» »

Kako postaviti diska na novo?

Kako postaviti diska na novo?

formatc ::

Stanje je naslednje:

prvi disk ima enote: C,E,F,G
drugi disk ima enoto D
procesor P3, 1GHZ, cca 3MBRAM

Na C so NT40, na D pa XP(SP2).

Rad bi pa združil in preformatiral C,E,F,G, ki so vsi na istem disku v C, D pa samo preformatiral. Na C pa v končni verziji naložil XPje (kupljene).

Dobrodošla vsaka pomoč, ideja itd. Tistemu, ki ugane pravilno kombinacijo, častim pivo ;-)
lp

Jan987 ::

ja s particion magic bi se pomojem dalo vse naredit brez večjih problemov, lohk je pa tud kakšna alternativa ki je zastonj sam se boš mogočemogu mal bl pomatrat. S partition magic pa na vsak način ni težko.

SaXsIm ::

ja in kaj ti ni jasno tukaj? iz D-ja zbotaj, uporabi partition magic, zbriši particije na prvem disku, jih pretvori v ntfs, potem pa inštaliraj xpje na novo in v installerju formatiraj disk 2
SaXsIm

Tear_DR0P ::

ka zej hočeš?
vse formatiraj pa naloži winXP
če pa hočeš obdržat podatke pa vse na D - pa poformatiraš disk C - naložiš XPje, prekoiraš vse dol z Dja in iz winXP sformatiraš še D - seveda kopiraš samo podatke ki jih hočeš sm pa tja mal
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

formatc ::

Res da "particion magic" nisem še uporabil (btw. ali je ta software od m$?), vendar pa ste spregledali, da je treba particije na C,E,G in F združit. Skratka disk naj bi bil tak kot tovarniški izpred parih let. No, med poskušanjem razno raznih prijemov za katere niti za microsoft nebi mogel trditi, da ve točno kaj počnejo, mi je uspelo priti do totalnega kolapsa. Sedaj namreč dobim pred zbutanjem iz čigarkoli sporočilce:

NTLDR is missing, press Ctrl+Alt+Delete in potem vsakič spet enako obvestilce...

Jan987 ::

ja sej z partition magicom lohk zsružuješ diske. ubistvu jih tapru pobrišeš pol pa narediš nove

formatc ::

Sem pogledal, problem pa je v tem, da imajo samo neke demo verzije. Težava pa je sedaj tudi v tem, ker mi je uspelo preimenovati C v G in sedaj noče niti zbutat več. Skoraj nemorem verjeti, da M$ laže v butanju... pa očitno res...

Jan987 ::

pomojem boš pol najlažje tko da si pomembne posdatke zapeč pa pejt nanov nalagat windowse pa tm zbriš use particijepa nared tko kokr ti paše. Al pa če dobiš partition magic še na kakšen ''drug'' način kot da ga kupiš, recimo da ti to naredi prijatelj ki ima kupljenega:D

formatc ::

Podatki sploh niso važni. Sem vse prej lepo pospravil. Sedaj je problem, ker se slpoh ne buta več.

Kakšna ideja? Razen kontejnerja :-)

Jan987 ::

ne na cdin ne na disk?

formatc ::

Nikamor! Človek bi mislil, da ko butaš iz CDja, da se to tudi dejansko izvaja, pa se očinto ne.

~Speed ::

Boot up iz CD-ja nema veze z trdim diskom. Če ti ne zažene install CD-ja, potem maš problem s CDjem al pa s predvajalnikom.

Uštimaj ta CD predvajalnik in zaženi win xp zagonski CD. Sformatirej celoten disk in to je to.

