa azure architect, Exchange admin, cisco instructor, ciso, it pm, IT manager. In to niso malo nad 4k. Izbijte si iz glave, da so programerji najbolj plačani v itju. Niso.


To so pa vse lead oziroma zelo visoke pozicije verjetno par sto takšnih oseb v Sloveniji/ na slovensko NDČ pogodbo, lahko ti garantiram da velika večina PMov nima nizi blizu 4k plače.


Jaz poznem enega, ker sem delal z njim. 8k bruto, ndč. Ampak projekti, ki jih vodi so pač huge. So večinoma visoke pozicije, ampak še vedno je IT. Exchange admin, azure architect mi pa ni ravno neka visoka funkcija, zahteva pa nekaj znanja in izkušenj.

Aja, ta it pm je oblje plačan kot it manager v isti firmi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

maticb492 ::

Poznaš enega ja, nič ni narobe s tem, samo prej si napisal, kot da je to vsak drugi :D

PMi na nekih web development projektih je vprašanje če sploh dobijo 3k.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

maticb492 je izjavil:

Poznaš enega ja, nič ni narobe s tem, samo prej si napisal, kot da je to vsak drugi :D

PMi na nekih web development projektih je vprašanje če sploh dobijo 3k.


Ja večina znancev, ki so v it so nad 4k bruto. Ni to statistika, ampak tukaj poslušam en kup jamranja kako je to nemogoče. Pač ni.

maticb492 ::

Ja samo tako argumentiranje je isto, kot da grem jaz prodajalki v Tušu težit, naj gre delat kot Wordpress freelancer, ker bo zaslužla parkrat več kot blagajničarka. Ni tako simpl.

Velika večina ne bo nikoli azure archiutect in niti niso sposobni bit.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Poznaš enega ja, nič ni narobe s tem, samo prej si napisal, kot da je to vsak drugi :D

PMi na nekih web development projektih je vprašanje če sploh dobijo 3k.


Ja večina znancev, ki so v it so nad 4k bruto. Ni to statistika, ampak tukaj poslušam en kup jamranja kako je to nemogoče. Pač ni.


To je tako kot bi sedela Bezos pa Gates in pravila da poslušata kako je "nemogoče" bit milijarder ampak onadva en drugega poznata in sta in PAČ NI NEMOGOČE! 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Eduardo ::

111111111111 je izjavil:


Otroke se ne uči odgovornosti.

Ni samo moje področje? Kam te posadijo danes v praktično v vsaki službi? Se ti ne zdi pametno, da se predmetnik malo prenovi po nekih N letih?

Hrvati recimo so pred nami so uvedli informatiko že pred nami. PA ne mislim samo računalništvo, treba bi bilo v OŠ vpeljati tudi osnove finančne pismenosti, ne pa da pri 30 letih kandidatu razlagaš na razgovoru razliko med Bruto in Neto.

Sprašuješ za spremembe a obenem zavračaš.


Ne vem kaj bi rad? Pač ti bi informatiko, ki pa ni edini tehnični aspekt ki je važen. Hitro vas bo v stokovni skupini deset iz desetih področij, vsa ključna za industrijo, začeli boste z idealom in na koncu večino črtali, ker časa ni. Potem bodo prišli okoli moledovati se zgodovinarji, filozofi in ne vem kdo še, ki vam bodo povedali, da so v OŠ samo osnove.

Kar se tiče osnov finančne pismenosti pa raje povej kaj bi rad? Pa ne iz stališča posameznika kjer je v današnji situaciji to manjšinjko znanje seveda lukrativno, bolj iz splošnega. Katere resurse od kje bi alociral kam? Sploh pa kaj je zate finančna pismenost? Da bodo otroci poleg recimo +5h dnevno za tehniko imeli še nek študij ekonomije, da bodo razumeli področja kakor borza, investicije do take mere, da bo vsak mini investitor?

111111111111 je izjavil:


Žal se motiš. POdjetje gradi 2 novi hali, iz EU trga se širi na Ameriškega, skratka potreba po kadru je velika, zaposlujejo že v tujini, tukaj pa šepa, ne moreš biti one man band.


