» »

Obdavčeno študentsko delo pri pavzerjih....

Obdavčeno študentsko delo pri pavzerjih....

«
1
2

SkIDiver ::

Torej;

50. člen Zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o dohodnini prinaša spremembe študentom, starejšim od 26 let (pri katerih je od vpisa minilo več kot 6 let na dodiplomski stopnji ali več kot 4 leta na podiplomski stopnji študija) in tistim, ki nimajo statusa. Doslej se je akontacija dohodnine obračunala za izplačila nad 100.000 SIT in pa nerezidentom ne glede na višino izplačila. Od 1. 1. 2006 dalje pa bo akontacija dohodnine v višini 25% od davčne osnove obračunana za vsako izplačilo ne glede na višino vsem tistim, ki ne izpolnjujejo pogojev za posebno osebno olajšavo (po domače: študentska olajšava ) v višini 1.200.000 SIT (107. člen Zakona o dohodnini).
To so:
- pavzerji (t.j. osebe brez statusa)
- osebe, ki so se vpisale na študij po dopolnjenem 26. letu in
- starejši od 26 let, pri katerih je od vpisa minilo več kot 6 let na dodiplomski stopnji ali več kot 4 leta na podiplomski stopnji študija.

In jz seveda kot pavzer bom lepo pri vsakem nakazilu ob -25%! Zanima me, če potem dobim ta denar nazaj? Vrjetno oz moram izpovnit in oddat napoved za odmero dohodnine in če bom upravičen bom dobil 25% nazaj v nasprotnem primeru pa bom prikrajšan. Sem se kje zmotil?
Ker pa mi tole po eni strani ne diši, da bom mesečno prikrajšan za 25% zaslužka in ker imam kot pavzer omejitve na ŠS okoli višine študentske olajšave me zanimajo alternative poleg dela na črno seveda!
Trenutno delam v firmi kjer legalno dobivam plačilo na študentsko napotnico, ki je pisana name. Kakšne imam možnosti, da še naprej dobival legalno "plačo" ker drugače pač ne gre s strani firme. Pride v poštev avtorski honorar? Kako in kaj okoli tega? Kaj pa, da prijavim S.P.? Kakšne so tu obdavčitve v tem primeru? Kakšna je obdavčitev za firmo? Namreč v primeru nakazila prek ŠS stane firmo +10% od nakazanega zneska na napotnici.
SKratka zanimajo me informacije in možne opcije v tej smeri.

m.i.h.a. ::

Hja treba se bo navadit, da država s takšnimi, kateri res potrebujejo denar dela iz leta v leto slabše. Mene je tudi januarska plača presenetila, ker je manjkalo tistih 25%, sicer se niti ne sikiram preveč, ker itak ne bom dosegel tiste meje tako, da bom denar dobil nazaj. Nekako na vse to gledam kot na nek način "varčevanja".

WarpedGone ::

No, ko boš redno zaposlen, delež ne bo le 25% in ga na koncu leta tudi ne boš dobil nazaj.

Tolk o tem, kolk študentarija "podpira" državo.
Zbogom in hvala za vse ribe

MUC ::

Če si pavzer nimaš študentske olajšave, tko da imaš samo osnovno olajšavo, ki je cca 400K, kar pomen, da ni treba dost delat, da dosežeš prag, ko te naprej obdavčijo po 17%, tko da dobiš nazaj le malo, če sploh kaj... odvisno koliko zaslužiš.

SkIDiver ::

Torej bo palc v riti! Pod mio sit niti približno ne bom prišel v enem letu. Torej pomeni, da bom na koncu ob 17 al 25%, če bo šlo tako naprej?

BigWhale ::

Kak palec v rit? V oko bi ga moral dobit! Studiraj, da ne bos pavziral, ne pa, da tukaj jokas nad davki. Navadi se jih placevati, ce ne, te bo kap zadela, ko bos zvedel kaj ostane od tvoje bruto place.... ;>

Modri dirkač ::

Kak palec v rit? V oko bi ga moral dobit! Studiraj, da ne bos pavziral, ne pa, da tukaj jokas nad davki. Navadi se jih placevati, ce ne, te bo kap zadela, ko bos zvedel kaj ostane od tvoje bruto place.... ;>


Jest kuverto s plačilno čisto na konc meseca sploh ne odprem, da me slučajno ne bi res kap.:D :O :'(
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

BigWhale: ti skoz pizdiš nad študente, se ti sploh zavedeaš kok firme fajn služijo nad tem ?

