» »

PS2 - kaj je sploh to?

PS2 - kaj je sploh to?

Simeroni ::

saj vem...ampak pri nakupu pohistva so mi 'senkali' konzolo PS2 slim...predvajal sem DVD-je, CD glasbo...naj bi pa tudi igrice (otroci so bili navduseni, samo ata ni znal nic pricarati iz skatlice) :8) ...ali mi lahko kdo v kratkem obrazlozi, kaj rabim za igranje igric...lepa hvala vnaprej...(butasta tema, ane :D )

Jinto ::

Rabiš igrice :D .
PS2 je v osnovi namenjen igranju iger, drugo je postransko. Igre boš pa moral kupit. Se jih da dobit tudi po manj legalnih poteh, ampak o tem se ne sme govoriti na slo-techu :D .
Prodajajo jih recimo tukaj.

Simeroni ::

tam spredaj na konzoli sta dve odprtini...za neke kartice...kaksne? ali bodo igrice igrale brez nekih kartic? mod-cip al kaj ze?

Jinto ::

Ne, ni mod chip, tega se uporablja za igrat piratske igre. :D
Tiste dve odprtini sta verjetno za memory carde, en memory card boš rabil. Uporablja pa se jih za shranjevanje položaja v igrah, da zadeve ne igraš vedno znova.

Simeroni ::

aha...torej kartica za shranjevanje (save) v igrah...kaksne pa so ponavadi? velikosti, firma...na kaj je treba pazit...?

Jinto ::

Ne vem na kaj je treba pazit, ker nimam PS2-ja. Tole sem dobil na bolhi, na Igabibi pa je ena 6500 sit. Majhne so(8mb), PS2 je že kar stara zadeva, konec leta pride PS3.

iMark ::

Ponavadi so črne, lohk pa tud rdeče al pa modre:D. Velikosti pa firme so 8 Mb (od Sony) lohk pa tud kupš 16 Mb (od MAX Memory).

Simeroni ::

alzo...memory card + original igra = deluje...kaj pa je se blo...aha...mod cip...kaj pa je to?

Jinto ::

PS2 je protipiratsko zaščiten, mod chip pa omogoči poganjanje piratskih iger. Ponavadi je to čip, ki se ga zacini na matično ploščo.

Simeroni ::

zacini? torej je treba odpreti skatlo...in ni vec garancije...ali brez tega ne gre? ni kaksnega drugega nacina?

Matek ::

Gre, ampak o tem tu pač ne smemo govoriti. Uporabi google, ali pa kak drug forum, kjer pravila dovoljujejo debate o nelegalnih zadevah. Če bo šla tema predaleč, bo kmalu zaklenjena.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Simeroni ::

ah ja...pozabil na pravila...lepa hvala...

niga ::

Tukaj bos nasel veliko klik

kiFni ::

Lahko uporabiš Swap Magic za igranje kopiranih ali varnostnih kopij iger. To mislim da ni tabu tema, ker ga dobiš v nekaterih specializiranih trgovinah (playgame) ali na bolhi poglej ga dobiš ceneje.

To je CD/DVD ki ga vstaviš v PS2 da ga zažene, potem pa zamenjaš z igro. Kolega ga ima pa prav super dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS2 kot [DivXvid] predvajalnik in še več (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
20950723 (17240) kiFni
»

Playstation 2?

Oddelek: Konzole
453732 (3194) Johansen
»

nakup rabljene PS2 konzole

Oddelek: Kaj kupiti
124111 (3672) Jago
»

Kupujem PS2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504734 (4042) TribesMan
»

X-Box ali Playstation 2

Oddelek: Kaj kupiti
433101 (1834) liverpool

Več podobnih tem