Možno, da se motim. Ti pa potem sigurno poznaš bilance, pogodbe, trenutne posle, da lahko oceniš. Čeprav realnost kaže, da glavni arhitekt ne zmore zadev spravit skupaj. Jaz seveda ne morem sodit, samo sem pa dnevno deležen posploševanj s strani tistih, ki zadeve gledajo od zunaj. Praviloma podobna retorika, kot jo berem tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:

Ne vem kaj bi rad? Pač ti bi informatiko, ki pa ni edini tehnični aspekt ki je važen. Hitro vas bo v stokovni skupini deset iz desetih področij, vsa ključna za industrijo, začeli boste z idealom in na koncu večino črtali, ker časa ni. Potem bodo prišli okoli moledovati se zgodovinarji, filozofi in ne vem kdo še, ki vam bodo povedali, da so v OŠ samo osnove.

Kar se tiče osnov finančne pismenosti pa raje povej kaj bi rad? Pa ne iz stališča posameznika kjer je v današnji situaciji to manjšinjko znanje seveda lukrativno, bolj iz splošnega. Katere resurse od kje bi alociral kam? Sploh pa kaj je zate finančna pismenost? Da bodo otroci poleg recimo +5h dnevno za tehniko imeli še nek študij ekonomije, da bodo razumeli področja kakor borza, investicije do take mere, da bo vsak mini investitor?

Recimo 9 razred ekonomska pismenost:
- plačilo položnice
- prijava za štipendijo
- elektronsko bančništvo
- kako ravnati s plačo
- ...

Kdo pravi +5h? To si ti kar nekaj zmišljuješ. Recimo v 5 razredu bi uvedel 1 uro računalništva na teden osnove offica, varnosti v spletu itd...

V 9 razredu bi ta ura bila finančna pismenost itd...

Zgodovinarji in filozofi imajo svoje ure.

Raje ti povej kak svoje predlog, da vidim ali si samo nek slamnati kritik vsake spremembe ali dejansko kaj razmišljaš o stvareh. Trenutno neke razgledanosti za osnovnošolski sistem in kako delujejo podjetja nisi pokazal.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Poznaš enega ja, nič ni narobe s tem, samo prej si napisal, kot da je to vsak drugi :D

PMi na nekih web development projektih je vprašanje če sploh dobijo 3k.


Ja večina znancev, ki so v it so nad 4k bruto. Ni to statistika, ampak tukaj poslušam en kup jamranja kako je to nemogoče. Pač ni.


To je tako kot bi sedela Bezos pa Gates in pravila da poslušata kako je "nemogoče" bit milijarder ampak onadva en drugega poznata in sta in PAČ NI NEMOGOČE! 8-)


Ne ni. Za taka delovna mesta so razpisi in se lahko prijaviš. Ko vas tukaj poslušam to ne obstaja in je nemogoče.

111111111111 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

Ne vem kaj bi rad? Pač ti bi informatiko, ki pa ni edini tehnični aspekt ki je važen. Hitro vas bo v stokovni skupini deset iz desetih področij, vsa ključna za industrijo, začeli boste z idealom in na koncu večino črtali, ker časa ni. Potem bodo prišli okoli moledovati se zgodovinarji, filozofi in ne vem kdo še, ki vam bodo povedali, da so v OŠ samo osnove.

Kar se tiče osnov finančne pismenosti pa raje povej kaj bi rad? Pa ne iz stališča posameznika kjer je v današnji situaciji to manjšinjko znanje seveda lukrativno, bolj iz splošnega. Katere resurse od kje bi alociral kam? Sploh pa kaj je zate finančna pismenost? Da bodo otroci poleg recimo +5h dnevno za tehniko imeli še nek študij ekonomije, da bodo razumeli področja kakor borza, investicije do take mere, da bo vsak mini investitor?

Recimo 9 razred ekonomska pismenost:
- plačilo položnice
- prijava za štipendijo
- elektronsko bančništvo
- kako ravnati s plačo
- ...

Kdo pravi +5h? To si ti kar nekaj zmišljuješ. Recimo v 5 razredu bi uvedel 1 uro računalništva na teden osnove offica, varnosti v spletu itd...

V 9 razredu bi ta ura bila finančna pismenost itd...

Zgodovinarji in filozofi imajo svoje ure.

Raje ti povej kak svoje predlog, da vidim ali si samo nek slamnati kritik vsake spremembe ali dejansko kaj razmišljaš o stvareh. Trenutno neke razgledanosti za osnovnošolski sistem in kako delujejo podjetja nisi pokazal.


