» »

Playstation 2?

Playstation 2?

AlexUS ::

Pozdravljeni ker me zapušča moj stari PC oz. ne morem več igrati novejših špilov sem se odločil da bom namesto nove kište(ki stane preko 800 €) rajši umislil kakšen PS2(ne PS Two ker je za skoraj polovico dražji).

Ker je več vrst PS2 me zanima katerega mi sami najbolj priporočate?
Sem bral da prihaja PS3, a mislite da bi bilo bolj eše malce počakati da cene še bolj padejo pa ga potem kupim?

Ugodno se zdi tudi zaradi izbire iger za PS2 na torrentih in eMule; se pravi da bi sama konzola morala podpirati tudi ostale igre(ne samo originale).
Sem videl da je gor že najnovejša COD3..

Kakšni so kaj dodatki za PS2?
Ob nakupu dobiš konzolo, napajalnik, vtič za TV ter igralni plošček; kakšne so možnosti ostalih dokupov(če je poleg igralnih ploščkov še kaj drugega)?
Ali imajo varianto da bi na konzolo priključil miško in tipkovnico(mi najbolj odgovarja).

Se da priključit PS2 na navaden LCD?
Kako ste sami kaj zadovoljni z PS2?


Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem...
LP
Modrost ni debelost, debela je norost.

mtosev ::

Mel PS2 crkno v sestih dneh. Pol na Xboxa nabavil in je 20x boljsi od PS2. Kateri sploh nima diska. in rabis mem kartice da shranis kje si ostal v igri.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

AlexUS ::

Kolk pa je cena XBOXa, pa kje se ga da dobiti tukaj pri nas?
Katere dodatke vse omogoča(recimo priklop miške in tipkovnice)...?


lp
Modrost ni debelost, debela je norost.

Mavrik ::

PS2 je precej zastarela zadeva, tako da ne vem če boš pretirano zadovoljen.

S priključitvijo zadeve na monitor je križ. Zadeva nima nobene take uradne podpore in boš za to moral uporabiti kak VGA box, kar bo povzročilo da bo slika na zaslonu bolj podobna bruhanju. Prav tako boš moral dokupiti vsaj še memory card za shranjevanje podatkov.

Pod črto, ti PS2 ne priporočam kupovati (razen če si ne moreš privoščiti katere izmed next-gen konzol), ker je prihod PS3 naznanil konec izdaje novih PS2 iger, ker bo večina razvijalcev zaj presedlala na PS3.

Kar se pa next-gen konzol tiče. PS3 je nov, samo ima trenutno še ogromno problemov. Prvi je gotovo absurdno visoka cena (govori se o 600+€ v evropi) in dejstvo da je Evropska konzola kriplasta in ne bo imela popolne podpore za stare PS2 igre. Gotovo pa bo dobila precej kvalitetnih iger, samo je vprašanje koliko od teh bodo ekskluzive. Druga izbira pri next-gen konzolah je Xbox 360, ki je opazno cenejši (stane 400€) ter že ima precejšenj kup kvalitetnih iger (med drugim CoD 3). Je pa strojno nekaj šibkejši od PS3jke. Zadnja izbira je pa Nintendov Wii, ki pa stane okoli 250€, je tudi ceni primerno strojno okleščen v primerjavi s prejšnjima, ima pa zato precej nov design kontrolerjev.

Kar se pa kopiranih iger tiče... debate o usposabljanju le-teh tukaj ne bom pustil.
The truth is rarely pure and never simple.

mtosev ::

V AVT mas Xboxe za 100Eur.

Pa en mod chip pa lepo gledas Xvide DivXe, pirat igre,... tudi misko lahki priklopis malo modas zamaskiran USB port pa je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mavrik ::

Xbox 360 ne podpira priklopa miške in tipkovnice (niti druge konzole je ne). Namreč tipkovnico pa miško mora podpirati tudi igra, kerih pa praktično ni. Da se nekaj zimprovizirati na PS2, samo je to vse polovičarsko.

Pač boš moral s kontrolerjem igrati (ni tako hudo kak eni pravijo).

EDIT: Aja, nakup prvega Xboxa priporočam še manj kot nakup PS2, ker je zgubil podporo novih iger še prej kot Playstation 2, kar pomeni da imaš na voljo precej kratki seznam iger za to konzolo, ki pa se ne bo spremenil.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

mtosev ::

LOLz da ne ha? Obstajajo konverterji ne (mis tikpovnica)? :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

toplakd ::

re: MTOSEV, kje jih najdem, ker bi rabo enega.