PaJo ::

Zal nimas nobene bolj pametne resitve, tudi sam se lansko leto bil v isti situaciji (bil na studenteskem servisu, ki je ze lani zaracunaval 25% akontacijo za nas brez statusa). Ravno vceraj pa sem videl vse moje prejemke preko studenta v lanskem letu in na osnovi ze placanih akontacij in oljsav ugotovil, da bom na koncu le dobil nekaj nazaj, pa ceprav sem zasluzil vec kakor 1.5mil, tako da se bos moral sprijzni z vsem tem.
Drugace se ti pa honorarna pogodba ne splaca (prevec dajatev), ce pa odpres s.p. pa s samo ustanovitvijo firmo nimas velikih stroskov, ampak ce si potem izplacujes minimlno placo ter od te placas vse dajatve, zavarovanja in sotritve za racunovodsto, te to stane cca 60k na mesec, tako da premisli kaj se ti splaca in kaj ne, res pa da ti pri s.p.-ju ze tece delovna doba.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SkIDiver ::

BigWhale pametuj drugje in se ne oglašaj, če ne poznaš ozadja! Poleg vsega si off topic! Če nimaš pametnega odgovora na to temo se prosim ne oglašaj.

PaJo torej, če zaslužim prek 1mio sit in ker mi bodo pri vsakem nakazilu odvajali 25% stran nimam bojazni, da bi na koncu moral slučajno še kaj plačevat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

BigWhale ::

Medena:

Redke firme. Student je apriori nezanesljiva delovna sila, ker ne ves, kdaj ti bo skliznil in sel delat en izpit.

Da pa preko studentov denar perejo, to pa vem ja. Zato sem itak za ukinitev studentskih servisov, ker so prevec abused. Davke naj pa vsak placuje, student gor ali dol.

Ch4N93 ::

Davke naj pa vsak placuje, student gor ali dol.

pol pa še nam naj štejejo delovno dobo
Ni nam lahko...

BigWhale ::

Eh? Zakaj? Saj nisi zaposlen, ali pac? Meni tudi nihce ne bi stel delovne dobe, ce bi doma pavziral med dvema sluzbama in bi obcasno kaj delal sem ter tja.

bili_39 ::

pol pa še nam naj štejejo delovno dobo


JA, saj ti jo, če plačuješ vse dajatve.

Dohodnina niso vse dajatve, btw.

SkIDiver ::

BigWhale-no comment
Študent naj se hrani pa z zrakom ali kaj? Ne dobi vsak financ iz domačih logov, da lahko študira!

Sicer pa se denar pere po vseh možnih straneh.

BW, d ane boš pametoval! Čeprav delam v firmi kot študent moram napovedat svoje odsotnosti, ker drugače se ruši sistem in je vse prej kot tvoj idealizem, da jo študentek lahko potegne kadar želi. In lej ga hudiča. Pol firme stoji na študentih pa zadeva izjemno dobro laufa. Mogoče zato, ker ima študent tudi nekaj veljave? Kdo bi vedu.

Pa če mene prašaš ravno tako zaslužimo pošten denar kot ti, ki si redno zaposlen. Sicer ti plačaš davke ampak imaš delovno dobo kar pa je mi nimamo.

Sicer pa ne bom več o tem debatiral, ker je BW tvoj pogled preveč ozkogleden. Ko bi bil sam v podobni situaciji kot sem jaz bi drugače govoril in razmišljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Ziga Dolhar ::

Tako pridni študentje so od podjetja zagotovo že dobili ponudbo za redno zaposlitev, ne?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

bili_39 ::

Čeprav delam v firmi kot študent moram napovedat svoje odsotnosti, ker drugače se ruši sistem in je vse prej kot tvoj idealizem, da jo študentek lahko potegne kadar želi. In lej ga hudiča. Pol firme stoji na študentih pa zadeva izjemno dobro laufa. Mogoče zato, ker ima študent tudi nekaj veljave? Kdo bi vedu.