Mi smo imeli Office že v 4. razredu osnovne šole. 1999/2000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

bciciban ::

V OŠ je predmet gospodinjstvo, kjer sedaj kuhajo in šivajo.
Tja bi se lahko dodalo tudi kaj na temo osnovne življenske izobrazbe od davkov, do položnic, do osebnih financ itd...

Pa nič ni narobe z kuhanjem in šivanjem. Samo v višjih razredih bi lahko vse skupaj še malo razširili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Menim da jim ni jasno, kako firmo eskalirat na naslednji nivo in jim je tako kot tebi, vse predrago, ker so še premajhni.

Da menim, da večini podjetnikom ni jasno. Sicer pa me lahko prepričaš v nasprotno s kakšno statistiko, da preboj in obstoj uspe praktično vsem podjetnikom.

Preprosto tega znanja v Sloveniji ni. Na splošno, pustimo izjeme...

Večina firm deluje na garažnih principih, je pa tuidi težko dobiti ustrezno izobražene ekonomiste in računovodje.

Poleg tega originalni ustanovitelj težko spusti karkoli iz rok, pa mu delo zraste čez glavo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Eduardo ::

111111111111 je izjavil:



Raje ti povej kak svoje predlog, da vidim ali si samo nek slamnati kritik vsake spremembe ali dejansko kaj razmišljaš o stvareh. Trenutno neke razgledanosti za osnovnošolski sistem in kako delujejo podjetja nisi pokazal.


Osnovna šola mene ne zanima pretirano, ker za industrijo zame ni relevantna. Zame se zares začne na faksu, deloma v srednji šoli. Če bi jaz bil minister za šolstvo bi faksi šli v smeri:
- Kampusi, nič več bonov, kantina, uniforme. Vsi enaki.
- Ostra kampanija proti alkoholu, tudi konkretni ukrepi.
- Pri tehniki, ki je moje področje več stika z industrijo, ki bi deloma diktirala učni program
- Predmetniki manj splošni, več smeri za spicializacijo, sploh da lahko daš več tega kar te ne zanima stran in ne kapitularaš zaradi bedarije, ki nikomur ne bi koristila
- Čez celo šolstvo standardizirani izpiti. Nobenih ekstra brihtnih profesorjev, ki zatirajo ali komu pomagajo

Ampak nisem dosti razmišljal o tem. To je po občutku, tako, da je verjetno polno bedarij.

Mato989 ::

V osnovi je tako, da jaz ne bi pustil nikomur da opravi splošno maturo pozitivno če ni sposoben izračunati bruto - neto plačo in če ne razume ZDR-1 v grobem...

Učenje spihologije in socialogije v srednji šoli je bilo skupaj z glasbo in likovno največja potrata energije in časa kadarkoli...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Eduardo ::

Mato989 je izjavil:

V osnovi je tako, da jaz ne bi pustil nikomur da opravi splošno maturo pozitivno če ni sposoben izračunati bruto - neto plačo in če ne razume ZDR-1 v grobem...


Bruto neto je lahko komplicirano. Imaš dosti kombinacij. Skoraj ne dvomim, da ne tudi ti samo vneseš na kakšen spletni portal.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

V osnovi je tako, da jaz ne bi pustil nikomur da opravi splošno maturo pozitivno če ni sposoben izračunati bruto - neto plačo in če ne razume ZDR-1 v grobem...

Učenje spihologije in socialogije v srednji šoli je bilo skupaj z glasbo in likovno največja potrata energije in časa kadarkoli...


Saj ne rabiš znat zračunat. Imaš online kalkulatorje, ki ti to računajo.

Mato989 ::

Eduardo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V osnovi je tako, da jaz ne bi pustil nikomur da opravi splošno maturo pozitivno če ni sposoben izračunati bruto - neto plačo in če ne razume ZDR-1 v grobem...


Bruto neto je lahko komplicirano. Imaš dosti kombinacij. Skoraj ne dvomim, da ne tudi ti samo vneseš na kakšen spletni portal.


Nikakor, če govoriva seveda samo o osnovah, brez olajšav itd... 18 letni maturant v gimnaziji bi moral vedet da je minimalna plača tisto leto ko maturira recimo 1.253,07 EUR bruto in da se od te plače odbije XY % za zdravstvo državi, pa XY% za njegovo penzijo pa 0,x% za starševsko varstvo itd... in da je toliko dohodnine ker ima dodatno splošno olajšavo in kako se to izračuna

Potem bi se morali celo leto pogovarjat in "filozofirat" in razumet kaj od tega deležev on dobi za te davke ki jih pač vplača... in potem na tem gradit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Eduardo ::

To znajo, je zraven pri matematiki. Se pa procenti spreminjajo, kakor tudi pravila, tako da moraš vedno znova pogledati.