Lep pozdrav, Dejan

@LOL ::

Pol na Xboxa nabavil in je 20x boljsi od PS2

u stari jaki argument si dal (NOT). Zarad diska je zadeva boljša...:\ Poglej si malo seznam dobrih iger za PS2 in pa Xbox. Ni težko omeniti da je PS2 kakšno svetlobno leto naprej. Aja pa podpora za XBOX1 je zlo nikakva če sploh medtem ko na PS2 prihaja še God of War 2 in še kar nkeja špilovaja saj ga ne misli Sony kar opustiti. Na PSju je vsega 2x več. Edino kar zame rešujejo Xbox iz low levela je Halo serija (govorim, za prvi Xbox) ki je res izjemna in nenadkriljiva. Sej ne da se za PS2 ne bi dalo dobiti diska če ti takoooo pomeni to.
Jaz bi priporočal PSTwo saj navadno verzijo se pomoje ne dobi (novo) že lep čas, tako da so verjetno rabljene žer zjahane.

AlexUS: če so ti všeč pretepaške igre, arkadne igre, avtomobilske dirkačine (tukaj mislim svetost GT) potem je PS2 zate in ne boš razočaran saj je tovrstnega špilovja tle toliko kot nikjer drugje skupaj. 8-)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

mtosev ::

Ti si malo poglej igrice za Xbox. COD3 bo tudi za Xbox.

PS2 je shit IMHO. Poleg tega da laserji crkujejo ko nori se se napajalniki pregrevajo. Da jih je SONY rabil zamenjat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

AlexUS ::

@LOL
Ja sem ravno preveril listo iger za PS2, pa je kar dolgi. No sline so se mi zacedile pri COD3 ;)
Aja kero verzijo pa priporočaš, pa kje bi se dalo dobiti(sem mal gledal pa je veliko različnih PS2)?

To ko nekaj omenjajo XBOX za je komaj 100€, a je to XBOX360 ali je še tastari?
Modrost ni debelost, debela je norost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlexUS ()

MeGreat ::

Ps2-jev laser naj bi bil bolj tako tako..

mtosev ::

LOL PS2 je 120Euro pa se spominsko kartico rabis. se 30E

Ce hoces dat toliko pa kupi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

@LOL ::

PS2 je shit IMHO. Poleg tega da laserji crkujejo ko nori se se napajalniki pregrevajo. Da jih je SONY rabil zamenjat.

1. meni klaser dela OK (jaz ne poganjam piratov verjetno je to to, ampak vse boljkše igrice kupim original ali pa počakam da pridejo na cenejšo varianto ko se dobi odlično malo starejšo igro za 5k sit ; če pa uporabljaš pirate in geldaš neomejeno divx filmovje gori ti pa Sony ni popolnoma nič kriv zaradi odpovedi laserja!)
2. napajalnik se ne pregreva.

Sicer pa mtosev, poglej kake težave je mel Xbox360 na začetku zardi zmrzovanja -> pa zato ni crap konzola:\
Pa še to da PS2 ravno ni šit pove že podatek da se je prodal v več ko 100mio kosih

No sline so se mi zacedile pri COD3 ;)

Hm malo si me presenetil. Če se ti sline cedijo po tej igrci je imo precej boljša varianta (žal precej dražja) 360ica in pa PS3. ker na dvojki je COD3 zagotovo bolj crap grafika. ne vem, jaz bi na tvojem mestu morda še nekaj dodal pa raje kupil potem xbox360 kjer bo v nadalje teh iger ko listja (prihaja Halo3...). Ali pa PS3, ampak ta bo okrog 600EUR 0:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

mtosev ::

Tezava je bla da so se pregrevali 360ka. Drugo nic.

Se o Xboxu da vidim nekoga da na PS2 gleda filme kar iz USB kljuca. Jaz lepo kar tak. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

@LOL ::

Dej mi pa ti potem povej kaj je hujšega da ti konzola sredi nažiganja zamrzne?:\ To je za pravega konzolaša najhuje kar se lahko zgodi - da priprava ki oimogoča preprostost zmrzne.
Povej mi kaj te potem tako moti pregrevanja napajalca na PS2 če sploh je? Zgleda da maš dvojna merila. Za laser pa sem ti že povedal komu največ crkujejo. Pa še to: da meni zmrzne konzola med igranjem zarad pregrevanja tako kot je to bilo na prvih 360icah jo dam prvi dan na Bolho za 30% cenejše od nove

Se o Xboxu da vidim nekoga da na PS2 gleda filme kar iz USB kljuca. Jaz lepo kar tak.

