» »

Kateri DVD/(DiVX) predvajalnik do max. 25000 SIT?

Kateri DVD/(DiVX) predvajalnik do max. 25000 SIT?

mavec ::

Pozdravljeni!

Vem, da že obstaja podobna tema, a tam je cena do 15000 SIT. Nekaj sem o predvajalnikih že bral, zanima pa me, kateri predvajalnik mi priporočate za nakup?
Naj povem to, da bom predvajal izključno originalne DVD-je in nobenih divx-ov.
Prosil bi za nasvet, ker nekateri pravijo, da spet ni dobro kupiti poceni robe tam okoli 13000 SIT, ker ni vredno, spet drugi hvalijo take predvajalnike. Rad bi izključno to, da predvajalnik podpira slovenske podnapise oz. šumnike in, da se da dobiti zanj FW. Pa še to, če bi mi povedali kako je z regijami pri predvajalnikih. Ali so zaklenjeni tovarniško, ali ne?
Nekaj sem gledal Phillipsove oz. Panasonicove in tudi Yamado. A se ne morem odločiti.

Najlepša hvala za odgovore,

lp
Aleksander

destiny ::

Če boš predvajal izključno originalne DVD-je, šumniki v podnapisih niso odvisni od playerja ampak od DVD medija. Podnapisi so namreč pri DVD formatu vključeni kot slika, tako da če boš gledal DVD s slo podnapisi, si lahko prepričan da s šumniki ne bo težav ;)

mavec ::

Torej je vseeno kak DVD predvajalnik je? Potem ne bo težav s šumniki?
Sicer pa zelo oklevam, ker ne vem kaj vzeti. Zelo mi je všeč Xoro, pa tu je še Phillips, ki ga tudi hvalijo. Skratka, ne bi rad najbolj cheap za 10k vzel pa ne nekaj malo dražjega za 30k.
Rad bi nekaj za okoli 15-25k, da ima nadgradljiv FW in da ima omenjeni predvajalnik veliko pozitivnih mnenj, ne samih pritozb.

podbevna ::

Nadgradljiv FW se nanaša na predvajanje Divx-sov ne DVD. Enako velja za težave in večino debat na ST.

Tebe verjetno bolj zanima garancija, kvaliteta slike, dodatni bombončki, ki jih itak ne boš mogel rabiti ali jih ne boš opazil (Progresive Scan, Pixel + in vse drugo od raznih proizvajalcev), dekoder za prostorski zvok (če boš priklapljal 5+1 zvočnike) in podobno.

Stepni Volk ::

tinkec - najprej se moraš odločiti, kaj bi pravzaprav rad. Tvoje pisanje je namreč nekoliko dvoumno.
Prvič: Ves čas govoriš, da ne bi rad kupil nekaj poceni, potem govoriš o Xoru in Yamadi, ki strežeta cenovnemu razredu dvakrat nižjemu od tvoje zastavljene cene.
Drugič: govoriš, da te divx-i ne zanimajo, čeprav jih zapišeš v naslovu teme, ter potem želiš še FW za nadgradnje. Kot ti je že odgovoril višje, so FW pomembni pri divx/xvid...
Tretjič: tudi s cenovno limito si nisi čisto na jasnem. Enkrat 25, drugič 30 K SIT.

Pojasnilo
Če misliš gledati samo DVD-je, potem te naj ne skrbijo šumniki. DVD format ima podnapise shranjene v slikovni obliki in če na ovitku piše, da so podnapisi slovenski, to tudi bodo.
Divx/xvid nasprotno potrebujejo tekstovne podnapise, ki jih potem predvajalnik predvaja hkrati s filmom. Seveda je možno zapeči podnapise v sliko in se temu izogniti, a o tem govori druga tema.
DVD kot standard obstaja će dolgo vrsto let in proizvod posledično ne pride na tržišče ves razmajan. Zato tudi ne potrebuje novega FW. Ni kaj dosti popravljati.

Moje osebno mnenje je, da je zelo koristno, če DVD predvajalnik zmore predvajati vse trenutne standarde, tudi nekoliko bolj eksotične ala: DVD Audio, SA-CD...
Seveda ne škodi, da zna prebaviti tudi divx-e.

Kako kupiti?
Vzami denar, se sprehodi po trgovinah in kupi tistega, ki ti je najbolj všeč. Pred tem premisli, kaj ti je pravzaprav pomembno:
- formati in mediji, ki jih prebavlja,
- funkcije,
- oblika,
- kompatibilnost z ostalimi AV napravami (predvsem TV),
- cena.