Mato989 ::

Eduardo je izjavil:

To znajo, je zraven pri matematiki. Se pa procenti spreminjajo, kakor tudi pravila, tako da moraš vedno znova pogledati.


Problem je da ne znajo... grem stavit da če greš danes do gimnazijskega maturanta ali pa nekoga ki je zdaj v 4. letniku ekonomske gimnazije (ali splošne) da ti jih VEČINA ne bo vedla povedat katere postavke so plačane iz bruto da dobiš neto (zraven dohodnine)

II. PRISPEVKI OD BRUTO PLAČ DELAVCEV
Prispevki za soc. varnost skupaj (22,10 %)
Prispevek za pok. in inv. zav. (15,50 %)
Prispevek za zdrav. zav. (6,36 %:79,69 €
OZP obvezni prispevek za zdravstveno zavarovanje (pavšal)
Prispevek za zaposlovanje (0,14 %)
Prispevek za starševsko varstvo (0,10 %)

Še manj ti bodo znali povedat kaj za VSAKO postavko plačnik davka bi naj dobil... čeprav iskreno tudi jaz ne vem kaj the fuck dobimo za starševsko VARSTVO... ostale vem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Eduardo ::

To pa res ni treba vedeti. Stran metanje časa, ker nikomur nič ne prinese.

Mato989 ::

Eduardo je izjavil:

To pa res ni treba vedeti. Stran metanje časa, ker nikomur nič ne prinese.


zagotovo je bolje vedeti ZA KAJ plačuješ od plače toliko kot, kot pa to da veš da je neka pizdarija bila pri zgodovini lieta 57 Pred našim štetjem ali pa da se učiš neko vedarijo pri glasbi ali likovni umetnosti itd...

Če bi tvojo logiko vzeli (ki je pravilna) lahko črtamo cca. 70% šolske snovi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kayzon ::

Eduardo je izjavil:

111111111111 je izjavil:



Raje ti povej kak svoje predlog, da vidim ali si samo nek slamnati kritik vsake spremembe ali dejansko kaj razmišljaš o stvareh. Trenutno neke razgledanosti za osnovnošolski sistem in kako delujejo podjetja nisi pokazal.


Osnovna šola mene ne zanima pretirano, ker za industrijo zame ni relevantna. Zame se zares začne na faksu, deloma v srednji šoli. Če bi jaz bil minister za šolstvo bi faksi šli v smeri:
- Kampusi, nič več bonov, kantina, uniforme. Vsi enaki.
- Ostra kampanija proti alkoholu, tudi konkretni ukrepi.
- Pri tehniki, ki je moje področje več stika z industrijo, ki bi deloma diktirala učni program
- Predmetniki manj splošni, več smeri za spicializacijo, sploh da lahko daš več tega kar te ne zanima stran in ne kapitularaš zaradi bedarije, ki nikomur ne bi koristila
- Čez celo šolstvo standardizirani izpiti. Nobenih ekstra brihtnih profesorjev, ki zatirajo ali komu pomagajo

Ampak nisem dosti razmišljal o tem. To je po občutku, tako, da je verjetno polno bedarij.


1+ Vsecno in se strinjam.

maticb492 ::

Eduardo je izjavil:

To pa res ni treba vedeti. Stran metanje časa, ker nikomur nič ne prinese.


Ko bi ti vedel kako ljudi nategujejo s plačami, ker ne znajo brat... razni dodatki, prevoz, malica itd. Ljudje mislijo, da imajo 2 jurja plače, v bitsvu pa minimalc z dodatki, in potem je šok na bolniški ali pokojninskem izračunu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Eduardo ::

maticb492 je izjavil:



Ko bi ti vedel kako ljudi nategujejo s plačami, ker ne znajo brat... razni dodatki, prevoz, malica itd. Ljudje mislijo, da imajo 2 jurja plače, v bitsvu pa minimalc z dodatki, in potem je šok na bolniški ali pokojninskem izračunu.


Kar sem jaz kdaj vedel za to je bil konsenz. Posebej ker mora biti, ker v primeru, da ni zaposlen lahko lepo prijavi delodajalca.