Car si. Poglej, konzola je namenjena igranju iger in ne gledanju filmov. Tak da bi jaz pri nakupu bolj geldal kaj bom lahko igral in koliko in ne kake filme ter kako jih bom vrtil. Očitno so ti pojmi nejasni.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

mtosev ::

@LOL PS2 mi je med igrico frizno po ponovnem zagonu je nehal delat laser. 6dni je PS2 delal. :\ :\ :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

@LOL ::

Če si kupil rabljenega te je pač nekdo hudo nateegniiiil in ti prodal PS2 z že veliko kilometrine.
Če si novega pa imaš itak garancijo tko da ne vem. Mojmu stricu je crknila turbina na Audi a4 2.0tdi pa zarad tega še ni slab avto.

Ta primer ko opisuješ se velikokrat zgodi pri nakupu rabljenih konzol ko so že precej zgonjene. Samo to ti ni kriv Sony ampak lastna neumnost in nespametnost
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

mtosev ::

PS2 je bil modchipan samo zato ni crknil laser, ker bi prej crknila plata kje je bil nalotan modchip.

Zato pri Xboxu sn sam dal not modchip in vse lepo dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

@LOL ::

Povej: si kupil rabljenega ali novega?
Sicer si pa že sam sebi odgovoril: "je bil modčipan". Potem pa še govoriš kako PS2 šit ko si ti naletel na en verjetno en žće precej dotrajan modčipan model. Dečko, ne poznam nobenega ki bi mu na original PS2 kaj crknilo

Dovolj z moje strani ker se ne mislim kregat z enim o tem ki si še ne lasti tega doma:\ in potem kritizira neko stvar po tem ko ga en nategen in mu proda zjeban PS2.

AlexUS: še enkrat, poglej malo na top listo iger ter premisli kakšne igre najraje igraš. po tem se šele odloči. Vendar če bi zdaj kupoval v tem trenutku bi si močno ogledal osebno tudi Xbox360 ki se ga dobi že dokaj ugodno in na katerem je že dosti iger:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

mtosev ::

En z Stja:

psTwo star pol leta. vceraj sem zamenjal skurjeno leco z novo in vgradil mod chip. cena: 45000 sit. zraven dobite tv-kabel, napajalnik, 1xjoypad. po zelji zalotam se ntsc fix da bojo ameriske in japonske igre v barvah. sam bolse rgb kabel nabavit ker se z ntsc fixom opazno poslabsa kvaliteta slike. aja pa da ne pozabim.. pol leta garancije. z doplacilom 5000 sit pa je 1 leto garancije.

Od katerega sn kupil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

@LOL ::

:\
Moje domneve so potrejene. Tip te je nategnil. Ni bilo prvič ne zadnjič da se je to zgodilo.
Samo prosim te, zarad tega ker si ti nesposoben kupiti rabljeno stvar še ne pomeni da je PS2 shit. Sej lohk se bi zgodilo da bi kupil pokvarjeno xbox1 in kaj -> potem bi blo pa to shit. Aja pa pamet te mora učiti da če ti stvar odpove 6 dni po nakupu od enga "dealerja" da je nekaj narobe blo s konzolo. Malo bolj bodi previden pri nakupu rabljene robe -that's all
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

mtosev ::

Ne sam sn sebe nategnil da sn sploh so kupit PS2 pa se bi rabil kupit mem kartico.

Hehe PS2 kontroler je se doma. To je ostalo od PS2. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Johansen ::

XBox 1 pa malo iger? Pa priporocas se manj kot PS2? Žboink! Ne govori v tri dni, ce zadeve ne poznas... XBox 1 je za svojo ceno (100er) best buy tako za gamerja, kot tistega, ki zeli imeti doma sodoben media center, kateri podpira HD ali opticni izhod + nanj lahko instaliras Linux, FreeBSD ter zadevo tako spremenis v poceni tih servercek, kateri povrh vsega trosi se malo elektrike. Tolko o tem...

roli ::

Jaz PS2 ne bi kupil.Enako velja za PS3.