P.S. Sklepanje, da je nekaj dobro, ker je dražje, ne drži vedno. Še posebej zato, ker podjetja ne izdelujejo dejansko vseh izdelkov na katerih se sveti njihov logotip, še manj njih sestavne dele.

mavec ::

StepniVolk, se oproščam, če sem bil dvoumen. To ni bil moj namen. A res nočem prvi predvajalnik, ki ga bom kupil, vreči stran, ker mi bo zaribal oz. ker ne bo delal.
Rad bi pač le to, da mi predvaja original dvd-je, to je pa vse. Standarde, vsaj večino poznam. Zanima me le, npr. če predvajalnik ne podpira DTS standarda, kako je potem s tem, če imaš film z omenjenim standardom?
Če bi ga ti kupil, katerega bi oz. katerega mi priporočaš?

lp
Aleksander

Stepni Volk ::

Če DVD predvajalnik ne podpira nekega standarda, npr. DTS, ga pač ne bo predvajal v tem, tevmveč v tistem, ki ga lahko: klasičen stereo. Vsak DVD namreč vsebuje tovrsten zapis, je del DVD standarda. In če bo televizor mono, bo stereo signal predvajal mono. Simple.

Nato, kaj bi kupil, ti ne morem odgovoriti, ker imam premalo podatkov.
Kje misliš gledati DVD filme?
Je to TV CRT, LCD ali plazma?
Le to projektor LCD ali LED?
In seveda model naprave, ki bo predvajala sliko, ter max. resolucija, podpora raznim standardom, recimo pan scan...

Kakšen Hi-Fi bo vse skupaj poganjal v zvočnem smislu?
Je to stereo, 5.1 ali 7.1 surround?

KARIKIRM: Če imaš črno belo EI NIŠ televizor, je nakup redvajalnika za 10K SIT že preveč.

Gleda nato kakšne AV naprave imaš si torej izbereš tudi predvajalnik.
KARIKIRAM v drugo smer: Recimo, če bi posedoval Bang & Olufsen naprave, je smisleno kupiti še njihov DVD predvajalnik. Oblikovno se bo gotovo najoblje podal k ostalim komponentam. Da ne govorim o tem, da lahko za vse skupaj uporabljaš en sam daljinec.

Zgodovina sprememb…

abudabi ::

No potem bi si pa jast malo sposodil temo :-)

Imam LCD TV in nikjer ne najdem primernega predvajalnika, ki bi prevajal kak HD film ala HDwma.
Suma sumarum: prevajalnik ki ima podporo za HD standard ali saj nek del tega.

Hvala in LP

Stepni Volk ::

HD-TV, kot vedno, ima več standardov.


Kateri torej?

Zgodovina sprememb…

abudabi ::

Najbolje bi bilo da 720p ter (ali) 1080i.

mavec ::

Te DVD-je bi gledal na navadni TV. Kar se zvoka tiče, imam trenutno zvočnike 7900 7.1 od Creativa. Sicer pa verjetno vsi oz. vsaj velika večina predvajalnikov podpira PAL/NTSC formata.

Calligula ::

V Eurospinu dobis prenosni DVD DIVX player za mislim da cca 22 jurjev. To se verjetno splaca.

mavec ::

Na internetu sem skušal najti naslov Eurospina, pa ga ne najdem. Imaš mogoče link?
Glede playerja pa, moram še dobro premisliti, tako, kot je rekel StepniVolk.

Han ::

Pri nakupu bodi pozoren na ZOOM funkcijo. Večina Pioneerjev npr. podpira 2x in 4x zoom, pri čemer je slika povsem negledljiva. Nekateri drugi predvajalniki za enako označen zoom (2x) sliko ne povečajo tako zelo. Spet tretji podpirajo tudi 1,5x zoom, ki je še najbolj uporaben, če na navadnem 4:3 TV gledaš 'wide screen' DVD...

Mehanizem v predvajalniku, ki vrti ploščo, naj bo med delovanjem čim tišji. Ko sem npr. pred dvemi leti kupoval predvajalnik, sem bil mnenja, da s Pioneerjem ne morem zgrešiti. Po enem tednu sem ga nesel nazaj v trgovino, ker mi je poleg zooma požrl živce še glasen mehanizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Gorenje predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14133416 (7247) copkacopi
»

[DivXviD] Pioneer predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53670992 (15754) LexLuthor
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321820 (47164) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724370 (8984) bizi72
»

Ali yamada 6600 res ne bere...

Oddelek: Kaj kupiti
151763 (1535) joze

Več podobnih tem