Si mislim, de se tak bolj dela šokiranega. Morda so izjeme, samo morajo biti zelo rekde, ker je splošno znano, da je tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

To pa res ni treba vedeti. Stran metanje časa, ker nikomur nič ne prinese.


zagotovo je bolje vedeti ZA KAJ plačuješ od plače toliko kot, kot pa to da veš da je neka pizdarija bila pri zgodovini lieta 57 Pred našim štetjem ali pa da se učiš neko vedarijo pri glasbi ali likovni umetnosti itd...

Če bi tvojo logiko vzeli (ki je pravilna) lahko črtamo cca. 70% šolske snovi...


Nekaterim pa glasba in likovna nista bedarija. Ne moreš posplošit svojega mnenja na vse.

maticb492 ::

Enkrat nam je nekdo veselo razlagal koliko ima plače, kasneje smo pa ugotovili da mu direktor izplačuje 400€ fiktivnih potnih stroškov. Ni vedele za to, ker ni imel pojma kaj sploh so psotavke na plačilni listi, pa še plačilna lista je bila butasto napisana.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

To pa res ni treba vedeti. Stran metanje časa, ker nikomur nič ne prinese.


zagotovo je bolje vedeti ZA KAJ plačuješ od plače toliko kot, kot pa to da veš da je neka pizdarija bila pri zgodovini lieta 57 Pred našim štetjem ali pa da se učiš neko vedarijo pri glasbi ali likovni umetnosti itd...

Če bi tvojo logiko vzeli (ki je pravilna) lahko črtamo cca. 70% šolske snovi...


Nekaterim pa glasba in likovna nista bedarija. Ne moreš posplošit svojega mnenja na vse.


Ne gre se za mnenje, gre se za uporabnost v prihodnje... Skoraj vsak živ vidi v lajfu plačilko, redkokdo pa rabi glasbo ki se jo učimo v srednji ali likovno umetnost...

maticb492 je izjavil:

Enkrat nam je nekdo veselo razlagal koliko ima plače, kasneje smo pa ugotovili da mu direktor izplačuje 400€ fiktivnih potnih stroškov. Ni vedele za to, ker ni imel pojma kaj sploh so psotavke na plačilni listi, pa še plačilna lista je bila butasto napisana.


Ja ampak važno da je tip vedel likovno umetnost da je lahko maturiral...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Eduardo ::

maticb492 je izjavil:

Enkrat nam je nekdo veselo razlagal koliko ima plače, kasneje smo pa ugotovili da mu direktor izplačuje 400EUR fiktivnih potnih stroškov. Ni vedele za to, ker ni imel pojma kaj sploh so psotavke na plačilni listi, pa še plačilna lista je bila butasto napisana.


In takega boš izobrazil o tem kako se računa bruto neto, kaj so postavke in še kaj? Sploh pa kaj računate, da si bo ta schnell kurs o tem kako računati kdo zapolnil? Šli bodo na online kalkulator. Pa tam kjer potni delajo razliko so skoraj sigurno na minimalcu. In ta bo potem še imel vso potrebno pravno in računovodsko znanje, da bo znal tolmačit vse trike. Sanjate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Kanban ::

Mato989 je izjavil:

Kanban je izjavil:

Mato govori o prihodkih spja. Torej ga je bolj pametno primerjati s temi podatki. 80% vprašanih ima več kot 4k/mesec. Ni čisto isto področje, je pa blizu.


Lep butcher statistike... če odsekamo tistih 23 nad 10k in onega 1 na skor 0 prihodkov na spju pa povprečje verjetno pade kr konkretno.

Aja pa to so programerji oz. developerji. Čisto druga skupina

Kakšno povprečje, si sploh prebral kaj je na linku? Imaš točno po razredih koliko anketirancev je v katerem razponu prihodkov. 79% jih je na 4k+.

Na Financah pa imaš tudi uradno IKT statistiko normirancev, ki pravi, da bi bil s tvojimi letošnjimi prihodki leta 2022 rahlo nad mediano.

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:

Osnovna šola mene ne zanima pretirano, ker za industrijo zame ni relevantna. Zame se zares začne na faksu, deloma v srednji šoli. Če bi jaz bil minister za šolstvo bi faksi šli v smeri:
- Kampusi, nič več bonov, kantina, uniforme. Vsi enaki.
- Ostra kampanija proti alkoholu, tudi konkretni ukrepi.
- Pri tehniki, ki je moje področje več stika z industrijo, ki bi deloma diktirala učni program
- Predmetniki manj splošni, več smeri za spicializacijo, sploh da lahko daš več tega kar te ne zanima stran in ne kapitularaš zaradi bedarije, ki nikomur ne bi koristila
- Čez celo šolstvo standardizirani izpiti. Nobenih ekstra brihtnih profesorjev, ki zatirajo ali komu pomagajo

Ampak nisem dosti razmišljal o tem. To je po občutku, tako, da je verjetno polno bedarij.

