» »

kako spraviti posnetek z kamere?

kako spraviti posnetek z kamere?

branelazic ::

Potrebujem pomoč!!!!!
kako spraviti posnetek s kamere na računalnik?
Imam posnetek na kameri (Sony), in ne vem kako bi ta posnetek spravil na računalnik z dobro kvaliteto.

Včasih mi rata prenesti ampak slika je ali raztegnjena ali majhna ali počasen posnetek, vse se zgodi ampak dobrega posnetka nikjer

branelazic@gmail.com

bluefish ::

poveži kamero z računalnikom in uporabi ustrezen program (poglej na Pinnacle, Adobe, Sony,...)

caveman ::

A gre za digitalno ali analogno kamero?
Če gre za digitalno uporabi firewire.

branelazic ::

analogna

dzinks63 ::

:)) Imeti moraš grafično z VIVO vhodi in ustrezen program (npr: Ulead Videostudio), pa se da kar dobro uredit.

branelazic ::

Hvala,
zanima me pa še kaj pa prek usb-ja. pod kamero imam nastavek v katerega kamero položim in prek usb kabla priklopim na pc. in jaz sliko in zvok gor dobim na pc vendar moram z pravim programom in pravimi nastavitvami presneti posnetek dol. vedno imam probleme z popačeno sliko, ozka slikavodoravno, navpično pa dolga ali kontra. hiter posnetek ali počasen z zamujajočim zvokom. v kratkem vse možno je ampak lepega posnetka pa ne

aljazh ::

Če imaš možnost prenosa preko USB, potem je kamera digitalna. Nisem še srečal analogne kamere, ki bi imela USB izhod.

Če je kamera digitalna, pa posnetke na računalnik preneseš preko FireWire priključka (Sony ga imenuje iLink, nekateri pa IEEE1394). Potrebuješ pa FireWire kartico v računalniku in FireWire kabel. Preko USB ne bo šlo, to je bolj namenjeno za prenašanje fotografij, ali pa če kamero uporabiš kot webcam.

Še najlažje pa ti bo kdo svetoval, če napišeš za kateri model kamere gre.

branelazic ::

bom pogledal ozadaj pc-ja če imam kaj takega.

drugač pa imam
SONY
digital video camera recorder
HANDCAM
MODEL: DCR-HC 35E

branelazic ::

POGLEDAL SEM NA INTERNETU KAJ JE TO FIREWIRE
IN MMISLIM DA JAZ TEGA NIMAM. DANES BOM ŠEL KUPIT, SPROBAT IN SE TI JAVIM

HVALA TI
:)

Zorro ::

Sony namesto Firewire uporablja izraz i.Link, kar je v bistvu eno in isto. Jaz npr. imam kamero staro 5 let, standard Digital 8 (D8), in ima tako USB kot tudi Firewire priklop. Kvaliteta prenesenega posnetka na računalnik je s Firewire neprimerno boljša!

Za prenos videa iz kamere uporabljam programček WinDV. Tukaj imaš navodilo. Za prenos rabiš kar precej prostora na disku. Ura posnetka v Digital 8 zasede več kot 10GB prostora na disku! Prvoten fomat, ki ga dobiš na disk, je DV (končnico datoteke je AVI!), z nadaljnjo obdelavo ga nato lahko spraviš v DVD, divx, xvid....
Vodiči za to so tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

branelazic ::

Zahvalil bi se vsem za pomoč.
Kupil se firewire kartico in kabel I-Link. in vse dela kot je treba:) :) :) :) :)
brane

CaqKa ::

zorro priporočam ti še program scenalyzer (poišči starejšo free verzijo), ki ti prenešen dv stream razreže na posamezne scene :) zraven pa novim datotekam naredi filename po časvnih žigih iz samega posnetka.

Zorro ::

CaqKa
Hvala za informacijo. Ni bilo težko, programček sem našel kar na uradni strani:D. Sedaj je minil že lep čas odkar sem nazadnje nekaj posnel in nato prenesel na komp, vidim, da bo treba spet v akcijo;).

Lp!

mumbo ::

Imam kamero Canon MV700i (MiniDV) in prenosnik Acer 5683wlmi. Kamero imam povezano s prenosnikom preko firewire. Za zajem uporabljam program WinDV. Problem je v tem, da je video na trenutke zrezan, predvsem pri hitrejših scenah. Ali ima kdo še podobne težave in kako se to odpravi? Ali moram spremeniti nastavitve? Računalnik mislim, da je dovolj močan, ker je core 2 duo 1,66 z 1 gb rama in grafično geforce 7600. Kaj naj naredim? Hvala za pomoč.

aljazh ::

It's feature, not a bug. Slika s kamere je "razrezana" pri hitrih premikih zaradi prepletanja (interlacing). Tega na televiziji ne vidiš, ker katodni TV zaslon prikazuje prepleteno sliko. LCD se medtem ne poslužuje prepletanja in zato je slika nazobčana. Če boš posneti material predvajal le na LCD zaslonih, potem uporabiš funkcijo "deinterlace" pri izvozu oz. konvertiranju v drug format. Sicer pa zna kar nekaj predvajalnikov napraviti deinterlacing v realnem času, samo v nastavitvah moraš izbrati to opcijo.

CaqKa ::

jaz sem za potrebe domačega videa pa tega kar delm divxe enostavno iz 50 fps DV PAL interlaced materiala naredil 25 fps.

avisynth skripto sem naredil tak da samo vsako sodo vrstico vzame. potem pa vse skupi v virtualdub ofnam in zmeljem v 2 pass xvid.
en resize še vmes naredim...

CaqKa ::

avisynth skripta ki jo uporabljam za zgoraj opisan postopek:
#LoadPlugin("C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins\Decomb.dll")
#tale plugin pri tej skripti načeloma ne naredi nič
SegmentedDirectShowSource("video.avi") 
#naloži datoteke iz direktorija, datoteke so: video.00.avi, video.01.avi 
Crop(0,18,0,-18) 
#obrez zaradi nestandardnega DV PAL formata ki je 5/4
SeparateFields()
#ločevanje sodih in lihih vrstic
ConvertToYV12() 
#priprava v yv barvni prostor za convolution filter.
SelectOdd.Convolution3D(0, 32, 128, 16, 64, 10, 0)
#vzame lihi frajm in čez njega spusti filter - zbriše nekaj šuma
LanczosResize(640,480) 
#spremeniš velikost
#tale del je če se kdo želi spuščat v običajn deinterlace. 
#3d konvolucija pomaga zmanjšat interlace zobke, 
#vendar še vedno ostaja ghosting efekt 
#odd=SelectOdd.Convolution3D(0, 3, 4, 3, 4, 2.8, 0)
#evn=SelectEven.Convolution3D(0, 3, 4, 3, 4, 2.8, 0)
#Interleave(evn,odd)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316077 (10245) BorutK-73
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286108 (5073) Tomay
»

iz mini kasete v kameri,na računalnik kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
73613 (3460) sloxl8
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113255 (2957) pivmik
»

Iz DV v DVD zapis

Oddelek: Zvok in slika
252087 (1877) pivmik

Več podobnih tem