» »

PS2 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

PS2 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

1 2
3
4 5

kiFni ::

To je eno in isto samo da je PS2 SMS HD starejša verzija (prva ki je predvajala divx z trdega diska, in obezno si jih mogu dat v dir +AVi, kasneje kamorkoli). Uporabi SMS v2.3 Rev.2. mislim da je ta trenutno zadnja.

eddvedder ::

Končno mi je uspelo pognat SMS ampak samo iz CD-ja! Uspelo mi je tudi naštimat, da mi igra filme iz USB-ja! Cd, ki ga imam na začetku not, da mi zažene SMS, lahko potem odstranim, pa mi zadeva še naprej normalno laufa, če pa dam noter DVD z filmi(divX) pa ne vem kje bi do fajlov prišo, ki so na njem! Torej ne vem kako naštimati da bi mi zalaufalo SMS iz Memory Card! Pomoč prosim, sem vse prebral in nikjer nisem našel te obrazložitve! Hvala za odgovor!

kiFni ::

Če ti čip to omoča, posnameš .elf file v določen direktorij na MC. kater čip imaš?

eddvedder ::

Čip je MAtrix Infinity.Ta fajl .elf sem že posnel na Memory Card( tista dva direktorija ko piše na prvi strani SMS-config pa se nekaj sem kopiral točno tako kot piše), ampak če nimam cdja noter, lahko grem samo v browse in system setings! Pod setings ni za naštimat da ti bi lahko avtomatsko zagnalo sms iz kartice, pod browse pa, ko pridem do sms na kartici in označim, mi napiše samo cody ali pa delete, zagnat pa ne gre!

kiFni ::

Glej na MC ustvari direktorij BOOT, sms.elf preimenuj v BOOT.ELF in skopiraj v ta direktorij, ja z velikimi črkami.
Resetiraj ali ugasni konzolo, nazaj prižgi in drži tipko R1, zalaufal se ti bo SMS z MC.

Da ti pa ne bo treba vedno držat tipke R1, lahko pa nastraviš v meniju od Infinity,
BOOT MODE: DEV1. V meni prideš da držiš tipki trikotnik in krog istočasno ob zagonu konzole.
Če ti pa nič od tega ne dela, pa nadgradi firmware na V1.91. Če želiš lahko še 1.93 fix. Ne pa direk na 1.93, ker je to samo,nek popravek.

Upam da ti je zdaj kaj bolj jasno, in ti bo uspelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

eddvedder ::

ooooo,super! Najlepsa ti hvala! Vse dela super! Končno! A če pa dam auto BOOT pa mi bo zagnalo SMS samo če držim R1 tipko?- ker bolj pogosto igre igram! Hvala ti še enkrat! Kaj pa veš mogoče kakšen izhod ima PS2? Koliko pixlov, ker bi rad nabavil HDTV kabel ker mam plazmo in je slika malo bolj slaba! Mislim da sem nekje prebral da ima izhoda samo 640×480? je to res? Potem je še manj kot navaden DVD predvajalnik!
Hvala

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

Daj si v BOOT direktorij uLaunchElf in pol iz menija lahko zalaufaš kar želiš, SMS, igro v pogonu, pa še FTP lahko naštimaš, za prenos s PC na PS2.

eddvedder ::

a ta Launchelf je že not v SMS-ju al si ga mopram posebej dol potegnit? Sorry da gnjavim ampak sem še nov v tem! Pa še to vse glede interneta in prenosa iz računalnika me vse zanima. Baje da lahko imaš CHAT na PS2, kao MSN! Pa da lahko network igre igram, pa da lahko filme direkt iz računalnika dol gledam! Torej uLaunchelf moram dat v BOOT mapo. Kje dobim to? Ali moram kak preimenovat, da bo delalo?(velike črke ???) Pa kak naštimam FTP? Za vse to si nameravam v soboto vzet čas, tak da bi te res prosil za pomoč! Hvala ti!

kiFni ::

Namest da daš sms.elf v BOOT in preimenuješ v BOOT.ELF, to naredi z uLaunchElf.elf. A ti razumeš kaj angleško? Mal pogoogli. Na http://www.psx-scene.com najdeš vse podatke.

eddvedder ::

sorry, da gnjavim. Sem gledal na http://www.psx-scene.com pa se ne znajdem najbolj! Tam sem nešel uLaunchELF v4.12 pa je v .zip fajlu ogormno datotek. Uporabil sem datoteko uncompressed BOOT.ELF in zbrisal besedo uncompressed v fajlu, pa ni delalo. Tako da sem dal nazaj SMS gor zaenkrat. S tem SMS-jem pa niti filmov iz DVD-ja ne mmorem gledat(DivX mam gor na DVDjih) ker mi napiše illegal disc! Samo iz USB ključka mi bere filme!

kiFni ::

uncompresed pomeni da ni stisnjen, in ti veliko prostora zavzame na MC, daj rajš tadrugega uporabi.