- Sistem kampusov ne poznam, tudi ne uspešnosti, tako da ne bom komentiral.
- Prohibicija ponavadi prinese druge težave
- VSŠ ima več stika z indutrijo. UNI sploh redkokdaj.
- Specializacije že obstajajo faks ni več splošna zadeva
- Strinjam se samo z zadnjo točko, standardizirani letni izpiti, da vidiš dejansko vrednost fakultet in lažje primerjaš.

Večji povdarek bi po moje moral biti na srednjih šolah, ne pa da gre vsak študirat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

To pa res ni treba vedeti. Stran metanje časa, ker nikomur nič ne prinese.


zagotovo je bolje vedeti ZA KAJ plačuješ od plače toliko kot, kot pa to da veš da je neka pizdarija bila pri zgodovini lieta 57 Pred našim štetjem ali pa da se učiš neko vedarijo pri glasbi ali likovni umetnosti itd...

Če bi tvojo logiko vzeli (ki je pravilna) lahko črtamo cca. 70% šolske snovi...


Nekaterim pa glasba in likovna nista bedarija. Ne moreš posplošit svojega mnenja na vse.


Ne gre se za mnenje, gre se za uporabnost v prihodnje... Skoraj vsak živ vidi v lajfu plačilko, redkokdo pa rabi glasbo ki se jo učimo v srednji ali likovno umetnost...

maticb492 je izjavil:

Enkrat nam je nekdo veselo razlagal koliko ima plače, kasneje smo pa ugotovili da mu direktor izplačuje 400€ fiktivnih potnih stroškov. Ni vedele za to, ker ni imel pojma kaj sploh so psotavke na plačilni listi, pa še plačilna lista je bila butasto napisana.


Ja ampak važno da je tip vedel likovno umetnost da je lahko maturiral...


Ja posplošuješ. Marsikateri otrok se odloči potem za glasbeno šolo in marsikdo živi tudi od tega. Samo primer. Tudi ni nič narobe, če poznaš malo osnove. Splošna razgledanost pač

Mato989 ::

Ja posplošuješ. Marsikateri otrok se odloči potem za glasbeno šolo in marsikdo živi tudi od tega. Samo primer. Tudi ni nič narobe, če poznaš malo osnove. Splošna razgledanost pač


Saj pravim, povej mi koliko ljuidi v lajfu vidi plačilko, koliko pa jih uporablja iz srednje šole znanje likovne umetnosti pa bo vse jasno kaj bi bilo bolje poznati.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ja posplošuješ. Marsikateri otrok se odloči potem za glasbeno šolo in marsikdo živi tudi od tega. Samo primer. Tudi ni nič narobe, če poznaš malo osnove. Splošna razgledanost pač


Saj pravim, povej mi koliko ljuidi v lajfu vidi plačilko, koliko pa jih uporablja iz srednje šole znanje likovne umetnosti pa bo vse jasno kaj bi bilo bolje poznati.


Ukinimo še slovenščino, ker itak govorimo slovensko. Pa fiziko, ker koliko ljudi pa uporablja znanje fizike? Geografija, biologija? Gremo dalje?

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:

In takega boš izobrazil o tem kako se računa bruto neto, kaj so postavke in še kaj? Sploh pa kaj računate, da si bo ta schnell kurs o tem kako računati kdo zapolnil? Šli bodo na online kalkulator. Pa tam kjer potni delajo razliko so skoraj sigurno na minimalcu. In ta bo potem še imel vso potrebno pravno in računovodsko znanje, da bo znal tolmačit vse trike. Sanjate.

PA kdo govori o tem, da bi naredil iz vsakega računovodjo? Dejstvo je, da se učijo otroci o glasbi, likovni umetnosti, šivanju, kvačkanju, pri likovnem imajo v OŠ mesečni projekt, cel kup je kulturnih dejavnosti...

V OŠ pa se nič ne naučiš o:
- spletnih prevarah
- plačah
- spletnem bančništvu
- narediti dobro predstavitev
- osnove podjetništva
- itd...