To je pravzaprav zaskrbljujoče. Koliko je takih firm, ki slonijo na študentih?

Ne, da študentariji ne privoščim dela, ravno obratno.

Se morate zacedat, da so študentski servisi in tak način dela pravzaprav ostanek enega drugega sistema. IMO bi se to moralo že zdavnaj uredit drugače. Je dolgoročno slabše tudi za študente, če to ostane.

Ch4N93 ::

za začetek:ne pavziram in tudi ne mislim

dejstvo je, da je na tem področju zmeda. vsakih nekaj mesecev si nekaj zmislijo. kot npr. obveščanje DURS-a, ko študent začne z delom pri firmi. lani je bilo obvezno, ker se bi naj tako zmanjšale zlorabe, letos pa ni več. še študentski servisi ne sledijo več vsem spremembam

isto z obdavčevanjem. nazadnje bodo še naredili, da bo zaslužek odvisen letnika, v katerem si, ali pa od faksa. kao ti si na elektro, ki stane državo več kot npr. ekonomija, in zato boš bolj obdavčen.

btw. že obstaja kakšen program za izračun dohodnine za lansko leto?

Za konec še samo citat iz parodije Slona in Sadeža na študentarijo v Sloveniji:
"Študirajo naj višji sloji, mi bomo pa kmetje!"

EDIT:
To je pravzaprav zaskrbljujoče. Koliko je takih firm, ki slonijo na študentih?


hja odvisno kako gledaš. če firma zaposli študente z namenom jih izobrazit za delo v firmi in kasnejšo zaposlitev v tej firmi je to v redu.
če pa se študenti v firmi non-stop menjavajo, medtem ko so kandidati za redno zaposlitev na cesti, pa vsekakor ni v redu. treba se je namreč zavedat, da bo faksa enkrat konec in bomo bivši študentje iskali službo, ki pa je ne bomo dobili zaradi študentov. skratka nekaj bo treba spremenit.
Ni nam lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ch4N93 ()

Daedalus ::

BW, d ane boš pametoval! Čeprav delam v firmi kot študent moram napovedat svoje odsotnosti, ker drugače se ruši sistem in je vse prej kot tvoj idealizem, da jo študentek lahko potegne kadar želi. In lej ga hudiča. Pol firme stoji na študentih pa zadeva izjemno dobro laufa. Mogoče zato, ker ima študent tudi nekaj veljave? Kdo bi vedu.

Ob tako nizkih stroških dela, kot jih predstavla študenstko delo (celih 12,5% + malenkost za zavarovanje), ni čudno, da jim gre dobro. Vprašaj šefa, zakaj nima redno zaposlenih. Ziher ne zaradi izjemno kvalitetnega dela študentov:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

thramos ::

Študent naj se hrani pa z zrakom ali kaj? Ne dobi vsak financ iz domačih logov, da lahko študira!


Seje če boš normalno obdavčen boš še vedno lahko delo in služu.

Utk ::

Kater bedak šef si pa želi imet v firmi nekoga pri 45 letih, ki že 20 let dela še zmeraj na nekem "nizkem" mestu, že zaradi delovne dobe mora imet za 1/3 večjo plačo, čeprav se mu ne da več nič delat, je vsega sit in tako naprej. Takemu se še marsikater šef ne upa rečt...da naj malo bolj dela, pa tudi če mu reče, tistega morda ne gane kaj dost. Ne verjame, da ga bo kar tako vn vrgu. Če si najdejo pa enega norega študenta, bo pa delal več kot vsak redno zaposlen...že zato ker je najnižje na lestvici, lahko pa vseeno kar dobro zasluži. Razen če je res len, potem si pač najdejo drugega.

bili_39 ::

hja odvisno kako gledaš. če firma zaposli študente z namenom jih izobrazit za delo v firmi in kasnejšo zaposlitev v tej firmi je to v redu


Še s tem se ne bi ravno strinjal. Firmi ni v interesu, da bi se študent, ki so ga "izobrazili" spremenil v diplomiranega iskalca zaposlitve. Pomisli malo!
Je pa to dobro za firmo - dobi nikoli diplomirane, študirane delavce. Ni lepšega. Razlika je seveda v plačilu delavca - tudi, če ga firma zaposli čez 5 let, ko nima več statusa, je plača manjša.