Bi pa kupil Xbox360 ali Wii (če kupuješ novejšo generacijo konzol) in Xbox,če kupuješ starejšo generacijo.Zapomni pa si,da nakup starejše generacije ni priporočljiv saj izgubljajo podporo.

Jaz osebno imam Xbox in je dosti dobrih iger zanj.Sicer pa kupujem igre zaradi konzole in ne konzole zaradi iger.Zdaj za Xbox so izvrstne igre Forza motosport,Mech Assault 1&2,Advent Rising...... To je seveda izvrstno meni drugi pa naj izberejo sami.Če bi rad tudi internetno igranje pa zagotovo Xbox ali Xbox360.Na Xboxu lahko tudi z media centrom počneš mnogo stvari od gledanja filmov,poslušanja glasbe....

Pa še nekaj je pri PS2 gamepadu: Crap!
Nikakor ga ne morem normalno držati v roki in za igranje iger (še posebno streljačin) je zelo nepriročen.Medtem,ko zagrabiš Xbox gamepad v roke in imaš analogni paličici pod obema palcema in spodnja trigerja lepo porihtana imaš pri PS malo težav saj ima analogni paličici (ki sta najbolj pomemben del gamepada) preveč skupaj.
http://www.r00li.com

Mavrik ::

Johansen: Hladno dejstvo je, da je res dobrih iger na Xboxu malo. Lahko jih prešteješ na prste ene roke. Ostalo je vse ali ščiš, ali pa je itak multi-platformski špil. Po bazi iger Xbox nikakor ne more približati PS2jki. Inštaliranje Linuxa na konzolo je neumnost, kakorkoli pogledaš. Za to maš PC, pa se tam igraj, bo več koristi od tega. Edino za kar je prvi Xbox še dober je dejstvo, da se da spremeniti v zanimiv Media Center, čeprav ga pa že opazno tepe slab procesor, ki onemogoča predvajanje novih HD filmov. To poveži z dejstvom, da lahko 360ka laufa praktično vse boljše igre s prvega Xboxa in da novih iger za prvi Xbox praktično ne bo ter boš ugotovil da je trenutno ta zadeva brezvezen nakup. Še posebej če kupuješ konzolo za igranje iger, ne pa za Media Center.

Ko izbiraš konzolo moraš biti pozoren na igre, katere obstajajo za le-to konzolo. Ostalo je vse sekundarno, saj ti nič ne pomaga odličen hardver ter nadzor, če ga nimaš za kaj uporabiti. Tukaj trenutno še 360ka vodi sčasoma pa ga bo morda PS3 dohitel, če bo Sony nehal srati.
The truth is rarely pure and never simple.

AlexUS ::

Vsem skupaj havala za nasvete!

Sem pa nekako v dilemo padu; ali bi kupil PS2(tam okol 125€) ali pa sploh ne bom ničesar kupil - vsaj konzole ne.
A mi lahko kdo prilepi kakšno sliko iz PS2, recimo iz kakšne streljačine(kako dela na TV, z digitalcu ena ali dve slike); ker edino to me še lahko prepriča da se odločim nakup.
Sam sem videl nekaj posnetkov(COD3) sam ne vem kako bo zgledalo na TVju.

Zakaj ne bom XBOX360 ter PS3?
Ker je predrago; tam 300 € oz. 600€ za konzolo žal ne morem dati, pa da bi potem le igre nažigaval...
V nasprotnem primeru še rajši dam 200€ zraven pa kupim nor PC(če primerjam cenovno proti PS3) - dobil bi že dual core z zadovoljivo grafiko(cena tam okol 800€), poleg tega bi lahko praktično vse delal(pisal, srfal, programiral, igre špilal...).


Še enkrat Thanx,
LP
Modrost ni debelost, debela je norost.

Mavrik ::

Nastavi si eno igro pa jo daj v 640x480. Pa boš videl kaka je grafika na PS2.
The truth is rarely pure and never simple.

Orbit89 ::





Slike so bolj boge, ker so slikane z mobijom, toda je malo ne pravično reč da je isto kot na monitorju z 640x480.
Ker televizorji prikazujejo pravokotne pike (ne kvadratne, kot na PC) pride slika mehkejša in nisov toliko moteče žagice.
Tako da ko-mot se bi dalo igrat Warcraft3 na PS2 z miško:D!
Drugače sem sam nekoč veliko govoril naokoli da si bom kupil Xbox in na koncu sem si nabavil PS2, samo zaradi velik izbiro iger in
to ne samo eskluziv za PS2 ali le konzole, tukaj govorim o igrah ki so tudi za PC, vendar tapravi občutek je le na kavču pred TV.