Ej težko je razlagat to, moraš mal razumet pa naštudirat tud jaz sem bil začetnik. Ti kar poišči, saj boš najdu.

ales85 ::

Meni pa je za predvajanje filmov še najljubša možnost uporabe mrežne povezave in lepo PS2 priklopiš na usmerjevalnik in bereš filme iz računalnika nekje drugje.

miwche ::

videofrik

a SMS brez težav zazna tudi večje diske, recimo 400 - 500 GB? je potebno imeti tazadnjo verzijo ali je tudi 1.9 OK?
~ there are more alpha males than beta testers ~

kiFni ::

Ja zazn, vendar mora bit fat32 formatiran. Daj si rajš zadnjo verzijo, manj možnosti da bo kaj jebal>:D

rzidar1 ::

zdravo

sama uporabljam ps2 slim in swap magic 3.8.
če sem tole prav razumela, potem si posnamem na cd SMS.ELF in SYSTEM.CNF (skupna velikost nekje okoli 25mb) in najprej vstavim swap magic, da mi prepozna kopiran cd... potem vstavim ta zagonski cd in mi ga prebere. zatem priključim zunanji disk, ki mora biti formatiran na FAT32 in že lahko gledam filme.
imam prav?

hvala

kiFni ::

Ja ampak moraš naredit image z CDGENPS2 in image zapečt.

rzidar1 ::

jp... ta image imam velik 25mb... a bi mogel biti kaj večji? ker mi tega cd-ja ne zazna.

DonSalieri ::

Kje dobim ta sms mi lahko kdo pošlje link prosim, ker prvi ne dela.

rzidar1 ::

jst pa prosim, če mi kdo lahko pove, koliko je ta image velik... ali pa če mi ga lahko kam naloži, da si ga dol potegnem in zapečem.
hvala

aha... pa še to...
tisti, ki uporabljate swap magic... kakšne igrce morjo bit, da jih swap magic spozna... vedno mi napiše... there is no data... kaj morem pazit?
to da je PAL, že vem... še kaj druga? hitrost snemanja? mogoče kakšni "posebni" cd-ji oz. dvd-ji?
hvala

kiFni ::

Za tiste k ste spraševal kje se dobi SMS, sem uploadal image ki deluje. SMS ni čisto zadnja verzija, lahko pa jo pol zamenjate z novejši. Vključen je tud readme v slo.

LINK

Tole spodaj je iz enga prejšnjega mojega posta.

Kasneje sem ugotovil da so se pri izdelavi cd-ja, nekateri fajli spremenil v capital in jih je treba preimenovat.

SMS dir mora zgledat takole
- icon.sys
- SMS.cfg
- SMS.icn
- SMS.smb

in ne takole
- SMS.CFG
- SMS.ICN
... itd

Ker ne bo zaznal nastavitev (SAMBA in ostalo)
Se prav v dirktorijih na MC morajo bit icon.sys in .icn z malimi, ker za PS2 ni isto kot pri windows. Prekopiraj ali FTPjaj jih na PC preimenuj in skopiraj nazaj. Če je sms naredu nove jih zbrište in velike preimenujte v male.

Pa še za sambo.

Napiši v SMS.smb file:

192.168.0.5 (IP na katerem laufa samba in imaš pošerano, linux ali windows)
IME PC-JA (z velikimi)
MYPS2 (pusti MYPS2)
uporabnik
geslo

Samo eno samba povezavo lahko vneseš. Če hočeš dostopat do druge mašine, moraš vnesti druge podatke.

Nipps ::

Jst sm si zapeku un iso, pa me zanima neki... kje lahko nastavljam podnapise? velikost pa take scene... Ker ko zaženem SMS (iz cd-ja) pa pol dam noter divx mi zažene film, podnapisov pa ne... pa usb ključa mi tudi ne zazna.. camo CD..

V launchELF (v4.12) mi pa zazna usb samo ko dam na film mi napiše da to ni elf file..

kako in kaj nej nardim da mi bo zadeva laufala? aja.. pa čip je noter samo ne vem kateri..

thx za odgovore

kiFni ::

Če skopiraš SMS dir na memory kartico, bo ob zagonu prebral nastavitve, kjer je že vse nastavljeno za SLO podnapise. Poglej zgoraj moj prejšnji post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Nipps ::

Thanx, deluje...