Po šolah imamo cel kup nekih predmetov, ki so sami sebi namen, nekateri so celo že mimo, pa se še vedno gurajo. Verjamem, da tebe zanimajo šele študentje, samo miselnost in odprto glavo moraš učiti že v OŠ, ne pa potem, ko je že prepozno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja posplošuješ. Marsikateri otrok se odloči potem za glasbeno šolo in marsikdo živi tudi od tega. Samo primer. Tudi ni nič narobe, če poznaš malo osnove. Splošna razgledanost pač


Saj pravim, povej mi koliko ljuidi v lajfu vidi plačilko, koliko pa jih uporablja iz srednje šole znanje likovne umetnosti pa bo vse jasno kaj bi bilo bolje poznati.


Ukinimo še slovenščino, ker itak govorimo slovensko. Pa fiziko, ker koliko ljudi pa uporablja znanje fizike? Geografija, biologija? Gremo dalje?


Saj to pravim, pogledamo kaj je bolj pomembno in kaj manj in prilagodit sistem šolstva... danes prideš po SŠ ven in nimaš pojma o pojmu vse kar moraš znati je neuporabno (skoraj vse)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Eduardo ::

111111111111 je izjavil:


- Sistem kampusov ne poznam, tudi ne uspešnosti, tako da ne bom komentiral.
- Prohibicija ponavadi prinese druge težave
- VSŠ ima več stika z indutrijo. UNI sploh redkokdaj.
- Specializacije že obstajajo faks ni več splošna zadeva
- Strinjam se samo z zadnjo točko, standardizirani letni izpiti, da vidiš dejansko vrednost fakultet in lažje primerjaš.

Večji povdarek bi po moje moral biti na srednjih šolah, ne pa da gre vsak študirat.


Kampuse za to, da je jasno zakaj so študenti tam. Da se zavedajo kaj je glavna dolžnost in ne kakor trenutno, da delajo neko glupo tlako preko študenta. Kakor se ne pije v službi, se ne pije na kampusu. Vsaj uradno. Ko bi šli na faks bi tam dobili za oblečt in jest, tam imeli prebivališče. Neke vrste vmesna zaposlitev. Starši brez starih benifitov in žepnina za študente, da lahko gredo mal ven. Skratka pol koraka v samostojnost.

Prohibicija je prepoved. Če bi predlagal prepoved bi napisal prepoved. Itak se ga bodo vedno kdaj napili, samo tega je preveč. Bo treba tudi odrasle pošalati o tem koliko so sami alkoholiki.

UNI bi za moj okus pravtako lahko imel več stika z industrijo. Kjer je možno seveda. Pač tja bi dal fokus.

Posebej važno bi mi bilo, da lahko delaš fakse in šole bolj nišno, kar te veseli. Da te ne mora držati nazaj nekaj butastega. Kaj ima smisel da potem nekdo najbolj drila matematiko, ki mu ne gre namesto, da bi razvijal talent? Odnesel tako ali tako ne bo dosti, če se samo pifla da pride skozi.

Kar se tiče srednjih šol podobno. Standardizirani testi. Je še lažje, ker na faksu imaš določene eksote.

Pac vprašal si kaj bi jaz in sem ti nasral nekaj predlogov, ki na prvi pogled ne povzročajo nekih problemov in mularijo orintirajo tja kamor sodim, da je pametno.

111111111111 je izjavil:


PA kdo govori o tem, da bi naredil iz vsakega računovodjo? Dejstvo je, da se učijo otroci o glasbi, likovni umetnosti, šivanju, kvačkanju, pri likovnem imajo v OŠ mesečni projekt, cel kup je kulturnih dejavnosti...


Mato je naštel alineje po davčnim definicijah, tako da Mato.

111111111111 je izjavil:



V OŠ pa se nič ne naučiš o:
- spletnih prevarah
- plačah
- spletnem bančništvu
- narediti dobro predstavitev
- osnove podjetništva
- itd...


Polek tvojih tehničnih kursov? Morda še obvezno borilne veščine? Vsak en šport? Še dodaten jezik tudi ne škodi? Malo prisilne kulture?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

111111111111 ::

kriptobog je izjavil:

Ja posplošuješ. Marsikateri otrok se odloči potem za glasbeno šolo in marsikdo živi tudi od tega. Samo primer. Tudi ni nič narobe, če poznaš malo osnove. Splošna razgledanost pač

Recimo kar konkretni primer za 4 razred.