LP

PS: Sem se izognil naštevanjem iger, ker bi prišli na naslednjo stran (v navpično napisane):D.

PARTyZAN ::

Alexus: ce so ti FPSji najbolj vsec ... konzola ni glih zate.

AlexUS ::

Ne jaz sem mislil da ni kakšnih popačenih kock al pa kaj podobnega.

Drugače pa Riptor hvala za slike, kero verzijo PS2 imaš in kje si ga nabavil?

Kako je pa kaj z predvajanjem na TVju, dvomim da je na 55 isto kot na 72 ali kakšnem večjem TVju?
Sam imam dva TVja en 55 en 72.

A je res deluje primerjalno z PC v 640x480?
To se pravi da je vidno polje precej zmanjšano...
Modrost ni debelost, debela je norost.

ales85 ::

To ni res, da je primerjava z takšno nizko resolucijo na monitorju. Grafika je dobra, sploh če primerjaš prve igre s temi, ki so izšle nedavno ali kakšno leto nazaj in vidi se, da so izkoristili mnoge atribute konzole.

Mavrik ::

Glej, takole je. Zadeva dejansko teče v taki ločljivosti (torej 640x480 prepleteno ali progresivno). Je pa tudi res, da da bi naj zadeva izvajala cel čas Anti-Ailiasing, kar pomeni da slika ni popolnoma zanič. V vsakem primeru pa je izgled iger opazno slabši, kot na PCjih. Kar je, če pomisliš, logično glede na starost in strojno opremo v konzoli. Razvijalci so uspeli kar precej stisniti z omejenega hardvera.
The truth is rarely pure and never simple.

AlexUS ::

Sem mislil da je res le Joystick na voljo za PS2, pa je še obilo drugih dodatkov...
Link

Kerga od teh štirih se splača kupiti?
Link
Modrost ni debelost, debela je norost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlexUS ()

Orbit89 ::

Jaz ti nebi priporočal nič od naštetega.
Ker se edino se splača kupit PS2 z čipom, ker tgovci že počasi pospravljajo zaloge PS2 iger(vsaj tako je stanje v KP).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

AlexUS ::

Kje se pa da kupiti PS2 s čipom pa za kolk cene?
Modrost ni debelost, debela je norost.

dolenc ::

To je jasno, da se kupi konzolo ravno zaradi iger, jst sem jo kupil zaradi Tourist trophy:D, pa kasneje sem odkril še God of war (no je še veliko drugih sam te 2 sta mi res huudi). To, da se ukinja podpora, pa eni govorite kot, da bo zdej konec sveta za ps2, ki je bil aktualna konzola lepo število let in v tem času je pač prišlo ven malo morje naslovov za to konzolo, tako da iger novopečenemu lastniku ravno ne more zmankat. Eni pa dajejo občutek kot, da bo z "ukinjeno podporo" na voljo sam še 2-3 špili, pajade, še lep čas bo imel ps2 največ iger:).

Se pa strinjam, da ni vreden tolko za kolk ga nekateri prodajajo po skoraj 200eu, za ta dnar bi tudi jst raje izbral wii al pa xbox360, ps3 pa zaradi cene ne, kljub temu, da sem mnenja, da bo čez čas imel najboljše špile.

Johansen ::

Mavrik: Poglej, vidiki se pac razlikujejo od ljudi do ljudi. Tebi je npr. brezveze instalirat Linux ali FreeBSD na konzolo (katere so danes itak preobleceni PC-i), meni recimo je to carsko. In glede na to, kaj dobis za svoj denar pri XBox-1, mislim, da trenutno nima konkurence. Za 100EUR dobis konzolo, katera ima se vedno dobro grafiko in igre se vedno lepo izgledajo, PC ali multimedijski center de-luxe. Mislim, da enostavno trenutno ni konkurencne zadeve na trgu. Ok, igre niso ravno zadnji krik mode, ampak kot da to edino steje. Tetris je se danes carski, laufa pa na herculesu. Ampak tud ce si ultra gamer, si zelo verjetno ne bos omislil konzole ampak verjetno hudo nabildan PC... Ni te konzole, ki je kos dobremu PC-u (seveda tudi ustrezno dragemu). Pa smo spet tam, koji ce ti ku*** konzole za igre :) Sploh pa so taksne debate brezpredmetne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johansen ()