SkIDiver ::

Daedalus ima tudi redno zaposlene. Samo če nekaj ključnih odide pa bi bila kriza. Po eni strani je tudi slabo za firmo, ker je na nek način odvisna od določenih, ki tam delajo.

Sicer pa smo popolnoma off topic! Al se držimo topica te teme al pa prosim admine, da jo zaklenejo!
Prerekanja v stilu kaj je prav in kaj ne in kaj bi morala država naredit in kaj ne tu notri ne spadajo!

Daedalus ::

No, back to topic. IIRC je obdavčitev avtorske pogodbe tam nekje okoli 25%, tak da tu ne profitiraš lih mnogo. Če prijaviš s.p. si boš mogo pa dajatve sam plačevat, mislim da to znese najmanj ~55k/mesečno. Tako da after all se ti najbolj splača študentski, tistih 25% pa boš pač mogo požret. Al pa delaš na neobdavčeno napotnico, ki v tem primeru ni tvoja. To pa nekak ni najbolj legalno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SkIDiver ::

Ja kot kaže bom daroval tistih 25%:D

Letos defenitivno presežem tisti "bonificirani" znesek. Bom potem ob vseh 25% al kako? Al bom vseen dobil kj nazaj? Plačat sklepam, da ne bom rabu ničesar.

PaJo ::

Odvisno kolko bos zasluzil in kam bos padel noter v davcno lestvico, ampak verejtno bos padel v prvi razred in bos pri uveljvljanju osebne olajsave in z vsemi ze vplacanimi akontacijami vecino kesa dobil nazaj, vse zagotovo ne ampak nekaj pa. Naceloma si pa lahko precunas glede na to, da ves kolko delas in kolko mas urno postavko, ce pa sam ne znas pa prasas kaksega, ki se na to spozna.
Zagotovo pa na davcni tega dodatka, za studente brez statusa, niso dali brzveze, ker se jim bi lahko zgodilo, da kateri od njih ne bi mogle placat dohodnine, ker ne bi imel denarja in ne tako velikih olajsav kot ostali redni studenjte. Torej najboljse, da ostanes pri tem ko si in cimprej probas dobit redno sluzbo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SkIDiver ::

Pred redno službo še dokončat študij pol pa služba ja.

A. Smith ::

Včasih se da z delodajalcem zmenit, da ne plačuje čez neko vsoto, recimo največ 100k na mesec, zato bo pa plača nekaj dlje prihajala...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jRk0 ::

Tudi meni se to dogaja trenutno. 1 tedn pac zastonj delas, ane. Dnar, tudi ce ga kaj dobis nazaj, pa je to komaj cez X casa, tedaj pa denar itak vec ni toliko vreden, kot danes...tako da te se itak bolj oberejo z vsem tem.

S tem da, itak ti vzamejo bone, vzamejo ti zavarovanje plus se sto drugih stvari, s tem da ti na faxu lahko pocnes cist iste stvari kot vsi ostali, ki imajo status...Se celo potrdilo o vpisu sem lahko dvignil na faxu in ga odnesel. Na potrdilu je v naslovu z velikimi crkami pisalo : POTRDILO O VPISU. Nato je v besedilu tega dokumenta samo pisalo, da pac lahko opravljam vse stvari...Torej, teoreticno bi moral imeti isti status, kot vsi ostali redni, pozres, da nimas bonov, zavarovanja in ostalega...ampak NA VSE TO se te obdavcijo za 25%... slaba:\
You fuck up once, you loose two teeth.

Sergio ::

Najbrz hocjo da dostudiras al se pa zaposlis, ane.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

jRk0, lahko bi šel ponavljat, pa bi ne imel teh problemov.
https://dolhar.si/

Meamoto ::

Pa zakaj bi v času, ko NE študiraš, užival iste ugodnosti kot tisti, ki študirajo? To je kot da jaz pustim službo in potem pizdim čez firmo, ker mi ne plačuje več zdravstvenega zavarovanja.