Kako bi pa jst to zadevo uštimal da bi mi SMS zagnalo iz MC? kot sm že reku... ne vem kater čip imam notri.. ma mislim da je ena cheap varjanta...

errhec ::

A se da to narest tudi z slim PS2 ali je to samo za "FAT PS2"?
LP
dd

kiFni ::

Ja za obe konzole je. Ne vem zakaj ne bi. Vsi programi delajo na obeh. Saj je PS2 slim samo pomanjšan PS2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Maggio ::

@videofrik
malo sem prebral to temo in vidim da se zelooo spoznaš na te PS zadeve (pohvalno)

imam pa nekaj vprašanj in sicer sem nov uporabnik PS2 in rad bi uštimal hdd na PS2



imam 2 konzoli PS2
1- PS2 SCPH-50004 (fat)ima vgrajen čip ampak ne vem kater + laser ne dela več drugače ok
2-PS TWO SCPH-70004 (slim) nima vgrajenega čipa in dela 100%

za debeluha PS2 bi rad kupil Network adapter za priklop HDD da bi lahko igrice in zadeve štartal z njega (ker se mi zdi bolj praktično -pa še laser ne deluje)
če ima kdo za prodati network adapter se priporočam ponudbe na : jojox@volja.net
ali če veste kje v ljubljani ga dobim .

kako naj potem če dobim network adapter pridem do igric na njem če laser na dela da bi štartal "hd loader"
probal bi tudi z zunanjim diskom usb ampak spet problem, nevem kako štartat usb advance ipd.. ker ne dela laser
ali bi delalo če bi bil ta zagonski meni hdloader, usbadvance, ali katerikoliže inštaliran na MC??
ali mi lahko kdo od vas naprimer @Videofrik naloži ta loader na MC??

ali se da kako naložiti usb ali hd loader na MC preko slim (ps two) ki pa ni čipan mogoče preko mrežne povezave pc-ps2
ne vem kako naj vspostavim mrežno povezavo med računalnikom in PS da bi prišel do memory carda (če se sploh to da??)
sem že nekaj probaval ampak nimam tistega cd-ja za uštimat lan - probal sem tudi z cedejem od igrice ki omogoča net play ampak rata mi vzpostavit povezavo ampak samo ko sem v igrici in čisto nič ne morem narediti (ali moram imeti kak program za to)

kje dobim cd za uštimat mrežno povezavo?
kako pa naj ugotovim kakšen čip imam notri razen da razdrem ps??



polno problemov in težav a??:D 8-O :\

kiFni ::

@Maggio

U mater, res velik enih problemov in težav.

PS2 slim boš lahko pognal samo s swapmagic-om (bolha).

Da pa se usposobit fatko, če imaš tak čip li podpira bootanje z MC ali diska. Moraš pa vedeti kateri čip imaš, potem samo presnamem boot direktorij na tvojo MC. Kje si jo kupil? Vprašaj prodajalca če bo vedel. A ti sploh nič ne bere, niti originalov?

Maggio ::

hay

ne ps2 ne bere nič več probal sem že laser štelat in nič včasih malo prime tko da ornk cd zalaufa ampak nič iz tega.
za čip je pa tko zadnjič sem jo odprl in je notri ena tiskano vezje z čipom ki ima 2 konektorja za žice ki so nalotane po celi plati na obeh straneh
sem si prepisal kar je pisalo na čipu ampak sem vrgel stran tko da posalo je pa neki na u------ tko dabom moral še enktrat odpret


danes sem šel v bigbang in vprašal za network kontroler in mi je prodajalec povedal da se prav dobro spomni da je prodal zadnji kos 14 dni nazaj (zadnji in edini kos ) 25 EUR kje bi še lahko imeli zadevo??

@videofrik a si iz ljubljane

lp

Maggio ::

spomnil sem se kateri čip je nalotan na plošči od mod čipa -čip UBICOM
In potem sem šel malo na googla in sem iskal slike od mod čipov za ps2 in sem nekako ugotovil da je moj mod čip H2O katera verzija pa ne vem, ker je malo drugačna plošča na kateri je ta čip od tistih klasičnih , ima konektorje da se da čip odklopit brez lotanja, samo konektorje iztakneš (žice ostanejo nalotane na plošči) in je čip stran

tko da če to kaj pomaga


LP

kiFni ::

Ne nič, ne pomaga. Ti čip kar pusti not. Če je res ta čip pol lahko boota z MC. Ja iz LJ sem.