2 uri likovnega pouka na teden in 2 uri glasbe na teden. Oba predmeta ocenjena.

V petem razredu od njih zahtevajo power point predstavitev. A se zavedaš, da marsikdo prvič sliši za power point? Doma sicer imajo, ampak starši se s tem ne ukvarjajo. Vsaj 1/3 razreda ima doma starše, ki še v življenju niso naredili power point predstavitve.

Prošnjo se učijo v 6 razredu pisat pri Slovenščini na ROKE, namesto, da bi učiteljica dala napisati na računalnik. Itd...

Zato pa sem stvari vzel v svoje roke in šel v svet strašev in naredil popoldansko geek delavnico, da bodo imeli vsaj tisti, ki jih zanima malo večje možnosti za naprej.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

kriptobog je izjavil:


Ukinimo še slovenščino, ker itak govorimo slovensko. Pa fiziko, ker koliko ljudi pa uporablja znanje fizike? Geografija, biologija? Gremo dalje?

Kam si zašel? Dejstvo je da je treba OŠ kurikulum prilagoditi sodobnemu času. ŽAl pa je veliko ljudi na položajih, ki razmišljajo podobno kot ti, saj vse klapa, zakaj bi karkoli spreminjali.

Da dobimo v povprečju bolj razgledane in pametne ljudi. Dobimo manj socialnih problemov, itd...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:


Kampuse za to, da je jasno zakaj so študenti tam. Da se zavedajo kaj je glavna dolžnost in ne kakor trenutno, da delajo neko glupo tlako preko študenta. Kakor se ne pije v službi, se ne pije na kampusu. Vsaj uradno. Ko bi šli na faks bi tam dobili za oblečt in jest, tam imeli prebivališče. Neke vrste vmesna zaposlitev. Starši brez starih benifitov in žepnina za študente, da lahko gredo mal ven. Skratka pol koraka v samostojnost.

Prohibicija je prepoved. Če bi predlagal prepoved bi napisal prepoved. Itak se ga bodo vedno kdaj napili, samo tega je preveč. Bo treba tudi odrasle pošalati o tem koliko so sami alkoholiki.

UNI bi za moj okus pravtako lahko imel več stika z industrijo. Kjer je možno seveda. Pač tja bi dal fokus.

Posebej važno bi mi bilo, da lahko delaš fakse in šole bolj nišno, kar te veseli. Da te ne mora držati nazaj nekaj butastega. Kaj ima smisel da potem nekdo najbolj drila matematiko, ki mu ne gre namesto, da bi razvijal talent? Odnesel tako ali tako ne bo dosti, če se samo pifla da pride skozi.

Kar se tiče srednjih šol podobno. Standardizirani testi. Je še lažje, ker na faksu imaš določene eksote.

Pac vprašal si kaj bi jaz in sem ti nasral nekaj predlogov, ki na prvi pogled ne povzročajo nekih problemov in mularijo orintirajo tja kamor sodim, da je pametno.

Tvoj kampus mi bolj zveni kot vojaška ustanova.

Ti si nasral nekaj predlogov, jaz pa sem se zadeve kar lotil v OŠ.

Eduardo je izjavil:


Polek tvojih tehničnih kursov? Morda še obvezno borilne veščine? Vsak en šport? Še dodaten jezik tudi ne škodi? Malo prisilne kulture?

Umestiti v trenutni sistem, nove stvari. Združiti dva predmeta v likovni in glasbo 2 uri na teden, 1 ura na teden računalniško opismenejevanje in še 1 ura dodatne športne vzgoje. Kot primer v OŠ.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kriptobog ::

111111111111 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Ukinimo še slovenščino, ker itak govorimo slovensko. Pa fiziko, ker koliko ljudi pa uporablja znanje fizike? Geografija, biologija? Gremo dalje?

Kam si zašel? Dejstvo je da je treba OŠ kurikulum prilagoditi sodobnemu času. ŽAl pa je veliko ljudi na položajih, ki razmišljajo podobno kot ti, saj vse klapa, zakaj bi karkoli spreminjali.

Da dobimo v povprečju bolj razgledane in pametne ljudi. Dobimo manj socialnih problemov, itd...


Jaz sem samo komentiral matota. Po njegovo bi morali vse kar on ne rabi ukinit. Jaz bom mulca itak dal v privat šolo, ker ne tumbajo 100 let starega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()
««
355 / 358
»»