Druga varjanta bi bila, da naložiš zagonsko disketo za win 98 / ME in sformatiraš disk oz. ga preformatiraš s pomočjo FDISK-a.

good luck
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

formatc ::

Speed, očitno ma zagon veze z diskom, zakaj bi mi pa iskal zagno na disku? NTLDR je lih na disku! Fora je v tem, da GA butam iz CDja in s CDjem ni NIČ narobe. Je pa res to kar si pravil po mojem edina rešitev. Nekje dobit stari dobri DOS 6.1, naredit sistemski flopy in sformatirat C. Me prav zanima. Če pa malo pogledaš na MS, imajo tam neke težke študije okrog zagonskih disket za XP. Pravzaprav niti nevem kako naj zapišem zagonsko na flopy, če pa flopya tam kjer imam XPje sploh ni...? Zgleda, da bo treba fajle skopirat na CD, prenest na star PC, od tam pa na flopy, da bom lahko tule spet zagnal XPje...? Me pa zanima naslednje: kupiš nov PC, ga daš otroku, ti ga pofuzla - kaj pa zdaj? Kupiš novi PC? hehe

Linux kliče, zgleda :-)

~Speed ::

Točno to, kot si rekel.
Obstajajo boot CD-ji ki jih niti mal ne briga al maš ti diske sploh priklopljene al ne. Zaženejo se pač iz rama.
Knoppix, recimo.

In potem so tle še razni disk management pripšomočki, ki jih tudi ne briga la je ntfs sistem ok al ne.

Pobrskej si mal po netu, išči acronis.

Glede zagonske diskete pa valda maš kakšnega frenda ki še šiba winshit 98/ME...
V nasprotnem primeru pa je tle še zmeri stari oča google, ki vselej rad pmaga.

good luck.
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Jakka ::

Dajte nehat komplicirat. Če ti res niso važni podatki na disku, na katerega boš namestil winxp, naredi tako:

- priklopiš samo disk (kot master na ide1), na katega boš nalagal winxp (tisti s particijami c d e f), drugega odklopiš
- daš not cd od winxp ter zaženeš inštalacijo
- ko te vpraša kam želiš inštalirat winxp, zbrišeš vse obstoječe particije ter narediš novo eno particijo, veliko kot je velik disk
- inšštaliraš winse ter vse ostalo
- priklopiš drugi disk na prosto mesto
- v winxp odpreš computer managment, nato disk managment ter tam sformatiraš particijo na drugem disku.
- v winxp si nastaviš črke pogonov

To je to. Pozabi na Partition Magic,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Tear_DR0P ::

PM je samo fancy grafični vmesnik za funkcije vgrajene v winse :) sicer še nisem uporabljal PM, tko da mu delam krivico, vendar sem z disk managerjem in diskpart.exe iz CMDja dosedaj rešil še čisto vse težave.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

~Speed ::

Ma sej v windowsih ne moreš razdelit al pa združit particije BREZ izgube podatkov, dej.

PM je že dobra zadeve...če človk ve kaj dela.
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

formatc ::

hundey! Sem naredil tudi to, pa ne gre in ne gre iz CDja! "Operating system not found" ... nimam več idej kaj še nardit... sem pa probal tudi z w2k, pa isti šmorn. Edino na setingih mi piše na mastru "none" in potem auto nastavitev. nimam pa pojma kam bi na master napisal ide1...?

Jakka ::

Ko ti inštalacija ponudi, kaj želiš naredit, izbereš, da boš inštaliral nove winxp, kot da jih na tem disku ni. Ne da išče že obstoječe verzije. Operacijskega sistema pri novi inštalaciji sploh ne išče.

Očitno nisi razumel, kaj z diskom narediš. Na plati imaš 2 priključka za ide kabel. Imenujeta se ide1 in ide2. Prvi disk, na katerega boš nalagal winxp priklopiš s kablom na ide1, na disku zadaj pa nastaviš jumper na master. Verjetno imaš v kišti še en cd-rom, tega priklopiš na ide2, jumper nastaviš kot master. Bios pri taki nastavitvi mora zaznat disk kot primary master, ter cd-rom kot secondary master.

Drugi disk pa po končani inštalaciji priklopi na ide1 kot slave, na isti kabel, kjer je že prvi disk. Lahko tudi na kabel kjer je že cd-rom, kakor ti bolj paše.

Sedaj ti pa mora uspet, saj ni nič težkega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282007 (1642) kerrigh
»

WD 200GB - WinXP ne prepozna

Oddelek: Strojna oprema
151268 (984) Goldee
»

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Oddelek: Pomoč in nasveti
211565 (1358) Blup
»

win xp bootanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
181152 (991) usb2.0
»

Inštalacija WinXP ->100 prvič

Oddelek: Pomoč in nasveti
141682 (1462) recoil

Več podobnih tem