» »

Domači server, kaj naj uporabim.

Domači server, kaj naj uporabim.

1234567 ::

rad bi naredil na domačem računalniku server
ki podpira php mysql in da bi mi oddajal pošto
kateri program mi priporočate pomožnosti če ima kdo slovenska navodila
hvala vsem

Gwanaroth ::

Saj si si skoraj že sam odgovoril.

Instaliraj php, apache, mysql ter kak SurgeMail za posto.

Lahko bi tudi spremenil naslov teme..
Lights often keep secret hypnosis..

1234567 ::

kateri program mi priporočate

OmegaBlue ::

Prvo se odloči Linux ali Wintendo.

PHP
MySQL
Apache - webserver
SurgeMail - mail server
Merak - mail server #2
Google

In spremenil sem ti naslov teme, ker izgleda po parih opozorilih tega nisi sposoben sam narediti.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Wox ::

Ali pa XAMPP (vse v enem) tukaj.
Commodore 64

1234567 ::

hvala

1234567 ::

vse v enem ali je kak program ??? :)

1234567 ::

:)

sloxl8 ::

Ko je že ravno govora o poštnih strežnikih za domačo rabo, bom še jaz pristavil pisk'rček.
Doma imam dostop do interneta s treh računalnikov, poštni račun pa imam pri istem ponudniku, vendar sta dva različna naslova elektronske pošte (dva različna poštna predala).
Sedaj bi rad stvar poenostavil tako, da bi do kateregakoli poštnega predala lahko dostopal s kateregakoli računalnika (spletna pošta tukaj odpade) z običajnim poštnim odjemalcem (npr. Thunderbird ali OE). Ena ideja za rešitev tega problema je postavitev strežnika, na katerega bi prenesel nabiralnike (*.pst, *.odb, *.dbx) teh odjemalcev pri obeh računih, nato pa v odjemalcih nastavil, da so te datoteke sedaj na strežniku in ne na lokalnem računalniku.
Druga ideja pa je, da bi na strežniku postavil nek program, ki bi sproti pobiral pošto s teh poštnih računov in jo ob povezavi prek odjemalca v enem od teh računalnikov pobral/prebral. Ali obstaja kakšna taka rešitev ali je še vedno najbolj preprosta prva različica?

Self-Defence ::

Kaj pa če bi samo v mail clientu naštimu, da vsak pusti pošto na strežniku(ISP) še vsaj X število dni in šele nato zbriše? Se mi zdi, da je mnogo lažje kot postavljanje mail serverja samo za to, da več clientov uporablja en mail.

LP

sloxl8 ::

To imam nastavljeno že sedaj. Težava pa je v tem, da moram pošto s strežnika ISP-ja večkrat snemati (v vsakega od odjemalcev na različnih računalnikih). Torej, če dobim pošto 5MB, moram to količino z interneta dejansko prenesti v vsakega od računalnikov (če so trije računalniki, potem je to 15MB). Če bi imel v tem primeru nabiralnik na strežniku, bi snemal z interneta samo enkrat (to je bila moja poanta skupnega strežnika).

pivmik ::

Sharea-aš določeno mapo na glavnem računalniku(ki je kot server). To mapo moutnaš na določen črko(map as network drive). Na vseh ostalih računalnikih nastaviš naj hrani *.dbx datoteke ali datoteke od thunderbirda na mountani črki. Tako boš prenesel vedno enkrat posto. Edini problem bo verjetno da ne boš mogu imet hkrati odprtih več odjemalcev za pošto(tisti ki prvi odpre DBX fajl ga verjetno zaklene) in moral boš uporabiti na vseh računalnikih isti odjemalec.
LP, Gregor GRE^

1234567 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375268972 (13903) Matko
»

GPG šifiranje e-pošte preko proxya

Oddelek: Omrežja in internet
162398 (2057) poweroff
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710453 (10453) Gandalfar
»

Poštni strežnik kako?

Oddelek: Omrežja in internet
52257 (2123) sloxl8
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425322 (4711) Matko

Več podobnih tem