@LOL ::

Neprecenljiva tema:\
1.Poglej on kupuje konzolo zaradi iger in ne zaradi možnosti snemanja Linuxa gor katerega to možnost izkoristi nekako 0,01% lastnikov Xboxov. Torej so igre glavni dejavnik kar je od konzole tudi pričakovati
2. Trenutno ni na tržišču PC igre ki se lahko meri z XBOX360 igro GoW po grafiki - trenutno
3. " Ni te konzole, ki je kos dobremu PC-u (seveda tudi ustrezno dragemu)" -> trenutno ni tako, jasno pa je da se to nekaj časa po izidu konzole spremeni saj strojna oprema PCjev močno napreduje - vendar kaj ti pomaga 8800gtx za 600EUR ko pa se ti 360 xbosaši v nos smejijo ko nimaš možnosti poganjat take igre da bi se moč sploh pokazala.
4."Jaz PS2 ne bi kupil.Enako velja za PS3 AND Bi pa kupil Xbox360 ali Wii" -> zgleda še eden ko mu gre Sony na ku*ca0:) Hkrati pa pazi to hvali Wii kako je kul a hkrati za Wii obstaja ENA (1) dobra igra in to je nova Zelda, vse ostalo je ali povprečno ali mini igre (kot tisti Rayman) ko se jih naveličaš nekak po par poizkusih -> proidajajo pa za polno ceno jasno. Trenutno je od next-gena priporočljiv le 360ica ker ima že par solidnih iger. In zaradi iger se baje kupuje konzole.
5."Zapomni pa si,da nakup starejše generacije ni priporočljiv saj izgubljajo podporo."-> to je že morda res. Vendar če pogledaš situacijo vsaj do predkratkim je izšlo več iger za PS2 kot za Xbox3600:) (medtem ko je MS podporo za Xbox1 praktično ukinil - nobene ekskluzive...)
6."Pa še nekaj je pri PS2 gamepadu: Crap!"-> hm zanimivo ampak po mnenju večine gre za najboljši joystick pod soncem. Zdej ne vem ali maš take bolj majhne roke da te moti al kva. Ker pretepaćine z njim igrat je zakon. Da tut oblika ni slaba pa pove že dejstvo da se ga je kopiralo/se ga na veliko.
Sej lahko si lastniki Xbox1 lažete sami sebi a priznajte si vendarle da ima PS2 veliko več RES kakovostnih špilov. Tako kot je že rekel @Mavrik.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

mtosev ::

@LOL meni so igrice za Xbox cisto dovolj. Nepogresam PS2 iger. BMK za Tekken pa take igre katere ima PS2.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

@LOL ::

Ne komentiraj če ne znaš izluščiti tisto kar sem napisal.
Ne rečem da xbox1 nima kakovostnih iger - seveda da ima (med drugim meni najboljša streljaška serija halo). Vendar je število zares 1A naslovo precej krajše kot na PS2 (MSG serija, GT serija, DMC serija, Tekken, Virtua, GTA,GOW,).
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

suntrace1 ::

in Pro Soccer Evolution oz. Winning Eleven 8-)

AlexUS ::

Sam men še pa ni noben odgovoru:
Kje se pa da kupiti PS2 s čipom pa za kolk cene?
Modrost ni debelost, debela je norost.

jamiroq ::

kupiš pstwo v bigbangu in daš vgradit čip k enemu od milijona vgrajevalcev čipov (d-vices.com, recimo. druge si poišči na bolhi). prideš precej ceneje skozi, kot če kupiš komplet na playgame.biz (+ imaš novo konzolo; playgame kolikor vidim za mastne denarce preprodaja rabljene konzole).

Johansen ::

Ok, se strinjam s rem, da ce gledas izkljucno zaradi iger, potem se o XB-1 verjetno res nimamo kaj pogovarjat. Drugo vas ocitno res ne zanima, tko k mene ne napucavanja kaj je IN in kaj OUT :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110993436 (40179) XsenO
»

PlayStation 3 Slim tudi uradno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5913121 (8983) Jst
»

Ali se PS2 še splača nabavit?

Oddelek: Konzole
372834 (1853) Gr0unD Zer0
»

PS3 dogaja(nja) in Sonyjeve izgube pri tem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
16714840 (11526) Pesimist
»

Xbox ni čisto pravi globalni uspeh? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
518247 (6720) Stepni Volk

Več podobnih tem