Študentarija je postala neverjetno razvajena.

IceIceBaby ::

Zakaj bi ti država oteževala delo takrat ko pavziraš ? To je skregano z logiko. Namesto da bi takrat ko imaš čas 24/7 spodbujali delo ga omejujejo. Potem ko greš pa naprej študirat in nimaš nobenega časa imaš pa spet bolj ugodne pogoje za delo ? Brezveze.

Ziga, za ponavljanje letnika so ponavadi kakšni pogoji, če jih ne izpolniš morš pavzirat.

Ziga Dolhar ::

1. Če si pavzer, imaš tudi dodatne ugodnosti. Lahko opravljaš izpite v vseh "izrednih" rokih. Če si ponavljalec,na PF teh rokov nimaš, vendar _lahko_ dobiš dovoljenje dekana, kar pa je v navezi s kompliciranji referata in določenih prfoksov precej zanimiva dogodivščina.

2. Za ponavljanje moraš opravit vsaj polovico obveznosti (~4 izpite).
https://dolhar.si/

KolencCC ::

Jest mam pa na tem mestu eno vprašanje!

Jest sem se to leto vpisal na faks vendar se imam namen izpisat (izredno) - doslej sem prejemal nakazila preko ŠS, kaj pa zdaj? Ali davčna ima podatke in ali v primeru da izpisan študent še vedno dela preko ŠS ukrepa?

BigWhale ::

SKI:

> Študent naj se hrani pa z zrakom ali kaj? Ne dobi vsak
> financ iz domačih logov, da lahko študira!

Ja, pa saj nisi student! Saj pavziras. Poleg tega, tudi ce si obdavcen, se ne pomeni, da bos sedaj popolnoma brez denarja. Sicer pa, se je enkrat ze delal izracun koliko denarja dobi nek student, ki dokaj redno dela. Koliko je tistega kar ni obdavceno. Ko sem povedal, da je to cisto dovolj denarja za prezivet se, so ljudje takoj prijokali, kaj pa 'zurke in pijaca'. Ja, drzava vas bo bonificirala pri davkih, da boste lahko zurali. :) Juhu!


> Sicer pa ne bom več o tem debatiral, ker je BW tvoj
> pogled preveč ozkogleden. Ko bi bil sam v podobni
> situaciji kot sem jaz bi drugače govoril in
> razmišljal.

Ja res bi drugace razmisljal, tudi jaz bi se bunil, ce bi bil na tvojem mestu. Pa nisem, ze dobrih deset let placujem davke, tako kot vsi ostali. :)

Glej, stvar je popolnoma preprosta, ce studiras, naj ti bo, si delezen nekaterih dohodninskih olajsav. Ce pa ne studiras, torej si pavzer, pa pac tega nisi delezen. Zakaj je to tako zelo narobe? Vmes se lahko zaposlis za poln delovni cas, ce ti srce pozeli.

SkIDiver ::

BW nekako bolj človeško plat si pokazal tokrat:)

Poglej. Če pavziram še ne pomeni, da sem študij opustil. Niti ne pomeni, da imam željo študij pustit in se redno zaposlit. In prav tako ne pomeni, da ne hodim na fax! Redno se udeležujem predavanj in vaj predmetov, ki me še čakajo z izpiti. Vseh se na žalost tudi ne morem udeležit zato se udeležim predmetov, ki so mi težji.

Ravno tako pri vsem tem potrebujem zdravstveno zavarovanje in seveda tudi hrano in bivališče. Bivam za enkrat doma, ker tudi delam v domačem kraju. Tu imam prednost. Kar pa še ne pomeni, da izkoriščam domače gostoljubje. Ravno tako prispevam pri gospodinjstvu in tudi plačujem vse svoje položnice. Če bi bival v LJ bi tistih 25% pomenilo prehrano za cel mesec ter deloma tudi stroške stanovanja kar pa je že nekaj denarja. Ob vsem tem bi nekaj primaknil na stran za preživetje v času, ko se vrnem med redne študente pa na žalost je to bolj težko. Štipendije pa tudi ne dobim. In tako lahko potem res živiš od zraka oz vsaj poskusiš:)

Nikol pa nisem jamral, da ne bom mogel žurat, ker nas država obdavčuje. Gre se zgolj samo za osnovne potrebe.