Vprašaj še v Mullerju, tam sem ja dobil NA.

Maggio ::

sem bil v mulerju in nimajo.prodajalec pravi da že dolgo nazaj

pol moram pa počakat da se kdo javi da ima za prodat

LP

Maggio ::

tale adapter je pa res teško dobit

kiFni ::

Maggio ::

hvala sem poslal modelu na pm


lp

Orbit89 ::

Mogoče bo to komu pomagalo.

LP

kiFni ::

Jaz sem se pa že kar naveličal PS2, čeprav dost iger še nisem obrnu. Ni cajta. Mislim da ga bom kar prodal:'(
Če koga zanima....ZS

Miha76 ::

- Če bo kdo rabil PS2 wireless kontroler naj se javi na mail.me@email.si

borki ::

Mene pa zanima če še sploh kdo uporablja Ps2. Namreč jas sem ga dobil za rojstni dan čisto novega. Zdaj pa me zanima kje bi najdel seznam katere stvari so kompatibilne z to konzolo pa če se sploh še dobi kje kaj za kupit. Ker bi rad kupil spominsko kartico pa daljinec samo ne original ker je preveč drago katera trgovina bi to ponujala. Je pa slim izvedba kupljen v big bangu.

ales85 ::

Jaz ga uporabljam za gledanje filmov. Računalnik mi je pa kot strežnik in tako ne rabim menjavat CD-jev ampak gledam preko mreže.

borki ::

To pa je super. Pa ga lahko priklopiš na vseeno kakšen router ali more bit točno za PS2 al kak bi se to dalo naret.

kiFni ::

Na vsak router ga lahko, samo da zalaufaš Player moraš imet pa nekaj da ti zalaufa homebrew programe.

Valjda da uporabljamo, saj pred kratkim prišlo ven nekaj odličnih špilov.

oberskitona ::

Mene pa nekaj zanima tale kartica oz. modul Max Memory 32 MB Memory Card piše da lahko player naložiš pa ti predvaja divx format in varnostne kopije ali ma morda kdo kakšne izkušnje s tem modulčkom kako to deluje če velja za kaj al stran vržen denar

oberskitona ::

alo
a mi lahko kdo pove ali potem zadeva ko predvaja divx predvaja tudi podnapisie al ne

borki ::

Seveda predvaja samo moreš pač imet ps2 temu prilagojen. Negre brez čipa. Razen če misliš to memory 32 zato pa nevem točno. Vem da se naloži neki software gor da pol dela, baje boljše kot čip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borki ()

_Prince_ ::

zanima me ce priklopim PS2 na LCD 22" wide monitor, ali bo zaradi visoke resolucije trpela slika ali pa bo samo zgledalo kot da je slabsa slika??

goranzaric ::

Če bo koga zanimalo HDD na tenki verziji:

kiFni ::

Če bo koga zanimalo HDD na tenki verziji:


Starooo! Veš kok dolg se že to da.

goranzaric ::

Če bo koga zanimalo HDD na tenki verziji:


Starooo! Veš kok dolg se že to da.


Vem da je že dolgo to na voljo.

davorkat ::

Živjo,

a obstajajo kaka navodila, kako se nastavi SMS na PS2? Iz debate v tej temi mi ni nič jasno (Sem začetnik).

Hvala in lp

Davor

kiFni ::

Mal več povej o tvojem problemu ali nejasnosti. Kaj bi rad nastavil?

Pa še odgovor na ZS.
Omenil si da bi modificiral. Naj ti povem, čipi so "out". Najboljš varianta je FreeMCBoot in te nič ne stane. Samo nekdo ti mora s svoje kartice na tvojo presnet določeno vsebino, pa še SMS ti naloži. Če boš sam delal boš doktoriral, glede na to da si začetnik. Deluje kot čip. Samo kartico maš v reži, prižgeš in zalaufa se ti SMS ali kaj drugega, kar nastaviš. Če boš dal kaj vrajevat te bojo ocurl. Tud sam sem imel to. Zdaj nimam več PS2. Kartico sem pa obržal, če me še kdaj prime. Gor ma še vedno FMCB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Playstation 2?

Oddelek: Konzole
453731 (3193) Johansen
»

nakup rabljene PS2 konzole

Oddelek: Kaj kupiti
124110 (3671) Jago
»

PlayStation 3 že v proizvodnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7910830 (8962) Tr0n
»

PS2 - kaj je sploh to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131772 (1573) kiFni
»

Kupujem PS2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504733 (4041) TribesMan

Več podobnih tem