» »

Problem z mrežo

Problem z mrežo

paradoxxx ::

Doma imam router Asus wl500 deluxe in nanjga imam priključen osebni računalnik. Prek wirelessa, pa imam na router vezan tudi prenosnik. Sicer mi internet dela normalno, problem pa nastane ko hočem dostopati iz enega računalnika na drugega.

Ne vem v čem bi bil problem, ker imam workgroup pri obeh nastavlen na MSHOME, ip pa na avtomatsko. Na prenosniku mi pokaže oba računalnika (sicer ne morm dostopat do osebnega, ampak mi ga vsaj pokaže), na osebnem računalniku pa sploh nič ne pokaže.

Če kdo ve kaj bi lahko bil vzrok tem težavam oz. je imel že kakšne podobne težave, naj mi prosm pove, ker mi gre tole počas že pošten na živce.



LP

PaJo ::

Najprej preveri vse pozarne zidove, da ti kateri izmed njih ne blokira kaksnega prometa v loklni mrezo, nato pa se preveri kako imas nastavljeno skupno rabo datotek, pa probleme bos imel ce imas na masinah uporabnike brez gesel, ker to preko mreze ne bodo veljavna, ceprav lokalno na posemezni masini delujejo. To bi bilo tako na hitro vse.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

paradoxxx ::

Je vse tako, kot je treba. Mam sherane diske, pri požarnem zidu se mi zdi, da tut ne bi smelo bit problema, pa na obeh računalnikih mam isti uporabniški ime in geslo.

PaJo ::

Potem zagotovo se enkrat poglej nstavitve od pozarnega zidu, po moznosti preveri da jih kje nimas vec, kakor samo enega. Ali pa ce uporablas kaki zascitni sistem od katerega izmed ISP-ju imajo ti obicajno zraven se lastne pozarne zidove, katere moras nastaviti pravilno, da ne blokirajo lokalnega prometa.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

OldSkul ::

Za probo izključi firewall.

paradoxxx ::

Probal, ampak ne pomaga.:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130227 (19714) Qushaak
»

Katera "odhodna" vrata na požarnem zidu za rsync

Oddelek: Omrežja in internet
324257 (3527) mojca
»

Oddaljen dostop do računalnika (remote desktop)

Oddelek: Omrežja in internet
294670 (3954) lmorgh
»

Pošta problem

Oddelek: Programska oprema
354996 (4481) Kv1DR_K1LL3R
»

Kako povezem dva racunalnika v mrezo

Oddelek: Omrežja in internet
121986 (1891) Redkvica

Več podobnih tem