Kot je že nekdo omenil. Imamo iste pravice na faxu kot redni študentje pa nam odvzamejo bone in zavarovanje in potem nas še obdavčijo za 25%. Poleg vsega je po moje večji interes države v povečanju stopnje izobrazbe prebivalstva kot pa nižanju, da bi nas s temi 25% silili v redno zaposlitev brez izobrazbe oz zgolj s srednješolsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

IceIceBaby ::

Glej, stvar je popolnoma preprosta, ce studiras, naj ti bo, si delezen nekaterih dohodninskih olajsav. Ce pa ne studiras, torej si pavzer, pa pac tega nisi delezen. Zakaj je to tako zelo narobe? Vmes se lahko zaposlis za poln delovni cas, ce ti srce pozeli.


Ravo obratno bi moralo bit. Strinjam se s tem, da spodbujajo študij s tem, da do neke mere zaostrijo pogoje za študentsko delo. Če pavziraš ti pa vzamejo določene ugodnosti, ki jih imaš kot študent (boni, zavarovanje, verjetno tudi študentske mesečne za vlak ne dobiš...) poleg tega pa ti še otežujejo delo preko študenta. In kaj naj bi ti tisto leto, ko pavziraš potem počel ? Nič, ker se ti delat skoraj ne splača, študirat pa tudi ne moreš normalno. Ostani ti zabušavanje doma, od tega pa nima koristi nihče.

To, da se lahko zaposliš za polni delovni čas je pa lahko rečt. V resnici ne boš dobil pametne službe za 1 leto, delati v fabriki za tekočim trakom pa verjetno ni v interesu nobenega študenta. Če delaš prek študenta lahko dokaj hitro dobiš delo, ki je povezano s študijem in s tem tudi nabiraš izkušnje in praktična znanja, ki so v končni fazi pomembne vsaj toliko kot tisto kar se naučiš na faxu.

Kebab ::

No, tako hudo pa tudi ni.
Za vse, ki jih zanima, tukaj informativni izračun, ki so mi ga prijazno pripravili pri e-ŠS:

Recimo da bom v l. 2006 zaslužil 1.500.000,00

Od zaslužka 1.500.000 SIT odšteješ 10% normiranih stroškov = 1.350.000 SIT.

Če zbereš še račune, ki pomenijo 2% olajšavo za različne namene – računi se morajo glasiti na tvoje ime, bi ta olajšava znašala 27.000 SIT (kaj se prizna poglej v 112. členu zakona o dohodnini).

Če te starši ne uveljavljajo kot vzdrževanega družinskega člana, lahko splošno olajšavo v znesku 603.000 SIT uveljaviš ti.

Se pravi 1.500.000 SIT – 150.000 – 27.000 – 603.000 = 720.000 Sit dohodninske osnove. Prvi razred obdavčitve je 16%.

720.000 x 16% = 115.000 SIT dejanskega davka.

Akontacije bi ti med letom bilo odvedeno 1.500.000 x 22.5% = 337. 000 SIT

Vrnjeno bi dobil 337.000 SIT – 115.000 SIT = 222.000 SIT.

Zgornje številke so okvirne, nazaj bi dobil 222.000/1.500.000 = 14%

Se pravi, da je dejanska stopnja obdavčitve 22.5% - 14% = 8.5%

podbevna ::

Jaz bi obdavčil vse študentsko delo. Tudi za "redne študente". To bi bilo koristno tudi za njih, saj bi po diplomi vsaj nekoliko lažje dobili službo.

Tear_DR0P ::

jst sm študent, sam sm mnenja da se študentski servisi lahko kar takoj ukinejo - država pa nej nam da lepo pravico, da smo v času študija tudi zaposleni, vsaj za polovični delovni čas, ne pa da morš bit kr naenkrat izredni študent, če hočeš delat
aja pa tisti ki nekaj jamrate o delovni dobi, kaj je to delovna doba - tega že ne bi več smel bit, čez dvajset let pa bo delovna doba obselete
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

> Nič, ker se ti delat skoraj ne splača, študirat pa tudi ne moreš
> normalno.

Eh? Potemtakem se tudi meni ne splaca delati, ko imam neto placo v bistvu skoraj pol manjso kot bruto placo... Hehe. :)

jRk0 ::

Ce jaz delam 8 ur na dan po 800 sit na uro (20 dni na mesec) je to 128.000 "bruto" minus 25%, je to 96.000...Ce nekdo, ki je redno zaposlen dobi neto ven samo 96.000 pa sem jaz bicikl =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

jRk0 ::

sicer me pa ne narobe razumet, meni je ze vseeno za dnar...
od tega, da delam sem dobil nekaj place, vdrli so mi v avto, razbili sajbo in za 200k stvari odnesli, pa se kazen za parkiranje na plocniku 20k sem dobil...

tako da =) bmk za dnar ze...mi je vseeno ce mi pol place odtegnejo, jaz si bom kupo cigarete in par litrov vina v soboto.
You fuck up once, you loose two teeth.

Meamoto ::

jrko, če bi delal za isto postavko, bi dobil še manj. Tu je še ZPIZ, zavarovanja, prispevki,...

Študentom po drugi strani zdravstveno zavarovanje plača servis, in to iz njihovega procenta, ne pa iz študentove plače. (Razen nekaterih servisov, ki so našli luknjo v zakonu in tega ne plačujejo, ampak tukaj spet ni oškodovan študent ampak kvečjemu država)

Tako da, kot sem že dostikrat rekel, bodite veseli da vam država sploh dela uslugo s študentskimi servisi.

SkIDiver ::

No vidš.
Jz pa ne kadim in že lep čas pijem alkohol v zelo zmernih količinah in poleg vsega dam vsak mesec še 15k sit za zdravje(alternativne medicine na žalost zdravstveno zavarovanje ne krije).
Avto stoji v garaži brez motorja in iz njega ni kj vn ukrast:D

Sicer pa bom tud tistih par 100k sit+ podarjenih državi preživel. Bom pa dobil nekaj nazaj in bo vse na enkrat padlo na račun bo pa tud prov pršlo:D

klemen22 ::

od tega, da delam sem dobil nekaj place, vdrli so mi v avto, razbili sajbo in za 200k stvari odnesli, pa se kazen za parkiranje na plocniku 20k sem dobil...

Hja če so ti za 200k sit stvari iz avta odnesli potem ti ne gre tako zelo slabo kaj?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

jRk0 ::

@Meamoto

Saj hocem povedat, da za isto delo noben redno/za dolocen cas zaposlen ne dobi tako malo ven...Tudi neto dobijo precej vec, ceprav studentje delajo samo tisto potem, kar se onemu ne da delat, da ja lahko cimvec ssedijo...


@Klemen22

Jah, ce si leto pa pol nekaj sparas pa kupujes, potem verjetno zberes skup za nekaj stvari, ne? Pac sem delal tud druge stvari vmes, pa zoisovo stipendijo dobival lani...
You fuck up once, you loose two teeth.

Meamoto ::

Ti praviš, da je večina slovenskih plač nad 96k SIT netto? Pa kje ti živiš, človek?

Recimo v gostinstvu so študentje ponavadi bolje plačani kot redno zaposleni, če gledamo netto znesek. Če greš kot študent delat na firmo kot 'administrativni delavec' (alias nosit kavo tajnici), boš dobil okrog 100k netto mesečno. Če si tam zaposlen kot čistilka (ki definitivno dla več kot ti), boš dobil kakšnih 80.

sparc49 ::

V primeru bruto plače 128000 je strošek delodajalca 148600, izplačana neto plača pa je 91800. Ob tem je obračun dohodnine dokaj natančen in ne bo vračila dohodnine, če je plača enaka čez leto. Tukaj si lahko izračunate kam gre denar.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo preko študenta po 26. letu

Oddelek: Pomoč in nasveti
152655 (2216) Rok Woot
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321785 (16997) bluefish
»

Peticija o obdavčitvi študentskega dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645679 (4489) Daedalus
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015602 (11325) gGiF
»

Obdavčeno študentsko delo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088359 (7233) GregiB

Več podobnih tem